Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Poplave u Srbiji i regionu

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 10:02 am

jeste li culi za poplave u hrvatskoj? sve se sliva sa planina i iz podzemnih voda pa ce i to sava da donese...

Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 10:27 am

ja imam samo pitanje, zasto se ne obrati malo vise paznje na Krupanj? ljudi su pet dana bez vode, struje i hrane, procitala sam da se do njih moze doci samo helikopterima, ali opet, citam komentare ljudi da tamo niko ne ide, cak je poslato 12 kamiona hrane, i ljudi kazu da nisu nista dobili..http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/466710/U-Krupnju-i-dalje-kriticno-Do-Kostajnika-samo-iz-vazduha nemam komentar

Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 10:34 am

http://blog.b92.net/text/24208/Poplava-neodgovornosti/

...

i ja se brinem za Krupanj i za manja mesta! Nadam se da je stiglo do njih sta im treba.
Tuga i jad..
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 10:41 am

Кадар нам је до мојега, што се каже, да извините на изразу. То смо бирали, неко активно, а неко вала и пасивно. Криви смо, осуђујућа безусловна.

Жене су ових дана могле да се нагледају особа са врећама у рукама и увере се ко је све мушкарац. После су могле да оду у кафић да виде ко све то није.

Лаку ноћ.

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 11:02 am

U Krupanj pomoc konstantno stize, hvala svim dobrim ljudima koji su se udruzili da pomognu mojim sugradjanima. Nadam se da je pomoc stigla do svih kojima je potrebna. Nadam se da ce Krupanj biti obnovljen, ljudima kuce osposobljene za zivot... Hvala svima!

preuzeto sam foruma ana.rs
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 11:04 am

hvala laro, drago mi je sto to cujem!
Nazad na vrh Ići dole
Lara

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 11:08 am

Ma nema na cemu, i meni je.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 11:16 am

Заборавих, постоји могућност да дође до несташице крви, па апелују на људе да се прикључе добровољном давању. Помозите ако можете.

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pon Maj 19, 2014 11:47 am

Ljudi iz Sapca su nosili stvari u Krupanj,ono sto sam vam vec pricala da nama salju previse stvari i mi prosledjujemo njima proverena informacija,jedan pop je danas tamo bio
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Uto Maj 20, 2014 12:33 am

Slažem se da su manja mesta zapostavljena ili se pak manje obraća pažnja na njih. Tako je i sa selima koja su bila poplavljena na području moje opštine. Verujem da su meštani dobili možda neku vrstu pomoći ali to nije ni približno dovoljno. Kod nas su se gradjani organizovali pa su sami počeli da obilaze okolna sela koja su poplavljena i da im dele hranu i vodu. Juče je na fejsu izašla i slika kako su pojedine uginule životinje na sred sela, pa su meštani počeli da ii sami sklanjaju, danas sam čula da se javio neki svrab kod ljudi koji su to radili ili su bili u kontaktu sa polavljenom vodom (ne znam tačno šta je od ta dva u pitanju) kažu da ih vakcinišu protiv nečega itd. Meštani su slikali nivo morave kod ljub. mosta danas u 11 sati je nivo vode iznosio 443 , kod nas nivo redovne odbrane od poplava počinje kada je nivo 450 dakle još 7 cm.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Uto Maj 20, 2014 2:56 am

Srela sam poznanika danas,isao da pomaze u ciscenju nasih poplavljenih sela.kaze mestani sede ispred prodavnice ili u dvoristima,piju i pod*ebavaju ove sto su dosli da pomognu.
Slicno dam cula i za Sabac,ali to ce vec Inda da kaze da li je tacno.

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Uto Maj 20, 2014 3:32 am

Bevana,bezobraznih i razmazenih uvek ima,ali oni su nase momke vracali jos u cetvrtak i govorili da nema potrebe...tako da nije to bas tako,ja znam dosta njih iz moje generacije koji su isli da lopataju navijaci lokalng kluba i svi sportisti (kajaki,rukometasi,rukometasice,fudbaleri...) su radili ,medjutim to je sve mnogo neorganizovano bilo...
Nazad na vrh Ići dole
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Uto Maj 20, 2014 5:04 am

Rale89 ::
Juče je na fejsu izašla i slika kako su pojedine uginule životinje na sred sela, pa su meštani počeli da ii sami sklanjaju, danas sam čula da se javio neki svrab kod ljudi koji su to radili ili su bili u kontaktu sa polavljenom vodom (ne znam tačno šta je od ta dva u pitanju) kažu da ih vakcinišu protiv nečega itd.  

Ima logike:

https://twitter.com/Yzmaya/status/468472693336313858/photo/1

Na kraju krajeva u toj vodi su lesevi uginulih zivotinja, verovatno se i kanalizacija izlila, mozda i neke hemikalije, visoke su temperature...!

I na vestima stalno apeluju - da se nose maske i rukvice pri ciscenju kuca, da gradjani ne uklanjaju sami uginule zivotinje, obavezno kupanje nakon obavljenog posla, da ne vode decu u poplavljene oblasti dok se ne izvrsi ciscenje

Stormz, bravo za izmenu slike!
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Uto Maj 20, 2014 5:37 am

Sa fb grupe mog fakulteta:

Sve donacije obeležavajte slovom "H" (kao "humanitarno"), najbolje preko bar koda, kako bi se sprečila dalja prodaja namirnica! Počele su da se kradu namirnice i preprodaju dalje, a obeležavanjem donirane
pomoći smanjuje se verovatnoća da se to dalje dešava!
PODELITE SA SVOJIM PRIJATELJIMA !
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Uto Maj 20, 2014 7:09 am

Nazad na vrh Ići dole
StormZ

Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 26

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Uto Maj 20, 2014 11:08 am

Ljudi se mucili, punili dzakove, drndali se oko dzakova i peska. A neki DEBIL, RETARD, MALOUMNIK, IDIOT, GNJIDA ! je posekla 50m dzakova na Zemunskom Keju.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

Broj poruka : 671

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sre Maj 21, 2014 8:40 am

Pozdrav devojke! Iako je tema samo "Poplave u Srbiji" i ja da se javim iz RS ipak.
Kod mene u gradu Bijeljina je takodje katastrofalno. Sva okolna sela su poplavljena, grad je takodje bio u uzasnom stanju. Meni hvala Bogu nije usla voda ni u stan gde zivim niti u stan kod bake iako su oba u prizemlju. Grad smrdi uzasno, park nam je mocvara u kojoj samo fale aligatori, ljudi su ostali bez stoke, kuca preko noci. Kod mene u stanu je opsti haos, ne znam ni koliko nas je. Ja radim po 12 sati, sto dnevne smene sto nocne u delu stare bolnice koju su otvorili za nemocna lica koja su poplavljena. Tuga jedna... Decko mi je bio poplavljen, nismo se jos uvek videli.
Samo se bojim neke zaraze jer posle ovoga nas svasta moze zadesiti, od antraksa, crevnih infekcija preko raznoraznih virusa... Humanitarna pomoc stize sa svih strana ali sam jako razocarana jer ni deo toga nece ici gde treba. Drug mi je jedan od volontera i kaze da kupi ko sta stigne. Jos jedna stvar koja me je razocarala je ta sto je jedan kafic u gradu sve vreme radio i bio PUN mladica dok su se drugi borili na nasipima od ovog uzasa i branili grad i okolna sela. Dno al' to smo mi!!! Posto je sve unisteno, sledi nam susna godina, nenormalne cene svega i svacega, jos veca besparica i siromastvo.

I na kraju se nadam da ste sve dobro i da nemate stete od ove katastrofe! Izvucimo pouku iz svega ovoga, budimo zadovoljni onim sto imamo i koga imamo, jer kao sto smo vidjali ovih dana, covek za minut moze da izgubi apsolutno SVE.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sre Maj 21, 2014 8:42 am

StormZ Zezas!?Pa kakav to skot moze da uradi...ja ne mogu da verujem.Danonocno pratim vesti nisam ni stigla da komentarisem ovde s vama.Samo mi se place,nije mi ni do cega.Nekoliko puta sam slala na inastagramu molbu svim vecim profilima da proslede slike i racun za pomoc,samo se jedan odazvao.I na tom profilu se nasla neka glupaca da pljuje po nama i nasoj zemlji...oterala sam je u 3.... p m

Jedina dobra stvar u svemu ovome je sto smo pokazali da mozemo sve zajedno i da nam ne trebaju kojekakva drzavna g**na.Samo da zapamtimo sve to za ubuduce.

Lovely bas mi je drago da si dobro i Rale takodje...bas sam se pitala kako ste.Kakva tuga ovo za stvari sto govoris.A za ovo sto je unisteno necu ni da govorim.Mi smo isto poslali dosta stvari za ugrozene,daj boze da je sve otislo gde treba.Ja zaista ne znam kako ti ljudi imaju srca da se tako ponasaju,da cak i u ovim momentima brinu samo za sebe a neko nema nista.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sre Maj 21, 2014 8:55 am

Ma grozno. Ja ratno stanje nisam zapamtila ali pretpostavljam da nema neke velike razlike. Redovi za hleb, svadje u marketu, narod u panici, sirene, hitna... Jako los osecaj je da se desava nesto sto ne mozes ni na jedan nacin da sprecis.
Kod nas su bile poplave 2010 godine, ali ovako nesto niko ne pamti. Kada sam videla grad Doboj, koji je prosao kao vas Obrenovac, shvatila sam da je sve moguce. A onda kada sam videla slike centra mog grada nisam mogla da verujem! Bez struje smo bili cetiri dana, telefoni nisu radili, kao odseceni od sveta. Jos dedin brat i zena njegova zive u Doboju, zaledili smo se dok sam pokusavala da stupim u kontakt s njima. Odgovora nema i nema. Kad hvala dragom Bogu javili nam se iz Osla, otisli kod cerke pre svega ovoga, kao da su predosetili...
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sre Maj 21, 2014 9:29 am

Jeste kajli, bilo na b92.

Lovely, drago mi je da si dobro! I ovde je slicna stvar - za pomoc se grabe ljudi kojima nije potrebna/namenjena.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sre Maj 21, 2014 10:25 am

Ja moram da pohvalim moj grad,jer sam volontirala na 2 mesta i sutra cu opet i niko nije krao Kod nas se strogo pazi da se ne krade,jer se zna da opstina nece dati nista i pise se gde je sta odneseno...
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sre Maj 21, 2014 10:44 am

Nas "dobri" predsednik republike je nalozio da sve iskljucivo ide preko Banja Luke i da ce on odredjivati gde i koliko pomoci da se salje! O Bn ni rec nece da kaze jer njegova stranka nije vodeca u nasem gradu. Znaci takvim opstinama ce davati na kasicicu. Stranacka prepucavanja cak i u ovakvim okolnostima, ma da se covek zgrozi!
Sad mi mama prica, zvao je rodjak iz Modrice (U Modrici klizista sve zivo pokidase ) i kaze da je dosao neki covek iz inostranstva i krenuo redom ljudima davao novac, da bi ga zvali iz policije na saslusanje i upozoren je da NE SME to tako da radi, vec da se iskljucivo novac donira pa da ce se kao bajagi kasnije prosledjivati kome treba! Otvoreno priznanje za nova bogacenja bagre na vlasti!

Saljite nam vaseg Vucica pod hitno! Koliko je on ljudi okupio da brane Sabac, a na nasem nasipu javljaju da ima jedva 50 mladica, i non stop javljali da im treba ljudstva da dodje da zameni ove jadnike sto su dan i noc branili, odazvalo se nove ture njih desetak i na kraju nasip je bio napusten. Toliko o svemu.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Čet Maj 22, 2014 4:12 am

Ne bi on nikoga mogao da okupi da ljudi nisu sami hteli da odu.
mene nervira sto drzava kuka za humanitarnu pomoc od gradjana.Dao je svako od nas iz svog dzepa koliko je mogao,ali to ne moze doveka.Ej,vojska nema kabanice i cizme nego trazi.Nemaju hrane za one ljude sto tovare pesak.Ne znam sta misle ko ce da im ide na te radne akcije,jedino studenti mozda.

Drago mi je da je kod tebe ok.

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Čet Maj 22, 2014 5:09 am

Lovely, dobro je sto si se javila, drago mi je sto je sve u redu

Haha, Bev, to za humanitarnu pomoc i moja sestra kaze. U pravu ste, mozemo mi svi da odnesemo odecu, cebad i ostalo sto su trazili i sto svi imamo kod kuce. Ali nemamo svi uslova da odemo u prodavnicu i kupujemo sve sto je potrebno, svi znamo kakva je situacija u drzavi. Mada, taj apel ne moze da skodi, neka se odazovu oni sto su godinama zaradjivali na ovoj zemlji, poput svercera i raznih kriminalaca.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Čet Maj 22, 2014 5:18 am

Ja moram da pohvalim jednog decka koji je ranije krao,sada radio frizure po simbolicnim cenama i od tih para otisao i kupio namirnice,slikao racun i stvarno je odneo u crveni krst valjda misli da mu je sada ono prethodno oprosteno  Laughing inace je mlad,ali talentovan

Lovely,drago mi je da si ok,setila sam se da zivis u prizemlju...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji i regionu
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju
» Vodič kroz IVF klinike u Srbiji
» U Srbiji ukinuto široko povijanje