Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Zacarani krug, e. coli i candida sp.

Ići dole 
AutorPoruka
~Lovely~

Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Zacarani krug, e. coli i candida sp.   Uto Feb 10, 2015 5:57 am

Opet ja, posle duzeg vremena, nazalost, ne sa lepim temama...

U brisu cerviksa izolovano je sledece :E. coli u velikom broju i Candida albicans u velikom broju.
DMP: Epitelne celije, laktobacila nema, masa spora gljiva i gram- bacila, dosta leukocita na vecini vidnih polja. Dijagnoza cervicitis. Malo je reci da sam preplasena Terapija je sa dve kutije ciprofloksacina uz macmiror komplex i na 10ti dan diflucan od 150mg.
Ja ne znam vise otkud mi eserihija, posebno me brine to sto znam sta sve prouzrokuje.

Prosle godine mi se desilo nesto zanimljivo, kada sam dala prvi bris cerviksa izolovana je samo candida i doktorica mi je dala canesten 3 sa aplikatorom (krem), da bih se nakon toga razbolela (ne vezano za ginekolosku prirodu) i pila amoxicilin, nakon toga opet odem dam bris cerviksa kad sok - E. coli i candida sp. Usledi terapija ciprofloksacinom i macmirorom, ponavljam bris, dodju rezultati bez e.coli, ostane naravno candida. Pa uslede nistatin vaginalete. Rolling Eyes

Da li je iko od vas imao ista slicno mom slucaju i kako je resio? Da napomenem da ja stalno jacam imunitet, propolis kapi, vitamin c, razni cajevi... Ono sto zapazam je da tih "dobrih" bakterija ja uopste nemam, pa kontam da kad (ako bog da) sredim bris trebam da ih nadomestim, ali iskreno ne znam sa cime. Koristila sam gynophylus ali bez ikakvog efekta. Mozda zato sto nisam tada iskorenila ove bestije u potpunosti scratch

I jos nesto, dr mi je napomenula pre mozda dve godine da imam malenu ranicu, Ectopio pvu, pretpostavljam da je to zariste infekcije, ali mi nije jasno zasto mi nikada nije predlozila njeno spaljivanje?

Inace, decka je blam da ide da da briseve tvrdi da nema simptoma i da on nema nista (kao da je to merilo), ali istrajacu u tome da odradi i on. Daju se brisevi glansa i prepucijuma? (Pitanje za devojke kojima su momci imali slican problem), u te muske uroloske stvari se bas ne razumem...
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Zacarani krug, e. coli i candida sp.   Uto Feb 10, 2015 12:38 pm

lovely,ja sma mog decka naterala da radi briseve na hlamidiju,miko i ureaplazmu kada smo bili mozda mesec dana u vezi,jer sam mu rekla da me bas briga sta je radio pre,ali hocu crno na belo da nema nista od toga...i ako mi mozemo kod ginekologa mogu i oni kod urologa lol! Posle toga nije bio nimalo srecan narednih nekoliko dana (mislim posle brisa,kaze da je bas neprijatno...) . Lepo mu objansi da je bolje za oboje da to odradi sto pre i da kada zavrsite lecenje ces se ti potruditi da on odmah zaboravi na sav pretrpljeni strah i bol
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Zacarani krug, e. coli i candida sp.   Sre Feb 11, 2015 3:04 am

bris uretre je mm radio,kaze da boli kao djavo.
za ostalo ne znam sta bih rekla

Broj poruka : 3396
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Zacarani krug, e. coli i candida sp.   Sre Feb 11, 2015 9:59 am

a jesi li radila antibiogram? mozda ti ne odgovara terapija?
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

Broj poruka : 671
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Zacarani krug, e. coli i candida sp.   Čet Feb 12, 2015 12:47 am

Radila sam, pise da je osetljiv na ciprofloksacin. Nadam se da se ovaj put nece vratiti, da onda lecim kandidu i na kraju obnavljam floru.
Mislim da cu da poludim...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zacarani krug, e. coli i candida sp.   

Nazad na vrh Ići dole

Zacarani krug, e. coli i candida sp.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: