Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Citati, poslovice...

Ići dole 
+14
kajlina
malena mrvica
bevana
StormZ
meda
Jeci
Ferhundica
Lara
Amilie
Lus
~Lovely~
sister87
SchonFrau
Iva
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyČet Dec 19, 2013 8:43 am

"Zena je najlepsa kada obuce osmijeh.
Muskarac vrijedan paznje je onaj koji joj skine sve, sem osmijeha!"
Nazad na vrh Ići dole
Tia

Tia


Broj poruka : 23
Datum upisa : 10.11.2013

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyPet Dec 20, 2013 4:27 am

"Kad je vreme lepo, moji često odlaze s buketima cveća na Elijev grob.
Išao sam s njima nekoliko puta, ali prestao sam. Kao prvo, sigurno je da ne
uživam da ga vidim na tom idiotskom groblju. Okruženog mrtvim ljudima i
nadgrobnim spomenicima i sve. Nije bilo tako loše kada ima sunca, ali
dvaput - dvaput - je počela kiša kad smo bili tamo. Bilo je odvratno. Kiša je
padala na njegovu idiotsku nadgrobnu ploču, padala je na travu nad
njegovim stomakom. Padala je na sve strane. Svi koji su došli na groblje
počeli su da trče kao sumanuti prema svojim kolima. To je ono od čega sam
gotovo poludeo. Svi koji su došli na groblje mogli su da uđu u svoja kola i
uključe radio i sve, a zatim odu da ručaju na neko lepo mesto - svi osim
Elija. Nisam to mogao da podnesem. Znam da je na groblju samo njegovo
telo i da mu je duša na nebu i ostale gluposti, ali svejedno nisam to mogao
da podnesem. Voleo bih da nije tamo, to je sve. Niste ga poznavali. Da ste
ga poznavali, znali biste o čemu govorim. Nije tako loše kada sija sunce, ali
sunce sija samo kad se njemu sija."

Lovac u zitu, Dz. D. Selindzer
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptySub Dec 21, 2013 1:07 pm

"Nema maske koja može dugo sakriti ljubav ukoliko ona zaista postoji, niti je simulirati ukoliko je zaista nema."

Francois de La Rochefoucauld
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyPon Dec 23, 2013 7:05 am

"Velika, prava ljubav pokazaće svoju punu snagu samo onda ako uspije da od dvoje ljubavnika, slabih ljudi, načini stvorenja koja se ne boje ni promjena, ni nesreća, ni bolesti, ni života, ni smrti.."
I. Andrić
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyPon Dec 23, 2013 7:11 am

I vise nego istina  Citati, poslovice... - Page 10 3482649240 
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptySub Jan 11, 2014 11:09 pm

Nasmesite se sa mnogo dobrote i malo, malo gorcine. Oprostite zivotu i svetu sto nisu savrseni.
Dusko Radovic
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptySub Jan 18, 2014 12:08 am

Ponekad zanemim i kad bih trebala nešto reći. Jer čovek je rob reči koje je izgovorio. Ja nemam nameru da budem ničija robinja. Zato, prećutim, odigram na blef kad loše karte dobijem. Samo me oči, te male izdajice odaju, ali me to ne brine. Malo je onih što iz očiju čitaju...
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptySub Jan 18, 2014 12:18 am

I bila je noć u ulici Dositejevoj, u Novom Sadu, na Dunavu.
A ja sam dolazio s nekog mesta u kom su svi bili, recimo, rumeni kao kuvano vino koje su pili i gde su svi mirisali na karanfilić i čudno se zgledali kad bi neko zapevao jednu od onih pesama koje se, znate, baš i nisu pevale tada...

I dugo sam stajao pod njenim prozorom tražeći, kao, nešto po džepovima, a tišina je bila;
jedino odjek koraka daleko dole, niz Kisački drum, iza onog nadvožnjaka, možda i dalje. I lepet nekih zagubljenih krila oko Almaške crkve. A opet, ni na trenutak nisam čuo kako diše u snu, moje pile.
Kako diše...
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptySub Jan 18, 2014 5:06 am

Kod unutrašnjih borbi koje čovek vodi sa samim sobom i sa nepoznatim silama u sebi, važi više nego igde pravilo: ne predaj se nikad. Ivo Andric
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyNed Jan 19, 2014 7:46 am

Vera je intimna stvar, a za mene su vera i Bog - ljubav. Meni je ljubav na prvom mestu, a nju sam uvek imala. Najvažnije je da vi činite dobro a ako očekujete da vam se to vrati, onda je to, što bi rekao vladika Nikolaj, „torbarenje i trgovina”. Čin davanja je čin ljubavi. Učinite svakog dana barem jedno dobro delo time što ćete reći nekome neku lepu reč, što nećete nikoga osuditi, razapeti, svesno mu učiniti zlo.

Dina Čolić Anđelković
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyPet Jan 24, 2014 2:26 am

Only once in your life, you find someone who can completely turn your world around. You tell them things that you’ve never shared with another soul and they absorb everything you say and actually want to hear more. You share hopes for the future, dreams that will never come true, goals that were never achieved and the many disappointments life has thrown at you. When something wonderful happens, you can’t wait to tell them about it, knowing they will share in your excitement. They are not embarrassed to cry with you when you are hurting or laugh with you when you make a fool of yourself. Never do they hurt your feelings or make you feel like you are not good enough, but rather they build you up and show you the things about yourself that make you special and even beautiful. There is never any pressure, jealousy or competition but only a quiet calmness when they are around. You can be yourself and not worry about what they will think of you because they love you for who you are. The things that seem insignificant to most people such as a note, song or walk become invaluable treasures kept safe in your heart to cherish forever. Memories of your childhood come back and are so clear and vivid it’s like being young again. Colours seem brighter and more brilliant. Laughter seems part of daily life where before it was infrequent or didn’t exist at all. A phone call or two during the day helps to get you through a long day’s work and always brings a smile to your face. In their presence, there’s no need for continuous conversation, but you find you’re quite content in just having them nearby. Things that never interested you before become fascinating because you know they are important to this person who is so special to you. You think of this person on every occasion and in everything you do. Simple things bring them to mind like a pale blue sky over the mountains...
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptySub Jan 25, 2014 11:48 am


Сумони су неки дани. Сад је добро имати пријатеља, једноставног, ведрог, веселог, лековитог. Да нас научи шта је важно, а шта неважно у животу. Да нас лупи шаком по рамену и да од тог ударца оздравимо.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyPon Jan 27, 2014 9:01 am

I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću i uvjek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom, pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac. M. Selimovic
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyPet Jan 31, 2014 7:51 am

“Treba tako živeti kako bi mogao samog sebe poštovati.” Maksim Gorki
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptyPet Jan 31, 2014 8:39 am

– Ljudi sa tvoje planete, reče mali princ, gaje pet hiljada ruža samo u jednom vrtu… i nisu u stajnu da u njima nađu ono što traže…

– Nisu u stanju da nađu, odgovorih…

– A ipak ono što traže, može se naći u jednoj jedinoj ruži ili u malo vode…

– Naravno, odgovorih.

A mali princ dodade:

– Ali oči su slepe. Treba tražiti srcem.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 EmptySub Maj 17, 2014 11:42 am

Lako je (i banalno) biti Jevrejin (crnac, Albanac, Rom, Srbin, Hrvat, homoseksualac... šta god) onda kad to već jesi. Čovek postaješ onda kada – kroz istinsku ljudsku solidarnost – to možeš da budeš iako to nisi. Ako tu jednačinu ne razumeš, ne razumeš ništa.
Teofil Pančić
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Citati, poslovice... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati, poslovice...
Nazad na vrh 
Strana 10 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Kultura, nauka i tehnika :: Knjige-
Skoči na: