Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Matura

Ići dole 
+3
sanja
meda
SchonFrau
7 posters
AutorPoruka
SchonFrau

SchonFrau


Broj poruka : 38
Datum upisa : 28.02.2012

Matura Empty
PočaljiNaslov: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 1:34 am

Ja sam 93 godiste i nama uskoro sledi matura.Nadam se da ima jos nekog mog godista i verujem da svi imamo istu dilemu sta obuci,biti drugaciji,a opet da bude elegantno,a ne previse i tako Matura 650269930 Mogle bi starije devojke da nam pisu sta su one nosile,da nam daju predloge ako nesto vide ili imaju zanimljivu ideju Matura 650269930)
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 4:13 am

ja sam nosila Moninu haljinu. Haljina je bila lepa, ali za to vreme. Sad je ne bih obukla ni po kojoj ceni. Moja mama je sad nosi. Ako mene pitas, ne bih bas puno para dala na aljince. Pre bih kupila nesto sto moze da se nosi i kasnije. Spojis lepo i korisno. sad je iybor haljina mnogo veci i lepsi. Mogu da te uputim na par dobrih radinjica, kao i na kreatorku J.S. ciji modeli nisu vise od 5000 din, a raspametis se izborom
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 4:25 am

Što se mene tiče, moja je bila pre 10 godina - leleeeeeeee matora sam :x
Tada se nije baš imalo para, ali se uvek trošilo za takve stvarčice.
Moj predlog - da ne preteruješ što se tiče novca. Tada su retke ali retke cure išle kod profesionalnog šminkera a solarijum je bio misaona imenica. Za Beograd ne znam, ali na jugu je ovako bilo.

prošle godine oko mature sam kupovala nešto po gradu i u jednom butiku sam čekala na red da probam sako. u kabini je bila cura, a čekali je mama i tata. Devojčica je na sebi imala haljinu za žene!! Ličila je na bebicu koju su obukli kao Zvezda granda. ja tu emisiju inače ne volim, ali nije bitno-bitno je da se tamo dosta njih oblače vulgarno, neprimereno godinama itd...
E takav je bila ova. Curica slatka kao lutka, ali haljina užas! ona neraspoložna, vidi da joj ne pristaje, mnogo je kratka i dekoltirana haljinica, a njen tata samo gleda u pod, zgrožen čovek. Ali njena mama se oduševila, žena u transu! Prodavačica, čiji je cilj da proda krpu koju ni najveće gradske fufe neće priča kako je haljinica baš za njihovu ćerkicu, za maturu, još kaže kad ode kod profesionalnog šminkera i stave joj neku jarku senku i napravi frizer punđu biće prelepa! Ma da-.... pre će biti kao baba sa previše šmnike. Srećom, otac je preseko, rekao da vidi da se detetu ništa ne sviđa i da je haljina - prstom je pokzao na mene - možda neprikladna i za ovu curu. Jel i Vi kupujete za maturu-on će meni. Matura 1071211947 Moja prednost ili mana je što mi svi skidaju pet do 10 godina Matura 124630516
Znači, nemoj da kupiš nešto što ti ne stoji, što je mnooooogooooo kratko-neće ti biti udobno, i izbegavaj veliki dekolte - može se desiti da deluješ prosto. I starijim devojkama retko polazi za rukom da to sve iznesu, a tebi je cilj da izgledaš i osećaš se lepo, a ne da se nameštaš 300 puta.
Ja sam bila krupnija, nosila duge pantalone sa širim nogavicama, tada ih je bilo retko naći, elegantnu košuljicu sa kraćim rukavima - dezeniranu, sako kao pantalone, i sandale sa štiklom. Sako i pantalone su bile u boji jorgovana, takvu sam senku stavila. Imala sam farbanuu plavu kosu - prelepa boja, jedva sam je izvlačila. Sama sam se sredila, kao i sve iz škole.
Nadam se da sam pomogla Matura 1071211947


Poslednji izmenio sanja dana Pet Mar 02, 2012 5:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 4:36 am

Ja sam pre dve godine zavrsila,kupila sam haljinu u Bg u Piramidi u prvom butiku u koji sam usla,sto nije tipicno za mene,ali eto desilo se.Izgleda otprilike ovako
Matura 18971127518335450810776


Samo sto je drugi materijal gore,ja sam bila prezadovoljna,prvo sto nije bila skupa,drugo sto sam istakla ono sto sam htela,a sakrila ono sto sam mislila da trebam-uglavnom prema svojoj liniji.Jer meni posto sam mrsava,a visoka ne bi pristajale duge haljine,nego nesto ovako sto se siri.I nemoj preterivati sa stiklom ako nisi navikla,uzasno mi je kad gledam mature a cure ne znaju da hodaju Matura 650269930
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 4:43 am

E da,frizuru sam napravila lokne uz pomoc pegle za kosu,tako da ti kosa ne gubi na duzini,a lokne su prelepe.Siske sam stavila sa strane izvijene.Sminkala sam se u salonu i stavila vestacke trepavice(medium),jer sam na njih navikla,uopste i kad izlazim.Cela matura me je izasla oko 150e (sa sminkom,frizom i vecerom u hotelu,naravno i haljinom i cipelicama).
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 4:46 am

Pa Sanja, bilo je to divno vreme kad su se vrednovale neke druge stvari, mnogo znacajnije od onih koje se sad vrednuju, na nasu veliku zalost.

Moja matura je bila pre 4 godine i s obzirom na to da zivim na jugu nisam zelela da nosim haljinu koja ovde moze da se kupi i isla sam u Bg da je kupim, a tako i cipele. I stvarno sam imala neprevazidjenu haljinu. Ja sam inace krupnija i mislila sam da top kratka haljinica nikad nece da mi stoji ali ova je bila kao sivena za mene. Haljina je satenska, imala je poprecne linijice crne i bele, gornji deo je odradjen kao korset, a donji je bio duzine do pola butine i ceo pufnast, onako bogato nabran, i imao je negde iznad leve butine okacen bros u obliku velikog crvenog cveta. Imala sam bele italijanske sandale, preudobne, lakovane. I imala sam preko haljine crveni bolero od satena sa kratkim rukavicima. Imala sam belu pismo tasnicu. Od nakita sam imala srebrnu narukvicu sa cirkonima i slicne srebrne mindjuse, alke i nista vise. Kosa mi je bila delimicno podignuta, i tad sam volela tapirane frizure pa je gornji deo bio natapiran, a dole sam imala lokne. Inace sam par dana pre mature isla na ono bojenje tela, nemam pojma kako se zove pa sam bila tamnija, i naravno isla sam kod profesionalnog sminkera.

Ni sama ne znam koliko me je kostala matura...
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 5:21 am

Matura 650269930 Ma sve je to super, ako, inače sviđa mi se ona haljinica sa slike, mislim da je baš za tako neke proslave... ono što sam ja videla je bilo još kraće, i uže i dekolte do pupka...
Misliš da se 2001. vrednovalo nešto drugo? Jok! Tada je bilo hit imati mobilni-imalo ga je par njih, a bubica je bila novotarija, pa su neki tako popravljali kečeve.
I ja sam skoro išla na proslavu sa kolegama sa postdiplomskih, bilo nas je raznih - od preterivanja do normalnih, mada je sve odisalo elegancijom. Moram reći - sve devojake su izgledale prelepo. Većina radi, ili rade muževi, pa barem nije bilo po roditeljskom džepu.

Ali bitno je da kad pogledaš slike vidiš da si lepa.

Pogledajte ovaj sajt, možda vam se nešto sviđa.
http://www.promdresses-blog.info/61-short-prom-dresses.html

Ja ću ovakvu haljinicu da šijem, idem juna na svadbu http://www.edressme.com/atria-homecoming-at6024.html našla sam lep tamno plavi saten. Na toj stranici imate lepe predloge Matura 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
SchonFrau

SchonFrau


Broj poruka : 38
Datum upisa : 28.02.2012

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyPet Mar 02, 2012 12:00 pm

Hvala devojke!Nisam ni planirala da trazim mojima nesto puno za maturu,niti je meni to nesto bitno..Sve pare koje dobijam,stedim za odlazak u Nemacku na leto.
Od kako imam kretku kosu /negde do pola vrata/ kazu mi da sam kao neka devojcica..Ne volim napadnu sminku i provokativno oblacenje,kod mene uvek neki sitni cvetici,kosuljice,djemperici i tako to..
Moja ideja je bila haljina bez ledja.Crna.Obicna.Napred onaj camac izrez /svojim prednjim delom bas i ne mogu da se pohvalim../Ne previsoke stikle..Sminkace me drugarica,ona je isla u skolu za to..Nakit nesto sitno..Samo jos da nadjem takvu haljinu. Matura 650269930
Medo,kada imas vremena,napisi mi svoje predloge,gde da pogledam,a i za tu kreatorku Matura 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptySub Mar 03, 2012 1:52 am

Au, pa ja sam potrosila citavo bogatstvo na maturu Matura 1371890812 Kod nas u gradu je obicaj da devojke nose duge koktel haljine za maturu, tako da je 99% devojaka tako obuceno, retkost je da je neka u kratkoj haljini. Mozda zato sto se kod nas matura deli na pre podne i za vece, pa su potrebne dve kombinacije, a pre podne se uglavnom nose kratke haljinice ili neka druga opustena kombinacija. Uglavnom, ja sam sila haljinu kod Marije Sabic, izasla me 350evra. Ali je sva od svile, leprsava, u nekoj krem braon nijansi. Ledja su bila skroz gola, na dnu je bila velika masna od istog materijala kao haljina, napred na grudima je bila nabrana, imala je veliki slic celom duzinom noge i tracice od materijala haljine koje su visile od kolena pa na dole, nazad se malo vukla po podu. Ne znam kako vam sad to deluje preko opisa, ali haljina je stvarno bila prelepa, na fazon onih sto nose misice. Imala sam braon sandale, velike braon mindjuse i narukvicu, frizer mi je kosu uvio figarom i prebacio na jednu stranu. Iako sam je mnoogo platila, nije mi bilo zao, jer se to vece stvarno osecate posebno. Malo je bez veze sto je tradicija takva, pa takve haljine ne izadju bas jeftino cak ni kad se siju kod obicne krojacice, a i nemaju svrhu kasnije jer samo jednom mogu da se obuku...Ali onda je opet glupo da se pojavite u nekoj obicnoj medju ostalim devojkama Matura 650269930
Za pre podne sam imala kratku cvetnu haljinicu sa crvenim detaljima i crvenom masnicicom na ramenu, bila je leprsava sa kratkim rukavima (jer smo ipak imali poslednji cas u ucionici i isli na dodelu diploma u Gradsku kucu, tako da je bila primerena tom dogadjaju). Uz to sam ukombinovala visoke crvene sandale i crvenu torbicu, crveni nakit, kosa mi je bila jednostavna, pustena, ispeglana na ravno.

Za devojke koje ove godine slave maturu, preporucujem ovaj sajt, ima dosta slatkih haljinica, ja sam neku od njih sila za 18. rodjendan Matura 650269930

http://www.asos.com/Women/Dresses/Cat/pgecategory.aspx?cid=8799
Nazad na vrh Ići dole
SchonFrau

SchonFrau


Broj poruka : 38
Datum upisa : 28.02.2012

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptySub Mar 03, 2012 5:22 am

Bella,kako je dobar ovaj sajt.. Mnogo mi se svidjaju haljine..Jesi narucivala nesto? Matura 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyNed Mar 04, 2012 1:08 am

Nisam, ne znam kako bi to funkcionisalo...Ali ako imas dobru krojacicu odstampas slike haljine (i one gde su uslikani neki detalji), odes kod nje, ona ti kaze koji materijal je za to, nadjes neki slican i to je to. Meni je krojacica skroooz skinula jednu haljinicu Matura 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyNed Mar 04, 2012 2:36 am

I moja matura je bila pre deset godina.Sanja tu smo negde.Nosila sam sivu haljinu od tila, dugacku sa asimetricnim karnerima dole, gore je bila uska kao korset na bratelice, bez nekog velikog dekoltea.Mene je vise kostala torbica nego haljina, jer sam jedva nasla sive sandale i sivu torbicu.Secam se da je tada bilo samo crvenih i crnih varijanti da se kupe.Frizura mi je bila skroz jednostavna, skroz skupljena u pundju i pricvrscena nekom snalom koja je obuhavtila kao kornet odozgo celu tu pundju (al sam ga objasnila ubilo se).I sminka mi je bila skroz jednostavna i prirodna.Jedino sto sam imala sljokice na sve strane, ceo onaj sprej sam istrosila. Matura 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptyNed Mar 04, 2012 2:38 am

Inace nisam pristalica toga da mora da se kupi nesto sto ce se i kasnije nositi.Takve prilike (matura, vencanje...) su jednom u zivotu.Naravno ne treba ici u krajnost, ali ako neko voli svecane i elegantne haljine (ja ih obozavam) to su prilike kad ce moci da ih obuce.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura EmptySre Mar 07, 2012 3:33 am

kreatorka se zove Jovana Sukovic, mozes da je nadjes njene blogove na netu, ili njen profil na FB. ima jako pristupacne i lepe modele. Takodje butik Selection na Novom Beogradu ima zanimljive modele. I njih mozes da nadjes na FB-u. pogledaj modele koje imaju, mozda ti se neki svidi. Matura 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Matura Empty
PočaljiNaslov: Re: Matura   Matura Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Matura
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Lepota :: Moda-
Skoči na: