Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prelazak na druge pilule

Ići dole 
+8
plavooka
Lus
Iva
leptirica
bevana
pahuljicaa
sanja
Peach
12 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Peach

Peach


Broj poruka : 22
Datum upisa : 16.03.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptySub Mar 17, 2012 10:43 pm

Kada se prelaze sa jedne vrste pilula na druge, cesto su devojke u nedoumici kako izvrsiti 'tranziciju', cak i ako dobiju uputstva od doktora, ili citaju uputstvo uz pilule, mnoge se pitaju da li u tom prelaznom periodu zasticene. Ja cu izneti ono sto sam saznala od doktora ili sa foruma, a vi dopunite i iznesite vasa misljenja i iskustva.

Ovo su mogucnosti prelaza na nove pilule:
1. bez pravljenja pauze krenuti odmah posle popijene poslednje kutije jedne vrste pilule na drugu
2. poceti sa pauzom i prvog dana krvarenja u toku pauze poceti sa uzimanjem novih piula
3. normalno napraviti pauzu od sedam dana i osmog poceti sa novim pilulama

Treca opcija se, cini mi se, uvek savetuje u uputstvima za pilule. Medjutim, izgleda da se to preporucuje samo u slucajevima kada nove pilule imaju vecu dozu hormona. Ako nove pilule sadrze manju dozu hormona, onda je bolje izabrati jednu od prve dve opcije, jer ako napravite pauzu, pa pocnete sa niskodoznim pilulama posle menstruacije, moracete koristiti dodatnu zastitu narednih sedam dana jer nove pilule nisu dovoljno jake da bi isle u kontonuitetu sa prethodnim. Tako sam ja shvatila, a vi ispravite...

Naravno, kada menjate pilule tu je doktor koji ce vam reci kako da to izvedete, ali mozda nije na odmet na pojasnimo stvari ovde, s obzirom na neka iskustva (koje sam ja imala) kada doktori daju kontradiktorne informacije...
izvolite...
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptySub Mar 17, 2012 10:45 pm

Mislim da treba i da se pročita UPUTSTVO
U njemu je objašnjeno mnogo toga, dato nekoliko situacija, a devojke opet to ne čitaju.
A u pravu si, dr znaju da naprave pometnju samo tako. Super post!
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyNed Mar 18, 2012 6:23 am

Ja sam se informisala za slucaj da treba sa Yaza da predjem na Logest...u uputstvu pise da pocnem s pauzom...i kada dobijem menstruaciju, tada da pocnem sa drugim pilulama. Znaci, predlog broj 2. Prelazak na druge pilule 650269930 bez obzira da li se prvi, drugi dan pauze... ili zadnji... samo da se pocne kad dobijes. Prelazak na druge pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Peach

Peach


Broj poruka : 22
Datum upisa : 16.03.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPon Mar 19, 2012 1:28 am

Tacno, uvek treba procitati uputstvo. Ja sam do sada uzimala Jasmin, Legravan i Jeanine i u svim uputstvima pise da se pocne posle sedmodnevne pauze. Saveti doktora su se, medjutim, ponekad razlikovali.
Ova logika sa pilulama sa razlicitom dozom hormona ima smisla. A to nikada nije objasnjeno u uputstvu, sa kakve pilule se prelazi i u zavisnosti od toga sta raditi. Zato sam postavila temu. Da li je moguce da, ako se prate uputstva, napravi se pauza od 7 dana, i pocne sa novom pilulom, koja je slabija od prethodne, i da nismo zasticene prvih 7 - 10 dana jer su te pilule slabije? Ovo sam cula od doktora na 21dan, da li su vama doktori nekada objsnili kako ovo funkcionise?
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPon Mar 19, 2012 1:34 am

U suštini, zašto se igrati? Kad se počinje sa 1. kutijom, ili prelazi na nove, ali ovo naročito važi za početnike, koristite i kondom, da ne mozgate posle, 1 mesec tako, pa posle na miru samo pilule. Ja sam uvek za to. Mnogo mi teško padne kad vidim/čujem devojku koja se nasekira oko trudnoće, eto, zbog toga, što nije sigurna da li je zaštićena u 1. nedelji, ili ako pije antibiotike itd..... Pa stavite dečku kondom, i nema frke.....
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPon Mar 19, 2012 4:06 am

sanja ::
U suštini, zašto se igrati? Kad se počinje sa 1. kutijom, ili prelazi na nove, ali ovo naročito važi za početnike, koristite i kondom, da ne mozgate posle, 1 mesec tako, pa posle na miru samo pilule. Ja sam uvek za to. Mnogo mi teško padne kad vidim/čujem devojku koja se nasekira oko trudnoće, eto, zbog toga, što nije sigurna da li je zaštićena u 1. nedelji, ili ako pije antibiotike itd..... Pa stavite dečku kondom, i nema frke.....

Slazem se. Prelazak na druge pilule 650269930
Ali eto, u Logestu je data samo ta opcija da se ne ceka kraj pauze nego pocinjes onog dana kada dobijes menstruaciju...bez obzira na to ako je to npr.drugi dan pauze... tako da ima logike poceti kada dobijes menstruacije bez obzira je li ti prva kutija ili prelazak s jednih na druge. Prelazak na druge pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPon Mar 19, 2012 10:35 am

jesi li sigurna pahuljice?
pise da ako se prelazi sa tableta koje se piju 21 dan,ne pravi se pauza,nego se odmah nastavlja kutija.
a ako se prelazi sa pilula koje se piju 28 dana,onda posle zadnje aktivne pilule kreces sa kutijom.
pise da za oba slucaja zastita pocinje odmah.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptySre Mar 21, 2012 5:03 am

bevana ::
jesi li sigurna pahuljice?
pise da ako se prelazi sa tableta koje se piju 21 dan,ne pravi se pauza,nego se odmah nastavlja kutija.
a ako se prelazi sa pilula koje se piju 28 dana,onda posle zadnje aktivne pilule kreces sa kutijom.
pise da za oba slucaja zastita pocinje odmah.

Sigurna sam...slala mi je neka od devojaka uputstvo Logesta. Prelazak na druge pilule 650269930
Pise onamo gde je objasnjeno za pocetak s pilulama, kao prvog dana menstruacije...a kad se prelazi s jednih na druge(bez obzira s kojih) onda pocinjes sa tim pilulama onog dana kada dobijes menstruaciju u pauzi. U mom slucaju bi to bio cetvrtak. Jer cetvrtkom dobijam, a petkom krecem s novom kutijom...a kada bih htela da predjem na neke druge, morala bih krenuti u cetvrtak. Nadam se da sam dobro objasnila. Prelazak na druge pilule 650269930

Ali sam citala da su misljenja doktora podeljena. Neki savetuju odmah kao nadovezivanje, neki posle 7 dana pauze...a neki i uputstvo ovo sto sam napisala gore. Trebali bi da se 'dogovore' vise. Prelazak na druge pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptySre Mar 21, 2012 10:43 pm

Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptySre Mar 21, 2012 10:52 pm

bevana ::
http://www.bayerhealthcare.rs/images/stories/proizvodi/logest/logest.pdf?phpMyAdmin=d5yOfuUPVy3nQ9dUsSSoO46Bmud&phpMyAdmin=PCDZTN24BKNZLbUUOB3Uz7866M6

evo uputstva, i dalje ne vidim gde to pise.

U pravu si. Treba spojiti kutije.
Tamo piše: ako se prvi put uzima ili se uzima posle pauze (msili se na par meseci pauze a ne 7 dana) treba krenuti od 1. dana menstruacije. U suprotnom, kada se prelazi sa 1 na druge, piše lepo: odmah nastaviti sa novom kutijom, znači bez pauze, bez čekanja menstruacije itd.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica

leptirica


Broj poruka : 13
Datum upisa : 29.03.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyČet Mar 29, 2012 11:50 pm

Ovako,pijem Logest pilule vec godinu dana,nikakvih problema nemam sa njima,osim smanjenog libida.Ali hocu pored toga i da ih promenim zbog cene posto vise ne ide na recept i poskupele su. Sta mislite da li da predjem na legravan? ili neke druge,koje su jeftinije? trenutno ne mogu do ginekologa,jer mi je istekao apsol staz pa treba da prebacim karton sa poliklinike. Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 4:23 am

Ja sam pila Yaz.I ni one nisu jeftine.Na recept su oko 700 dinara, a bez recepta su oko 900 dinara.Znam da ima i jeftinijih, ali ako predjes na nove opet treba da im se prilagodjavas. Plus je pitanje da li ce ti odgovarati.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 7:49 am

logest vise ne ide na recept? affraid kolika je sad cena?
mogu devojke da ti napisu koje pilule su jeftinije,ali kao sto kaze iva pitanje je da li ce ti odgovarati.najbolje je da odes do lekara cim mozes.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 8:34 am

Pisale su devojke da su Legrevan najjeftinije...oko 400 dinara...
Ja Yaz placam 10e, to je 1000 dinara...sto je mnogo - mnogo je. Ali ne zelim da rizikujem da predjem npr na Logest ili bilo koje druge jeftinije...pogotovo bez konsultacije s ginekologom...ja sam se s deckom dogovorila da jedan mesec kupuje on, jedan ja, pa mi to olaksava dosta...

Ja ti ne bih preporucila da na svoju ruku menjas, i to pogotovo ne zbog cene...jer ti nece mozda odgovarati neke druge...
Nazad na vrh Ići dole
leptirica

leptirica


Broj poruka : 13
Datum upisa : 29.03.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 8:40 am

Pa legravan su na recept jeftine,placas samo participaciju a ovako su ne vise od 200 din. Naravno slazem se ali ja moram sad da ih promenim,uzecu neke kao zamenu za logest koje su jeftinije i to je to..mnogo mi je da placam toliko pilule tipa 1000din i to jer ih ne pijem iz zdravstvenih razloga i to je to.uostalom u krajnjem slucaju ih necu piti i to je to. A nova cena logesta je u drzavnim apotekama 600 din a bila je 390 (bez recepta u drzavnoj).
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 8:47 am

Iskreno, mislim da 600 dinara nije mnogo za pilule ukoliko ih koristis radi kontracepcije. To ti je otprilike 3 pakovanja kondoma...a sta imas s tim? Ja idem tom logikom i meni nije ni 10e mnogo za pilule...mnogo je kad pogledam da su ostale pilule mnogo jeftinije. Ali ovako kad znam da sam zasticena od trudnoce, i kad su mi menstruacije redovne i skoro bezbolne onda mi nije mnogo... i nekako ne bih mogla da pijem pilule od 200 dinara... to mi deluje mnogo jeftino i ne bih bila sigurna u njih. Prelazak na druge pilule 650269930

Bevana, Sanja .. evo onog linka sto je meni Sanja poslala jos negde na staroj temi http://www.bayerhealthcare.rs/bayer-proizvodi/l-p/logest.html

I tu pise da se krece prvog dana menstruacije...
Mada, meni je doktorka rekla da ako budem trebala da pocnem s nekim drugim, da krenem nakon poslednje bele pilule...sto znaci nakon pauze...jer su Yaz takve da se piju u kontinuitetu...i nema one klasicne pauze...
Nazad na vrh Ići dole
leptirica

leptirica


Broj poruka : 13
Datum upisa : 29.03.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 8:58 am

To je samo tvoje misljenje,ja sam svoje iznela,jednostavno nisam u prilici da toliko para dajem na pilule,i da ih imam na raspolaganju ne bih toliko placala. 200 dinara su jer je to nasa proizvodnja(Galenika)istale su sa stranog trzista i zato su skuplje naravno. Cena nema veze sa tim!Pilula je pilula. Ne prodaje ih neko na ulici da ti ne bi bila sigurna u njih,svasta Prelazak na druge pilule 650269930
Uostalom,htela bih da neko ko je imao iskustva sa promenom pilula odgovori
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:03 am

Evo, odmah se izvinjavam sto sam ti uopste i odgovorila.

Ja nemam nikakva primanja jer jos uvek idem u skolu i skupljam novac od uzine jer mi je bitno da pijem pilule. I bitno mi je moje zdravlje.

Rekla sam ti da mislim da nije dobro da menjas pilule na svoju ruku, a pogotovo ne samo zbog cene jer su to HORMONI. A ti kako hoces. Ljuti se sto sam pokusala da ti pomognem.

Edit: ja takodje ne placam jer zelim da 'bacam' pare na pilule...pijem ono sto mi je doktorka prepisala i ne bih se igrala s hormonima vise. Uostalom, pilule pijes citav mesec, tj.21 dan...i meni za to nije zao da dam. Bas sam se zalila skoro na cenu ovih mojih, i kako nemam odakle da ih kupim...al mi je napisala jedna od devojaka da za lek uvek mora da ima, i snasla sam se kroz par dana... cisto ti navodim primer i pokusavam da pomognem.


Poslednji izmenio pahuljicaa dana Pet Mar 30, 2012 9:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:04 am

ja pijem dijane. oko 60/70 dinara na recept. ali njih ne na svoju ruku, jer su jace. Prelazak na druge pilule 650269930 pitaj dr!
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:07 am

diane su tako jeftine kad ti dr upise neku posebnu sifru tj. da su u terapijske svrhe.kad se prepisuju samo kao kontracepcija,onda su oko 400 din.(sa receptom).

nemojte da sirite raspravu,kome je ok da daje 1000 din neka daje,kome nije,opet ok.svako zna kakve su mu mogucnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:11 am

pa nek joj dr napise da joj je za terapiju. reci joj, student sam, htela bih neke jeftine.
a i bez recepta su 400!
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:12 am

bevana ::
diane su tako jeftine kad ti dr upise neku posebnu sifru tj. da su u terapijske svrhe.kad se prepisuju samo kao kontracepcija,onda su oko 400 din.(sa receptom).

nemojte da sirite raspravu,kome je ok da daje 1000 din neka daje,kome nije ok.svako zna kakve su mu mogucnosti.

Ma ne raspravljam ja...ja sam samo pokusala da pomognem...i da joj kazem da za citav mesec i za takvu zastitu i sve sto pilule pruzaju nije mnogo izdvojiti tih 600 dinara...i ja bih najradije pila neke jeftinije malo...ali ne bi valjalo na svoju ruku da menja...ipak su to hormoni...
Nazad na vrh Ići dole
leptirica

leptirica


Broj poruka : 13
Datum upisa : 29.03.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:14 am

pahuljica: Naravno da se ne ljutim,zao mi je sto tako shvatas,ali naravno da znam da treba da se konsultujem,ali trenutno ne mogu a moram krenuti u ponedeljak sa pilulama,a nestasica je logesta. Recimo desava se da nema pilula tvojih u apotekama i daju adekvatnu zamenu,i sta je lose u tome,svaki ginekolog ce ti isto reci. Stvar je u tome kako tvoj organizam prihvati pilule,neke ce lepo prihvatiti neke ne.

Lusesita: znam za te da imaju i kozmeticki efekat,pije ih moja drugarica Prelazak na druge pilule 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:15 am

nazalost,nece svaki lekar to da uradi.moja sestra je pila diane za policisticne jajnike,i tad su joj prepisivali tako jeftine.kad je posle nekog vremena ponovo isla na uz,nije imala ciste vise,i dr joj je rekao da nema na osnovu cega da joj upise tu sifru (da budu jeftinije).i onda je morala da ih plati oko 400,sa tom novom sifrom.
ti u svakom slucaju mozes da probas tako.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica

leptirica


Broj poruka : 13
Datum upisa : 29.03.2012

Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule EmptyPet Mar 30, 2012 9:17 am

Ako sam vec pitala,ne znam zasto se buni oko cene,TVOJA STVAR JEDNOSTAVNO "bevana" je u pravu. ti hoces ja necu i gotova stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prelazak na druge pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelazak na druge pilule   Prelazak na druge pilule Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prelazak na druge pilule
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Pilule i more
» Pilule
» pilule i dijareja
» Pilule i kilaza
» Pilule i alkohol

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: