Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Brisevi

Ići dole 
+17
Yo**
~Lovely~
Jeci
plasljivko
welt
Bella
Natalla
Nastija
Iva
ladybug
Ivana
Nina87
bevana
pufnasta
sanja
StormZ
Ferhundica
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 12:21 am

devojke,ja bih sutra trebala da radim analize ureaplazme,mada sad postoje dva problema,trebalo bih da dobijem,sutra-prekosutra,a ako ne dobijem mozda sam trudna,pa,ne znam da li je pametno to raditi ako sam trudna???
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 12:48 am

Ureaplazma u trudnoći

Ureaplazma (i mikoplazma hominis) pronađena u placenti i/ili endometrijumu (sluzokoži koja sa unutrašnje strane oblaže matericu) se povezuje sa infekcijom, rađanjem mrtvog fetusa, spontanim pobačajem, preranim porođajem i manjom nego što je normalno masom novorođenčeta. Oba organizma prodiru u vodenjak u drugom trimestru. Može uzrokovati horioamnionitis (zapaljenje membrana oko fetusa: horiona i amniona). Pronađena je u krvi majki koje su imale probleme sa visokom temperaturom posle porođaja.

Ova infekcija se može preneti na otprilike 40% beba koje je rodila majka sa ovakvom infekcijom. Ukoliko je majka ima, ureaplazma može da inficira pluća novorođenčeta za vreme porođaja. Uzročnik je (kao i mikoplazma hominis) respiratornih problema kod beba sa manjom telesnom težinom i meningitisa
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 12:51 am

StormZ ::
Ureaplazma u trudnoći

Ureaplazma (i mikoplazma hominis) pronađena u placenti i/ili endometrijumu (sluzokoži koja sa unutrašnje strane oblaže matericu) se povezuje sa infekcijom, rađanjem mrtvog fetusa, spontanim pobačajem, preranim porođajem i manjom nego što je normalno masom novorođenčeta. Oba organizma prodiru u vodenjak u drugom trimestru. Može uzrokovati horioamnionitis (zapaljenje membrana oko fetusa: horiona i amniona). Pronađena je u krvi majki koje su imale probleme sa visokom temperaturom posle porođaja.

Ova infekcija se može preneti na otprilike 40% beba koje je rodila majka sa ovakvom infekcijom. Ukoliko je majka ima, ureaplazma može da inficira pluća novorođenčeta za vreme porođaja. Uzročnik je (kao i mikoplazma hominis) respiratornih problema kod beba sa manjom telesnom težinom i meningitisa
EIA testiranje stoji na raspolaganju za detekciju antitela specifičnih za ureaplazmu, (ne reaguje na druga antitela – koja ne potiču od ureaplazme), međutim, ovaj metod ne može biti primenjen na sve vrste uzetih uzoraka. Uzorci su mogu uzeti vaginalnim brisom (bris iz cerviksa tj. grlića materice ili bris iz uretre), uzorak sperme, telesne tečnosti ili tkiva sa biopsije

Ima vise metoda,za svaku situaciju po neki metod.Mada mislim da ce bris da rade.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 1:49 am

Ferhundica ::
devojke,ja bih sutra trebala da radim analize ureaplazme,mada sad postoje dva problema,trebalo bih da dobijem,sutra-prekosutra,a ako ne dobijem mozda sam trudna,pa,ne znam da li je pametno to raditi ako sam trudna???

Sačekaj da dobiješ, možda i dobiješ, jer ako se radi par dan apre menstruacije ili par dana posle, možda na brisu bude malo krvi, pa neće biti valjan rezultat. Bris može da se radi i ako si trudna, ali ne ulazi sa infekcijom u trudnoću, pogledaj u delu https://zenski-kutak.serbianforum.info/t89-polno-prenosive-bolesti.

I ovo stavljam u deo infekcije.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 1:54 am

Ja navijam da si trudna i da nemas tu infekciju! Pa da forumaski slavimo! Brisevi 407633263 Brisevi 617739974
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 2:10 am

Brisevi 2466886068 Brisevi 2392922903 Brisevi 2836737430 Brisevi 411179717
pufnasta ::
Ja navijam da si trudna i da nemas tu infekciju! Pa da forumaski slavimo! Brisevi 407633263 Brisevi 617739974
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 2:11 am

Ali da ne preteramo, ako ne bude sad, bice sledeceg meseca, bitno da ti nemas ureoplazmu. Brisevi 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 3:30 am

"StormZ"Ureaplazma u trudnoći

Ureaplazma (i mikoplazma hominis) pronađena u placenti i/ili endometrijumu (sluzokoži koja sa unutrašnje strane oblaže matericu) se povezuje sa infekcijom, rađanjem mrtvog fetusa, spontanim pobačajem, preranim porođajem i manjom nego što je normalno masom novorođenčeta. Oba organizma prodiru u vodenjak u drugom trimestru. Može uzrokovati horioamnionitis (zapaljenje membrana oko fetusa: horiona i amniona). Pronađena je u krvi majki koje su imale probleme sa visokom temperaturom posle porođaja.

Ova infekcija se može preneti na otprilike 40% beba koje je rodila majka sa ovakvom infekcijom. Ukoliko je majka ima, ureaplazma može da inficira pluća novorođenčeta za vreme porođaja. Uzročnik je (kao i mikoplazma hominis) respiratornih problema kod beba sa manjom telesnom težinom i meningitisa

Hvala,ali ja sam prosle godine izgubila bebu u 6 mesecu trudnoce zbog ureaplazme,i lecila sam je,sad treba samo da ponovim rezultate zbog izlecenja.
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 3:37 am

"StormZ"Brisevi 2466886068 Brisevi 2392922903 Brisevi 2836737430 Brisevi 411179717 "pufnasta" Ja navijam da si trudna i da nemas tu infekciju! Pa da forumaski slavimo! Brisevi 407633263 Brisevi 617739974


I ja se tome radujem,nismo radili na bebi,dok ne proverimo ureaplazmu,a s obzirom da treba da dobijem,a nemam simptome,bojim se da sam trudna,ali ako ne smeta trudnoca u radjenju analiza onda bih najvise volela da sam trudna,da nemam ureaplazmu i naravno da slavimo.... Mada me doktor ubedjuje da sigurno nemam infekciju,jer je i nisam imala nesto mnogo,a pili smo bas jake lekove. Videcemo,i znacemo za koji dan kakvo je stanje i s jednim i s drugim. Ljubim vas devojke, i uskoro u svakom slucaju da slavimo.
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 3:45 am

Ferhundica,zelim ti svu recu ovoga sveta na pregledu.
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 3:50 am

quote="StormZ"Ferhundica,zelim ti svu recu ovoga sveta na pregledu.


Hvala puno,i ja se nadam dobrim rezultatima.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 8:53 am

kako nam je Stormz pazljiv aha Brisevi 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyPon Mar 19, 2012 9:11 am

aha,prvo mi je ocitao lekciju,posto nije znao sta mi se izdesavalo. hvala na savetima u svakom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptyUto Mar 20, 2012 6:51 am

jutros sam uradila analize,u ponedeljak tek mogu da podignem rezultat,javljam vam kakvo je stanje,cim saznam
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 11:35 am

Cure,koju grupu sekreta imate? Ja bih tako voljela da mi je II, a od kad idem kod ginekologa stalno mi III, sve ostale moguce briseve sam radila i sve mi je u najboljem redu. Ali povisene bakterije u sklopu III grupe nikako da nestanu,inace nemam nikakve simptome...
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 6:56 pm

Nina87 ::
Cure,koju grupu sekreta imate? Ja bih tako voljela da mi je II, a od kad idem kod ginekologa stalno mi III, sve ostale moguce briseve sam radila i sve mi je u najboljem redu. Ali povisene bakterije u sklopu III grupe nikako da nestanu,inace nemam nikakve simptome...

To je grupa sekreta, a da li si radila vaginalni i cervikalni bris, tu se izoluju konkretne bakterije sa antibiogramom? Ovako se samo lečiš napamet, možda ti je potreban antibiotik??? Brisevi 1071211947
Pročitaj ovo https://zenski-kutak.serbianforum.info/t108-stepen-cistoce-vaginalnog-sekreta-vaginalni-i-cervikalni-bris
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 8:32 pm

Sanja, moras biti malo preciznija, trenutno mesas pojmove. Nina, radi se o tome, da se uvek uzima vaginalni bris, znaci to sto tebi tvoj lekar trenutno radi, i na osnovu cega zna koja je grupa sekreta se zove vaginalni bris, ali se on moze uzimati za razlicite analize. Stepen cistoce vaginalnog sekreta je ono sto tebi tvoj lekar analizira, ali moze da se uzme i vaginalni bris za bakterioloski pregled. U tom slucaju, uzima se i bakterioloski cervikalni bris( bris sa grlica da bi se analiziralo da li postoje neke bakterije i tamo). Bakterioloski bris lekar uglavnom uzima kada postoje znaci bakterijske vaginoze, neprijatan miris, svrab, crvenilo, razlicite tegobe. Znaci, kad se sumnja da postoje neke bakterije koje zahtevaju lecenje i mogu u neko dogledno vreme da naprave problem. Napominjem da hlamidija, recimo moze da se krije iza III grupe sekreta i da nemas nikakve simptome. Zato bi mozda bilo dobro da porazgovaras sa svojim ginekologom o tome. Da li on misli da bi trebala da uradis bakterioloski vaginalni i cervikalni bris itd. U slucaju da te briseve nisi do sada radila, posto kazes da si radila sve analize, ali nisi navela koje tacno analize si radila? Naravno, uvek mozes da trazis da ti odrade to da bi bila mirna. Ali u nekim slucajevima zaista nema potrebe. III grupa ne zahteva uvek lecenje, vec zavisi od subjektivnih tegoba pacijentkinje.Ono sto mene interesuje je da li ti se nekad jave neke propratne tegobe, svrab, crvenilo, peckanje? Ili uvek imas samo III grupu sekreta, a da nemas tegobe? I koliko ti je zapravo pojacan sekret, i da li je uopste pojacan?


Poslednji izmenio Lu Salome dana Sre Mar 21, 2012 9:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:07 pm

Nisam mešala pojmove, već bila kratka. Naime, kad mi je rađen papa test, rađena je i grupa sekreta, i bila je treća. Međutim, vag. i cerv. bris su pokazali konkretnu bakteriju koja se lečila prema antibiogramu. Da nisam taj bris uradila zadržala bih se na činjenici da je 3. grupa, a iza nje se krije, kao što znamo, svašta. Zato kažem da grupa sekreta ne može non stop da bude 3. iako nema nikakve simptome. I da, hlamidija može da ne daje simptome, a da bude iza 3. grupe.
Uostalom, cervikalni bris može pokazati bakt. koje na vaginalnom nema.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:16 pm

Bakterioloski vaginalni bris nije isto sto i vaginalni bris, i da, pomesala si pojmove. Vaginalni bris na cistocu vaginalnog sekreta moze da pokazuje konstantno III grupu, i da bakterioloski vaginalni brisevi budu sterilni, kao i analize na hlamidiju. Ne mora da znaci da ako neko ima III grupu obavezno ima bakterije koje zahtevaju antibiotike i lecenje. Cinjenica da se tebi desilo da nije tako, ne mora obavezno da znaci da je tako kod svake pacijentkinje. Za hlamidiju sam vec navela.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:21 pm

Vaginalni bris je običan bris, cervikalni nije.

Bris vaginalnog sekreta može se uzimati za sledeće analize: [6]

1, Stepen čistoće vaginalnog sekreta — je medicinski test za razvrstavanje pregledanog uzoraka vaginalnog sekreta u jednu od šest konsenzusom određenih grupa, na osnovu stepena njegove čistoće. Prva i druga grupa znače da je nalaz sekreta uredan. Treća grupa, u zavisnosti od subjektivnih tegoba pacijentkinje, uz bakteriološki vaginalni bris, zahteva specifičnu terapiju ili praćenje. Četvrta grupa sekreta označava gonoreju (triper). Peta grupa ukazuje na prisustvo trohomonas vaginalisa. Šesta grupa predstavlja gljivičnu infekciju, najčešće kandidijazu. Promene sekreta od treće do šeste grupe zahtevaju specifično lečenje uz obavezan kontrolni pregled, sve do noprmalizacije stepemna čistoće (prva ili druga grupa).

2. Bakteriološki pregled vaginalnog sekreta — je medicinski test kojim se utvrđuje stepen i vrsta bakterijskog zagađenja u sekretu vagine,[7] najčešće kod bakterijske vaginoze. [a]. U ovom slučaju uzimaju se bakteriološki cervikalni (sa grlica materice) i bakteriološki vaginalni bris. Brisevi se zasejavaju na mikrobiološke podloge, uz pomoć kojih se određuje vrsta bakterija i njihava osteljivost na određene lekove. Na osnovu nalaza bakteriološkog pregleda određuje se vrsta terapije. U grupi bakterija koje izazivaju upalu grlića materice mogu da budu uzročnici steriliteta i pobačaja, kao što su hlamidije (лат. Chlamydia trachomatis), mikroplazma i gonokoke.

3. Citološki pregled grlića materice na prisustvo maligniteta — (PAP test–Papanikolau test) — Papanikolau test je metoda dopunskog ispitivanja u okviru ginekološkog pregleda koja ima za cilj rano otkrivanje prekanceroznih i kanceroznih promena ćelija grlića materice, koje prethode karcinomu... „Od uvođenja Papanikolau testa, stopa javljanja raka grlića maternice je opala za oko 70 posto, a životi milioni žena su produženi“ [8]

4. Citohormonalni pregled vaginalnog sekreta

5. Ispitivanje sastava vaginalne flore

I rest my case......
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:28 pm

Upravo to sam i napisala, i napravila razliku izmedju vaginalnog brisa koji se uzima za analizu stepena cistoce vaginalnog sekreta, i bakterioloskog vaginalnog brisa, posto si ti to sve svela na isto, a ustvari je dijametralna razlika. Drago mi je sto potvrdjujes moj post ovim sto si nasla na Google. kiss
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:30 pm

Radila sam vaginalni i cervikalni bris,takodje taj bakterioloski...Sve briseve mi je dala da odradim...Nemam nikakve tegobe,svrab peckanje i sl.Terapiju sam dobila poliginax i dovicin.Ali posto tripujem da sam trudna cekam da dobijem pa cu onda da je sprovedem.Inace vec sam istu terapiju imala i opet mi je III grupa bila ali smo ja i doktorka zakljucile da ne umijem da stavim vaginalete kako treba Brisevi 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:33 pm

A sekret mi mi je pojacan samo u nekim danaima,providan u vrijeme ovulacije,mutan,bijele boje prije menstruacije,nema nikakav miris.
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:41 pm

Da radila sam i briseve na hlamidiju,mikoplazmu i ureoplazmu i svi su sterilni.Koristim nivea intimo kupku,ne koristim always. Na nalazu mi je pisalo III grupa sekreta laktobacili,jos nesto sjetiti se ne mogu i povisene bakterije u vaginalnoj flori.Mimo tog nalaza svi ostali su mi bili u redu.


Poslednji izmenio Nina87 dana Čet Mar 22, 2012 11:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi EmptySre Mar 21, 2012 9:54 pm

Nina87 ::
Da radila sam i briseve na hlamidiju,mikroplazmu i ureoplazmu i svi su sterilni.Koristim nivea intimo kupku,ne koristim always. Na nalazu mi je pisalo III grupa sekreta laktobacili,jos nesto sjetiti se ne mogu i povisene bakterije u vaginalnoj flori.Mimo tog nalaza svi ostali su mi bili u redu.

Uh bre.... nego, da te pitam, jesi li razmišljala da promeniš laboratoriju? Ne znam koliko je to moguće, ali, kad sam zbog mene nešto tražila po netu, naišla sam na par tekstova o tome da su išli ljudi sve vreme u 1 laboratoriju tj. ordinaciju i kad su promenili ordinaciju, dobili su i malo različite rezultate.

Baš sam se iznenadila kad sam to videla.

A za vaginalete: samo se opusti, i stvaljaj polako. Brisevi 1071211947

I da, i meni je dr rekla da je za obdnavljanje vag. flore dobro stavljati povidon jod - na koji sam ja alergična, vag. kantariona, i ima one skuplje normogyn. Ali, to ipak lekar treba da ustanovi da je potrebno.

Za Lu Salome: Brisevi 2836737430 Brisevi 2836737430


Poslednji put izmenio sanja dana Sre Mar 21, 2012 10:00 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brisevi Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brisevi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: