Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Brisevi

Ići dole 
+17
Yo**
~Lovely~
Jeci
plasljivko
welt
Bella
Natalla
Nastija
Iva
ladybug
Ivana
Nina87
bevana
pufnasta
sanja
StormZ
Ferhundica
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 9:55 pm

Meni ta kupka nije odgovarala, koristila sam je par puta, i posle prestala. Mozda bi mogla da probas samo sa obicnom vodom, vagina je po svojoj prirodnoj flori, najslicnija ustima, i jedini je organ, pored oka, koji se sam preciscava, tako da nema potrebe za tim nekim kupkicama i sapunima, osim u slucaju kad se lecis od neke infekcije pa ti lekar kaze sta da koristis za intimnu negu. Brisevi - Page 2 650269930 Nikako da ne okreces tus u vaginu,tako spiras taj zastitni sloj koji normalno postoji,da se brises papirnom maramicom nakon tusiranja i doooobro da se obrises, posto ako koristis jedan peskir za kupanje, koristis ga vise puta, pa i to nije preporucljivo, da preferiras pamucni ves... Te povisene bakterije su mozda tu ako ne koristis kondom tokom odnosa, ne znam. Cim su ti svi ti brisevi sterilni, nemoj toliko da se brines oko toga, razgovaraj sa ginekologom o tim Povidon jod, sta misli o tome, primeni ove moje savete...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 10:05 pm

Ja imam isti rezultat kao Nina,ali ja stvarno ne mogu da se perem samo vodom.To je jedina moja losa navika.Kkav je Merimin bebi sapun?
I nije mi jasno kako je sve sterilno,a III grupa..?
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 10:07 pm

Hocu jer mozda mi poliginax jednostavno ne odgovara.Ja mislim da se meni vaginalna flora poremetila jer smo dvije ipo godine imali odnose bez kondoma a on ima dosta sperme a uvijek je ejakulirao u mene.
Sanja isla sam prosle godine privatno,sad u dom zdravlja i isti su mi nalazi. A i ja sam svasta citala,sokiralo me to da ginekolozi izmisljaju da djevojke imaju kondilome kako bih ih slali u privatne ordinacije svojih prijatelja na uklanjenje koje je inace preskupo. Brisevi - Page 2 2882617104
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 10:10 pm

Ivana ::
Ja imam isti rezultat kao Nina,ali ja stvarno ne mogu da se perem samo vodom.To je jedina moja losa navika.Kkav je Merimin bebi sapun?
I nije mi jasno kako je sve sterilno,a III grupa..?
Sve sterilno osim vaginalnog brisa na stepen cistoce.
Ni ja ne mogu samo vodom,mozda bi nam pomogle kupke na bazi bilja koje se mogu naci u apotekama?
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 10:12 pm

Ivana,jesi ti dobila neku terapiju? Citala sam kad nema simptoma da terapije nije ni potrebna.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 10:14 pm

Povidon jod samo...
Nazad na vrh Ići dole
ladybug

ladybug


Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 37

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 11:00 pm

Jedno pitanjce, sta je sve potrebno da odradim u laboratoriji da bih kompletno obuhvatila sve vezano za p.p bolesti? Vaginalni, cervikalni, bris na hlamidiju, miko i ureaplasmu? jos nesto? jel treba da naglasim nesto uz vaginalni i cervikani bris ili samo tako da kazem? Nije me lekar uputio da radim ove nalaze nego sama hocu Brisevi - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 21, 2012 11:03 pm

Ni ja kao i ti nisam znala pa sam rekla doktorki "zelim da odradim sve moguce briseve" Brisevi - Page 2 364988687 Procitaj na drugoj strani Lu salome i sanja su pisale o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 12:52 am

Ja cu isto tako da joj upadnem u ordinaciju pre nego sto resimo da pravimo bebcca, i da joj kazem da hocu sve sto postoji da testira.Kakva je moja doktorka verovatno ce da se prevrne od smeha. Brisevi - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
ladybug

ladybug


Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 37

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 2:02 am

Pa i ja pitam iz istog razloga, nije da planiramo, ali ako se desi da budem spremna, jos kad citam o hlaidiji i mikoplasmi sta sve moze da se iskomplikuje, ufff.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 3:41 am

Pre planiranja trudnoce obavezno posetite ginekologa,vecina njih obicno uradi samo klasican sistematski-ginekoloski pregled,UZ,papa test,ali obavezno trazite da vam odrade sve moguce analize,bolje spreciti nego leciti.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 7:02 am

Ja sam pred trudnoću išla na papa test, kolposkopiju, vaginalni i cervikalni bris da se odredi grupa sekreta. Bakteriološki cerviklani i vaginalni bris, da se uverim da je sve čisto. Posebno sam tražila briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, trihomonas, gljivice i sve ostale polno prenosive bolesti i infekcije (iako nikada nisam imala ni jednu niti bilo kakve simptome i probleme). Zatim sam uradila standardnu laboratoriju (krvna slika i urin), i viruse iz krvi, poznatije kao TORCH. A kada su svi rezultati pokazali da sam zdrava, onda smo krenuli u "akciju zatrudnjivanja" Brisevi - Page 2 650269930. Tako da, devojke, vodite računa o sebi i svom zdravlju. Ako imate bilo kakvih simptoma ili sumnju da možda nešto nije ok, pravac kod lekara, da se problem, ako postoji, reši na vreme. Koristite zaštitu i budite odgovorne i sve će biti kako treba.
I naravno, ne bi bilo loše da se na šest meseci do godinu dana odradi papa i kolposkopija sa svim brisevima.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 8:22 am

Natalla ::
Ja sam pred trudnoću išla na papa test, kolposkopiju, vaginalni i cervikalni bris da se odredi grupa sekreta. Bakteriološki cerviklani i vaginalni bris, da se uverim da je sve čisto. Posebno sam tražila briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, trihomonas, gljivice i sve ostale polno prenosive bolesti i infekcije (iako nikada nisam imala ni jednu niti bilo kakve simptome i probleme). Zatim sam uradila standardnu laboratoriju (krvna slika i urin), i viruse iz krvi, poznatije kao TORCH. A kada su svi rezultati pokazali da sam zdrava, onda smo krenuli u "akciju zatrudnjivanja" Brisevi - Page 2 650269930. Tako da, devojke, vodite računa o sebi i svom zdravlju. Ako imate bilo kakvih simptoma ili sumnju da možda nešto nije ok, pravac kod lekara, da se problem, ako postoji, reši na vreme. Koristite zaštitu i budite odgovorne i sve će biti kako treba.
I naravno, ne bi bilo loše da se na šest meseci do godinu dana odradi papa i kolposkopija sa svim brisevima.
Dobro, znaci nisam lujka zato sto hocu da trazim da mi sve to odrade? Pre nego resimo da pravimo bebca bas cu to uraditi.Nemam simptome i ne sumnjam ni na sta, ali bolje spreciti nego leciti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 8:34 am

Nina, moze da bude od sperme, jos ako se on ne pregleda redovno, mozda se potkrala neka bakterija. Ali treba da znas da su to sve banalni bakterijski uzrocnici, znaci, nisu polne bolesti i neke opasne stvari. Povidon jod je fino resenje, da to sve lepo ocisti, ali opet nemoj njih na svoju ruku, pitaj ginekologa.
Ivana,nemoj ipak sapune. Kad budes isla kod ginekologa onda popricaj sa njom sta bi ti ona preporucila, znaju lekari za masu tih preparata. Nivea svakako nije najsjajnije resenje jer nije medicinski preparat. Merima jeste za bebice, ali je ipak sapun, ne znam za njegovu Ph vrednost. Kad sam rekla da se perete samo vodom, mislila sam da ne nanosite sapun na sluzokozu, i oko otvora vagine, jer se na otvoru nalazi taj zastitni film koji stiti vaginalnu floru i njen prirodni sastav. Vi ga pranjem sapunima bukvalno sklonite, i onda je to prostor za bakterije. Ja nanesem sapun i na prepone, na sve delove sem na sluzokozu, otprilike do velikih usnica sve. I onda se to sve lepo spere odozgo tusem, a ne spiram taj zastitni omotac. Probajte tako. Ali nije to toliko za opterecivanje, bitno je da su ti glavni brisevi u redu. A i nije neko resenje stalno gurati neke vaginalete da se vrati na II grupu, to mnogi ginekolozi rade, i to nije bas najsjajnije. Neko prosto ima uvek III grupu. Ne znam sta bi jos moglo biti uzrocnik. Ako upraznjavate oralni sex recimo, pa koristite npr. med ili slag, zbog toga isto moze da se narusi flora. Brisevi - Page 2 2750171652
Ladybug,treba da trazis stepen cistoce sekreta, Papu, bakterioloski vaginalni i cervikalni bris, briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, kolposkopiju i ultrazvuk. To je valjda to. Mozes reci kratko da zelis sve analize. Brisevi - Page 2 650269930 A sto se tice analiza na polne bolesti, to je vec drugo. Pritom mislim na HIV, Hepatitis, kondilome...( pritom ne mislim da postoji analiza koja bi utvrdila postojanje HPV virusa bez manifestacije kondiloma). Neka me neko ispravi ako gresim.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 9:54 am

Lu, u pravu si za med i šlag, a samo da dodam da ko ima gljivice ili ih je jedva izlečio, izbegava šećer tamo dole...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 9:58 am

Salome,vec drugi put pominjes med i slag! Brisevi - Page 2 3168945351 Ali,ne radi se o tome!
Ma,ne smeta meni ta gupa,nemam nikakve tegobe,nego mi nije jasno kako ako je sve ok...Videcu sta ce biti na narednim analizama.Nisam ih radila skoro godinu dana....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 10:32 am

Ivana, svako se ceska tamo gde ga svrbi! Brisevi - Page 2 312503953 Mada se ne secam kad sam to spomenula, malo sam zaboravna po prirodi! Shocked Ne brini toliko! Javi sta je bilo na kraju! Sanja , bez secera, dovoljno je slatko! Brisevi - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 11:30 am

Lu Salome ::
Nina, moze da bude od sperme, jos ako se on ne pregleda redovno, mozda se potkrala neka bakterija. Ali treba da znas da su to sve banalni bakterijski uzrocnici, znaci, nisu polne bolesti i neke opasne stvari. Povidon jod je fino resenje, da to sve lepo ocisti, ali opet nemoj njih na svoju ruku, pitaj ginekologa
Pa jeste a on je imao neku malu upalu besike i pio je antibiotik pipen,sledeci put na kontroli kad je dao urin na analizu bilo mu je sve ok. Nego muskarci zaboravljaju pa nije upamtio sta mu je urolog rekao za uzrok upale, samo mu je vazno da je na kraju sve ok Brisevi - Page 2 650269930 Pa moguce da nas ista bakterijica spopala Brisevi - Page 2 364988687 odradicu i ja opet moju terapiju pa da ako bude ok ,a ako ne neka mi je treca grupa kad mi nista ne smeta. Brisevi - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 7:36 pm

Ma jeste slatko Brisevi - Page 2 326513241 , nego stvaljanje meda, šlaga itd. na genitalije (naročito ženske) pospešuje rast gljivica . To sam mislila.
Nazad na vrh Ići dole
ladybug

ladybug


Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 37

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 8:57 pm

Lu Salome ::
Nina, moze da bude od sperme, jos ako se on ne pregleda redovno, mozda se potkrala neka bakterija. Ali treba da znas da su to sve banalni bakterijski uzrocnici, znaci, nisu polne bolesti i neke opasne stvari. Povidon jod je fino resenje, da to sve lepo ocisti, ali opet nemoj njih na svoju ruku, pitaj ginekologa.
Ivana,nemoj ipak sapune. Kad budes isla kod ginekologa onda popricaj sa njom sta bi ti ona preporucila, znaju lekari za masu tih preparata. Nivea svakako nije najsjajnije resenje jer nije medicinski preparat. Merima jeste za bebice, ali je ipak sapun, ne znam za njegovu Ph vrednost. Kad sam rekla da se perete samo vodom, mislila sam da ne nanosite sapun na sluzokozu, i oko otvora vagine, jer se na otvoru nalazi taj zastitni film koji stiti vaginalnu floru i njen prirodni sastav. Vi ga pranjem sapunima bukvalno sklonite, i onda je to prostor za bakterije. Ja nanesem sapun i na prepone, na sve delove sem na sluzokozu, otprilike do velikih usnica sve. I onda se to sve lepo spere odozgo tusem, a ne spiram taj zastitni omotac. Probajte tako. Ali nije to toliko za opterecivanje, bitno je da su ti glavni brisevi u redu. A i nije neko resenje stalno gurati neke vaginalete da se vrati na II grupu, to mnogi ginekolozi rade, i to nije bas najsjajnije. Neko prosto ima uvek III grupu. Ne znam sta bi jos moglo biti uzrocnik. Ako upraznjavate oralni sex recimo, pa koristite npr. med ili slag, zbog toga isto moze da se narusi flora. Brisevi - Page 2 2750171652
Ladybug,treba da trazis stepen cistoce sekreta, Papu, bakterioloski vaginalni i cervikalni bris, briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, kolposkopiju i ultrazvuk. To je valjda to. Mozes reci kratko da zelis sve analize. Brisevi - Page 2 650269930 A sto se tice analiza na polne bolesti, to je vec drugo. Pritom mislim na HIV, Hepatitis, kondilome...( pritom ne mislim da postoji analiza koja bi utvrdila postojanje HPV virusa bez manifestacije kondiloma). Neka me neko ispravi ako gresim.

hvala na odgovoru salome, mislila sam na ove analize koje si pomenula, to je kompletan nalaz, briseve cu da odradim u provatnoj lab, a kolposkopiju, papa i uz kod mog ginekologa. Na nekom forumu vezanom za zdravlje sam citala da buduce mame treba da urade testiranje na hiv, hpv i hepatitis, ali meni je to nekako preterivanje, mislim da devojke koje imaju stalnog partnera nemaju potrebe za tim.
imam jos jedno pitanje, posto sam videla u cenovniku te lab u kojoj uvek radim analize da imaju posebno brisevi na kandidu, trihomonas, i ne znam ni ja sta jos, jel treba i to posebno da naglasim, ili je to obuhvaceno i podrazumeva se ako kazem da zelim bakterioloski vaginalni i cervikalni bris? malo mi je to nejasno, zasto su tako razdvojili te briseve?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 10:02 pm

Uradi i mikoloski vaginalni i cervikalni bris.
Ustvari,neka napise neko ko se bolje razume-ako je grupa sekreta II da li je neophodno raditi sve ove analize?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyČet Mar 22, 2012 11:24 pm

Trebalo bi da bakterioloski bris sve to pokaze kad se radi u kombinaciji sa stepenom cistoce sekreta! Ali najbolje da ti naglasis sta zelis sve da urade i onda pitas njih da li se to radi odvojeno ili zajedno, ne znam kakav je njihov nacin rada! Nema na cemu! Brisevi - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyUto Mar 27, 2012 1:07 am

podigla mi je sestra rezultate,i sve je negativno. Brisevi - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptyUto Mar 27, 2012 1:08 am

Super! Brisevi - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 2:17 am

Odlicno!Ja mislim da je II grupa sekreta sasvim normalna,i da ne treba nista koristiti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brisevi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brisevi
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: