Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Augmentin i pilule

Ići dole 
+6
pahuljicaa
Lus
sanja
Ivana
StormZ
Saska3009
10 posters
AutorPoruka
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: augmentin i yazz   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 2:46 am

Htela bih da zamolim za malu pomoc, pijem augmentin tablete koje su na bazi penicilina vec 3 dana, pored toga uzimam i yazz pilule, imala sam nezasticen odnos, znaci bez ikakve dodatne kontracepcije, totalno zaboravivsi da antibiotici mogu ponistiti dejstvo pilule... sada me zanima koliko ovaj augmentin moze ponistiti yazz, i da li postoji mogucnost nekako da se spreci trudnoca? Znam da pilule dan posle ne bih smela uzeti dok pijem kontraceptivne pilule...
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:03 am

https://zenski-kutak.serbianforum.info/t10-interakcija-pilula-sa-lekovima


Ovde ces naci koji lekovi uticu na kontracepciju tebleta.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:06 am

je l' isao do kraja?ne pitam iz radoznalosti,nego ako nije onda su sanse dosta manje.ne mozes sad nista da uradis,osim da se nadas da ce sve biti ok.i od sada kondom za vreme i 7 do 10 dana nakon terapije...
Nazad na vrh Ići dole
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:09 am

ovo je amoksicilin, klavualanska kiselina, tacnije antibiotik, tamo su navedene neke vrste i stavljene tri tacke, pa me konkretno zanima za ovaj lek, i sta mogu da preduzmem sada, i kolika je mogucnost da ce doci do trudnoce...znam da to niko pouzdano ne moze znati, al me zanima odprilike da mi se kaze koliko dejstvo moze da se smanji... negde pisu da dejstvo kontracepcije moze biti potpuno unisteno antibiotikom... Najvaznije pitanje je koje su mi opcije sada?
Nazad na vrh Ići dole
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:11 am

Ivana ::
je l' isao do kraja?ne pitam iz radoznalosti,nego ako nije onda su sanse dosta manje.ne mozes sad nista da uradis,osim da se nadas da ce sve biti ok.i od sada kondom za vreme i 7 do 10 dana nakon terapije...
jeste, isao je do kraja... ne znam da li da prekinem sa antibioticima, ili pak da prekinem sa pilulama da ne bih stetila trudnoci u koliko dodje do nje
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:12 am

Pila sam amoksicilin+klavulanska kis. to je JAK lek, naročito ako si pila onu dozu 500mg+125mg 3xdnevno. Mislim da ona načisto poništava dejstvo pilula, to je konjska doza, bukvalno. Ne znam šta da ti kažem, osim da ti držim fige
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:12 am

Amoksicilin je antibiotik a njihova upotreba smanjuje efikasnost oralne kontracepcije tako da je neophodna dodatna zastita u ciklusu u kome koristite i antibiotik.
Nazad na vrh Ići dole
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:18 am

sanja ::
Pila sam amoksicilin+klavulanska kis. to je JAK lek, naročito ako si pila onu dozu 500mg+125mg 3xdnevno. Mislim da ona načisto poništava dejstvo pilula, to je konjska doza, bukvalno. Ne znam šta da ti kažem, osim da ti držim fige
pijem dv puta dnevno na 12 h 875mg+125mg
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:23 am

odmah idi do apoteke i uzmi eskapel pilulu.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:25 am

Saska3009 ::
sanja ::
Pila sam amoksicilin+klavulanska kis. to je JAK lek, naročito ako si pila onu dozu 500mg+125mg 3xdnevno. Mislim da ona načisto poništava dejstvo pilula, to je konjska doza, bukvalno. Ne znam šta da ti kažem, osim da ti držim fige
pijem dv puta dnevno na 12 h 875mg+125mg

Pa to je slično mojoj dozi. Ja sam to jedva podnela, toliko je bio jak. Sačekaj da još neko vidi tvoj post, možda ima neki bolji savet. Ali ja lično mislim da je u ovoj dozi lek narušio bezbednost pilule. Koja ti je pilula po redu? ako je kraj kutije, možda je ok. Ako je početak kutije, onda Augmentin i pilule 2882617104


edit
Lusesita ::
odmah idi do apoteke i uzmi eskapel pilulu.

znaš li možda da li na escapelle utiču antibiotici? Da bi Saška znala da li da prekine terapiju, ako je već uzme?
Nazad na vrh Ići dole
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:29 am

uh, danas je cetvrti dan kako pijem tablete i danas sam imala odnos... znaci sada dragom mogu samo da pevam "imacemo bebu, najlepsu na svetu" ... a sto se tice pilule za dan posle, koliko sam upucena ne bih bas smela da je pijem dok pijem kontracepciju? izgleda da samo moze da se ceka tako da pale pale
Nazad na vrh Ići dole
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:39 am

lepo se provedi Augmentin i pilule 650269930 izgleda da nemamo bas nekog izlaza, samo da cekamo i vidimo sta ce biti... svakako u koliko bi doslo do trudnoce, ne bih je prekinula, tako da ne znam da li da nastavljam sa pilulama... izgleda da cu ipak morati kod lekara. Hvala vam na odgovorima... ako se neko seti jos neceg neka samo kucne Augmentin i pilule 650269930 nije bas pravo vreme da dodje do toga, ali ako se desi Boze moj
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:43 am

jooj da pijes antibiotike. nista onda, danas je da ti decko nije ubo onog pravog. samo nemoj da se sekiras to moze da odgodi mensturaciju. koliko imate godina?
Nazad na vrh Ići dole
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:51 am

21 i 22... mladi smo, ali kada bi doslo do toga mislim da bi najgluplja stvar na svetu bila prekid trudnoce... a za eskalpele cu videti jer tu vec imam problemcic sto sam jednu popila pre 4 meseca kada nam je spao kondom, pa sam mesec dana nakon toga pocela sa pilulama... ne da nam se nesto da imam 100 posto zasticen odnos izgleda
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 3:53 am

Saska3009 ::
21 i 22... mladi smo, ali kada bi doslo do toga mislim da bi najgluplja stvar na svetu bila prekid trudnoce... a za eskalpele cu videti jer tu vec imam problemcic sto sam jednu popila pre 4 meseca kada nam je spao kondom, pa sam mesec dana nakon toga pocela sa pilulama... ne da nam se nesto da imam 100 posto zasticen odnos izgleda


Valjda jedna na svakih 6 meseci sme,zbog hormonskog shoka...Bolje 22 i 21 nego 15 i 16 xD.Ja nisam za prekid trudnoce,ali ako se dogodi a nadam se da nece,nek je sa srecom.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 4:50 am

Javi sta je bilo...
Sad vam ostaje da cekate i nadate se da je makar nesto od tih pilula delovalo...
I da, smes da popijes escapelle u ovakvim slucajevima...kada pijes antibiotike ili npr si preskocila pilulu-dve pa ste imali odnos...u suprotnom nema smisla Augmentin i pilule 650269930
I da, ja sam 2 puta pila escapelle...i to u bas kratkom vremenskom periodu...s tim sto meni nije pomogla...a popila sam je par sati nakon odnosa. E sad ne znam koja je omanula, prva ili druga, ili mozda obe... Augmentin i pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptySre Mar 21, 2012 7:44 am

pahuljicaa ::
Javi sta je bilo...
Sad vam ostaje da cekate i nadate se da je makar nesto od tih pilula delovalo...
I da, smes da popijes escapelle u ovakvim slucajevima...kada pijes antibiotike ili npr si preskocila pilulu-dve pa ste imali odnos...u suprotnom nema smisla Augmentin i pilule 650269930
I da, ja sam 2 puta pila escapelle...i to u bas kratkom vremenskom periodu...s tim sto meni nije pomogla...a popila sam je par sati nakon odnosa. E sad ne znam koja je omanula, prva ili druga, ili mozda obe... Augmentin i pilule 650269930

Pahuljice imas bebicu? Augmentin i pilule 941308610
jaooojjjj Augmentin i pilule 515354487
Izvinjavam se sto ovako upadam Augmentin i pilule 650269930

I ja bi ti preporucila pilulu za dan posle... meni se isto desilo sa antibioticima, samo sto nije isao do kraja... ja je nisam popila i sad samo mogu da cekam 17 dana dok ne dobijem Augmentin i pilule 1371890812
Veruj mi popij, da budes sigurna, za svaki slucaj Augmentin i pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
palcica***




Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Da li utice?   Augmentin i pilule EmptyČet Mar 22, 2012 5:00 am

Ja sam htela da pitam da li Ginko biloba umanjuje dejstvo pilule? Znam da to nije antibiotik, i ne spada u ono sto je nabrojano, ali ipak da pitam :-P
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptyČet Mar 22, 2012 11:45 am

palcica*** ::
Ja sam htela da pitam da li Ginko biloba umanjuje dejstvo pilule? Znam da to nije antibiotik, i ne spada u ono sto je nabrojano, ali ipak da pitam :-P

ne utice Augmentin i pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Saska3009




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptyPet Mar 23, 2012 6:32 am

bila u apoteci, rekli mi da ne moram nista da uzimam da je mala verovatnoca da se bilo sta desi s obzirom da mi je deveta pilula bila, znaci neplodni dani... e sada koliko je to pouzdano videcemo za par nedelja kada uradim test na trudnocu Augmentin i pilule 364988687 A valjda su u pravu jer koliko ja znam i ako pijem kontraceptivne pilule imam plodne dane s tim sto se valjda oko jajnih celija stvara zastitna barijera neprobojna za spermatozide... ako me je ginekolog dobro uputio u dejstvo pilula Augmentin i pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
palcica***




Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptyPet Mar 23, 2012 9:06 am

bevana ::
palcica*** ::
Ja sam htela da pitam da li Ginko biloba umanjuje dejstvo pilule? Znam da to nije antibiotik, i ne spada u ono sto je nabrojano, ali ipak da pitam :-P

ne utice Augmentin i pilule 650269930

Hvala Augmentin i pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
andjelce




Broj poruka : 1
Datum upisa : 25.03.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: novynette, augmentin i odnosi   Augmentin i pilule EmptyNed Mar 25, 2012 2:45 am

Cao,imam jednu dilemu, pa vas molim da mi neko odgovori.� Naime...
prilikom pauze izmedju dve kutije novyneta sam pila antibiotik augmentin koji mi je prepisala doktorka zbog gripa. u utorak sam pocela novu kutiju, ali sam sa tabletama kasnila po nekih 2-3 sata (zaboravim).. e sad, znam da antibiotik slabi delovanje, ali ja sam prestala da ga pijemu ponedeljak, a u utorak sam pocela kutiju.� sinoc sam imala odnos, pa me zanima da li taj antibiotik i moje kasnjenje sa tabletama od 2h uticu na sigurnost kontracepcije... � � znaci, nije bilo mesanja antibiotika sa tabletama... � Mozda zvuci glupo, ali molim nekog da mi odgovori..
hvala unapred...
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule EmptyNed Mar 25, 2012 2:53 am

andjelce, već postoji slična tema, druge su pilule u pitanju, pa sam ih spojila i preimenovala. Pogledaj prethodne odgovore dok neko ne dođe za tvoj konkretno primer Augmentin i pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Augmentin i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Augmentin i pilule   Augmentin i pilule Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Augmentin i pilule
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: