Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prestanak sa pilulama

Ići dole 
+16
inda
drinka
nglwings
meda
Lus
Iva
welt
~Lovely~
sister87
pahuljicaa
Suncica5
jelenaisi
sanja
bevana
Jeci
Winnie Pooh
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 1:54 am

ne postoji jer je pre tri dana pila pilule,zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 2:18 am

sister87 ::
ne postoji jer je pre tri dana pila pilule,zar ne?

Pije Yaz, isto kao ja...znaci da je tog dana popila drugu belu pilulu. Tad je bila zasticena. I danas treba da pocne s novim pakovanjem, ali ona ne zeli jer ima bas jake mucnine...znaci, odnos je bio pre 3 dana. U vreme pauze. A juce je dobila...ja nesto razmisljam .. spermatozoidi prezive 3 dana unutra...danas je taj treci dan...ali je juce dobila... pa sad ne znam da li postoji sansa da zatrudni. Nadam se da neko shvata sta pitam, pa da ce se javiti pre 5 da odgovori. :/ pokusavam da je ubedim i da nema razloga da pije escapelle...tako da se nadam da ce se javiti jos neka od devojaka koja zna sigurno odgovor...
Sister, ako ti znas odgovor i posle ovog posta, piiisi. I hvala.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 3:08 am

Ima li neko odgovor? Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 4:51 am

не, ако је у тренутку односа пила регуларно пилуле, то што је касније закаснила-прекинула са пилулом-пилулама, нема везе. мислим да је такво питање било на претходом форуму!
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 5:06 am

ne, ukoliko je pila tablete.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 5:13 am

Hvala, nije nastavila da ih pije. Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 5:16 am

нема на чему, увек питај овде. боље то него да мозгаш и цепате живце!
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Apr 27, 2012 8:45 am

Lus ::
нема на чему, увек питај овде. боље то него да мозгаш и цепате живце!

Bolje. Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyUto Maj 08, 2012 11:14 am

Evo, da javim, dobila sam 28.dan, tacno na vreme.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyUto Maj 08, 2012 11:37 pm

Prestanak sa pilulama - Page 2 425539214
Nazad na vrh Ići dole
Winnie Pooh




Broj poruka : 31
Datum upisa : 11.03.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyNed Maj 13, 2012 2:53 am

Devojke, imam problem Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930
Ja sam poslednju pilulu popila u petak a u sub smo imali nezasticen odnos. To je bilo oko 31 marta a ja sam 3 aprila redovno dobila kao sto sam i ranije dobijala zbog tableta. Prestala sam ih piti sa tom kutijom, znam da menstruacija moze da kasni zboog toga ali me sad vec brine sto jos nisam dobila! Nadam se da hocu Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPon Maj 14, 2012 12:56 am

Winnie Pooh ::
Hvala! Imam jos jedno jako glupo pitanje ali bolje da pitam Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930 Ako npr imam odnos u cetvrtak a u petak popijem poslednju pilulu, da li to znaci da ipak mogu ostati trudna? Ne daj Boze Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930

Pilule sprecavaju ovulaciju... znaci ako redovno pijes pilule taj mesec ne dolazi do ovulacije a samim tim nema mogucnosti trudnoce... upravo zbog toga devojka i jeste zasticena i tokom sedmodnevne pauze.
Znaci dokle god pijes pilule nema trudnoce... kada resis da prekines sa njihovom upotrebom, mozes to na ucinis kad god zelis ali najbolje je da zavrsis zapocetu kutiju i posle pauze ne pocnes sa novom. Cak i u ovom slucaju toko sedmodnevne pauze si zasticena jer organizam ne znam da li ces ili neces poceti sa novom kutijom... zastita prestaje od prvog danan nakon pauze tj. od prvog dana kada nisi uzel apilulu i od tog dana ako ne zelis trudnocu moras da koristis dodatnu zastitu.

pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPon Maj 14, 2012 12:57 am

Winnie Pooh ::
Devojke, imam problem Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930
Ja sam poslednju pilulu popila u petak a u sub smo imali nezasticen odnos. To je bilo oko 31 marta a ja sam 3 aprila redovno dobila kao sto sam i ranije dobijala zbog tableta. Prestala sam ih piti sa tom kutijom, znam da menstruacija moze da kasni zboog toga ali me sad vec brine sto jos nisam dobila! Nadam se da hocu Prestanak sa pilulama - Page 2 650269930

Jos jednom... nemoj da brines... zasticena si i tih sedam dana nakon prestanka upotrebe pilula...
Nazad na vrh Ići dole
nglwings

nglwings


Broj poruka : 32
Datum upisa : 14.05.2012
Godina : 37
Lokacija : Vranje-Nis

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPon Maj 14, 2012 7:24 am

Pa gde ste ZENE!!!Cekam ja na odgovore dosta dugo dok nisam naisla na post u kome pise da postoji novi sajt.Pa bas mi je drago da i dalje postoji ovako nesto.
Da krenem sa mojim problemom...primetila sam da mi svakog leta ili kada krene jace sunce pocinju da se pojavljuju fleke po licu(nausnice,obrazi)...i pre nekoliko dana sam procitala da pilule u kombinaciji sa suncem ili solarijumom mogu to da izazovu.Sada sam pocela sa novom kutijom i ujedno cu otici do dermatologa da proverim sve.Inace i imam smanjenu zelju za sexom...tacno da izludi covek.I onda tu krecu i problemi sa deckom(ne veliki,ali ne mora da ih ima). Prestanak sa pilulama - Page 2 2164293255 Pa sam resila da ih ostavim posle ove kutije.Inace sam ih dobila zato sto od 2007 godine ja ne dobijam,ili samo imam braon iscedak.Definitifno je problem u hormonima.I resila sam da se ispitam skroz.Nego pitanjce! Prestanak sa pilulama - Page 2 364988687 Da li posle prestanka uzimanja pilula postoji velika mogucnost da se zatrudni.Naravno koristicu zastitu,ali ne daj Boze da pukne kondom ili tako neke sitnice...Negde sam o tome citala pa sam htela da pitam,da li veca mogusnost nego inace?
Hvala sto ste tu!Ljubac!
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPon Maj 14, 2012 8:07 am

Mislim da se ta veca verovatnoca odnosi na to sto smo dok koristimo pilule opustene, i posle se tesko navikavamo na kondom. Hormonski bi trebalo da se sve vraca u stanje pre pilula (bar tako kazu).
Nazad na vrh Ići dole
nglwings

nglwings


Broj poruka : 32
Datum upisa : 14.05.2012
Godina : 37
Lokacija : Vranje-Nis

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyUto Maj 15, 2012 2:39 am

Kada sam pravila pauzu proslog leta,nekih 5 meseca,to je bilo katastrofa.Bubuljice opadanje kose,sve se izoktenulo.I posle sam opet krenula...nesto se promenilo nesto nije.Nervira me to,sto sam ja uvek imala cistu kozu lica,sada mi izlaze neke dlacice na bradi stalno...i plus ove fleke.Moram da probam da ih ne koristim neko duze vreme pa da vidim da li je problem u njima.A i mislim da je ipak bolje da resim taj problem sa mentruacijom a ne da je resavam pilulama.Kada sam bila na toj pauzi,dobila sam sledeci mesec posle pilula i opet je bila ista prica.Ali kada sam izasla da trcim ona sam odmah sutradan dobila.Ludnica!
Nazad na vrh Ići dole
drinka




Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.04.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptySre Jul 04, 2012 11:21 am

Molim za pomoc Shocked Pila sam novynette 9 meseci i super su mi odgovarale. Poslednju kutiju sam popila, dobila menstruaciju i nastavila novu kutiju, od koje sam popila 4 tablete i tada sam potpuno prestala da ih pijem, jer nemam vise decka, pa mi ne trebaju. Medjutim, nisam proverila kako prestati sa uzimanjem pilula, tj. da li piti 21 dan i onda prestati ili moze bilo kad. Posle 4 dana (tj.danas) od kad sam prestala pojavilo mi se krvarenje kao obilna menstruacija, koje nema nameru da stane. I sad ne znam da li je to normalno, ili teba da se obratim ginekologu? Prestanak sa pilulama - Page 2 2164293255 Da li je neko imao slicno iskustvo? Pozz
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptySre Jul 04, 2012 12:49 pm

mislim da nije bas pametno sto si tako prestala,bolje da si pila do kraja pakovanja ili kako vec pise u uputstvu...mozda je najbolje da odes kod ginekologa...
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptySre Jul 04, 2012 7:34 pm

I ja mislim da si trebala da zavrsis sa kutijom, mada u uputstvu pise da se moze prekinuti kad god pozelis. E sad, da li to znaci kad zavrsis zapocetu kutiju ili kad ti 'dune' to ne pise. Pre godinu dana i ja sam napravila pauzu od mesec dana jer nisam bila dobila u onoj pauzi od 8 dana pa sam se uplasila da sam trudna, kao sto Inda kaze bolje poseti svog ginekologa i neka te posavetuje.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptySre Jul 04, 2012 7:48 pm

to krvarenje je posledica prestanka.lekari uvek savetuju da se ispije cela kutija.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Jul 06, 2012 7:20 pm

Slazem se sa devojkama... Trebala si ispiti celo pakovanje. A u uputstvu pise da mozes da prekines bilo kad ukoliko se javila neka nus pojava koja ti tesko pada ili slicno...
Imam drugaricu koja svako malo pocinje i prekida. Pokaci se sa deckom i nece da ih pije vise. Pa kad se pomire opet pocne i sve tako... :/
Nazad na vrh Ići dole
drinka




Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.04.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPet Jul 06, 2012 8:17 pm

Hvala devojke... Pa sad je vec gotovo, prestala sam na pola i nema leka... Sacekacu da vidim sta ce biti sa sledecom mestruacijom, pa ako bude nekih problema javicu se ginekologu... Prestanak sa pilulama - Page 2 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Matematika




Broj poruka : 66
Datum upisa : 16.06.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptySre Okt 03, 2012 7:51 am

Teorijsko, a opet vazno pitanje: ukoliko se sa uzimanjem pilula prestane na pola (ili bilo kada osim na kraju kutije), da li se menstrucija uvek neizostavno javi? Pitam ovo jer je to odlican pokazatelj da li zastita traje ako se desi nesto kao zurka sa alkoholom, stomacni virus, ili nesto drugo zbog cega se pilula ne apsorbuje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPon Jan 28, 2013 2:47 pm

Kad vec postoji tema,onda i ja da pitam..prestala bih sa pilulama,pijem Diane,ova kutija mi se zavrsava sl nedelje..sacekacu da popijem celu kutiju i da prestanem..zanima me uopsteno ili jos bolje sa ovim pilulama sta mogu da ocekujem,nakon prestanka..sta bi se desavalo sa narednom menstruacijom,da li bi se nekako ciklus poremetio,postoji li mogucnost izostanka,bubuljice,variranje tezine,neki bol,mucnine..sta bi sve moglo da se izdesava,promeni i tako to..?Hvala
Nazad na vrh Ići dole
LightningZ

LightningZ


Broj poruka : 36
Datum upisa : 28.02.2012

Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 EmptyPon Jan 28, 2013 10:50 pm

Citat :
ciklus poremetio,postoji li mogucnost izostanka,bubuljice,variranje tezine,neki bol,mucnine..sta bi sve moglo da se izdesava,promeni i tako to..?

Sve ovo je ukljuceno u proces vracanja organizma u normalu, takodje mozete dodati povecanje/smanjivanje maljavosti, povecanje/smanjivanje bubuljica na telu, pojave celulita, ciklus moze dosta da kasni, pad u depresiju, nagla promena raspolozenja, veselo-tuzno, promena velicine grudi, bol u jajnicima, stomaku... Sve varira od osobe do osobe. Nekome nista ne bude, a nekome pola od ovoga.

Potrebno je oko 2 meseca da se organizam vrati koliko toliko u normalu.


Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
https://zenski-kutak.serbianforum.info
Sponsored content





Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Prestanak sa pilulama - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prestanak sa pilulama
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: