Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pilule i Bensedin

Ići dole 
+2
pahuljicaa
Piccolina
6 posters
AutorPoruka
Piccolina




Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.03.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyPon Mar 26, 2012 10:13 am

Cao svima Pilule i Bensedin 650269930 Zanima me da li znate kako kratkotrajna upotreba Bensedina utice na pilule za kontracepciju? Nedavno mi je zbog nekih problema sa misicima propisana upotreba Bensedina i Baralgina za 3 dana, pa me zanima da li je to uticalo na efikasnost pilule? Ta 3 dana nisam imala odnose ni nekoliko dana posle ali opet ne znam da li da se brinem, a treba da dobijem tek za 15 dana Laughing
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 6:07 am

Utice...jer je bensedin lek za smirenje...a to je takodje navedeno da utice na pilule...(antidepresivi, lekovi za smirenje, antibiotici...)
E da .. nisam ti odgovorila da li mozes biti trudna... mislim da ne... jer u vreme koriscenja kao i nakon toga par dana nisi imala odnose...i onda se verovatno vratila efikasnost pilule do 100%

Edit by sanja: pahuljice, molim te koristi opciju edit, i ne piši više postova 1 ispod drugog!
Nazad na vrh Ići dole
Piccolina




Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.03.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 9:13 am

Hvala Pilule i Bensedin 650269930 Hmm, uskoro cu kod ginekologa svejedno na kontrolu pa cu sa njim videti i za ovo... Mislis da je dosta 5-6 dana nakon koriscenja Bensedina da se povrati efikasnost pilule?
Nazad na vrh Ići dole
Piccolina




Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.03.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 12:26 pm

Hocu, mada proslo je i ovaj put vise od 7 dana, nego me vise ovako generalno zanima Pilule i Bensedin 650269930 Hvala na odgovorima Pilule i Bensedin 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Piccolina




Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.03.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 1:56 pm

Da, da, po prestanku, znam da treba da se koristi dodatna zastita sve vreme upotrebe i po prestanku Pilule i Bensedin 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Vanila




Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.03.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 10:35 pm

Mozda bih mogla ovde da postavim pitanje, da ni bih otvarala novu temu. Naime, zanima me da li vaginalete na bazi kantariona uticu na efikasnost pilule? Znam da kantarion moze da smanji dejstvo ako se pije? Da li isto vazi i za vaginalete?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 10:38 pm

ne uticu vaginalete.samo ono sto se unosi oralno.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 10:41 pm

Vanila ::
Mozda bih mogla ovde da postavim pitanje, da ni bih otvarala novu temu. Naime, zanima me da li vaginalete na bazi kantariona uticu na efikasnost pilule? Znam da kantarion moze da smanji dejstvo ako se pije? Da li isto vazi i za vaginalete?

Ne, ali kantarion oštećuje kondom. Vaginalete uopšte ne utiču na pilule.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 10:47 pm

Tokom terapije poželjno je izbegavati odnose jer vaginalete uvećavaju poroznost prezervativa i umanjuju mu efikasnost, a odnosi bez zaštite bi kompromitovali terapiju. Kod devojaka korisnica oralne kontracepcije odnosi su mogući - sa prezervativom, jer im pilula pruža potrebnu zaštitu uz prezervativ.


sa 21dan.com
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 10:49 pm

Ti si bevana bolja od enciklopedije

Pilule i Bensedin 1268302758
Nazad na vrh Ići dole
Vanila




Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.03.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Mar 29, 2012 10:56 pm

Hvala na odgovorima! Pilule i Bensedin 650269930 Znam da ne treba da se imaju odnosi dok se koriste vaginalete, ali cisto da pitam da li uticu na pilule. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyPet Mar 30, 2012 9:00 am

Vanila ::
Hvala na odgovorima! Pilule i Bensedin 650269930 Znam da ne treba da se imaju odnosi dok se koriste vaginalete, ali cisto da pitam da li uticu na pilule. Rolling Eyes

Devojke su ti vec napisale...a i ja sam to pitala ginekologa sa drugog sajta... dobila sam isti odgovor koji su devojke tebi napisale. Pilule i Bensedin 650269930 ne brini za vaginalete i pilule...nijedne vaginalete ne mogu uticati na efikasnost pilule. Pilule i Bensedin 650269930

I da znas da i grejpfrut utice na efikasnost ako ga cesto jedes. Ja ga inace ne volim, tako da mi to ne pada tesko. Pilule i Bensedin 650269930
Nazad na vrh Ići dole
neko




Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.04.2012

Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin EmptyČet Apr 26, 2012 5:17 am

Meni je doktorica rekla da lekovi za smirenje ne utiču na efikasnost pilule ali da pilule produžavaju dejstvo ovih lekova pa treba biti oprezan. Isto ovakvo objašnjenje je dato i na forumu 21 dan ( od strane doktora). Naravno, najbolje bi bilo da pitate svog ginekologa da vam on to potvrdi. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pilule i Bensedin Empty
PočaljiNaslov: Re: Pilule i Bensedin   Pilule i Bensedin Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pilule i Bensedin
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pilule
» Pilule i more
» Lindynette 20 pilule?
» Pilule - za i protiv
» Pilule i holesterol

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: