Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Saveti u vezi sminkanja

Ići dole 
+6
Jeci
meda
crnka-2010
Romanticna
bevana
pufnasta
10 posters
AutorPoruka
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptySre Feb 29, 2012 3:15 am

Devojke, predpostavljam da se vecina nas sminka, pa eto teme gde mozemo da pisemo prakticne savete za sminkanje, za postizanje boljeg efekta, za neku novu tehniku sminkanja, da postavljamo linkove nekih tutorijala (ako je dozvoljeno).

Evo ja cu prva, za punije usne obavezno koristite olovku za usne pre karmina, efekat je mnogo bolji.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptySre Feb 29, 2012 10:56 am

mozda nadjete nesto zanimljivo

https://www.youtube.com/user/anaminic
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyČet Mar 01, 2012 3:06 am

Za krupniji izgled ociju

Trepavice

Opšte je poznato da dugačke trepavice doprinose da oči izgledaju krupnije. Da bi trepavice bile što je moguće duže, potrebno je da maskaru nanosite od samog kraja trepavica na gore. Što se tiče debljine trepavica, sačekajte nekoliko sekundi pa zatim brzim potezima pomerajte četkicu levo-desno. Posle nanošenja maskare, ajlajnerom popunite rupice između trepavica. Koristite uvijač tako što ćete uhvatiti trepavice u korenu i nežno pritisnuti tri puta. Zatim, uvijač stavite na sredinu trepavica i ponovite postupak. Ako i pored svega i dalje imate kratke trepavice, probajte sa veštačkim. ***Novi kul način da nosite ajlajner

Senka

Koristete različite nijanse iste boje senke da bi vaši kapci izgledali veći. Nežne boje senke najbolje pristaju zelenookim ženama. Roze i zlatne senke su najbolje ako imate braon oči. Plava senka pristaje svima. Možete eksperimentisati sa svetlim senkama da bi vam oči izgledale krupno. Takođe, svetla senka uvek treba da bude na donjem kapku a tamnija na prevoju kapka. Ako namažete unutrašnju stranu oka plavim kreonom, beonjače će izgledati veće a samim tim i oči.

Obrve

Da biste postigli pun efekat krupnih očiju, potrebno je da obratite pažnu i na obrve. Obavezno olovkom u boji obrva popunite sve rupe i neravnine. Prilikom čupanja, iscrtajte olovkom šta želite da uklonite i na taj način nećete pogrešiti. Ipak, imajte u vidu da jake obrve usmeravaju pažnju na oči tako što ih čine većim. ***Sedam iznenađujućih rešenja za lice bez greške

Karmin

Ako koristite svetle nijanse karmina, bez obzira što nemate maskaru ni senku, oči će vam izgledati veće. Ipak, potrebno je da korektorom ujednačite boju oko vaših očiju, savetuje RealBeauty.

Preuzeto sa sajta http://www.smedia.rs.
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna

Romanticna


Broj poruka : 202
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyČet Mar 01, 2012 10:54 am

BRONZER I RUMENILO- da biste osencile lice stavljajte bronzer od sredine usiju u smeru ka uglu usana. Koristite braon mat bronzer, meni se vise svidja nego neki sa sedefom, a i dobija se bolji efekat. Bronzer takodje stavite i na slepoocnice i vrh brade. Zatim nanesite roze rumenilo, moze i neka kajsija boja, preko jagodica i blago iznad spoljnih krajeva obrva. Sto se tice nosa, duz vrha obe strane nosa blago nanesite svetlo braon rumenilo i takodje na sam vrh nosa. Ja povremeno blago stavljam belu senku na sredinu cela, duz nosa, iznad usana i na sredinu brade.
Sigurna sam da vam ovo deluje previse iscrtano i da mislite da nisam normalna, ali se sve nanosi vrlo blago pogotovo za dnevnu varijantu. Meni svi uvek kazu da se prelepo i prirodno nasminkam i drago mi je, tako da ako zelite slobodno probajte Saveti u vezi sminkanja 650269930
Nazad na vrh Ići dole
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyNed Apr 29, 2012 12:11 pm

Za krupniji izgled ociju mozete staviti i beli kreon u unutrasnji donji deo oka,a alajner ili kreon ispod toga tj ispod trepavica...Tada oci izgledaju vece. Takodje ako neko ima oci blizu jedno drugom u uglove se takodje moze staviti bela senka,da ih razdvoji i pruza otvoreniji izgled. A rumenilo se moze koristiti u razne svrhe,kao npr za smanjivanje nosa. Naneti malo rumenila samo na taj deo koji `strci` . Ova tehnika ima efekta pogotovo u fotografisanju.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyNed Apr 29, 2012 10:13 pm

nisam neki ekspert za sminkanje. koritim samo puder, sjaj, maskaru i ponekad rumenilo. Crnka, sad cu da probam.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyNed Apr 29, 2012 11:58 pm

Znam foru da ako imas siri nos, naneses malo tamniji puder sa strane, a svetli na vrhu, i to daje efekat suzenja Saveti u vezi sminkanja 650269930
isprobala sam, i stvarno je dobra fora Saveti u vezi sminkanja 650269930
Probala sam to i za beli krejon, to mi se ne svidja, licila sam na vesticu.
Nazad na vrh Ići dole
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyPon Apr 30, 2012 9:12 am

Moja mama se profesionalni sminker,tu i tamo se desi da i ja uletim u pomoc,pa znam kako i sta ide.. Ako treba neka pomoc,vi vicite. Saveti u vezi sminkanja 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyPon Apr 30, 2012 11:07 am

Dobar deo sminke nanosim prstima bez nekih cetkica, itd...Jer kad koristim cetkicu sve gledam da bude precizno, pogotovu senke, ali ovako ne brinem mnogo, i sminkanje je umetnost...Saveti u vezi sminkanja 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyPon Apr 30, 2012 12:34 pm

crnka-2010 ::
Moja mama se profesionalni sminker,tu i tamo se desi da i ja uletim u pomoc,pa znam kako i sta ide.. Ako treba neka pomoc,vi vicite. Saveti u vezi sminkanja 650269930

ooooooo blago tebi aha
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptySre Maj 02, 2012 8:25 pm

crnka, daj jos neki profi trik Saveti u vezi sminkanja 481982875
Nazad na vrh Ići dole
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptySub Maj 05, 2012 2:45 am

Pa sta znam,na primer,ako hoces da istaknes oci mozes i obrve malo da korigujes sa kreonom za obrve. Usta pre ruza da namazes kreonom za usta,ali da je iste boje kao i ruz. Ako neko koristi alajner,ako krajeve malo povuce prema gore dok crta,oci nece izgledati spusteno (ako neko ima problem sa tim. Isto tako ako neko ima male kapke,kada nanosi senku obavezno svetlija na kapak,a tamnija skroz iznad kapka,ne na mesto gde se on savija nego iznad.Tako oci izgledaju isto malo krupnije Saveti u vezi sminkanja 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptySub Maj 05, 2012 2:51 am

Hvala za ovo za male oci, konstantno mackam od tamne na kapku, ka svetlijoj senci ispod obrva. Sad znam da necu vise tako Saveti u vezi sminkanja 650269930 i obrve uvek docrtam braon olovkom za oci, posto su mi obrve toliko retke i svetle, lice se potpuno promeni kada imas malo tamnije obrve Saveti u vezi sminkanja 650269930
Nazad na vrh Ići dole
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptySub Maj 05, 2012 12:16 pm

Pa da. Saveti u vezi sminkanja 650269930 Ja imam crne obrve,ali ih uvek malo korigujem...Navika. Saveti u vezi sminkanja 650269930
A sto se tice isto svetle senke,konkretno bele,moze maaalo da se stavi ispod zadnjeg dela obrve,tu gde je tanja (tj gde bi trebala da bude) ,znaci pri kraju oka ispod obrve,malo bele onako nedefinisano,ali ne da se primeti.To takodje otvara pogled i pomaze onima kojima su npr.obrve i oci blizu. Saveti u vezi sminkanja 364988687 I da,nemoj ni slucajno da stavljas crnu ispod obrva bas xD Nego malo iznad prevoja kapka... da ti se ne stopi sve to,izgleda odvratno,veruj mi Saveti u vezi sminkanja 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyUto Avg 13, 2013 8:40 am

ovo je super:

Saveti u vezi sminkanja C00a85ee558280d34fcebee1 Saveti u vezi sminkanja 655214808792453104626363
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyPet Avg 16, 2013 1:10 am

Ja znam odlicno da nasminkam sebe, ali zato druge ne umem. Drhti mi ruke ako druge sminkam i uvek nesto zeznem Saveti u vezi sminkanja 364988687 ...a sebe odlicno...isto koristim olovku za obrve, u pepeljasto-crnoj boji...isto stavljam ajlajner prema gore jer imam male oci...ali ne stavljam od pocetka oka nego od polovine negde... Saveti u vezi sminkanja 650269930 ne stoji mi ovo sa slike sto je Ivana okacila Saveti u vezi sminkanja 650269930
Koristim sjajne ili bronzane kuglice za lice, zavisi od prilike. A puder koristim sa mat efektom i onda preko puder u kamenu, da osvezi taj mat efekat Saveti u vezi sminkanja 650269930
A ako hocete da vam se ruz ne skida - stavite malo tecnog pudera na usne pre karmina Saveti u vezi sminkanja 650269930

Ja se inace ne sminkam, osim ako izlazim u klub ili za neko vencanje itd...u skolu sam uvek samo maskaru i labelo stavljala.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyPet Avg 16, 2013 1:18 am

ja uvek stavim puder i preko usana i preko trepavica-bolje `uhvati` i lepse izgleda,posebno svetli karmini.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyPet Avg 16, 2013 1:35 am

Jeste... Saveti u vezi sminkanja 650269930 a preko trepavica se stavlja najvise da ne bi padale grudvice ispod oka posle Saveti u vezi sminkanja 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja EmptyPon Dec 09, 2013 8:42 am

je li koristio neko bourjois rumenila? utisci?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Saveti u vezi sminkanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti u vezi sminkanja   Saveti u vezi sminkanja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Saveti u vezi sminkanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sve u vezi sa kompjuterima
» Pitanja i predlozi u vezi foruma.
» U neobaveznoj vezi dok cekam pravog
» Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(
» Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Lepota :: Nega lica i tela-
Skoči na: