Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pusenje u trudnoci

Ići dole 
+5
kajlina
Natalla
inda
~Lovely~
meyakhelet
9 posters
AutorPoruka
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 6:58 am

Danas je Clearblue test pokazao da sam 2-3 nedelje trudna......... Zene,kako da ostavim pusenje? Ja ZNAM da od toga nema nista............. Pusenje u trudnoci 2164293255 Pusenje u trudnoci 2164293255 Pusenje u trudnoci 2164293255 Tuzna sam zbog toga..Zar da trudnocu iznesem sva nervozna i nesrecna sto me muci pusacka kriza?! Kad samo zamislim to stanje,povraca mi se...
P.S. Ne varam se,ali buduci tata je zeleo vise i od mene bebu..Ja sam dugo razmisljala da li da prekinem sa pilulama,nisam bila sigurna da li mi se lepa buducnost sa njim smesi..Valjda nisam pogresila...Buduci tatica mi sad nabraja sa cime sve moram da rascistim,cigare,viski,pomfrit,kokta....Da jedem povrce i pijem vodu....Podseca me kao muz od Djilde iz "Srecnih ljudi" affraid :-)
Hvala vam na crestitkama,jos samo na prtegled da odem!
P.P.S. Svrbi me jako dole,cini mi se da imam neku infekciju... :/[img]Pusenje u trudnoci 16881432718579952181582 [/img]
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 7:34 am

Nisam znala da postoje i takvi testovi.Je li to samo kod vas u Nemackoj ili ima i ovde?Cini se super stvar,ako je naravno pouzdan barem priblizno.
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 7:47 am

Pise da je pouzdan...Nisam ni ja znala da postoji ovo,mama mi je rekla da pitam u apoteci jer je videla reklamu na TV-u prekjuce. Pusenje u trudnoci 650269930
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 7:59 am

meyakhelet,pokusaj da ostavis cigare zbog bebe Pusenje u trudnoci 650269930 razumem da je tesko,ali ako vec ne mozes da ostavis,onda bar smanji na sto manji broj...meni je bas slatko sto se buduci tata toliko brine o tebi Pusenje u trudnoci 650269930 vidis da te stvarno mnogo voli Pusenje u trudnoci 2547892651
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 8:13 am

inda,volela bih da mi neka trudnica ovde napise kako je uspela ili kako je smanjila pusenje....Cini mi se da je nemoguca misija...........
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 8:46 am

Ja sam duvan ostavila kada sam planirala trudnoću. Istog meseca sam i ostala trudna. Priznajem da mi je teško palo i da mi se mnogo pušilo. Ali, onog trena kada je test potvrdio trudnoću nije mi ni palo na pamet da više zapalim cigaretu. A pušila sam godinama dve pakle dnevno. Tako da, pomisao na sve komplikacije i sav taj otrov kojim truješ bebu bi trebalo biti dovoljan da ti ne padne na pamet da pušiš Pusenje u trudnoci 650269930
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 11:19 am

zvoncice,zasto ove postove o pusenju ne odvojis i ne napravis novu temu ? sigurno ce biti potrabna jos nekome...ili neka to urade moderatori... Pusenje u trudnoci 650269930
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyPet Jun 01, 2012 9:51 pm

Meyakhlet povecava se rizik za dobijanje astme kod beba cije su majke pusile u trudnoci,nista svakako ne moze dobro da izadje iz toga.Na kraju krajeva,treba biti nesebican i uraditi sve kako bi tvoja beba bila zdrava.Alkohol grickalice preterano masna jela ionako nikakvu korist ne donose.Videces i sama ces se osecati bolje.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 12:44 am

E,ovako! Pušač sam godinama i čim sam uradila test i betu sam prestala sa cigarama. kako? Pa jednostavno sam svaki put kada bih poželela da je zapalim pomislila na bebu. Možda je to neka već otrcana fraza ,ali meni je pomoglo! I eto, skoro 8 meseci ni jednu nisam zapalila. A imala sam želju hiljadu puta,ali prođe. I nisam bila nervozna svu trudnoću zbog cigara, sad ih se nekad i ne setim! Ne kažem da je nikad više neću zapaliti,ali dok sam trudna i dojim, neću! Proćiće vreme brzo, videćeš Pusenje u trudnoci 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 3:19 am

nanchika88 ::
E,ovako! Pušač sam godinama i čim sam uradila test i betu sam prestala sa cigarama. kako? Pa jednostavno sam svaki put kada bih poželela da je zapalim pomislila na bebu. Možda je to neka već otrcana fraza ,ali meni je pomoglo! I eto, skoro 8 meseci ni jednu nisam zapalila. A imala sam želju hiljadu puta,ali prođe. I nisam bila nervozna svu trudnoću zbog cigara, sad ih se nekad i ne setim! Ne kažem da je nikad više neću zapaliti,ali dok sam trudna i dojim, neću! Proćiće vreme brzo, videćeš Pusenje u trudnoci 650269930

Svaka cast, tako i treba... nema nista losije i ruznije kad vidimo trudnicu sa cigraom u ruci... uzas... to je cista sebicnost.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 3:48 am

Ja nisam nikad pusila,ali pretpostavljam da je jako tesko da se odvojis od cigareta posebno ako si dugo pusac.Moj savet ti je da svim snagama ostavis pusenje,verujem da ti je zivot bebe daleko bitniji od cigara pa neka ti to bude glavni motiv.Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 4:34 am

Samo reci sebi- Ako to nije dovoljno veliki motiv, da li postoji veći?
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 4:43 am

U pravu si,nanchika...Meni vise ni ne prija da pusim,kad moram da kradem pakle iz boksa i da sw krijem dok pusim,.. Sve odlazem,kao prvih 2-3 meseca nije strasno,u medjuvremenu cu se truditi da smanjim..SAd vidim da sam ja ustvari strastveni pusac :O :O
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 5:30 am

Pa pokušaj da svaki dan smanjuješ. Meni je to pomoglo- pre nego što sam uradila test sam smanjivala i da bih dan pre nego što ću ga uraditi popušila jednu cigaru ,a već me je tada savest grizla. Nije mi ni prijala cigara nešto. I ja sma se pitala kako ću,ali ispalo je lakše od bilo čega Pusenje u trudnoci 515354487 Držim ti palčeve jer znaš i sama da ti to možeš Pusenje u trudnoci 515354487
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 5:35 am

meyakhelet ::
U pravu si,nanchika...Meni vise ni ne prija da pusim,kad moram da kradem pakle iz boksa i da sw krijem dok pusim,.. Sve odlazem,kao prvih 2-3 meseca nije strasno,u medjuvremenu cu se truditi da smanjim..SAd vidim da sam ja ustvari strastveni pusac :O :O

To sto se krijes od decka (pretpostavljam) ide samo tebi i bebi na stetu, najmanji je problem sakriti se dok pusis. Nisam pusac, pa verovatno ni ne razumem tu potrebu za cigaretama, ali mislim da snaga volje moze da ucini sve, posebno kada znas da je to neophodno za zdravlje tvog deteta. Nateraj sebe da prekines sa pusenjem danas, a ne za dva - tri meseca. Bice ti tesko na pocetku, ali sigurno ces se navici vremenom.
Slazem se da nema niceg goreg od trudnice sa cigaretom u ruci.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 5:53 am

slazem se da je najmanji problem sakriti da si pusac...znas i sama da je sve u glavi i da moras sebe da udedis da ti to nije potrebno... Pusenje u trudnoci 650269930 znam da nije lako,ali kada god pomislis na cigaru,ti prosetaj malo,popij casu vode,skuvaj sebi kafu i zaboravices da ti se pusilo... Pusenje u trudnoci 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySub Jun 02, 2012 6:12 am

Meyakhelet pušenje u prvom tromesečju, dok traje organogeneza, između ostalog može dovesti i do zakržljalosti tj. nepotpunog razvitka udova ploda usled smanjene mikrocirkulacije. Mada verujem da ti to već sve znaš Pusenje u trudnoci 650269930 I ako ti zdravlje bebe nije dovoljan motiv, onda ništa što mi ovde budemo pisale neće uticati na tebe. Ja kao bivši pušač potpuno razumem kako je to kada je želja za duvanom jaka, ali to nije opravdanje da zdravlje bebe ne staviš na prvom mestu Pusenje u trudnoci 650269930 Nadam se da ćeš prestati sa pušenjem, makar u trudnoći. Pozdravljam te i navijam za tebe Pusenje u trudnoci 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyNed Jun 03, 2012 9:09 am

S obzirom da sam spavala do pola 2 poslepodne,ja sam danas ispusila 4 cigarete.Skromno mislim da je za pohvalu........Upravo pusim cetvrtu i poslednju cigaretu....Krizica je prisutna... aha aha aha
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptyNed Jun 03, 2012 9:49 am

meyakhelet ::
U pravu si,nanchika...Meni vise ni ne prija da pusim,kad moram da kradem pakle iz boksa i da sw krijem dok pusim,.. Sve odlazem,kao prvih 2-3 meseca nije strasno,u medjuvremenu cu se truditi da smanjim..SAd vidim da sam ja ustvari strastveni pusac :O :O

Bojim se da su prva dva-tri meseca trudnoce najbitniji meseci... a pusenje u bilo kom mesecu nemoze bebi nikako da donese nesto dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci EmptySre Jun 06, 2012 4:03 am

Meyakhelet kako ide odvikavanje od pusenja?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pusenje u trudnoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Pusenje u trudnoci   Pusenje u trudnoci Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pusenje u trudnoci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pusenje i pilule
» Ishrana u trudnoci
» Alkoholna pića u trudnoći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: