Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Alergija na UV zrake i pilule

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyNed Jun 10, 2012 8:16 am

Evo sta sam nasla guglajuci ovu temu: "Lekovi kao sto su antibiotici ili fenotiazini, antibebi pilule mogu uzrokovati fotoalergijsku reakciju. Najlakši tretman jeste prestanak korišćenja uzročnika alergija iako nekada ostaje nepoznato sta je uzrokovalo reakciju."
Znam da smo vec negde pisae o flekama koje se mogu pojaviti zbog pilula i suncanja, mene sad intereseuje sledece:
Prvi put mi se alergija pojavila nekih godinu dana pre nego sto sam pocela sa pilulama.Nakon toga prosle godine (dve godine od pocetka koriscenja pilula) i evo danas ponovo.Bila sam na suncu 20 minuta (do duse u 15h) i osula se.Ne mnogo ali pojavilo se crvenilo i svrab.
Ima li neko neki predlog ili lek za ovo? Treba da idem na more, ne zelim da mi propadne ni letovanje, ni vencanje zbog alergije, a ne bih ni da prestajem sa pilulama.Mogu li one biti uzrocnik uopste? I kako ja da izadjem na kraj sa ovom neprijatnom alergijom?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyNed Jun 10, 2012 8:24 am

Beta karoten
- Sedam do deset dana pre izlaganja suncu uzimajte svakog dana jedan od antihistaminika koje će vam preporučiti lekar. Uz antihistaminik, jednu tabletu dnevno, uzimajte i beta karoten.

- U ishranu uvrstite namirnice koje su bogate beta karotenom kao što su šargarepa, kajsija, dinja, narandža. Beta karoten se nakon resorpcije u probavnom sistemu odlaže u koži i štiti je od delovanja sunčeve svetlosti.

- Obavezno koristite zaštitna sredstva protiv UVA i UVB zraka. Nisu dovoljna sredstva koja filtriraju sunčeve zrake, nego sredstva koja blokiraju prodiranje sunčevih zraka u kožu. To su tzv. blokatori sunčevih zraka koji odbijaju, reflektiraju sunčeve zrake s površine kože i označeni su inicijalima SB. Nanesite što deblji sloj na delove kože koji su najčešće izloženi suncu.

- Suncu se izlažite postepeno. U početku boravite samo u hladovini, zatim izlazite na sunce u ranim jutarnjim satima i u predvečerje.

- Tokom dana štitite kožu gusto tkanom odećom koja ne propušta sunčeve zrake.

Hladne obloge
Kada se već pojavila alergija na sunce, potrebno je preduzeti sledeće mere:

- Za smirivanje promena na koži primenite hladne obloge od obične vode.

- Za brže iščezavanje promena koristite kortikosteroidne preparate.

Kortikosteroidna mast uvek deluje brže i efikasnije od kreme.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyNed Jun 10, 2012 8:43 am

mislis da je to od pilule?
ne mora da znaci.ja ih ne pijem,pa mi se desilo isto sto i tebi.jednom na letovanju,i polse 2 godine dok sam bila u gradu i to sam maksimalno izbegavala sunce.i posle toga nista,iako sam se izlagala suncu mnogo vise nego tada....

da sam na tvom mestu,ja bih pila neke kapsule pre odlaska u Grcku.za svaki slucaj.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyNed Jun 10, 2012 10:57 am

I ja sam to mislila. Zna li neko cenu tih kapsula?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyNed Jun 10, 2012 8:31 pm

iva, meni svake godine kad počne proleće izađe alergija po rukama, crvenkaste tačkice i svrbe, ospem se, od sunca mi je to, ali posle par pada to nestane i ne pojavljuje se do sledeće godine Alergija na UV zrake i pilule 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Oblacak

Oblacak


Broj poruka : 27
Datum upisa : 03.05.2012

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyPet Jun 15, 2012 8:33 am

Upravo sam htela da postavim ovo pitanje na forumu.
Bas me je zanimalo da li neko ima iskustva sa ovim. Ja koristim Yazz vec 8-9 meseci, i sve je bilo ok, dok pre neki dan nisam dobila alergiju. I evo traje, vec par dana. Prvo mi se pojavila ispod vrata. Mislila sam da je mozda od srebrnog lancica. Danas ga nisam nosila, i alergija se pojavila ponovo. Tako da sam tu mogucnost iskljucila.
Polako mi se prosiruje i na ruke, tu kod laktova.
Uzasno me svrbi, i sama pomisao na to me dovodi do toga da pocnem jos vise da se cesem Shocked
Da li je uopste moguce da mi je to od pilula?
Setala sam se ovih dana, iako je bilo toplo, ali se nisam izlagala Suncu puno uopste.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyPet Jun 15, 2012 8:40 am

Sta znaci to da se nisi izlagala suncu? Ako mislis samo na suncanje moram da ti kazem da to nema veze.Alergija na UV zracenje moze da se pojavi pa i da si ceo dan u hladovini. Nemam pojma da li je od pilula, ali je svakako moguce. Inace i ja pijem Yaz, ali mi se alergija pojavila godinnu dana pre nego da pocnem uopste sa pilulama.
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyPet Jun 15, 2012 9:18 pm

Meni je prosle godine izasla alergija po vratu i prsima (i PONEGDJE na licu, na ramenima pa do laktova ). Dermatolog mi je rekao da je alergija na sunce. Koristilaa sam sebamed-ov sapun i neku tecnost koja se pravi, ne znam tacno kao se zove dok ne pogledam. Od toga mi je proslo (I za lice je extra, svaku tackicu, mitiser ukloni).
Nazad na vrh Ići dole
Oblacak

Oblacak


Broj poruka : 27
Datum upisa : 03.05.2012

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyPet Jun 15, 2012 9:40 pm

Ivo, kad sam rekla da se nisam izlagala Suncu, mislila sam da sam setala po hladovini, i tako to. Ali je to bio period od 12 do 3, 4 kada Sunce najvise pece.
Plasljivko, hvala na savetu. I ja razmisljam da odem kod dermatologa, sto je sigurno - sigurno je.
Ne znam da li bi bio problem ako bih krenula da koristim taj sapun, a prethodno da ne pitam lekara?


Inace, zanima me jos jedna stvar. Posto citam da ne sme ovo, ne sme ono, kad se koriste pilule. Da li moram da obratim paznju na sastav neke kreme (npr. protiv alergije) kada je kupujem? Ne bih da se smanji dejstvo pilula. Jeste malo glupo pitanje, ipak bih tu kremu mazala na kozu, tako da njen sastav ne bi uticao na Yazz, ali da pitam za svaki slucaj. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule EmptyUto Jun 19, 2012 7:57 am

utice samo ono sto se oralno unosi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Alergija na UV zrake i pilule Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija na UV zrake i pilule   Alergija na UV zrake i pilule Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Alergija na UV zrake i pilule
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: