Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Ići dole 
+8
inda
Nastija
bevana
Kalla
*cinderella*
Natalla
nanchika88
Suncica5
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptySub Dec 15, 2012 4:55 am

*cinderella* ::
Devojke, meni jedna stvar nije jasna. Kad polako počnemo mlečne obroke da zamenjujemo nemlečnim, šta ćemo sa grudima? Meni do ujutru baš nabreknu ako mališa ne sisa deset sati ili duže. Da li ćemo morati da se izmuzavamo kod svakog preskočenog podoja ili se to samo izreguliše? Plašim se i mastitisa, ali i da će mi mleko presušiti.

Mi ručkamo već mesec dana. od juče smo uveli i popodnevnu užinu. Nemam mastitis, nisam presušila Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 1071211947 Šalim se malo Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930
To se samo izreguliše. Smanjiće se količina mleka koja je bebi potrebna. Naravno,uvek se možeš iscediti do olakšanja,ako vidiš da su ti grudi teške. Ne boj se mastitisa. Kod mene je bio slučaj da se napravi mnogo kvržica tvrdih-sledeći podoj sve sredi.Ni kupus ne stavljam Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 18, 2012 7:19 am

Meni se napravi kuglica blizu pazuha, ali takođe prvi podoj to sredi.
Nanchika, koje maslinovo ulje daješ Olji i sa čime? Hladno ceđeno, pretpostavljam?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 18, 2012 8:49 am

Ako ne sredi prvi podoj,stavi list kupusa i stvar sređena Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930
Ekstradevičansko (trenutno Monini) hladno ceđeno. Stavim joj u kašicu od povrća(danas 1 kap,inače ću sutra povećati dok ne stignem do kašičice (one male)
Puter može da se stavi u kašicu od npr pečene jabuke Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930
Od 8.meseca začini Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 18, 2012 9:10 am

Šta planiraš prvo da joj daš od začina? U nekim novinama sam videla da treba prvo peršun.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 18, 2012 10:59 pm

*cinderella* ::
Devojke, meni jedna stvar nije jasna. Kad polako počnemo mlečne obroke da zamenjujemo nemlečnim, šta ćemo sa grudima? Meni do ujutru baš nabreknu ako mališa ne sisa deset sati ili duže. Da li ćemo morati da se izmuzavamo kod svakog preskočenog podoja ili se to samo izreguliše? Plašim se i mastitisa, ali i da će mi mleko presušiti.

Sve se to vremenom regulise. Ja sam imala malo problema kada sam resila da mu potpuno ukinem dnevne podoje i ostavim samo nocne ali sve to je trajalo nekih 5-6 dana. Grudi su me bas bolela ali ja sam s vremena na vreme u toku dana pomalo izmuzavala, koliko da bol malo popusti i nisam imal problema sa mastitisom iako od prvog dana imam bas dosta mleka.

U pocetku bebi ponudis par kasicica kase kad je vreme podoja, pa mu onda das da sisa i tako lagano pocinje manje i da ti se proizvodi mleko jer kako povecavas broj kasicica kasice tako ce bebac imati manje potrebe za mlekom. ja sam nekih mesec mozda i koji dan vise posle kasice bebi nudila i da sisa.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 18, 2012 11:14 pm

Još jedna stvar mi nije jasna - koliko količinski treba dati bebi kašice? Moj malac ne zna kad je dosta, da se on pita, sisao bi po ceo dan, a znam da je sit posle 15minuta. Halapljiv je, sisa dok mu mleko ne krene na nos. U jednom trenutku sam se mnogo nervirala, pa sam mu davala više da sisa jer je plakao, a ja se uplašila da mi je mleko oslabilo od stresa. Sisao je dok mu na nos nije krenulo, pa se uplašio i rasplakao. Ne bih volela da preteram, pa da mi kasnije ima probleme sa kilažom.
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptySre Dec 19, 2012 12:37 am

A kada treba da se pocne sa uvodjenjem nemlecne hrane i sta se prvo daje?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptySre Dec 19, 2012 1:14 am

Svi imamo različite teorije. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930
Obično kažu da dojenoj deci treba uvesti sa 5, a deci na AD mleku sa 4 meseca.
Naša doktorka kaže da treba početi sa 4,5-5 meseci. Nama je savetovala da počnemo sa krompirom, pa zatim da probamo šargarepu, a većina počinje sa pirinčanim pahuljicama. Kako god da uradiš, ne možeš da pogrešiš. Kolika je sad tvoja beba?
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptySre Dec 19, 2012 1:46 am

*cinderella* ::
Još jedna stvar mi nije jasna - koliko količinski treba dati bebi kašice? Moj malac ne zna kad je dosta, da se on pita, sisao bi po ceo dan, a znam da je sit posle 15minuta. Halapljiv je, sisa dok mu mleko ne krene na nos. U jednom trenutku sam se mnogo nervirala, pa sam mu davala više da sisa jer je plakao, a ja se uplašila da mi je mleko oslabilo od stresa. Sisao je dok mu na nos nije krenulo, pa se uplašio i rasplakao. Ne bih volela da preteram, pa da mi kasnije ima probleme sa kilažom.

Kaica se kada je u pitanju samo uvodjenje daje tako sto se postuje pravilo koliko beba ima meseci toliko kasicica, i onda se lagano povecava doza.

I znajte jednu stvar,bebe koje sisaju i koje se kasnije zdravo hrane nece biti debele. Ono sto goji jeste formula (ako se daje vise nego sto bebi treba dati) a kasnije grickalice, kupovne kasice, sokovi, slatkisi.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptySre Dec 19, 2012 1:59 am

Kalla ::
A kada treba da se pocne sa uvodjenjem nemlecne hrane i sta se prvo daje?

Generalno je pravilo da se krece sa pet meseci pomalo i onda se do punih sest meseci uvede jedan nemlecni obroka, pa se lagano broj obroka povecama. Kod dece koja se hrane formulom krece se sa 4 meseca.

Najbolje je krenuti sa pirincanim i kukuruznim pahuljicama jer je beba sistem za varenje jos uvek nerazvijen u potpunosti pa je dobro sto manje ga opterecivati, a pomenute pahuljice su izuzetnolake za varenje. Kasnije bi trebalo krenuti sa povrcem a zatim sa vocem.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 11:11 pm

1.mesec uvođenja :
žitarice - pirinač,kukuruz
povrće- šargarepa,krompir,paškanat,tikvica, bundeva, cvekla
voće- jabuka,kruška,banana, šljiva, breskva,kajsija ( nisam ih (breskvu i kajsiju)uvodila jer ih nema )

2. mesec uvođenja (oko 6 meseci života)
povrće: karfiol, brokoli, blitva (nju ćemo ovih dana )
masnoće- maslinovo ulje, puter
mlečno- pavlaka,jogurt(punomasni)
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 25, 2012 2:02 am

Hvala! kiss
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 25, 2012 2:36 am

nanchika88 ::
1.mesec uvođenja :
žitarice - pirinač,kukuruz
povrće- šargarepa,krompir,paškanat,tikvica, bundeva, cvekla
voće- jabuka,kruška,banana, šljiva, breskva,kajsija ( nisam ih (breskvu i kajsiju)uvodila jer ih nema )

2. mesec uvođenja (oko 6 meseci života)
povrće: karfiol, brokoli, blitva (nju ćemo ovih dana )
masnoće- maslinovo ulje, puter
mlečno- pavlaka,jogurt(punomasni)

Pepeljugo, pravilo je da se sa punih pet meseci krece sa uvodjenjem nemlecne hrane... znaci ne kad beba bude peti mesec vec sesti.

Posto si ti konkretno napisala da ti je beba krupna i da su ti savetovali cak da preskocis zitarice i da odmah krenes sa povrcem moj ti je savet da ne uvodis rano ni ulje, puter i pavlaku... sacekaj barem do punih 7 meseci.
Ulje generalno nije ni potrebno jer sve sto zelis da mu spremis mozes i bez njega.


A sto se tice pavlake ona ti spada u mlecni proiyzvod sa dosta mlecne masti tako da je mnogo bolja varijanta da mu u pocetku dajes samo kiselo mleko.

Kada je voce u pitanju nemoj ni sa bananama da preterujes.

Savet za sve mame... cveklu i spanac izbegavajte da dajete bebama pre punih 6 meseci jer imaju previse nitrata u sebi. Zbog toga ih, i kada se krene sa njihovim uvodjenjem, ne treba davati cesto.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 25, 2012 5:35 am

Suncice, imaću to u vidu, sačekaću. Razmišljala sam toliko i rešila sam da mu dam prvo žitarice da bih mogla posle da ih dodajem kašicama od voća i povrća. Neće mu ništa faliti.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyUto Dec 25, 2012 10:00 am

Masti iz mlečnih proizvoda,kao i maslinovo ulje su dobre masti za razvoj dece. Zato se i savetuju punomasni proizvodi.
Umesto spanaća, blitva je bolje rešenje.
Mi smo krenuli sa ovoliko da uvodimo hranu jer je moja beba pokazivala intersovanje za ono što mi jedemo, slabije je sisala,a i anemična je. Pokazalo se kao pravi potez to uveđenje jer ona super ručka. A i,sa 6 meseci želim da krenem sa mesom,zbog KS.
Mislim da kod uvođenja hrane,a ni bilo čega drugog oko odgoja dece nema striktnih pravila- svako dete je individua i ima svoje potrebe. Naravno,svako radi onako kako misli da je najbolje za svoje dete.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyČet Dec 27, 2012 1:10 am

*cinderella* ::
Suncice, imaću to u vidu, sačekaću. Razmišljala sam toliko i rešila sam da mu dam prvo žitarice da bih mogla posle da ih dodajem kašicama od voća i povrća. Neće mu ništa faliti.

Naravno da nece, tako je po meni i najbolje. Ja mu i dan danas pravim vocne kasice u koje dodajem nesto od zitarica.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyČet Dec 27, 2012 1:22 am

nanchika88 ::
Masti iz mlečnih proizvoda,kao i maslinovo ulje su dobre masti za razvoj dece. Zato se i savetuju punomasni proizvodi.
Umesto spanaća, blitva je bolje rešenje.
Mi smo krenuli sa ovoliko da uvodimo hranu jer je moja beba pokazivala intersovanje za ono što mi jedemo, slabije je sisala,a i anemična je. Pokazalo se kao pravi potez to uveđenje jer ona super ručka. A i,sa 6 meseci želim da krenem sa mesom,zbog KS.
Mislim da kod uvođenja hrane,a ni bilo čega drugog oko odgoja dece nema striktnih pravila- svako dete je individua i ima svoje potrebe. Naravno,svako radi onako kako misli da je najbolje za svoje dete.

Da, umesto spanaca za pocetak je bolje davati blitvu ali ni nju ne preterano cesto.
Mlecne masti su dobre za razvoj ali ako je beba krupna bolje je davati im proizvode koji imaju manje mlecnih masti. Ovo je savet nutricioniste... beba moje drugarice je izuzetno krupna tako da ih j enjihova dr slala dva puta kod nutricioniste kako bi im dale savete za ishranu. Postovanjem njenih saveta beba je sad taman kako treba kada je kilaza u pitanju.

Ako beba, kako tvoja nancika, ima problema sa hemoglobinom sasvim je logicno da se ranije krene sa uvodjenjem nemlecne hrane, jer svakako je manji problem ako beba ima problema sa grcevima nego sa hemoglobinom... tako da ja tvoju odluku oko uvodjenja nemlecne hrane u poptunosti podrzavam. A takodje se u potpunosti slazem sa tim da svako od nas radi onako kako misli da je najbolje za svoje dete... uostalom jeste pametno poslusati savete ali u svakom slucaju odluka je na nama sta cemo uraditi a sta ne.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyČet Dec 27, 2012 10:46 am

Da nastavimo ovde o kašicama. Mi imamo "mašinu" za parenje i koristimo je recimo jednom do dva puta nedeljno, u zadnje vreme malo ređe, tako da planiram da tu spremam povrće, kada spremam i nama, pošto je to "čudo" baš veliko i ne pali mi se za 200gr povrća, tako da ću nekad da barim. Nama nije nešto sjajna voda, pijemo je ali ima mnooogo kamenca i povremeno peska. Baš sam u nedoumici oko vode. A recite mi iskusne mame pire razređujete vodom u kojoj je povrće kuvano ili... ? I kojim ste redosledom uvodili povrće? Nama je doktorka danas rekla da krenemo recimo sa krompirom, pa šargarepica i tako dalje. I da nema ograničenja tj. zabranjenog povrća. I da kada sve to proba pojedinačno, možemo početi sa kombinacijama u dozi od 150-200 gr. Od sutra ćemo kašicu od žitarica sa drugog obroka prebaciti na pretposlednji, a drugi će nam biti povrće.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyČet Dec 27, 2012 9:55 pm

Ponekad razredim tom vodom u kojoj se kuvalo,ili mojim mlekom. Mi smo ovim redom- šargarepa, krompir, tikvica, bundeva,paškanat (onda smo voče, pa u drugoj turi povrća ovako- brokoli, karfiol)
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 12:04 am

Probala je danas krompir, barila sam ga u običnoj vodi i njom malo razredila pire. Kada je videla da prinosim činijicu sa kašicom, sva je bila radosna i uzbuđena. Odmah je počela da otvara usta da ručka. Ali kada je ukapirala da to nije pirinčano-kukuruzna kašica nego nešto novo kao da su joj sve lađe potonule Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930 nikako nije htela, pljuvala je, drala se. Morala sam da pomešam sa žitaricama 2:1 i onda je pojela, ne baš entuzijastično, ali je pojela. Večeras ću joj dati ostatak pirea i žitarice, pa ćemo sutra šargarepu. Planiram i boraniju, grašak, papriku...
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 4:15 am

Natalla, meni je drugarica rekla da ne žurim sa graškom zato što kad su tako mali smeta im ona opnica, ne može lepo da se izblenda.
Mi danas probali mlečnu pirinčanu kašu. Pljuvao je i pravio face. Nije ni čudo, potpuno je bezukusna, pogotovo posle mog mleka. Biće drugačije kad počnemo sa nemlečnom pirinčano-kukuruznom, praviću je sa svojim mlekom.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 6:33 am

Natalla, ne očajavaj. mnoge bebe ne prihvataju krompir, jer ima neku teksturu koja im je fuj. Boranija,grašak, paprika (čitala sam negde da) se uvode kasnije. I,da, još znam da se žitarice ne mešaju sa kompirom. Samo savet, da ne ispšadne da solim pamet Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 6:42 am

Znam nanchika da se ne mešaju, ni mi ne jedemo krompir i pirinač Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930 Ovo sam samo danas uradila. Nadam se da će sutra biti bolje sa šargarepom. A grašak će sačekati. I meni je to logično, ali doktorka nam je rekla da nema ograničenja, da joj možemo čak i luk davati. Surprised



Naša bekica je do sada ručkala krompir, šagrarepu, grašak i tikvicu. Sve sam lepo uspela da izblendujem u finu kašu. Jedino je šargarepica oduševila, krompir joj se nikako niije dopao. Grašak i tikvicu je ručkala, ali nije bila oduševljena. Sutra ću joj spremiti neku kombinaciju, pa ćemo onda prokelj (ili kako se već zovu oni mali kupusi). Ne znam mogu li plavi patlidžan da joj dam?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptyPet Jan 04, 2013 9:20 pm

Mi muku mučimo sa pirinčanim pahuljicama... Već deveto jutro mu dajem, razmutim 1 kašiku u 40ml vode, i u najboljem slučaju pristane na pola te količine. Juče je tužno gledao dok smo ručali, pa sam mu izgnječila malo krompira (i za nas sam barila bez začina) i oduševio se! Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 650269930 Ja mislila da on izbacuje jezikom jer ne ume da jede kašikom, ali krompir je smazao bez problema, nije se čak ni umusavio. Daću mu još neki dan samo krompir, pa ću polako uvesti šargarepu. Rešila sam da se ne opterećujem više nemlečnom hranom, nego da improvizujem.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 EmptySub Jan 05, 2013 12:46 am

Tako je Pepeljugo! I mi mešamo, miksamo, praviš kombinacije kako ti padne na pamet Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 1071211947 Mi smo danas jeli- tikvicu, brokoli sa malo putera, kašičicu pavlake i malo listića blitve. Da se zgusne,malo pir.pahuljica i smazala je Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 1071211947 Kako šta imam u kući,tako joj dajem Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana kao lek
» Gde, kako i sta...
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Kako da promenim to?
» Kako ste saznali za forum?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: