Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Carski rez

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Carski rez   Carski rez EmptyPet Jun 29, 2012 9:28 pm

Posto vidim da vec imamo jednu trudnicu koja se sprema za carski napisacu svoje iskustvo.
Ja o carskom rezu nista nisam znala jer se nikada nisam raspitivala posto mi ni na kraj pameti nije bilo da cu sa na taj nacin poroditi. Medjutim mnogo bi mi lakse bilo da sam ipak makar nesto znala... ovako sam bila veoma uplasena, zbunjena i besna i pre carskog a tek posle da vam ne pricam... mislila sam da me taj bes nikada nece proci i prvo sto sam pomislila kad sam se probudila jeste da ja vise necu radajti jer ne zelim ponovo da prolazim kroz ovaj vid porodjaja. Naravno brzo me je to ludilo proslo tj. cim sam treci dan dobila svog bebaca u ruke vec je dosta bilo zaboravljeno.

Nisam imala nikakvih komplikacija tako da je sa medicinske strane sve protekla kako treba. Medjutim najveci problem je bio taj sto ja nisam znala da cu poceti da se budim jos pre kraja operacije... naime zbog bebe ne smeju da daju jaku anesteziju tako da se vecina zena budi jos u toku intervencije ( a ima i onih srecnica koje sve prespavaju... blago njima). Ja sam pocela da se budim cim su mi izvadili bebu tako da sam prakticno osecala sve sto se posle toga desavalo... ono sto je bilo lepo, kad sad razmisljam, jeste sto sam cula plac moje bebe, cula sam kada su rekli da je decak i da je sve u redu... medjutim u tim trenucima za mene je sve to bio horor jer sam osecaja jake bolove dok su me usivali.. najgora stvar je to sto sam ja bila u polubudnom stanju, oci su mi bile otvorene, bila sam svesna, sve sam cula i videla ali nisam mogla da se pomerim... posto nisam znala da ce ovo da mi se desi ja sam u tim trenucima mislila da u stvari ja umirem ( uzasan osecaj ) i onda sam samu sebe bodrila i ponavljala kako ne smem da umrem i kako me muz ceka ispred sale, kako moji roditelji cekaju vest o unuku i da zbog svega toga moram da se probudim... ovo sam ponavljala sve dok u jednom trenutku nisam uspela da pomerim ruku i dok nisam pocela da kasljem... rukom sam mahnula babici i uspela samo da izgovorim rec beba... onda je on pocela da mi prica da je beba super i da je carski dobro prosao i da ce me jos malo odvesti u sobu... tad sam shvatila da sam ziv i bilo mi je lakse ali sam i dalje bila zbunjena zbog onog kroz sta sam prosla. Kasnije sam pricala sa zenom u sobi koja mi je rekla da se i ona pocela buditi, ali njoj je to bio drugi carski pa je znala sta je snaslo... sa prvim je kao i ja bila uplasena kada je shvatila da je pocela jos u toku operacije da se budi. Naravno kasniej sam razgovaral ai sa doktorom i on mi je objasnio zasto se ne daje jaca anestezija i da se ne plasim da je normalno to sto mi se desilo.

Poenta ovog mog pisanja jeste da kazem zenama koje ceka carski da moze da im se desi upravo ovo sto i meni ali da treba da znaju da je to normalno... da sam ja znala bilo bi mi mnogo lakse jer ne bih imale crne misli koje su mi se motale po glavi i koje su bile veoma negativne i koje su doprinele mom besu i strahu. Ima zena koje se probude kasnije mada po prici najcesce se desava da se probude barem pred sam kraj.

Licno meni je ovo bio najtezi deo carskog reza jer sam oporavak nije toliko strasan. Ne mogu da kazem da prijatno kad trebate da dojite bebu a rana vas boli ali nije to toliko strasno i brzo prodje. U bolnici u kojo sam se ja porodila praksa je da zene koje se porode na carski ostaju sedam dana i taj dan kad izlaze vade im se konci. Vec nakon toga je dosta lakse jer vas koci vise ne zatezu i nemate onaj osecaj kao da ce rana puci... morate malo sporije da se krecete, malo teze se okrecete sa strane na stranu ali sve je to podnosljivo... sve to traje mozda ukupno 15-ak dana i onda nista. Naravno ostaje oziljak koji ce uvek da ziga, svrbi pa ponekad i zaboli ali sta da se radi. Malo je nezgodno to sto taj deo gde je rez je gotovo uvek utrnuo i kada hocete da se pocesete uopste nemate osecaj da je to vasa koza.
Inace sama nega reza ne podrazumeva nista posebno sem da ranu ne kvasite sve do dva dana nakon sto vam se izvade konci tako da je malo nezgodno kad se tusirate ali polako, nadje se vec nekako neki polozaj.

Da, zaboravila sam jos nesto da pomenem... kateter... e on me je najvise iznervirao... kad mi ga je babica stavila pre operaciju doslo mi je da je od besa udarim... meni su od bola suze posle... odbrojavala sam minute do njegovog skidanja... cim su mi ga skinuli ja sam ustala i pocela da setam po sobi... babica se odusevila. Inace kod nas je praksa da se vec isti dan kada je radjen carski ustane... zbog katetera se ne seta ali se malo stoji pored kreveta... a kateter se skida drugi dan tj. cim se primi sva potrebna infuzija.

Ako se setim jos nekog detalja napisacu vam jer verujte mi da dosta znaci kada znate sta vam otprilike ceka. Ja sad mislim da bih mogla jos pet puta na carski bez ikakvih problema ali samo zato sto znam kroz sta u proci.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez EmptyPet Jun 29, 2012 10:24 pm

Hvala ti,Sunčice, do neba!
Meni je drugarica ispričala njena dva iskustva sa carskog i ona se svaki put budila kad su je vodili iz sale,a bolelo je sve manje nego kad dobije menstruaciju. Mislim da je sve što se tiče porođaja individualno- neko viče kako boli rana jako, kad treba da se ustane da je to najgore,a neko da bi pre na carski nego kod zubara. Nadam se da će sve proći ok i da ću brzo postati sposobna za funkcionisanje sa bebom. Uplašena sam jer nikad nisam bila na operaciji ranije, ali i u neku ruku spokojna jer se beba ne bi trebala mučiti kao što bi se možda desilo na prirodnom,pa bi me opet poslali na carski.
I ,da, svaka bolnica izgleda ima drugačiji način- kod nas se katater stavlja tek kad smo pod anestezijom.
Razmišljala sam o spinalnoj anesteziji,ali mislim da bih se stalno bojala da li deluje, pa opet, mislim da je psihički to teže.
Još jednom, Sunčice, hvala ti puno!
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez EmptySub Jul 14, 2012 2:15 am

Moje iskustvo- super brzo sam se oporavila, rana me i nije nešto bolela, ustajala sam što više, jedva čekala da mi skinu kateter... Buđenje iz anestezije mi je bilo kao buđenje nakon spavanja- bolelo me je skupljanje materice,ali čim su mi dali prvu dozu lekova protiv bolova je sve bilo ok. To i ne traje nešto dugo- ne mogu tačno da ocenim koliko traje,ali sve u svemu nije dugo. Već predveče su mi doneli moju malu mišicu da je vidim i ljubim. To veče se prelazi u poluintenzivnu negu, taj operativni dan smo na infuziji samo,a sutradan su nam skinuli kateter, pa sam se istuširala, išla u wc,mobilisala, počela da se mazim sa bebom. Sutradan su hteli da me puste kući,ali smo morale da ostanemo do 4.postoperativnog dana zbog dojenja. Moje iskustvo je bilo da sam se bojala svega- počevši od braumile, injekcije, katatera, buđenja,a u stvari sam u svojoj glavi iskonstruisala da to boli,a nije tako.
Eto, nisam jako puno detaljisala,ali svako koga interesuje, može da me pita!
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez EmptyUto Jul 17, 2012 9:00 am

nanchika88 ::
Moje iskustvo- super brzo sam se oporavila, rana me i nije nešto bolela, ustajala sam što više, jedva čekala da mi skinu kateter... Buđenje iz anestezije mi je bilo kao buđenje nakon spavanja- bolelo me je skupljanje materice,ali čim su mi dali prvu dozu lekova protiv bolova je sve bilo ok. To i ne traje nešto dugo- ne mogu tačno da ocenim koliko traje,ali sve u svemu nije dugo. Već predveče su mi doneli moju malu mišicu da je vidim i ljubim. To veče se prelazi u poluintenzivnu negu, taj operativni dan smo na infuziji samo,a sutradan su nam skinuli kateter, pa sam se istuširala, išla u wc,mobilisala, počela da se mazim sa bebom. Sutradan su hteli da me puste kući,ali smo morale da ostanemo do 4.postoperativnog dana zbog dojenja. Moje iskustvo je bilo da sam se bojala svega- počevši od braumile, injekcije, katatera, buđenja,a u stvari sam u svojoj glavi iskonstruisala da to boli,a nije tako.
Eto, nisam jako puno detaljisala,ali svako koga interesuje, može da me pita!

Neka je sa srecom bebac, da vam je ziva i zdrava i da ima jos barem jednog batu i jednu seku. Carski rez 650269930

Bila sam na odmoru tako da sam tek sad videla da si se porodila.

Blago tebi sto se budjenja tice... veruj mi da mnogo znaci sto nisi imala iskustvo kao ja. Ja sam imala jednu operaciju po dtotalnom anestezijom i tad sam se probudil akada j evs bilo gotovo i zato sam ocekival ada ce i kod carskog biti tako... kad ono haos.. ali bilo pa proslo... sledeci put makar znam sta me ocekuje.


Ljubi bebu puno i uzivaj.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Carski rez
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: