Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Irigator - za i protiv

Ići dole 
+5
sanja
Papapufna
Ivana
Nastija
bevana
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyČet Jul 05, 2012 6:56 am

Danas mi je lekar rekao da kupim irigator (ali mi nije rekao koliko cesto da ga koristim Rolling Eyes ),pa bih htela da cujem vasa misljenja i iskustva.Meni se ta ideja i ne svidja bas.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyČet Jul 05, 2012 7:09 am

I ja sam dugo bezala od toga da ga kupim,nisam mogla da zamislim da guram to sama sebi,ali kad me muka naterala morala sam,i svakoj zeni bih savetovala da ga kupi.Meni je dosta pomoglo to unutrasnje ispiranje,jeste jako neprijatno ali kad znas da nesto pomaze onda moras da istrpis.
Nikako se ne treba ispirati vise od 2 puta mesecno jer se moze poremetiti vaginalna flora pa da bude jos gora situacija.
I nikako ne koristiti irigator u trudnoci.
Imas raznih,ja sam kupila Tantum rosin,oko 600din je bio,a bilo je i nekih koji su bili duplo skuplji.Ovaj mi je skroz ok.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyČet Jul 05, 2012 8:15 am

Nisam nikada koristila irigator, i ne nameravam, dok mi lekar ne kaze. Znam za slucajeve kada uz terapiju propisu i vaginalno ispiranje, ali ja nisam nikad to radila na svoju ruku, i necu. Bev, ako ti je rekao lekar, uzmi. I ja znam za taj Tantum Rosa, kupi roze, za devojcice. Irigator - za i protiv 650269930 Je li ti rekao cime, koliko cesto, ili samo da kupis irigator?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyČet Jul 05, 2012 9:47 am

rekao je, ili tantum rosa,ili soda bikarbona.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyČet Jul 05, 2012 8:01 pm

a zbog cega ti je to dao,Bev?
ja nemam iskustva sa time,nemmam jasan stav po tom pitanju,ali ne bih ako ne moram...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyČet Jul 05, 2012 8:06 pm

javio mi se neki sekret,pa mi je dao vaginalete i irigator.pa ako se nastavi,da radim bris.kao da mu nije bilo lakse odmah da mi da uput za bris Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyČet Jul 05, 2012 10:32 pm

Uzmi ga,sigurno neces pogresiti,jeste da ce ti prvi put biti jako neprijatno,ali pomaze.Ma kad bolje razmislim,uvek ce ti biti neprijatno,ali ne boli nista.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 12:57 am

Ja sam kupila irigator koji se ovde spominje, ali ga nisam nikada koristila. Doktorka mi je rekla da mi je bolje da pravim sedece kupke od cajeva, a da sa irigatorom ne zurim. Tako da mi stoji ne otpakovan, misljenja su podeljena. I mama mi je isto savetovala da ga ne koristim jos uvek. A sto se tice sedecih kupki, meni su dosta pomogle posebno u periodu posle upale jajnika. Moja doktorka je mislila da necu moci da zatrudnim posto sam imala vrlo jaku upalu, ali je pogresila. Da li su cajevi pomogli ne mogu da tvrdim, ali oni ne mogu da skode. Nestale su i priraslice i sekret mi se smanjio, mada inace uvek imam sekret. Takav mi je organizam.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 1:03 am

I te kupke su dosta dobre.
Irigator ne bi trebalo da koriste suvise mlade devojke,ja bar tako mislim,ili one koje nisu dugo seksualno aktivne.
Bev,to razmisli pa odluci sta ces,mozes za pocetak da probas sa tim kupkama i sa spoljnim ispiranjem,pa ako ne pomaze kupi irigator.
Samo nemoj da se uplasis,ja kad sam ga prvi put koristila,imala sam jaku infekciju,VI grupu sekreta,i kad sam se isprala njime peklo me je toliko jako da sam pomislila da sam nesto sebi napakostila,ali dr mi je rekla da je to u redu jer mi je infekcija bila jaka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 3:51 am

Bev, moja drugarica je svojevremeno kao terapiju dobila ispiranje Tantum rosom, i Macmiror, to joj je ginekolog prepisao, koristila je i sve je posle bilo u redu. Irigator nije dobro koristiti na svoju ruku, kad ti padne na pamet, sa nesterilnim rastvorima (osim ako ginekolog ne kaze), ali ako ti je vec rekao, uzmi slobodno. Sto se tice lekovitih kupki, jako su dobre, ali ne treba ih upraznjavati bez potrebe. Ja znam za kupku sa hajduckom travom.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 4:04 am

Ja sam koristila irigator sa tantum rosa granulama, po uputstvu. Dr mi je preporučila jer nisam mogla da se otarasim kandide. Malo je čudno. Postavila sam dubok i širok lavor ispred sebe, u sobi, na tepihu, da se ne uokliznem na pločicama u kupatilu, dešava se i to, ogledalo koje sam naslonila pod uglom na pod da vidim šta radim - toliko me je bilo strah!, stvaila i peškir okolo ako voda štrca, napunila irigator sa rastvorom - po uputstvu, pažljivo jer je mekan, a ulazi u njega pola litre vode, nakačila onaj šiljak (kanilu) i krenula sa raširenim nogama, u polučučnju u "napad".

Meni je pre toga sve dole bilo upaljeno, užas! Ali, uvučem ja to polako, preznojim se milion puta, i pritisinem (treba odjednom da izađe mlaz, da se voda ne vrati u irigator). I voda je izlazila momentalno iz mene, na sve strane, sa PARČIĆIMA SEKRETA koji je bio gust, beo, a nakon 3 dana je bio ređi, sluzav, manje beo, i najzad je počeo da otpada i sekret u boji (imala sam i bakterijsku infekciju, ali nije stigao sekret da izađe). Sve to u ogromnim količinama.
Nakon 1. ispiranja mi je bilo čudno, ali sam se kasnije navikla. Uradila sam 7 ispiranja, 30 min pre stavljanja vaginalete uveče, i ne da mi je bilo lakše! Iritacija se dosta smanjila. Nakon toga sam se isprala još 2 puta, ali nisam stavljala vaginalete, jer sam čekala rezultat briseva. Svaki put mi je to dr. preporučila, znači kao terapiju.
To se dešavalo zimus, od tada ne koristim irigator, jer želim narušenu floru od raznih lekova i vaginaleta da povratim, pa koristim "normogyn" već sam negde pisala, a one su tvrde kao kamen i piše da se ne radi ispiranje (valjda jer su takve kakve su). Ali, ako me nekada opet napadne kandida, ima irigator da radi samo tako!

izvinjavam se na opširnom i detaljnom postu, ali barem da cure koje ne znaju kako se to koristi imaju neku predstavu o tome. Irigator - za i protiv 650269930


Poslednji izmenio sanja dana Pet Jul 06, 2012 4:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 4:06 am

I ja sam se tako spasila kandide,ali u svakom slucaju ne treba preterivati sa unutrasnjim ispiranjem,kad imas jaku infekciju moze par dana za redom svaki dan,a onako najvise 2 puta mesecno.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 4:09 am

Ma ja Nastija, to ne bih koristila nikada da nisam morala. Ja sam bila toliko uplašena kad sam je stavljala, taj strah se doduše smanjio sa korišćenjem, ali baš minije bilo prijatno, plašila sam se da se ne povredim nekako.

Samo polako, pažljivo, po uputstvu, i naglo stisnite bocu. I kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 4:17 am

Ja sam vec pisala kako je meni bilo prvi put,gorelo mi je sve dole,mislila sam da sam nesto napravila sebi.I ja sam vukla kandidu godinama,pricali mi lekari da kupim irigator,ja nisam mogla da zamislim da to stvljam u sebe al kad mi se vec popelo na glavu da idem u bolnicu non stop zbog iste stvari uzela sam ga i spasila se bede.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 4:27 am

hvala cure Irigator - za i protiv 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 4:36 am

nema na cemu,i drugi put,ali za neke lepse stvari a ne ove
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 5:58 am

Hmmm... valjalo bi i da ja ovo odradim povremeno...

Sanja, opis nije uzasan, vec poucan Irigator - za i protiv 650269930

E ali koliko se to duboko mora "staviti"? i pretpostavljam da se novi irigator kupuje svaki put?
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 6:52 am

Sto dublje to bolje,mada ja nikad nisam smela skroz do kraja da ga uguram Irigator - za i protiv 650269930
Ne znam tacno koliki mu je rok vazenja,ali sigurno neces svaki put kupovati novi,bitno je da ga posle upotrebe dobro isperes vrucom vodom.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptyPet Jul 06, 2012 9:14 pm

Koliko duboko...hmmmmmmmm pa prvi put sam stavila malo više od pola, ne zato što je bolelo, već zato što me je bilo strah.
Posel skoro do kraja. Jednom sam do kraja, ali sam osetila kako vrh udara u grlić i malo mi je bilo nelagodno, pa sam ga malo vratila unazad. U pitanju je možda par milimetara.
Znate, malo mi je bilo nelagodno pri ulazu, jer je kanila na vrhu račvasta, ali sve je išlo glatko, glatke su ivice iako je plastično, samo sam ja paničarka neviđena a i vagina je bila upaljena pa me je sve bolelo, i gaćice su mi smetale.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptySub Jul 07, 2012 2:26 am

Ja sam jednom probala u tus kabini ali sam se previse stegla i nikako mi nije islo.Onda sam nasla taktiku,legnem na podu kupatila,podmetnem peskiric,i onda mi je nekako mnogo lakse.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptySre Okt 17, 2012 3:30 am

doktorka mi je na prvom pregledu rekla da koristim pumpicu 2x nedeljno...uzela mi je bris. ja mislim da je to previse i iskreno ako mi bris bude ok,ja je ne bih ni koristila ...sta vi mislite o tome ?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptySre Okt 17, 2012 6:57 am

Nisam upucena, ali meni kao laiku to deluje previse, posebno ako nemas nikakvih problema. Meni je ginekolog preporucila irigator i ispiranje tantum rosom kada sam joj se pozalila da cesto imam kandidu, ali nisam ga uzela, bas mi se to ne radi Irigator - za i protiv 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptySre Okt 17, 2012 7:10 am

pa i meni je to isto,a ni meni se ne radi Irigator - za i protiv 650269930 kaze mi i mama da nema potrebe,ako nemam neki problem Irigator - za i protiv 650269930 i jos 2x nedeljno Irigator - za i protiv 2713627830
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptySre Okt 17, 2012 10:48 pm

Inda, sacekaj rezultate brisa, pa onda vidi da li ima potrebe za irigatorom. Meni se, iskreno, za sada cini da te taj tvoj ginekolog mnogo opterecuje i maltretira, ipak si jos uvek nevina. Irigator - za i protiv 650269930 Ako nemas nikakve smetnje, a verovatno nemas ni neku ozbiljnu infekciju, ne zuri sa tim. Ali svakako odluci na osnovu rezultata brisa.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv EmptySre Okt 17, 2012 10:49 pm

E da, stvarno, ne znam ni kako bi to izvela s obzirom da si nevina, vidis da su devojke pisale da su se prilicno namucile oko toga prvi put...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Irigator - za i protiv Empty
PočaljiNaslov: Re: Irigator - za i protiv   Irigator - za i protiv Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Irigator - za i protiv
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Pilule - za i protiv
» Abortus Za/Protiv
» Dijeta protiv depresije
» Kreme protiv bora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: