Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pomoc kod grceva

Ići dole 
+2
Nastija
Suncica5
6 posters
AutorPoruka
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Jul 19, 2012 9:03 pm

Vrlo neprijatna pojava i za bebu a i za roditelje jeste pojava grceva. Nazalost vecina beba se srece sa grcevia s tim sto neke to podnose lakse. mi sa nasim sinom nismo imali problema jer je veoma retko imao grceve a i bili su blagi tako da ga nikada nisu mucili toliko da bi plakao... desavalo se ponekad da primetimo da u snu malo stenje i mase rucicama ali to brzo prodje.
Ali zato su moje sestricine imale veoma jake grceve i znala su da placu satima... one su inace bliznakinje i obe su gotovo uvek u isto vreme plakale tako da mozete da zamislite kako je to izgledalo.

Na trzistu ima dosta preparata za pomoc kod grceva ali svi oni manje-vise deluju ili cak uopste ne deluju. ( ovo sam zakljucila iz razgvora s apoznanicama koje su ih koristile ). Sto se tice cajeva, razgovarala sam sa mamom moje prijateljice koja je inace pedijatar, i ona rece da caj moze da pomogne ali potrebno je da beba popije vecu kolicinu caja medjutim imajuci u vidu da beba ne bi trebalo uopste pije caj a kamoli vece kolicine onda to sto beba popije gutljaj ili dva caja nece pomoci.
Generalno moje misljenje je da najvecu pomoc kod grceva predstavlja grejanje stomacica i masaza... trebalo bi cesto bebi kruznim pokretima masirati stomacic a posebno uvece jer su tad grcevi najjaci. Sto se grejanja tice ima sad da se kupe pojasevi sa voskom koji odrzava toplotu a imaju i oni sa vodom. A jos bitnije od svega jeste da kada beba ima grceve da je pribijete uz sebe, da je nosite, mazite i tako joj putem toplote svog tela grejete stomacic. Nemojte se plasiti toga da cete bebu navici na ruke... a i ako je naviknete nije nista strasno... verujte mi da veoma brzo podje taj period nosenja na rukama tako da zasto bebi ne priustiti to zadovoljstvo.

Da... ima i cajeva koje piju dojilje... ja sam ga pila, a pojas sa voskom smo kupili cim se beba rodila... da li je to uticalo da on nema vecih problema grcevima ili je prosto beba koja bez obzira na to ne bi imala taj problemcic, sad ne znam. U svakom slucaju ja cu i kod druge bebe od samog pocetka poceti sa cajem za dojilje i grejanjem i masazom bebinog stomaka pa kako bude.

Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Jul 19, 2012 9:09 pm

Ja sam cula da postoji neki preparat,ne znam tacno dal je neki sirup ili sta vec,cini mi se da se zove biomeja ili nesto slicno,kazu da dosta pomaze kod grceva,kao caj od zrna kima
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Jul 19, 2012 9:38 pm

Nastija ::
Ja sam cula da postoji neki preparat,ne znam tacno dal je neki sirup ili sta vec,cini mi se da se zove biomeja ili nesto slicno,kazu da dosta pomaze kod grceva,kao caj od zrna kima

To su probiotske kapi BIOGAIA ( Biogaja )... daju se jednom dnevno po pet kapi. To je noviji preparat i sad ga cesto preporucuju... nama je nas pedijatar rekao da ih ne uzimamo. Rece ako hocemo dobar probiotski preparat da mu s vremena na vreme dajemo Bacilac infantis ( davali smo mu par puta i sad ga imamo kod kuce ).

Imam drugaricu koja kaze da su njenoj bebi te kapi pomogle a opet imam dve koje kazu da su samo bespotrebno bacile pare ( bocica je oko 800 din a traje samo pet dana, a treba duzi period da se koriste ).
Kim pomaze kod grceva, to je tacno... ali samo gutljaj dva nece imati nekog efekta a beba u tim prvim mesecima pije 60-80ml mleka... zamisli ti sad ako joj das caj, a potrebno je oko 100ml da bi imalo efekta, rakticno si joj napunila zeludac tako da nece moci da jede a moze da bude gladna. Nama beba jednom nije kakila par dana i rekli nam da mu damo mlaku, blago zasladjenu vodu... on se napio vode i posle je samo bljuckao a plakao je jer bio gladan a nije imalo mesta da mu u zeludac "stane" i mleko. Tako je i sa cajem... ako nije gladna beba nece uzeti caj, a opet ako je gladna pice ga a nece se zasititi.

Caj za dojilje sadrze i kim i komoracu i jos par nekoh travcica za koej kzu da pomazu kod grceva. Pa ako mam doji bolje je da ona pije caj a beba ce putem mleka dobiti ono sto joj treba.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Jul 19, 2012 9:41 pm

omasila sam za malo Pomoc kod grceva 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyPet Jul 27, 2012 2:34 am

Pijem čaj za dojilje od kad sam došla iz porodilišta,pazim baš baš pazim šta jedem,ali eto... Naša Olja ima grčeve. Danima slabije,a danas baš jake. Dala sam joj Bio Gaia kapi. One traju mesec dana jer se daje po 5 kapi dnevno,a npr. espumisan se daje po 25 3 puta dnevno. Videćemo rezultate za koji dan jer im toliko treba da prodeluju. Za sad se smirila,kakila,prduckala i zaspala. Ne znam da li se umorila ili su kapi nešto odradile. A to za privijanje uz sebe je skroz tačno, i to je smirilo malo!
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyPet Jul 27, 2012 9:30 am

nanchika88 ::
Pijem čaj za dojilje od kad sam došla iz porodilišta,pazim baš baš pazim šta jedem,ali eto... Naša Olja ima grčeve. Danima slabije,a danas baš jake. Dala sam joj Bio Gaia kapi. One traju mesec dana jer se daje po 5 kapi dnevno,a npr. espumisan se daje po 25 3 puta dnevno. Videćemo rezultate za koji dan jer im toliko treba da prodeluju. Za sad se smirila,kakila,prduckala i zaspala. Ne znam da li se umorila ili su kapi nešto odradile. A to za privijanje uz sebe je skroz tačno, i to je smirilo malo!

Nama patronazna rekla da je bocica mala i da traje svega 5-6 dana. Mi srecom nismo imali potrebe za kupovinom istih.

Proci ce i malu Olju grcevi... verujem da vam je mucno kad vidite da je muce grcevi ali sta da se radi, prosto su kod neke dece oni izrazeniji. Bitno da je ona ovako dobro a grcevi nisu problem.

Ljubi je puno.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyPet Jul 27, 2012 9:43 am

Devojke ja se izvinjavam unapred, Nanchi Olja je preslatka Pomoc kod grceva 650269930 sad sam videla da ti je avatar i odusevila sam se Pomoc kod grceva 650269930 pravi mali secer...

A da ne spamujem potpuno, ja sam cula da blaga masaza bebama mnogo pomaze. Kruznim pokretima u pravcu kazaljki na satu se mazulja stomak, to pomaze i kod odraslih ljudi, a mora valjda i kod malisana Pomoc kod grceva 515354487
Caj je isto dobar...

Jedna moja drugarica je koristila neko pakovanje (sad ja to skroz nestrucno objasnjavam) sa nekom metalnom plocicom unutra... to se valjda zagreje i stavi uz kozu, preko toga idu svi prevoji sto se stavljaju zbog bebinih kukova i slicno... i ona je rekla da je to dosta pomoglo njenom decaku...
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptySub Jul 28, 2012 4:12 am

Hvala,Jeci :)Samo što je u prirodi sitnija,ovde izgleda ogromno na slici! To je verovarno termoforčić koji se pritiskom na taj metalni deo zagreje pa se tako greje stomak. Mi praktikujemo da ona leži na stomaku između mojih grudi i tako da joj svojim telom grejem stomačić. To je ,za sada, smiri. Srećom pa ima te muke pre podne,da je noć, ne znam šta bih! Pomoc kod grceva 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyNed Jul 29, 2012 7:38 am

i jednoj divnoj bebici koju poznajem je pomagao taj termofor! Pomoc kod grceva 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyNed Jul 29, 2012 8:20 am

Ivana ::
i jednoj divnoj bebici koju poznajem je pomagao taj termofor! Pomoc kod grceva 650269930

Pa to jedna od varijanti kojom se bebi greje stomacic... sustina kod grceva jeste da se stomacic greje tako da svkako mora da ima efekta.
Nazalost ima beba kojima nista ne pomaze ali sta da se radi, roditelji pokusavaju sve pa ako nesto upali super ako ne onda samo preostaje da se ceka da grcevi jednostavno prodju.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Avg 23, 2012 12:02 am

Nanchi, jesu li Olji pomogle te biogaia kapi? I nama su krenuli grčevi. Pomoc kod grceva 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Avg 23, 2012 1:01 am

Hej,pa mislim da jesu. I dalje se malo grči ujutru ali to nije ni g od grčeva koji su nas na početku mučili. Sad već znam proceduru- BioGaia kapi u isto vreme, onda ona lepo siki, pa kad se grči stavim je na sebe,malo nosim,zaspi. Sledeće sisanje i iskaki se i onda se možda još koji put grči i to je to. Mislim da su nam pomogle. Ovo nam je 2. bočica.
Možeš pokušati sa čajevima, imaš bibilibi, plantex...
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Avg 23, 2012 1:16 am

Pokušaću sve redom, pa nešto će upaliti. Hvala na brzom odgovoru. kiss
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Avg 23, 2012 1:30 am

Mi nismo hteli da isprobavamo sve do Bio Gaia kapi,pa smo odmah njih uzeli... Samo ga stavi an grudi i ljuljuškaj ,to će ga umiriti! Pomoc kod grceva 941308610
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva EmptyČet Avg 23, 2012 1:43 am

Radim to, i uglavnom ga to smiri, ali nekad to ne pomaže.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoc kod grceva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc kod grceva   Pomoc kod grceva Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoc kod grceva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc devojke !!
» molim za pomoc
» Bol umesto uzivanja, pomoc :(
» Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(
» molim za pomoć dupal tableta hitnooo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: