Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pregled

Ići dole 
+13
Rale89
*cinderella*
bojano
Bella
pahuljicaa
inda
Lus
Lara
sanja
Ivana
bevana
Iva
Radaaa93
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 2:04 am

A koja je razlika izmedju vs i pape? Joj, sve ovo prvi put radim, mislim da cu se slognuti dok ne zavrsim... Imam trip za tu kolposkopiju, zbog toga sto mi je sam rak u glavi...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 2:10 am

daj,bojano,pa pametna si devojka,kakav rak?ali vazno je da se ide redovno jer stanje moze da se promeni za 6 meseci.posebno kada se ima ranica pa je grlic podlozniji infekcijama.

vs je bris sa vagine,a papa sa grlica-prosto receno.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 3:01 am

Aham, a je li se papa i vs uzimaju zajedno da rade, ili to ide odvojeno? Ti si bila na studentskoj pa mi mozda znas..Pregled - Page 2 650269930
Jesam ja pametna, ali kad si vec jednom bio na korak od raka, svaki sledeci put je teze... Pricam o njemu jer je izuzetno vazno da ljudi znaju, a opet se mnogo plasim...Znam kako je moja tetka kroz to sve prolazila, kako sam ja, pa mi bas nije svejedno.. Iako sam iz medicinske struke..Pregled - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 3:55 am

meni je na poliklinici uvek radila papu,kolposkopiju i vs zajedno.uz se posebno zakazuje.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 4:53 am

Ivana, ona mi je rekla da III-a grupu ima svako ko je seksualno aktivan. A u laboratoriji je radila sa antibiogramom (valjda se tako zove) i rekla da nema nista izolovano, da je sve super. Pregled - Page 2 650269930

Bojano, meni su objasnili da se Papa Nikolau test radi da bi se videlo ima li nesto na grlicu materice jer obicnim pregledom se ne moze znati. Ta ranica je opasna ako se ne izleci...imala je moja mama...i njoj su rekli da ako se ne izleci, da moze dobiti rak. Zato, sto pre zavrsavaj to Pregled - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 5:44 am

da,to jeste tacno (prva recenica) i tacno je da mnogi ginekolozi ne lece tu grupu,ali III grupa su bakterije.

ne znaci ako imas ranicu da ces dobiti rak.dr na osnovu kolposkopije procenjuje koliko je ranica opasna i da li je treba ukoniti ili samo pratiti.neke ranice zarastu same od sebe i od kantariona,neke ne.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 6:38 am

Ne znam, meni je receno da su IIIb i IIIc za lecenje, a IIIa je normalna navodno Pregled - Page 2 650269930

Sto se ranice tice, znam da je moja mama pokusavala kantarionom, ali nije uspela da je makne...pa mora da se ukloni laserom valjda.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 7:17 am

III grupa je kao veci broj tih "normalnih" bakterija i leci se iskljucivo ukoliko postoje neke tegobe (pojacan sekret npr.). Meni je stalno III grupa, prvo sam se zalila na malo pojacan sekret i davali su mi gomilu vaginaleta. Sad mi je normalan, ali mi je grupa i dalje III, a ja vise nemam nameru da se trpam lekovima. Po meni je to sasvim normalno.

I ranicu imam i nista ne radim po tom pitanju. Nije to nista opasno, svaka druga devojka je ima, bitno je samo da se kontrolise. Ne treba se ni previse opterecivati oko tih svih stvari, ja mislim da moja mama u zivotu nije radila kolposkopiju, niti sve te silne briseve, pa joj nista ne fali Pregled - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 7:24 am

Bella,nemoj tako da razmisljas.ni moja nije isla 25 godina,ali po meni je to cista sreca.meni je za 6 meseci papa iz II presao u III grupu,a to su predkancerogene promene.a nikakve tegobe nemam.cak ni sekret.

a sto se tice III grupe sekreta,to moze da bude slucaj kao sto si opisala,a moze da se radi i o hlamidiji,ureaplazmi i mikoplazmi.moj slucaj je kao i tvoj,ali treba proveriti.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 7:30 am

Pa ja idem jednom godisnje (doduse, do sada sam isla cesce) i mislim da je to dovoljno. A hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu sam vise puta proveravala, sve je u redu. Ne kazem ja da se ne treba kontrolisati, samo ne treba preterivati sa tim. A za nase mame ne mislim da je cista sreca. Hajde da vidimo, koliko nasih mama je koristilo vaginalete ikada u zivotu? Pregled - Page 2 650269930 Verujte, farmacija je cista komercijala i doktori takodje profitiraju od toga, ali to je sad vec druga tema.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 7:40 am

Ivana, ja sam napisala da je ona meni uradila analize i da je rekla da nije pronasla nista Pregled - Page 2 650269930 da je sve cisto. Samo sto mi je pojacan, da koristim multy-gyn, a to su dobre bakterije zbog vag.flore Pregled - Page 2 650269930 zato ja i kazem da III grupu imaju seksualno aktivne devojke/zene...i da ako nema izolovanih bakterija, onda je normalno Pregled - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 9:26 am

Bella,jedino u cemu se slazem je da ne treba preterivati u smislu misliti non-stop da li je sekret normalan,da li nesto negde pecka i slicno.tada dolazi cak i do umisljanja simptoma.sto se ostalog tice,za redovne sam kontrole.

Pahuljice,vrlo dobro se secam nekog ubedjivanja sa tobom oko slicne teme,pa necu pocinjati opet.
ja imam tu grupu oduvek,radila sam cervikalni i vaginalni brise,bakt.vaginozu,trihomonas,hlamidiju,urea i mikoplazmu i sve je sterilno uvek bilo,ali III grupa su bakterije.svidjalo se to tebi ili ne.

evo ti ,pa procitaj:

Prva grupa vaginalnog sekreta odlikuje se prisustvom sluzi, ponekog leukocita i mnoštvom Doderleinovih bacila. Ovaj nalaz je dosta redak i susreće se kod devojčica pre puberteta.
Druga grupa vaginalnog sekreta sadrži malo leukocita i sluzi, dosta Doderleinovih bacila, poneki streptokok, stafilokok i redak bacil koli. Takav nalaz se smatra normalnim.
Treća grupa vaginalnog sekreta sadrži dosta leukocita, mnoštvo patogenih bakterija, nema Doderleinovih bacila, katkad se može naći i poneki Trihomonas vaginalis. Sekrecija tada ističe iz vagine, prlja rublje žene i stvara okolno crvenilo, svrab i bol. Nekada može proći nezapaženo i bez reakcije. Dosta veliki procenat žena ima u svom nalazu treću grupu vaginalnog sekreta koji, bez obzira na to da li smetnje postoje ili ne, treba da se leči upravo zbog toga što se infekcija ushodno širi i neopaženo pređe u hronična zapaljenja.

i da skratim-cetvrta je gonokoke ili triper,peta trihomonas,sesta kandida.

preuzeto sa http://sr.wikipedia.org/sr/Pregled_vaginalnog_sekreta
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 10:11 am

Okej je sve to. Ali ne znam sta da lecim ako nema izolovanih bakterija, gljivica, ni nicega uopste? Pregled - Page 2 650269930 ja jedino da na svoju ruku koristim nesto, pa da tako i navucem nesto sto bih mogla da lecim Pregled - Page 2 650269930 sadasnjoj doktorici verujem jer mi jedino ona nije uzela novac i posvetila mi je skoro sat vremena da je pitam sve sta zelim i da obavimo preglede Pregled - Page 2 650269930 jeste treca grupa za bakterije, ali ne mora da znaci da ako si III grupa, da moras imati bakterije. Sve mi je odradila i nista nije pokazalo. Rekla mi je samo da je narusena vag.flora i da uzmem multy gyn, ali da nema nista drugo. Pregled - Page 2 650269930 ja nikako da se nakanim da pocnem s ovim multy gyn gelom. Pregled - Page 2 1371890812 posle leta cu to Pregled - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 7:54 pm

Pahuljice, mozda nisu na antibiogramu izolovali sta su trazili, ali sigurno postoje bakterije u sekretu, a grenica medju grupama je veoma mala...
A od cega moze da nastane ta ranica? Moze li npr. da bude "povreda" tokom sexualnog odnosa?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 9:10 pm

To nije bukvalno ranica,vec promena na epitelu.

Ektopija?
Opisana promena se javlja kod većeg broja predstavnica ženskog pola u reroduktivnom periodu, a rezultat je dejstva hormona i promene jednog epitela u drugi na grlicu. Taj epitel je narocito osetljiv na sve vrste infekcija. Ona se moze vremenom spontano (dinamicki proces) sanirati ali i imati svoje recidive i to je ciklični proces u organizmu. Međutim ukoliko je ranica veće površine, često inficirana, nekada i krvari, onda se savetuje neka od mehaničkih intervencija preventivno. Ektopija male površine i bez simptomatologije, zahteva samo uredne kolposkopske kontrolne preglede sa Papa testom. U cilju zaštite od infekcija pored uobičajene higijene, savetuje se upotreba kondoma.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 9:31 pm

Ivana, pa upravo to sam i rekla. Treba kontrolisati, ali se ne opterecivati previse.

Ono sto je Pahuljica napisala (zato ja i kazem da III grupu imaju seksualno aktivne devojke/zene...i da ako nema izolovanih bakterija, onda je normalno) je i meni rekla doktorica. I dodala da se leci samo ako postoje neke tegobe. Ako su to stvarno neke bakterije koje pod obavezno moraju da se lece, hocete da kazete da su neizlecive? Ne znate koliko sam vagineleta koristila u prethodne 3 godine, nema koje nisam. I ne pada mi na pamet vise to da radim. Pa normalno je da postoje bakterije u vaginalnoj flori, nece biti sterilna Pregled - Page 2 364988687

Ako ste nekada vadili krv pa uz to davali mokracu, mozete da primetite da nekome pise "bakterija: malo", a nekome "bakterija: vise" i ni jedno ni drugo se ne leci jer ne postoji nista izolovano, to su bakterije koje se prirodno nalaze tamo, neko ih ima vise, a neko manje.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 10:14 pm

a ko je rekao da moraju pod obavezno da se lece?samo kazem da su III grupa bakterije.i ona jeste cesta grupa kod sexualno aktivnih devojaka,ali ima i onih koje su takodje aktivne,a imaju II grupu.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 11:03 pm

Ja se izvinjavam onda, moja greska Pregled - Page 2 650269930 Pominjalo se lecenje i nelecenje, ne znam vise od strane koga, pa sam se na to nadovezala. A da su bakterije, to stoji, samo sto su to "nase" bakterije, nista strano niti opasno.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 11:11 pm

Pa i ja nista nisam rekla da nisu bakterije Pregled - Page 2 650269930 samo da ja imam IIIa grupu, i da nemam nista, da je sve sterilno...i da ne znaci ako imas III da moras imati bakterije Pregled - Page 2 650269930

Ivana, znam jednu zenu koja je posle porodjaja imala prvu grupu. Ne znam koliko je to moguce, jer prvu valjda imaju bebe...ne znam na koju foru je zena od 30 godina uspela da postigne da ima prvu grupu Pregled - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 11:15 pm

pa valjda,Bella.mene je to uvek nerviralo-sve sterilno,a III grupa.zasto onda nije II?ne pitam tebe,nego mi to nije jasno...

a sto,Pahuljice,onda nemas II grupu,ako nemas bakterije?koja je razlika izmedju II i III.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 11:25 pm

Ivana, ja ne znam shvatas li ti da su uradjene sve analize i da nista nije izolovano, tj.da je sve sterilno? Pregled - Page 2 650269930 verovatno jer mi je vag.flora poremecena od pilula...kad zavrsim s multy gyn-om, onda cu opet raditi analize Pregled - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 11:33 pm

Pahuljice, nije ti sterilno, ne moze biti sterilno, ni II grupa nije sterilna. Vaginalni sekret prirodno sadrzi bakterije, a III grupa pokazuje da ih imas malcice vise. Ono sto nemas su patogene bakterije koje zahtevaju lecenje.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 11:57 pm

Hvala bev...Pregled - Page 2 650269930
Odoh ja sad na uz, preznojih se 5 puta, joooj...Pregled - Page 2 650269930 Kolika sam paranoja..Pregled - Page 2 650269930
U prirodi ne postoji sterilna sredina, ona se samo vestacki stvara, sterilne sobe u bolnicama, mada ne znam koliko kod nas one postoje, itd.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptyČet Avg 29, 2013 12:04 am

pahuljicaa ::
Ivana, ja ne znam shvatas li ti da su uradjene sve analize i da nista nije izolovano, tj.da je sve sterilno? :)verovatno jer mi je vag.flora poremecena od pilula...kad zavrsim s multy gyn-om, onda cu opet raditi analize Pregled - Page 2 650269930
ja ne znam da li ti shvatas da i ja imam istu situaciju kao i ti i da znam sta pricam.

a sta je poremecena vaginalna flora?
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 EmptyČet Avg 29, 2013 12:15 am

Kada ima manje laktobacila nego sto treba. Zato treba da koristim ono sto sam napisala, da bih unela to. Jer inace, svako ko pije pilule, ima problem sa tim da se narusava vag.flora. I cesto je da devojka/zena i nema smetnje, osim pojacanog sekreta Pregled - Page 2 650269930

Bella, mislila sam na to da nema izolovanih bakterija, izrazila sam se pogresno za ovo da je sterilno...i jeste, bas tako mi je rekla ''nije patogeno''... Pregled - Page 2 650269930
Cim zavrsim sa ovim sto treba da odradim, a nikako da se nakanim Pregled - Page 2 1913095449, onda cu opet otici da vidim kako je sad. Pregled - Page 2 650269930

A moguce i da je treca grupa zato sto sam imala blazu upalu jajnika i cistu.


Poslednji izmenio pahuljicaa dana Čet Avg 29, 2013 12:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pregled - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pregled
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Pregled
» Prvi ginekološki pregled

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: