Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Anksioznost

Ići dole 
+8
Saraa
NisamZnalaKako
inda
Lus
kajlina
bevana
*cinderella*
Ivana
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptyUto Nov 05, 2013 11:51 am

steta sto nisi od pocetka foruma tu da vidis sta nas sve muci  Anksioznost - Page 2 20348227   nema cega da te bude sramota. potiskivanje osecanja moze da uzrokuje anksioznost, zato nemoj nista da zadrzavas u sebi  Anksioznost - Page 2 650269930 

odmakni se od mikroskopa i posmatraj stvari u realnoj velicini  Anksioznost - Page 2 1071211947   svaki dan po malo i povratices kontrolu nad sobom, a tako ce i anksioznost nestati. 
i mozda bih ti rekla, da umesto sto se stalno vracas u bolnicu iz detinjstva, gledaj u sadasnjost, da si slobodna, zdrava i da mozes da zivis punim plucima. zato tako iskoristi dan, umesto da sedis kuci, idi napolje. polako ces postati i sigurnija u sebe, jaca.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptyUto Nov 05, 2013 12:25 pm

Evo ti savet od nekoga ko je takodje cesto bila u bolnicama, nema cega da se plasis. Postoje mnogo gore stvari od toga da se razbolis, veruj mi meni se toliko toga izdesavalo u zivotu da bih mogla da napisem roman. Imala sam traume, uspone i padove kao i svi ostali. Bitno je da se suocis sa svojim strahovima, dobro je sto znas da imas problem, znas sta je kidac svega toga sto ti u neku ruku moze pomoci da povratis kontrolu nad svojim umom. Poslusaj devojke sa foruma, one su i meni puno pomogle kada mi je bilo tesko, kao sto sam vec rekla, mi smo tu ako ti zatrebamo Anksioznost - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptyUto Nov 05, 2013 10:36 pm

Saro ja i dan danas imam problem sa tim napadima panike,i shvatila sam da su oni samo to.Da se nista lose nece desiti,to je samo proizvod tvojih misli.Za sve nas je NESTO okidac,e u mom slucaju je to astma.Ja i dalje ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da nekad nemam vazduha da ne mogu da disem,i otisla sam toliko daleko da sada samu sebe tripujem da nemam vazduha.Isto kao ti uradila sam gomilu analiza testova i rezultati su uvek bili dobri,cak i ovi vezani za pluca.Sam dr mi je rekao jedan od njih da ne veruje da imam astmu,ali psiha je tako jaka stvar.U nju ti se urezu najupcatljivi dogadjaji.Najgore mi je kad srce pocne ludacki da tuce a meni je samo na umu da me ceka infarkt,sto je glupost,ali ja u tom momentu ne mogu lepo da razmisljam.I sad sam pocela samu sebe da smirujem,pa cesto kazem sebi da postoje ljudi kojima je u tom momentu zaista jako lose itd.

O tome slobodno i uvek govori jer to nije nista cudno niti neuobicajeno.Mnogi ljudi pate od toga ali svi polaze od tacke u kojoj ih niko ne razume.Moje obe sestre su to iskusile,mladja pre mene a ova druga od tetke evo skoro.I napadi su uvek povezane s nekim neresevim problemom ili strahom od necega sto ti je jako vazno a ti ne mozes nista da uradis.I naravno uvek "jedinstvenim" stresom.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 2:14 am

ja sam imala taj napad zbog faksa, oko testa, toliko sam daleko otisla da sam se na kraju razbolela i dobila temperaturu, sad shvatam da nije bilo potrebe za tolikim nerviranjem, a sinoc sam se isto toliko uspanicila da sam pocela da placem i da drhtim zbog vrata, jer sam vec imala velikih zdravstvenih problema kao mladja i to sa zlezdama u vratu i od tad, svaki problem s njim ja prozivljavam traume, pritom sam po prirodi zivcana osoba, a to smirivanje mi retko kad uspeva, pricam u glavi da je sve okej, ali ne pomaze
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 2:37 am

Tink znam,to je najtezi deo,moras da prelomis...bas kao sto sam rekla meni nekad uspeva nekad ne.Evo sad npr u toku noci mi se desava da se odjednom probudim i srce mi malo jace lupa,jednom sam se toliko uspanicila od toga da mi je samo bilo gore,drhtala sam kao prut,nisam do 5 ujutru zaspala tek kad sam uzela cetvrtinu bromazepana,malo sam dosla sebi.Od tada sam resila da moram da bude, realna u tim situacijama i da ne smem da dozvolim da me strah nadvlada.Necu da poludim zbog toga,i da postanem neka plasljiva osoba,jer u prirodi nisam uopste takva.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 2:42 am

zasto se toliko plasite? 
sta ako opet budu zlezde? sta ako mi nestane vazduha? sta ako me vrate u bolnicu? sta ako ...? znaci unapred se sekirate oko necega sto bi moglo da bude. 
ako se zadises penjuci se uz stepenice ne znaci da imas napad astme, ali taj nedostatak daha se povezuje sa traumom. treba da naucis da razlikujes prave simptome od trenutne nelagodnosti.
tink, sta da si pala test? nista, nije smak sveta. i sama kazes da nije bilo potrebe da se toliko nerviras, pa onda uci na svojim greskama. to sto te boli vrat ce proci. i taj bol nema nikakve veze sa zlezdama zato nemoj da mesas sa onim sto je bilo ranije. oslobodi se tih opsesivnih misli i pesimizma. 
kako se zavrsilo to oko testa? i sta je najgore sto je moglo da se desi? najgore za fakultet sto moze da se desi je da ga ne zavrsis. hoces li propasti zbog toga? ne, daleko od toga.
postoje dve opcije. ili da uspesno resis problem ili je problem neresiv pa onda ga prihvatis i promenis svoj stav prema njemu. 

nije dovoljno da samo ponavljas da ce sve biti u redu. moras i sama da verujes tim recima. moras da verujes sebi.

kajlina, pred takvom odlucnoscu nestaju sve prepreke  Anksioznost - Page 2 3980218871
Nazad na vrh Ići dole
Saraa

Saraa


Broj poruka : 20
Datum upisa : 05.11.2013

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 2:46 am

A to budjenje u toku noci mi je najgore...Anksioznost - Page 2 1371890812 

Tesko je kontrolisati se,ja takodje nekad uspem da prevazidjem to brzo,a nekad ne.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 2:55 am

Hahhahah Yo ti si kao moj decko...sve recenice su vam iste.Ali to me i ne cudi,jer ljudi u panici ne razmisljaju trezveno.Ja se samo borim s tim da uvek ostanem mirna a ne da se izbezumim.Ja imam strah da cu se ugusiti.Nekoliko godina mi je islo dobro ali nekako u jesen me uvek uhvati taj osecaj.Tad sam imala napad panike pre 2 god,sad ovo s disanjem...valjda ce jednom vec doci tome kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 2:59 am

Ne znam zbog cega, ali ja veoma stalozeno razmisljam kada me uhvati panika. Valjda zbog adrenalina, tada uspem da sagledam neke stvari koje ranije nisam mogla ili nisam zelela da shvatim, naravno i meni tada rade zivci tako da me redovno boli stomak, a nista mi ne fali. Psiha je cudo. Istina je da svako ima okidac, moj drug se isto tako budio u sred noci, jer mu je palo na pamet da ce jednog dana umreti ...
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 3:06 am

to su samo opsesivne misli i prevelika napetost.
kod nas se s vremena na vreme desi neki zemljotres. ja zivim nekoliko spratova iznad zemlje i sta ako se desi neki jak zemljotres dok sam ja u stanu? lift tad ne smem da koristim, stepenicama verovatno ne bih stigla da se spustim i da pobegnem iz zgrade. ja nocu ne mogu da spavam jer mislim o tome kako zemljotres moze da se desi svakog trenutka. razmisljam da stalno stojim ispred zgrade. sta bi mi vi savetovale da je ovakav slucaj? Anksioznost - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 3:12 am

Spavaj ispod stola ili kod vrata ... Salim se Anksioznost - Page 2 650269930 Ako do sada nije bilo jacih zemljotresa sanse su dobre da ih nece ni biti. Jaki zemljotresi- ( oni od kojih se moze srusiti zgrada ) se javljaju uglavnom na mestima gde su spojene tektonske ploce, tako da si bezbedna sto se toga tice Anksioznost - Page 2 650269930 Moze se desiti da nastane neka manja steta, ali mislim da si bezbedna ...
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 3:16 am

Yo razumem ja poentu toga,ali drugacije je kad ti ne mozes da dises i zemljotres a evo zasto...Ti mozes u tom momentu(zemljotresa) stalozenije da razmisljas i delas,da bezis od problema a ovde ne,on je direktno zalepljen za tebe.Direktno se vezuje za tebe.Desava se u tebi a ne mimo tebe sa jos 5000 ljudi npr.Kroz ovo ti sam prolazis i kao takvo moras sam i da resis.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 3:33 am

uh! pa sad sam se setila!
kada je bilo bombardovanje '99. godine i ja sam imala napad panike. kada su oglasili sirene potpuno sam se pogubila. stalno sam mislila o tome kako ce nas sravniti sa zemljom i da necemo moci da se izvucemo iz podruma pa cemo se ugusiti i tako umreti. odlicno se secam da sam stajala u hodniku, plakala i nisam mogla da disem. nisam mogla da dodjem do vazduha. 
slicno tome moze da se desi nekome ko bi imao ovakve misli za zemljotres. mislis da bi taj neko mogao od straha da misli o bezanju i resenju problema? 
jer realnost se poklapa sa tvojim pocetnim mislima pa mislis da ce biti isti i kraj, sto se u vecini slucajeva ne desava. 
oba problema su u glavi, zato su oba direktno zalepljena za tebe, nema veze je li bolest ili nesto drugo u pitanju.


bas ima dobrih saveta, mada ih nisam sve procitala.
http://www.anksioznost.net/saveti/najbitniji-saveti
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 3:57 am

yo pala sam test, i za divno cudo taj dan sam bila prilicno opustena, mislila sam sta bude bice, cak sam se i sinoc kod lekara smirila, kod mene je problem sto sam ja nervozna pre nego sto se ista desi, a kad se desi tj kad imam test ili kad sam kod lekara, kad dodjem pred svrsen cin, ja sam tad opustena, ali sam pre toga bez razloga dizala frku, inace sam pozitivna osoba, ali imam neke crne misli koje su vezane za stvari koje su se desile u proslosti pa me uhvati strah da se ne ponove
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 3:58 am

Yo pa verovatno da bi ali ja sam posla od sebe,meni je mnogo gore kad mi se desava nesto"unutra"nego ovako.A inace posle bombardovanja,ja sam od stresa zaradila migrenu
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 4:57 am

meni najvise pomaze da ignorisem simptome i da uzmem nesto da radim da skrenem misli.pre skoro godinu dana sam imala `napad` kod decka i kazem njegovoj mami da mi trne ruka,pa obraz,a ona na to `a d*pe je l` ti utrnulo?nije?odlicno.uzmi to dete i dodjite ovamo da se igrate`.i stvarno je brzo proslo.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 5:14 am

Da, da, to kad te neko vrati u stvarnost! Anksioznost - Page 2 364988687

Ja se bojim visine, malog zatvorenog prostora i bojim se kad mi neko priblizi ruke vratu. Ali nikad to nije preraslo u opsesiju i fobiju, niti razmisljam mnogo o tome. Vozim se liftom, penjem se gde god treba i gledam sa visine, bas zelim da se suocavam sa tim strahovima. Super je osecaj!

Inace, samo se straha treba plasiti!
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 7:00 am

tink, vidis i sama da samo mozes da naskodis sebi tom nepotrebnom nervozom. 

kajli, svakome je svoja muka najteza, odakle god da potice  Anksioznost - Page 2 650269930 

ivana, hahahha, tako bi nesto moja majka rekla!  Anksioznost - Page 2 20348227 

ja sto sam starija imam sve veci strah od skucenog prostora, mada ne bih bas okarakterisala kao fobiju
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 EmptySre Nov 06, 2013 7:46 am

Yo slazem se zato sam to i napisala Anksioznost - Page 2 650269930 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Anksioznost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anksioznost   Anksioznost - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Anksioznost
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Sve ostalo-
Skoči na: