Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 poremecaj psihe

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

poremecaj psihe Empty
PočaljiNaslov: poremecaj psihe   poremecaj psihe EmptyPet Feb 22, 2013 12:19 am

Nadam se da sam temu postavila na pravo mesto.Imam veeeeliki problem.Nadam se da mi neko od vas moze dati neki savet.
Imam tromesecnu bebicu,pre nje sam imala spontani,a moj rodjeni brat je mentalno zaostalo dete.
Kad sam onaj prvi put ostala trudna,mom bratu je bilo lose,stalno je pricao kako cu roditi mrtvo dete,kako cu i ja da umrem,moji su ga vodili kod svih zivih lekara,pio je silne lekove,nista nije pomoglo,na kraju se desilo da sam ja izgubila bebu.
Onda se primirio neko vreme,sad kad sam se porodila,opet je krenulo,kako ce moje dete da umre,i svakakve nekakve gluposti,lekovi ma koliko jaki bili nista mu ne pomazu.Moji su vec na ivici nerava,bio je i u bolnici par nedelja.
A iskreno i mene jako pogadja da cujem takve stvari o svom detetu.
Nemamo nikakvu ideju kako da mu pomognemo,ovako uopste ne deluje bolesno,ali ne prodje ni dan da on mojima ne prica takve stvari.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

poremecaj psihe Empty
PočaljiNaslov: Re: poremecaj psihe   poremecaj psihe EmptyPet Feb 22, 2013 2:35 am

To je svakako vrlo delikatna situacija,koliko on ima godina i jel zivite svi zajedno?Da li ste mozda razmisljali da ga odvedete negde gde ce dobiti potrebnu negu,mozda mu treba malo distance od svega...u prirodi,sa drugim ljudima,kakogod okrenes zvuci grubo kad kazem ovako ali mislim da je to jedino sto bi mu pomoglo.A to svakako nije dobro ni za tebe,izlozena si prevelikom stresu...ne znam sad koliko je to konstruktivno resenje i da li bi pomoglo ali bolje je da nesto uradite nego da stojite u mestu.
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

poremecaj psihe Empty
PočaljiNaslov: Re: poremecaj psihe   poremecaj psihe EmptyPet Feb 22, 2013 3:33 am

On ima 36 godina i zivi s mojim roditeljima,ja sam sa muzem i sinom na drugom kraju grada.Moji su ga vodili po celoj Srbiji i kod raznih lekara i u neke crkve,al samo ga kljukaju lekovima od kojih je on ko drogiran a nista mu ne pomaze.Vidim i da moje roditelje to strasno pogadja,pa dodatno brinem i za njih.Moj otac je cak razmisljao da ga vodi u nisku toponicu na par meseci,al sam se ja pobunila jer tamo ima bas jako bolesnih ljudi,plasim se da mu se tamo stanje jos vise ne pogorsa.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

poremecaj psihe Empty
PočaljiNaslov: Re: poremecaj psihe   poremecaj psihe EmptyPet Feb 22, 2013 6:43 am

ja sam isla u osnovnu skolu sa devojcicom koja je mentalno zaostala,ali kako da kazem da ne zvuci glupo,nije puno...naucila je da cita i pise,znala je da radi sve oko sebe,da ide svuda sama i jednostavno mogla je da se brine sama o sebi pa cak i drugima(kucnom ljubimcu,da pricuva dete ...). 2 godine nisam bila sa njom na duze od 5min,ali kazu da se uklopila u srednju ok(frizerka).Ona je imala ponekad napade panike ili je bila agresivna kada se jako uznemiri,ili pomisli da je njoj neko rekao nesto...isla je cesto kod pedagoga i radila sa skolskim psihologom,tako da je pobedila neke strahove poremecaj psihe 650269930 mozda i tvoj brat ima neki veliki strah,pa ga ovako ispoljava...
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

poremecaj psihe Empty
PočaljiNaslov: Re: poremecaj psihe   poremecaj psihe EmptyPet Feb 22, 2013 9:00 am

Da, moguce je da je u podsvesti njemu veliki strah da ti se nesto ne desi, ne samo tebi, vec i tvojoj bebicu, muzu... A obzirom na to da ne moze da ti kaze koliko se brine, moguce da na taj nacin ispoljava taj strah.

Uvek je tesko poslati nekoga u neki institut, jer ne znas da li ce briga biti kvalitetna i njemu odgovarajuca. Znam da ti je jakooo neprijatno, a i izlaze te nepotrebnom stresu, ali probaj da provedes jedan ceo dan sa njim i sa bebicom, mozda ce na taj nacin videti da je beba zdrava, kao i ti. Mozda pomogne?

Ili se udalji od svega toga. Na neko vreme, iskljuci ga. Grubo jeste, ali ne treba stalno da slusas tako nesto!
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

poremecaj psihe Empty
PočaljiNaslov: Re: poremecaj psihe   poremecaj psihe EmptySre Mar 13, 2013 10:48 am

Kalla, postavi pitanje ovde, mozda ce neko da ti da odgovor.

Dr.Miroljub Petrovic ce sigurno dati neki koristan savet.

http://www.creation6days.com/
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





poremecaj psihe Empty
PočaljiNaslov: Re: poremecaj psihe   poremecaj psihe Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
poremecaj psihe
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Sve ostalo-
Skoči na: