Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Propustena pilula

Ići dole 
+5
inda
meyakhelet
bevana
StormZ
Yo**
9 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 8:30 am

Pozdrav, imam problem propustila sam pilulu,sinoc tj u ponedeljak nisam uzela,uzimam je oko 23h i evo sad sam se setila da je sinoc nisam popila,i sada ne znam sta da radim trebam uskoro za koji sat da uzmem novu a nisam ni proslu uzela..sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 8:35 am

mislim da pise da nastavis da pijes po redu a propustenu uzmes kad primetis da si zaboravila, u tvom slucaju popijes tu od sinoc sad, a oko 23 jos jednu
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 8:49 am

el si sigurna?mislim da to nije malo previse 2 u istom danu u razmaku od 2h?
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 9:07 am

WindZ ::
el si sigurna?mislim da to nije malo previse 2 u istom danu u razmaku od 2h?


http://www.21dan.com/sr/interactive/ako_si_propustila_pilulu.html

Popuni ovo i dobices odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 9:12 am

u kojoj nedelji je propustena pilula?


Zaboravljanje ili kašnjenje u uzimaju tablete?
Tek ukoliko sa uzimanjem pilule zakasnite 12 sati i više u odnosu na uobičajeno vreme korišćenja pilulu smatramo zaboravljenom. U tim situacijama, u zavisnosti od toga u kojoj nedelji korišćenja se zaboravljanje desilo savetujemo sledeće mere opreza.
Ako ste zaboravili pilulu u prvoj nedelji korišćenja, kada se setite popijete zaboravljenu pilulu i pilulu odgovarajuću za taj dan (iako to znači 2 pilule u jednom danu), a narednih 7 dana uz uredno svakodnevno korišćenje pilule svaki odnos dopunski morate zaštititi i prezervativom. Ako se pritom u tom periodu već desio odnos obratite se lekaru jer postoji veovatnoća za eventualnom upotrebom i pilule za jutro posle.
Ako pilulu zaboravite tokom druge nedelje korišćenja, kada se setite popijete zaboravljenu i pilulu odgovarajuću za taj dan i nastavite sa narednim pilulama na uobičajeni način. Pilula zaboravljena u trećoj nedelji korišćenja zahteva pijenje zaboravljenje i pilule odgovarajuće za taj dan (2 pilule u istom danu), a na aktuelno pakovanje treba nadovezati sledeće bez pravljenja uobičajene sedmodnevne pauze. Na taj način ćete odložiti očekivanu menstruaciju za jos 21 dan što je sasvim bezaleno. Druga mogućnost u ovom slučaju je da obustavite dalje korišćenje pilula iz pakovanja i započnete uobičajenu sedmodnevnu pauzu gde će dan kada ste zaboravili pilulu biti prvi dan pauze i opisana pauza nikako ne sme da traje duže od 7 dana (a moze biti kraća).
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 9:48 am

pa ovo je druga nedelja ,znaci popijem danas jednu a ne dve?i sutra normalno pijem? posto sam mislila da popijem 2 veceras oko 21h sam popila i popila bih oko ponoci 2 pilulu

aha kapiram danas trebam 2 ,.samo me malo plasi sto sam se kasno setila pa je razmak od izmedju 2 tablete 3 sata

1 opomena
Razlog, dupli post (Spam)

StormZ
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 10:19 am

slobodno Windz,nece nista da skodi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyUto Feb 26, 2013 10:40 am

ok uzecu 2,hvala
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Mar 17, 2013 2:29 am

Ja sam danas dobila i trebam da pocnem sa pilulama,medjutim,mislila sam da ih kupim onog dana kad dobijem,a danas je nedelja...Da li je strasno ako pocnem sutra sa njima??? HITNO MI JE!!!!
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Mar 17, 2013 8:50 am

nije,samo onda neces biti zasticena prvih 7 dana Propustena pilula 650269930 super sto si dobila,vidis da nije bilo razloga za paniku Propustena pilula 650269930
meni je ginekolog rekao da pocnem petog dana ciklusa,tako je i bevana pocela da bih izbegla intermenstrualna krvarenja koja se mogu javiti u periodu privikavanja...ja ti predlazem da krenes i ti tako,samo onda obavezna zastita dok ne popijes prvih 7 pilula Propustena pilula 650269930
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Mar 17, 2013 9:27 am

Meya, kada si dobila? Prvi dan bi trebalo da se racuna u roku od 24h sata od kada si prokrvarila Propustena pilula 1071211947 Tako da kapiram da imas mozda fore sutra, rano ujutro da ih kupis. Ako gresim neka me neka devojka ispravi (Iva, Bev...)!
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Mar 17, 2013 9:28 am

Ma dobro,ionako nema seksa dok traje menstruacija...Uradicu onda tako,popicu prvu pilulu za 4 dana...Hvala ti kiss
P.S.Tek sad videh zadnji post..I ja mislim da se MOZDA racunaju ovih 24h..Ja bih muza poslala ujutru u 7 da mi ih kupi..Dobila sam 5min pre nego sto sam ovde napisala..
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Mar 17, 2013 9:37 am

Meya,Koni ti je dobro rekla,tako uradi.

Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Mar 17, 2013 10:04 am

Ti u svakom slucaju koristi zastitu prvih sedam dana,da ne bi racunala da li je proslo 23-24-25 sati od mens. do popijene pilule.

Devojke,izgleda da su vratili opciju ''pitajte ginekologa'' na 21dan.
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Mar 17, 2013 11:03 am

Hocu,hvala vam! Meni su ti ginekolozi uvek odgovarali na SMS,ali skrto....Meni je bas zao sto nema vise foruma...
Nazad na vrh Ići dole
gost1234




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.07.2013

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptySub Jul 06, 2013 8:44 am

Cao Propustena pilula 650269930 imam jedno, mozda glupo pitanje, ali sam jako zabrinuta.
Pijem vec 6 godina pilule, i prvi put mi se desilo da ne znam da li sam popila pilulu ili ne. Pijem ih rano, u 7h, zbog posla, i cesto mi se desi da se ne secam da li sam uzela ili ne jer sam pospana i mahinalno to radim. E sad, kad je pila na redu 6. pilula, ustala sam oko 20 do 7, otisla u kupatilo i kad sam se vratila nije bilo pilule koju sam vec prethodno vece izvadila iz pakovanja i pripremila da je popijem ujutru. Moguce da sam je popila cim sam ustala, mahinalno kao i uvek, ali jednostavno ne mogu da se setim. Problem je sto imam malu macku, koja se penje po namestaju i bojim se da je nije srusila i progutala ili nesto tako, a ja misleci da sam je popila sam imala odnose i pre i posle te pilule Propustena pilula 1371890812 Pretrazila sam celu sobu, pomerala krevet, ali pilule nema. Znaci, ili sam je popila ja ili macka. Znam da zvuci smesno, ali bojim se Propustena pilula 1371890812 Tesi me to sto znam da macke mrze bilo kakve lekove i sto se nadam da je ne bi pojela, ili bi makar nesto ostalo od pilule, mozda bi samo zagrizla. Uopste ne mogu da se setim slike u glavi kako uzimam pilulu. Mislim, desava se da se ne secam jer ih rano pijem pa sam pospana, ali pre nisam imala zivotinju koja se penje po namestaju Propustena pilula 1371890812 Prvo se nisam zabrinula, nego sledeci dan kad sam pocela da razmisljam o tome. Mozda se bezveze tripujem, ali sam uplasena. To je pilula iz prve nedelje, ostale sam pila, tj. pijem redovno. Vise nista ne mogu da ucinim osim da cekam menstruaciju. Sad mi ne pomaze ni dodatna zastita, jer sam vec imala odnos. Da li samo jedna preskocena tableta moze da dovede do ovulacije? Na jednom sajtu sam procitala, da se organizam navikne na hormone posle duzeg perioda koriscenja, i sto duze se pilule koriste, to je manja sansa za trudnocu u ovakvim situacijama. Sta vi mislite? Hvala vam unapred Propustena pilula 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptySub Jul 06, 2013 10:01 am

ja bih ti rekla da popijes jos jednu pilulu kao da si tu jutros propustila. ne bih toliko brinula ako ste koristili kondom, ali ako niste ja bih je sigurno nadoknadila.
ipak, sacekaj misljenje neke strucnije Propustena pilula 650269930
Nazad na vrh Ići dole
gost1234




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.07.2013

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptySub Jul 06, 2013 10:27 am

Ali to je bilo u utorak ujutru, sad vec nista ne mogu da ucinim. Fora je sto se ne secam da sam je popila, ali verovatno jesam. Samo sto sam ja tezak panicar, pa mi svasta pada na pamet. Verovatno sam je popila cim mi je zvonio budilnik, onako u delirijumu u pola 7 ujutru. Da je macka dirala, kontam da je ne bi progutala nego mozda samo zagrizla i pljunula. A meni je blister stajao netaknut, samo bez te pilule, sto je jos jedan znak da je najverovatnije nije dirala, vec da sam popila ja. Nervira me sto se ne mogu setiti trenutka kad sam je popila. Kazem, desava se to stalno da se ne secam jer pijem bukvalno u polu snu, ali sam se sad istripovala zbog nove macke Propustena pilula 364988687 Mene samo zanima misljenje neke devojke koja je iskusna, da li moze doci do ovulacije od jedne propustene pilule ako ostale sve pijem normalno. Pijem ih 6 godina. Na jednom sajtu je ginekolog svim devojkama u slicnoj situaciji odgovorio da ne brinu ukoliko dugo piju pilule jer se organizam navikao i jedna propustena pilula nece dovesti do trudnoce. Opet kazem, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je nisam popila, samo sam postavila pitanje da vidim vasa misljenja. Kontam da vam je smesno, i meni bi bilo da nisam ja u pitanju :/
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptySub Jul 06, 2013 10:49 am

pa sad nista i ne mozes da uradis. i da jesi popila, i da nisi, i da ce doci do ovulacije ili ne, ti ne mozes sad ni da nadoknadis tu pilulu, ne znam ima li nekih drugih opcija. ja bar ne znam ili mi ne pada na pamet.
nije uopste smesno, niko ti se ne smeje. za te stvari smo svi panicari Propustena pilula 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptySub Jul 06, 2013 12:07 pm

Ja mislim da jedna pilula ne moze da dovede do ovulacije. Bila je slicna tema davno na starom sajtu 21dan. I cini mi se da je odgovor bio "ne brinite ako je jedna pilula u pitanju" ...nadam se da ce sve biti okej. Srecno i javi nam kad budes dobila obavezno Propustena pilula 650269930
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Jul 07, 2013 1:45 am

I moj savet, ako vec imas cesto problem sa tim da se ne secas da li si je popila, pomeri vreme u koje uzimas pilulu! Neka to bude deo dana kada neces biti toliko pospana i nesvesna svojih "postupaka" Propustena pilula 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Jul 07, 2013 10:51 am

Ni ja se ponekad ne secam kada sam popila pilulu i onda odem da proverim i nikad mi se do sada nije desilo da nisam popila...Nemoj vise da ostavljas tako pored kreveta,vec lepo iz uzmes iz pakovanja i odmah popijes i tako si sigurna da si je popila Propustena pilula 650269930

Imas na sajtu 21 dan aplikaciju koja ce ti reci sta se desava kada propustis pilulu u bilo kojoj nedelji...mislim da nije nista strasno u prvoj,ali stvarno nisam sigurna...proveri Propustena pilula 650269930
Nazad na vrh Ići dole
gost1234




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.07.2013

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Jul 07, 2013 11:07 am

Ja godinama pijem ovako, i odgovara mi stvarno. Ovo je prvi put da sam u ovakvoj situaciji. Sto vise razmisljam to sam vise ubedjena da sam popila jer je nerealno da mi macka pojede pilulu:eeeek: Blister je stajao netaknut, a da je ona to dirala pomerila bi. A i kontam da bih imala neko tackasto krvarenje, medjutim nemam, a proslo je 5 dana, tako da verujem da je u pitanju losa memorija i pospanost. Da, necu vise vaditi iz blistera unapred, to je sigurno. Drzite mi palceve da sve bude ok, treba za 2 nedelje da dobijem.

Inda, nazalost u prvoj nedelji je najrizicnije:dede: 
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula EmptyNed Jul 07, 2013 11:12 am

Nisam bila bas sigurna u kojoj nije strasno prvoj ili trecoj,mada vise ima logike treca Propustena pilula 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Propustena pilula Empty
PočaljiNaslov: Re: Propustena pilula   Propustena pilula Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Propustena pilula
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lindynette 20 i propuštena pilula
» Logest pilule - propustena pilula
» Propustena prva pilula iz nove kutije
» Propustena pilula nadoknadjena posle vise dana!?
» Escapelle

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: