Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mito i korupcija u zdravstvu

Ići dole 
+9
inda
nanchika88
Iva
Lara
una
Ivana
Lus
*cinderella*
bevana
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 9:41 pm

Stoji to da su njima plate male,ali i da ne mogu ja,ili bilo ko da im popunjava budzet.Ako uradi nesto vanserijski,u redu da castim.Ali ako samo radi svoj posao Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 1913095449  Znaci,ja,koja ne radim,treba da odvojim novac (za koji mogu svom detetu da kupim nesto) da cusnem lekaru,jer je njemu mala plata?A on se ne pita da li ja imam posao Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 2370014350 

I pre bih dala 10 000 za kaznu za saobracajni prekrsaj,nego 1 000 din policajcu na ruke.Ili bih pustila dete i da ponavlja razred,pre nego sto bih platila nastavniku za ocenu.Mene bi bilo sramota od same sebe da dam mito.Ne kazem da necu biti u toj situaciji oko porodjaja,ali znam i kako cu se osecati.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 9:47 pm

Neee. Nisam to rekla. Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 650269930 Vec, dala bih pre njima nego drugim, kad bi, ako bi, hipoteticke situacije, zbog svega navedenog. Naravno, lus, da nije lako postati nesto u tvojoj struci bez dosta godina studiranja, ali medicina je medicina. I ja idem na tezak fakultet, ali ovo zaista postujem. Imaju oni privatne ordinacije, snadju se, nije to problem toliki, ali je sramota.

Nego, mnogo smo se udaljile s teme. Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 9:56 pm

Па лепо сам рекла да почнемо о миту, али ја боље да не отварам. Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 650269930

Мени је медицина на првом месту од свих факултета. Прво, због година студирања, друго због тежине посла (ту углавном мислим на специјалисте). Искрено, могла сам шта сам хтела, па и медицину да упишем. Али баш због тога што сматрам да се доктори уче на нама, и да би моја нека грешка била кобна за друге, нисам могла. Зато што на општој пракси не бих остала. Са здрављем се не завитлава. Овако ће ми као нпр. судији савест увек бити чиста. 5 година, 5 година, али си жив. И баш због те "осетљивости" посла, ту ми најмање долази у главу примање мита.

Ја имам срећу што је другачина мама гинеколог. И она је сада пета година медицине, па би кренула маминим стопама. Сјајне су обе.

Ког ђавола ја нисам нашла неког дечка доктора. Па да добијам парфеме, бомбоњере, пилиће и свињу сваке недеље. Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 20348227
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 10:12 pm

Lus, još ti nije kasno. Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 10:18 pm

Lus ::
Опет долазимо до тога, да уопште није битна плата за мито, него је битна човекова свест. И стварно је жалосно када видим да је то младима ОК. НИЈЕ ОК. Ако хоћемо нешто да мењамо и да нам буде боље, треба од себе да пођемо. Лоше ствари, никада нису за аплауз, него за жестоку критику.

Svaka ti je zlatna. Nazalost ne misle svi tako.
Ja ne znam da li bih dala ili ne. Mislim da se kod nas u narodu u mozak uvuklo da je na mestu castiti doktora, da to prosto tako treba. I ne samo doktora, nego svakoga ko ti nesto zavrsi.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 10:31 pm

moje iskustvo je da se nije uvuklo ljudima u mozak,nego znaju da nece niko da ih pogleda,ako ga ne castis.cast izuzecima.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 10:53 pm

Meni su zakazali CR da bude dva dana pred termin. Termin bio 8.,a porodili me 6. Jutro ranije te prime, ne jedeš ništa osim plazme, piješ vodu do ponoći, od tada ni to. Ujutru priprema i operacija. Rez se ne vidi od gaćica Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 515354487 Kod nas baš čekaj da se približiš terminu pa onda rade. Mada, možda me idući put budu radili ranije, šta znam. Kasno sam se setila da bih mogla na carski , taj dn je dr bio tu i eto Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 10:57 pm

Ako vec treba da dajem mito od 500e onda bolje da lepo odem i sve zavrsim privanto. Bar znam sta placam.

Plate su im za Srbiju velike. Nisu male ni malo. Bas sam pitala koliku bi platu trebalo da imaju dokotri da bi bili zadovoljni? I ko tu platu da zaradi? Odakle da im se da? Sto se mene tice neka se premijeri i ministri odreknu svog dela i neka daju doktorima. Ali njima to ne pada na pamet, sto bi kad mogu da deru narod. Lepo je Bev napisala: Pita li nju neko da li ona ima posao? Taj doktor makar radi, pa ima od prvog do prvog. Neko nema ni to.

Mojoj mami svakog meseca grdne pare uzimaju na ime socijalnog i zdravstvenog i opet ima problem kad ode da overi kjizicu, kod zubra ide privatno, kod ginekologa privatno, sad je morala da kupi injekcije koje prima (garamicin i jos jedne)... E vala mi je dosta kuknjave da su im male plate. Kako se ponasaju, kakvi su neljudski uslovi, kako tretiraju pacijente, i kako opet sve moras da platis - plate su im prevelike.

Sto se fakulteta tice drugarica je zavrsila pre par godina i znam odlicno kako stoje stvari i kako se dobijaju ocene. Lepo kaze Lus, oni se na nama tek uce.

U teoriji medicina jeste teska, jeste plemenita, u teoriji zasluzuju 10 puta vecu platu. Ali isto tako oni u teoriji lece pacijente i znaju to sto treba da znaju. U praksi, vecina ih je 0 od coveka i jos veca 0 od strucnjaka.


Poslednji izmenio Iva dana Pon Jul 29, 2013 11:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:05 pm

koliku platu ima dr?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: bla   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:09 pm

Mito od 500 evra nisam dala. Toliko sam dala za privatno vodjenje trudnoce. A verujte mi, za neke stvari pare ne zalim, niti cu.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:17 pm

Deckova baba je otisla u Italiju da se operise i prvo sto su je primili na vreme,zatim ima kompletnu uslugu koja se ovde ne moze dobiti,sobu u kojoj je sa jos jednom zenom i na sve to nije nista platila niti dala.Sestre je redovno obilaze i proveravaju stanje.Da napomenem da je dr dosao iz drugog grada da zavrsi tu operaciju i da poduci jos neke studente.Njegova baba se osecala lose sto mu nista nije dala,ali nije ni smela jer dr tamo to dozivljavaju kao veliku uvredu.

Toliko smo ogrezli u mitu i korupciji kao drzava da zaboravljamo neke prave vrednosti.Kao i ona jadna devojcica koja je umrla jer je predugo cekala na srce.Ali se to opet odnosi na neku drugu temu o kojoj bi moglo do sutra da se prica

Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:20 pm

Lara ::
Iva, po meni, doktori treba da imaju minimum hiljadu evra. I to ovi opste prakse. Svi ostali po nekoj logicnoj gradaciji, vise.
Ne pricam ovde o tome odakle se finansira  njihovo skolovanje, nego o ucenju. O godinama ucenja. To treba da se naplati. Jasno je da se moze otici, ali zar je to poenta i zar svi treba da odu? Problem je i dalje tu. Ne moze jedan npr. komunalni inspektor da ima vecu platu. Jednostavno ne moze! Ne znam kako tebi moze biti ok da jedan hirurg ima platu 70-80.000? Verovatno i manje.

Sa ovim se uopste ne slazem. Placa se neciji rad. Njihovo ucenje je njihova dobra volja, kao i svih nas koji smo resili da studiramo. Niko ti ucenje ne placa, vec znanje (a njihovo je jako diskutabilno) i rad (jos vise diskutabilan). Ako im se nije ucilo mogli su da rade sta ogd. Kao sto rekoh, dobra volja.

Ja bih doktorima uvela svake godine ispit o moralu i etici, o emaptiji da ne pocinjem.
I za to sam da im se plata daje po ucinku (ako to vec nisu poceli da rade).I to cela plata, da uopste nemaju onaj fiksni deo.Nego koliko pacijenata imas koji su te izabrali tolika ce ti plata biti. Jako brzo ce se izdvojiti oni koji znaju svoj posao i ponasaju se ljudski i oni koji ne znaju i ponasaju se kao da smo stoka.

Ivana ne znam kolika im je plata, verovatno od 40000 do 100000 u zavisnosti od mesta, bolnice, polozaja, dezurstava...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:21 pm

Citat :
U teoriji medicina jeste teska, jeste plemenita, u teoriji zasluzuju 10 puta vecu platu. Ali isto tako oni u teoriji lece pacijente i znaju to sto treba da znaju. U praksi, vecina ih je 0 od coveka i jos veca 0 od strucnjaka.

Citat :
I za to sam da im se plata daje po ucinku (ako to vec nisu poceli da rade).I to cel plata, da uopste nemaju onaj fiksni deo.Nego koliko pacijenata imas koji su te izabrali tolika ce ti plata biti. Jako brzo ce se izdvojiti oni koji znaju svoj posao i ponasaju se ljudski i oni koji ne znaju i ponasaju se kao da smo stoka.

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 3947323609 
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:22 pm

kajlina ::
Njegova baba se osecala lose sto mu nista nije dala,ali nije ni smela jer dr tamo to dozivljavaju kao veliku uvredu.

Toliko smo ogrezli u mitu i korupciji kao drzava da zaboravljamo neke prave vrednosti.

Poenta cele price.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:31 pm

Јесте, а мислим да је висина њихове плате од 50.000 па навише. Што каже Ива, зависи од места где радиш и броја пацијената. Што је за Србију, одлична плата. Када нам буде свима боље, и када се преподимо као држава у финансијском и моралном смислу, биће боље плате свима.

Иначе, има једна добраааа рекла о миту и корупцији. Потражите на нету.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:33 pm

I tebi je,Iva, ok da doktor ima platu od 40/50 ,a profesor u srednjoj 45 000?a koja je razlika u tezini posla i odgovornosti pre svega?

i kako ti niko ne placa ucenje?placa se kako ulozen trud,tako i novac.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:33 pm

Znam da kod nas medicinske sestre imaju 30000 platu, racunaj da lekari opste prakse imaju jedno 10 000 vecu platu, onda specijalisti i hirurzi nemaju ispod 50 000, stoje kao sto ji i Iva rekla odlicna plata za Srbiju . Ako gresim nadam se da mi niko nece zameriti, ali ja znam jako malo ljudi koji imaju tolike plate uglavnom su oko 20 - 35 hiljada, neki rade i za manje. Ovaj moj ce mozda raditi ako ga prime za 15000 i naravno niko te ne pita da li ti imas gde da zivis i sta da jedes.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:38 pm


Ne znam zasto se cudimo, a i cudicemo se, kako to da nema dovoljno lekara specijalista.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:40 pm

Ima dovoljno lekara samo je opet problem kako ih sve zaposliti jer nece svi onda moci da kradu...sve je stvar samog sistema.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:43 pm

Ivana meni je ok da doktori ili medicniske sestre koji/koje pirme mito istog trenutka dobiju otkaz i da im se oduzme na par godina pravo da se bave tim poslom. Meni je ok da se jednom zavede red u ovoj zemlji. Meni je ok da nemaju nikakvu platu ako pacijente tretiraju kao stoku koju treba izmusti.

Sto se tice placanja...studije medicine su svuda u svetu privilegija.Jako su skupe i ljudi ceo zivot vracaju kredite koje su podigli da bi mogli da plate te studije (sa izuzetkomonih koji dobiju stipendije, ali i te stipendije su uslovljene, tj. vracaju se na neki nacin). Kod nas studije medicine placa drzava, specijalizaciju isto...I jos da im se da plata od jedno 1-2 hiljade evra. Odakle? Ajde kazite mi odakle mislite da doktori dobijaju platu?

Lara nije tacno da nema dovoljno specijalista. Jedno vreme se o tome bas pisalo. Ima specijalista ali ne zele da rade po selima i u unutrasnjosti. Svi bi da rade u Beogradu za par hiljada evra.

Aman ljudi vidite li vi da ljudi za hleb nemaju. Odakle novac za te plate? Znate li koliko se odbija svakome ko je zaposlen od plate za zdravstveno? I opet kad odes kod doktora moras da kupis lekove, nemaju gazu za operacije, ne salju decu na operacije u inostranstvo (ali je zato prosli ministar zdravstva bez problema operisan u Nemackoj).

Samo me zanima odakle mislite da im se isplati svakog meseca po hiljadu evra plata? Eto to mi odgovorite.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:49 pm

Drzava koja hoce da funkcionise kako treba mora da ima jako zdravstvo, sudstvo, prosvetu i vojsku/policiju. Takodje mislim da bi ti sektori trebali biti placeni kako treba, da se mito iskoreni i da se dovedu ljudi koji znaju i vole svoj posao i da za njega budu adekvatno placeni. Tek kada se ove strukture dovedu u red na opisani nacin, dovesce se i sve ostalo.

Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:50 pm

Kod nas oni normalni lekari idu na specijalizaciju ko zna gde i naravno nikad se ne vracaju, a ostaju ovi kreteni koji se ponasaju prema pacijentima kao da smo sugavi ... Ja sam imala uzasna iskustva sa lekarima, ova doktorka opste prakse kod koje sam bila pre je bila super zena, maksimalno fina, kulturna, ljubazna, uvek mi je odgovarala na sva pitanja, kad god bi mi nesto falilo ona je radila sve testove, vadila krv sve zivo iako nije morala. Dakle po mom misljenju ona je bila ono sto ljudi ocekuju od lekara, i imala je veliki br. pacijenata pa su posle cak i zabranili ljudima da je biraju jer je vecito imala guzvu i svi su htei kod nje. Ali je otisla na porodiljsko, kada sam pocela da kasljem nenormalno otisla sam kod neke druge koja je susta suprotnost ovoj, neljubazna, vice, ne shvata ozbiljno svoj posao, jede bananu pred pacijentima, dahce, cokce, komentarise stvari koje ne bi trebala, zivcana je i uopste se ne ponasa savesno. Kada se ispostavilo da imam alergiju uopste nije htela nista da mi prepise, niti da mi da uput za specijalistu nego mi samo zapisala u karton i bacila ga na gomilu, bar da me je poslala da radim alergo test nego jok. Boli je uvo sto ja kasljem pola godine ko kreten, sto ne mogu da didsem normalno, bitno je da je ona navodno odradila svoj deo posla. I neka mi neko posle kaze da takva osoba zasluzuje istu platu kao neko ko je fer i korektan. Zaista bih voela da mi se vrati ova moja doktorka, pa ako treba necu ici 2 god kod lekara. Sada su uveli i to da ovi koji su bili kod te normalne doktorke moraju da se prebace tamo gde se lece penzioneri ( tek ti lekari nissu normalni), sto meni ne pada na pamet.

Ja njima ne bih dala ni dinar i ove plate su im previsoke kada ne rade svoj posao kako treba, osim ovih nekoliko izuzetaka .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:54 pm

koni ::
Drzava koja hoce da funkcionise kako treba mora da ima jako zdravstvo, sudstvo, prosvetu i vojsku/policiju. Takodje mislim da bi ti sektori trebali biti placeni kako treba, da se mito iskoreni i da se dovedu ljudi koji znaju i vole svoj posao i da za njega budu adekvatno placeni. Tek kada se ove strukture dovedu u red na opisani nacin, dovesce se i sve ostalo.


Taчно! то су основне гране, када једна не ваља то је хаос. А код нас не ваља ниједна.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyPon Jul 29, 2013 11:54 pm

I da ne bih se slozila da prosvetni radnici ne rade odgovoran posao. Na njima je vaspitanje i obrazovanje mladih ljudi, sto je slozicemo se dosta odgovorno. E sad kako mnogi obavljaju taj posao to je vec drugo...

I tu ima ljudi koji izgaraju da nauce necemu tu decu i za njih je ta plata od 40.000 mizerna, ali zato ima onih koje boli d*** za sve i njima je ta plata i previse ako mene pitate. Slicno mislim da je u zdravstvu, kao i u mnogim drugim strukturama u ovoj jadnoj zemlji Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 EmptyUto Jul 30, 2013 12:05 am

Pa zdravstvo, prosveta, sudstvo su nekada bile plemenite profesije. Zna se ko se bavio time, a danas ... Jeza me hvata kada moram da idem kod lekara, odes samo kada ti nesto zaista fali i jos vicu na tebe, a posle neka mi neko kaze da treba da idem cim mi nesto zafali. Jes, pa da dobijem batine. Da se samo meni desavala cuda pa da kazem da sam malo paranoicna, ali i mojim drugaricama se desavalo sve i svasta. I posle cujes na TV-u kako je neko prebio nekog lekara, jeste da se ne slazem sa time, ali ko zna kako se ovaj ponasao prema njemu i coveku normalno pukao film.

Nesto ne verujem da ce se stanje u ovoj drzavi promeniti na bolje. Jedino da nam Lus postane ministarka Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mito i korupcija u zdravstvu
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Korupcija u srpskim porodilistima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Sve ostalo-
Skoči na: