Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Obrazovanje

Ići dole 
+10
Lara
*cinderella*
koni
Yo**
bevana
inda
Rale89
Ivana
tinkerbell02
pahuljicaa
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:39 pm

Ne znam ni ja, ali znam da su nas uredno terali da ucimo taj podatak. I kolika je gustina naseljenosti, povrsina neke zemlje itd. Rolling Eyes 

Inace, suncanica(izuzetno je ukusna, trebalo bi da ih u ovom periodu pa sve do sredine jeseni ima):
Obrazovanje - Page 2 Macrolepiota_procera_pilz_1
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:41 pm

mi damo babi da proba, ako ona prezivi jedemo i mi. do sad nismo omasili, pozdrav od babe  Obrazovanje - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:42 pm

Ahahaha, Yo nosices me na dusi posle ove noci Obrazovanje - Page 2 364988687 Obrazovanje - Page 2 124630516 Obrazovanje - Page 2 312503953
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:45 pm

Yo, carice Obrazovanje - Page 2 364988687

Koni, i mi smo ucili povrsinu zemlje, duzinu obale ako je ima, broj stanovnika, natalitet, mortalitet. Sve zivo. Najjaci mi je sin od brata bio kad ga je uciteljica pitala prosle godine koji je glavni grad Crne Gore, a on kao iz topa kaze Beograd Obrazovanje - Page 2 364988687 a inace zive u Podgorici Obrazovanje - Page 2 364988687 a inace je mene profesorica geografije pitala da joj nabrojim 5 gradova u Sarajevu. I ja joj ponavljam pitanje, ona potvrdjuje. Em se gubi, em nije ni slusala sta sam pricala.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 6:55 pm

Jao, ja se sećam da smo morali da znamo u kom procentu (sa 2 decimale) ima nekog elementa u zemljinoj kori. Obrazovanje - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 10:20 pm

i nas su terali da ucimo gustinu naseljenosti i povrsine

ali smo se najvise iscimali oko srpskog. pogotovo u trecoj godini kad nam se promenila profesorka koja je trazila da perfektno znamo analizu pesama, i znam da kad god sam se javila da analiziram neki stih, ona bi prokomentarisala dobro to je to i sta jos, i uvek bi bilo sta jos cak i kad kazes isto ono sto je ona rekla tj kad kazes ono sto su svi vec rekli i kad nema vise nista, ona je uvek pricala i sta jos, ali joj se zahvaljujem jer i dan danas se secam tih pesama i mogu da ih analiziram

a u 4-oj su mi bile omiljene lektire, jeste bilo dosta da se cita i analizira, ali Ćosićevi ˝Koreni˝ i Kamijev ˝Stranac˝ ce mi ostati kao omiljene knjige
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 10:57 pm

I meni je ''Stranac'' ostao u bas lepom ''secanju'' Obrazovanje - Page 2 650269930 ...i za Bracu Karamazove sam se ubila dok sam procitala 3 dela za 10 dana Obrazovanje - Page 2 2370014350
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 11:57 pm

Ja imam tako divne uspomene na casove srpskog jezika i knjizevnosti i profesoricu koja ih je drzala. Obrazovanje - Page 2 2100916089 
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 12:21 am

Ja sam bas imala srece sa profesorkama geografije...ni u osnovnoj,a ni u srednjoj nisam morala da ucim gluposti,samo osnovno Obrazovanje - Page 2 650269930 U srednjoj smo bas morali sve zivo da povezemo,ali to su bile normalne stvari,a ne neki procenti...Secam se da smo na poslednjem tstu imali jedno pitanje da nabrojimo pozitivne i negativne faktore koji uticu na razvoj Srbije ...profesorki se svideo moj odgovor na to pitanje,pa mi ostatak testa nije ni gledala Obrazovanje - Page 2 364988687 jer smo imali neka 4 pitanja...a ta 4 pitanja su se odnosila na gradivo iz cele knjige...jer se u nasem smeru Srbija radi 3 tromesecja i skraceno je malo ...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 12:32 am

A nasa profesorica je bila ovakva: vidi kako se zoves, vidi pises li cirilicom ili latinicom i oceni te. Ja to nisam znala, pa sam pisala latinicom...drugarica iza mene, sve prepise od mene, cirilicom...ja 3, ona 5 Obrazovanje - Page 2 650269930

Eto kakvo je meni znanje iz geografije...za 5 sam odgovarala kartu...a nisam ucila...pa evo sta sam pricala: ''ova karta je raznobojna...ima zute, zelene i plave boje...plavo su mora i okeani...ovde je glavni grad Crne Gore, ovde je reka Moraca, ovo je sever Crne Gore...ovo je primorje, mi smo evo upravo ovde.'' i dobijem 5... nije me ni slusala...samo bitno da pricas nesto. Ali dobro, treba u tom trenutku imati petlje da rizikujes...jer da je slusala, dala bi mi 1 Obrazovanje - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 2:24 am

Znate koja je bila moja taktika kad profesor pita, a ja nisam spremna? Dok ostali listaju unezvereni knjige i sveske, ja ih uredno poslažem i stavim u ugao klupe, zavalim se i sedim opušteno i slušam pažljivo dok drugi odgovaraju. I ladno su me uvek preskakali! Obrazovanje - Page 2 364988687
A ako me pitaju nešto što ne znam, kao usput spomenem nešto što super znam, više od onog što smo na času učili. Profesor me onda to pita i sluša zadivljeno šta sve znam. Obrazovanje - Page 2 364988687 To sam primenjivala i na usmenim ispitima na faxu, uvek pali. Obrazovanje - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 2:40 am

Моја тактика је била другачија. Ја научим одмах и прва се јавим да одговарам. То завршим и онда чекам месец-месец и по дана да сви заврше одговарање, па опет. Остали се штрецају сваки час када ће њих.

Тако је и на факултету, прво дајем најобимније и најтеже испите, касније ми је, нпр. после 900 страна - 600 милина! А на испиту причам целокупно градиво, не тржим се својих питања. Мислим, испричам и њих, али се онда надовежем на нешто друго, или поређујем са неким другим институтом. Има доста логике у праву и повезивања. Лаици и они који уче само да би положили то не схватају. Мисле да је чиста бубачина.  
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 3:09 am

Lus ::
Има доста логике у праву и повезивања. Лаици и они који уче само да би положили то не схватају. Мисле да је чиста бубачина.  
Ovo htedoh da napisem neki dan, ali nisam imala kad da iskuckam.
Pravo je meni prelepo, posebno krivicno i privredno. Samo sto je preobimno, zato ljudi i misle da je bubanje. A ko ono buba je cist mazohista. Pa nije to pesmica, da je ucis napamet.
Ima tu ihaha za razumevanje.
Sve ovo vazi i za ekonomiju.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 3:57 am

*cinderella* ::
Znate koja je bila moja taktika kad profesor pita, a ja nisam spremna? Dok ostali listaju unezvereni knjige i sveske, ja ih uredno poslažem i stavim u ugao klupe, zavalim se i sedim opušteno i slušam pažljivo dok drugi odgovaraju. I ladno su me uvek preskakali! Obrazovanje - Page 2 364988687
A ako me pitaju nešto što ne znam, kao usput spomenem nešto što super znam, više od onog što smo na času učili. Profesor me onda to pita i sluša zadivljeno šta sve znam. :DTo sam primenjivala i na usmenim ispitima na faxu, uvek pali. Obrazovanje - Page 2 650269930
Ovo sam pokusavala, ali su mi uvek govorili ''super je to, ali pitanje je bilo ....'' Obrazovanje - Page 2 364988687 ...a svi profesori su mi rekli da delujem kao da sam sve naucila ako mi prvo pitanje zapadne ono koje bas odlicno znam, i onda i ne pitaju dalje Obrazovanje - Page 2 364988687 to je profesorica psihologije jedina oborila...ona me je procenila i nastavljala s pitanjima...dok su drugi govorili ''vidim ja da si ucila i da ti to sve znas...'' Obrazovanje - Page 2 364988687

Ja ne znam zasto, ali ja jedva cekam fakultet...jedva cekam da pocnem da ucim i da se roditelji ponose mojim uspehom...ako se budu imali cime ponositi Obrazovanje - Page 2 364988687 a valjda hoce Obrazovanje - Page 2 755705644 
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 4:08 am

*cinderella* ::
Znate koja je bila moja taktika kad profesor pita, a ja nisam spremna? Dok ostali listaju unezvereni knjige i sveske, ja ih uredno poslažem i stavim u ugao klupe, zavalim se i sedim opušteno i slušam pažljivo dok drugi odgovaraju. I ladno su me uvek preskakali! Obrazovanje - Page 2 364988687
A ako me pitaju nešto što ne znam, kao usput spomenem nešto što super znam, više od onog što smo na času učili. Profesor me onda to pita i sluša zadivljeno šta sve znam. :DTo sam primenjivala i na usmenim ispitima na faxu, uvek pali. Obrazovanje - Page 2 650269930
pokusala ja jednom u prvoj godini i to kod neke opasne profesorke.ju,umalo batine da dobijem! Rolling Eyes 

najvise mrzim kad mi neko kaze `jao,pravo je suvoparno.to je kao da ucis telefonski imenik napamet` ili `pravo je lako,samo sednes i bubas` ili `najteze je rimsko pravo`.pahuljice,ne odnosi se ovo na tebe,mnogi su mi to rekli.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 4:20 am

Ma znam, to svi govore...ja zbog rimskog prava nisam ni upisala Pravni fakultet, jer ne bih mogla da ga polozim u roku. Obrazovanje - Page 2 650269930 ...na ekonomskom ima isto dosta da se uci i da se povezuje gradivo iz srednje skole - sto se tice matematike, sociologije i engleskog. A ovo ostalo, pa Boze moj, na svakom fakultetu se uci, i nijedan nije lak.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 4:31 am

i od ove poslednje recenice se jezim.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 6:11 am

Hahaha, joj, da su mi svi ispiti bili kao rimsko pravo Obrazovanje - Page 2 364988687
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 9:06 am

Moja mama kaze da joj je rimsko pravo bilo bas zanimljivo i ona je to iz prve polozila i dobila 10...profesor je molio da obori ispit iz istorije i da ga ponovo polaze i da ostane kao asistent kod njega,ali ona nije htela...

Imam vise taktika,zavisi kod kog profesora imam cas Obrazovanje - Page 2 364988687 Neke predmete odgovaram prva ili medju prvima ,neke poslednja i tako xD
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 11:34 am

Ivana, sto se jezis od recenice da nijedan fakultet nije lak i da na svakom mora da se uci? Obrazovanje - Page 2 650269930 pa zar nije to cinjenica? Niko ti nece poklanjati devetke i desetke. Ja vec vidim da cu da umrem da bih spremila sve ispite i dobila visoke ocene... Obrazovanje - Page 2 650269930 a moram sve dati u roku i da mi prosek bude preko 9,00 da bih presla na budzet.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 10:16 pm

Svaki fakultet je tezak, je recenica kojom se relativizuju teski fakulteti i svode na isto sa onim lakima. A imaa ih..
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 10:17 pm

Pocnimo od vecine privatnih (singidingi, megablej...), a nastavimo preko nekih drzavnih Obrazovanje - Page 2 1071211947

Samo se nadovezujem na Larin post Obrazovanje - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptyPet Avg 16, 2013 10:28 pm

ja sam juce cula da pravo nije nauka,da je totalno suvisno i ostale neke stvari koje od soka nisam ni zapamtila...

a kakav je rudarsko-geoloski?juce sam upoznala decka i devojku koji su ga zavrsili i jako se lepo snasli posle njega.prepametni su,pa mi ruse neke moje teorije o tom fakultetu...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptySub Avg 17, 2013 12:29 am

Kod nas tog fakulteta ni nema.. Obrazovanje - Page 2 364988687

Laro, moj brat studira na Megatrendu i mogu reci da mu nije lako i da je imao dosta da uci. Nisam svrstavala u isti kos teske i lake, samo sam rekla da na svakom mora da se uci, i da je svaki tezak ako ne ucis Obrazovanje - Page 2 650269930 a ja sam se upisala na drzavni, Ekonomski, i jedva cekam... znam vec da mi nece biti lako, ali eto.

Ivana, ko ti je to rekao da pravo nije nauka? A joj...fakultet koji spada medju najteze, a taj neko se usudio da kaze da nije nauka...mislim da je najtezi medicinski (sve sto vec spada tu) pa elektrotehnicki, pa pravni, pa ekonomski...i tako redom.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 EmptySub Avg 17, 2013 1:18 am

Ivana ::
ja sam juce cula da pravo nije nauka,da je totalno suvisno i ostale neke stvari koje od soka nisam ni zapamtila...

a kakav je rudarsko-geoloski?juce sam upoznala decka i devojku koji su ga zavrsili i jako se lepo snasli posle njega.prepametni su,pa mi ruse neke moje teorije o tom fakultetu...
Ево ја  ћу да ти објасним. Рударско-геолошки (овај у Бегораду) је дно-дна. Ствар је у томе, да једноставно особе које заврше лакши факултет не мора да значи да су глупе, необразоване, или да се не интересују за неке ваннаставне области. Можда су баааш желили да упишу тај факултет. Уписали га и лепо се снашли. Као што особа која заврши неки тежак факултет (медицина, право и неке природне науке) не значи да је паметна, нити да ће се брзо снаћи, нити да блиста од знања. Једноставно, села и учила.

Али, сва та њихова памет, или било чија глупост, не дира у чињеницу колико је заиста тежак или лак нечији факултет. То је реалност. А рударско-геолошки има тренутно јаааако добру перспективу. Искључиво смер нафта. И лакше се запошљавају.

П.С. Да ја завршавам тај факултет, у овој компанији у којој радим, ОДМАХ бих добила посао. Очајнички их траже.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Obrazovanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Obrazovanje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: