Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uopstena tema,deo 7.

Ići dole 
+18
Jeci
StormZ
Lus
una
Bella
Romanticna
tinkerbell02
Ivana
kajlina
pahuljicaa
koni
Yo**
Lara
Rale89
Iva
jagodica
inda
bevana
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći
AutorPoruka
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 2:33 am

Aha.. Znaci, vecina pogresno prica?
Posto vidim da ovde pises "u zatvor, u sud, u grad", pa me je interesovalo, da niste i to promenili.

Ja putujem 8 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 2:36 am

tinkerbell02 ::

nego, ja sam pre par dana postavila pitanje o Gylian bombonjerama, pa me interesuje, kakav je njihov ukus?
Mene pitas?
Nemam pojma. Sad sam morala da izguglam da vidim kako izgledaju. Ako su te kojih se secam, mislim da sam ih jednom probala. Nista posebno, bar meni. Praline sa cokoladom unutra.
Meni su ubedljivo najlepse ove:
Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Soko-stark-deserti
I ova cokolada:
Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Images?q=tbn:ANd9GcQazGmaIhNsYZHmqXLIY5JMazI3EsoXken4RnbZivLLIzWWjVUKBw

Mm je sad doneo belgijske praline (preslatke), moji su jesenas doneli svajcarske cokolade (lepe su, ali nije to to) i od ovih starkovih boljih nema.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 2:46 am

hvala na odgovoru iva :)pitanje je upuceno za sve clanove forume, posto se pricalo o njima pre par dana

ijao i ja volim najlepse zelje, pre sam volela milku, ali smucili su mi se, osim ona njihova sa karamelom mmm, a i izbezobrazili su se sa cokoladom od 80 grama

ako niste probale adore bombonjeru, probajte obavezno, najbolja cokolada koju sam probala do sad, samo su skuplji

jel probao neko mozda Cadbury bombone? U srbiji ih vise nema, bile su davno, tvrde bombone, tj tvrda karamela spolja sa tvrdom cokoladom unutra i kad se stave u usta to se sve lepo istopi i sjedini, evo ide mi voda na usta Uopstena tema,deo 7. - Page 39 364988687


iva ovo je sad pitanje za tebe, posto si u SLO, jel si videla mozda ovakve bombone? Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Images?q=tbn:ANd9GcQX-QDHYz3JXew-edNmvnJyUXLwJ8uaJJGzAY3RI0os3zlRXdep_g


Poslednji put izmenio tinkerbell02 dana Ned Jan 05, 2014 2:50 am, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 2:47 am

Iva, na času se priča samo na engleskom, osim u jednom odeljenju, oni su baš loši, ništa me ne razumeju. Uvek imamo deo časa predviđen za diskusiju, recimo, home schooling, za ili protiv itd.
Ako znaju gramatiku, imaju bogat rečnik, a to se proverava testom, pisanjem eseja, onda znaju i da pričaju. Naravno da uzimam u obzir konverzaciju i aktivnost na času uopšte.

Bev, izbacivanje sa časa je odavno zabranjeno jer im time uskraćujemo pravo da redovno prate nastavu. A što se tiče jedinica, po zakonu se ne sme zaključiti pozitivna ocena ako imaš negativnu iz neke oblasti. Prvo se jedinica mora popraviti, pa tek onda zaključuješ. I pravilo je sledeće - zaključna ocena ne sme biti manja od najmanje niti veća od najveće dobijene tokom polugodišta. Ako imaš 2, 3 i 4, zaključna može biti bilo koja od te tri. Ali prosvetni inspektor zadužen za našu opštinu to ne zna, pa insistira da zaključna bude prosečna ocena. I mi zapravo dajemo samo predlog zaključne ocene, a konačnu ocenu donosi glasanjem odeljensko veće, tj svi profesori koji predaju tom odeljenju.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 2:55 am

Aaaa, vidi najlepse zelje Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930 sad mi se jedu Uopstena tema,deo 7. - Page 39 1371890812

Laro, to ovde nije pogresno. Uopstena tema,deo 7. - Page 39 364988687 ja pricam ekavicu, ali imam barski naglasak. I super mi je ta kombinacija. Uopstena tema,deo 7. - Page 39 364988687 e sad, kad izadjes na ispit ili odes na neki razgovor ili tako nesto, onda se koriste padezi kao kod vas. A ovako, u drustvu, to je vise zargonski.. Svidja mi se kako zvuci kad muskarci pricaju tako (crnogorski). I ne volim da cujem kad momak prica ekavicu u CG.

Pepeljugo, super vam je sistem. Ali su kod nas skole po nekom novom rezimu, i ne bih volela da mi deca jednog dana uce tako. Tacnije, da NE uce...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 2:57 am

Tink, 80gr coklolade po istoj ceni. Uzas. I nije vise 300gr velika nego 250gr. Bas su se izbezobrazili. Tako da sam presla na najlepse zelje opet i na onu Kanditovu s lesnicima. Puuuna je lesnika.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 3:03 am

Ono sto nije gramaticki ispravno je netacno. Zar ne?
Kao sto se u nekim delovima Srbije, najvise u juznim (mada ima toga svuda), manje upotrebljavaju padezi ili se koriste pogresno, nije ispravno, vec je opsteprihvaceno. Ali, nije ni vazno.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 3:03 am

A mi kupujemo na pijaci milku iz Mađarske od 100 i 300g. I lenor kupujem na pijaci, onaj u kockastoj flaši.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 3:04 am

Pahuljice,bella je bila blaga da je rekla da kao da zivis u drugom svetu.ja bih rekla da ti bas i nemas pojma o zivotu,a konstantno si drcna i ubedjujes se.kako ne pomislis da je vecina devojaka ovde starija i iskusnija,da zive ili su zivele same,da su u braku,neko i decu ima.znas koje je to zivotno iskustvo.i nemoj da mi sad pricas kako si ti svasta prosla.i da jesi,ne vidim kakve pouke si izvukla kad tako ladno kazes da ce se naci za auto.odakle nekome da stvori 2000 evra za neki prosecan auto iz 2002-2003. u vremenu u kojem je sve neizvesno sto se posla tice? O ostalim troskovima za auto necu ni da pisem.i jos bupnes kako ti vec sad stedis za auto!
Je l' se ti sa svima ovako ubedjujes?ti onda jedino mozes da funkcionises sa nekim ko ce da ti samo klima glavom.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 3:05 am

*cinderella* ::
A mi kupujemo na pijaci milku iz Mađarske od 100 i 300g. I lenor kupujem na pijaci, onaj u kockastoj flaši.

i mi. i svasta jos.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 3:07 am

tink,meni te cokoladice nisu nista posebno...meni su savrsene LINDOR  Uopstena tema,deo 7. - Page 39 2100916089 

mislim da je ova rasprava o autu nepotrebna,jer nije auto svima neophodan,a onaj ko ga nema,ne moze ga izmisliti.
Pahuljice,moj decko zivi na 4km od centra grada,svaki dan ide bar 3 puta do kuce i nazad zbog treninga i skole i ima svoj auto,ali uglavnom ide biciklom i dok nije dobio pravu dozvolu niko ga nije vozio ni po kisi,ni snegu na trening svaki dan ,pa je stizao svuda...isto tako ,ja zivim na 15 min od centra,10 od skole ,ali na primer do teretane mi peske treba bar 25 min,pa ja idem stalno rolerima ili biciklom i stizem za desetak i nista mi ne fali Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930 niko me nije nikada vozio ni na tekvondo ,a taj klub mi je bio udaljen isto oko 25 min peske...tako da se bez auta moze. (ja imam auto,tata je do skoro imao i jos jedan poslovni,ali pokusavam da ti objasnim da cak i kada imas auto,to ti ne znaci nista,ako si klinac i nema ko da te odveze,jer su roditelji na poslu. )
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 3:37 am

Ivancice-je l' ovo pms ,ili neka novogodisnja odluka ?  Uopstena tema,deo 7. - Page 39 2713627830 saljem poljubac 

I meni su Najlepse zelje i Starkova bombonjera koju je Iva stavila omiljeni  srce kuca 
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 3:39 am

Tink nismo vise u SLO. Nisam obratila paznju na bombone, ali mogu da pogledam da li ih ima. Pa da ih donesem kad dolazim za SR i da ti ih posaljem. Nije to neka frka.
Inace od NG mi se slatkisi uopste ne jedu. Ali zato vocke blendam samo tako.


*cinderella* ::

Iva, na času se priča samo na engleskom, osim u jednom odeljenju, oni su baš loši, ništa me ne razumeju. Uvek imamo deo časa predviđen za diskusiju, recimo, home schooling, za ili protiv itd.
Ako znaju gramatiku, imaju bogat rečnik, a to se proverava testom, pisanjem eseja, onda znaju i da pričaju. Naravno da uzimam u obzir konverzaciju i aktivnost na času uopšte.
Mislila sam na to da mnogi apsolutno nemaju nikakvu sigurnost u komunikaciji na engleskom a to se moze samo vezbom ispraviti. Gde ces bolje nego na casovima? Tu nema vrdanja. Posto primecujem i u PL da ljudi cak i kad znaju engleski ustrucavaju se da pricaju. Toga ima i kod nas i to dosta. Ja vala lupetam i kad znam i kad ne znam. Jer kako drugacije da naucim. Inace sam pocela da lupetam i na PL pomalo. Nadam se da cu ga nauciti do kraja godine dovoljno za komunikaciju.
Za zakljucne ocene- nemam komentar. Kako moze neko ko nije dete nikad video da odluci o tome koju je ocenu to dete zasluzlilo. Cista glupost. Profesorima je totalno oduzet autoritet, nije ni cudo sto su nam skole takve kakve su. Steta.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 4:31 am

Vi niste normalne, za 1 dan ste ispisale 10 strana Uopstena tema,deo 7. - Page 39 364988687

Tink, meni su te gylian njaaaaaaaaaaaaami

Ja engleski razumem, gramatiku znam dobro, ali sam ranije imala problem da pisem sastave i da pricam, jer se u osnovnoj na tome nije insistralo, nego smo deljali suvu gramatiku. E sad...Na ovom prvom sam poradila kada sam radila - nedeljne i mesecne izvestaje sam morala da pisem na engleskom. To je sada ok i nemam problema da iskucam mail na engleskom ako treba nesto da pitam ili kada narucujem stvari preko neta da nesto napomenem itd., ali mi konverzacija i dalje predstavlja problem. Uopstena tema,deo 7. - Page 39 1371890812 Kada treba da kazem ili pitam nesto skroz jednostavno meni mozak zablokira Uopstena tema,deo 7. - Page 39 1371890812
Ali dobro...bice prilike i da se to uvezba Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930

Tako da pozdravljam pepeljugin nacin rada sa cescim proverama i da se obraca ucenicima na engleskom! Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930

Ja vozim, ranijem sam bas bila uzbudjena oko toga, sad mi je radnja kao i svaka druga. Kola uzimam kada su mi potrebna(kada sam u stisci sa vremenom, treba da ponesem gomilu stvari sa sobom itd.), izbegavam voznju kroz grad i do centra, zbog guzve i parkinga.
Sto se diskusije o kolima tice ne bih je produbljivala, ali mi je zasmetala pahuljicina izjava da decu nece imati ako ne bude mogla sve da im pruzi. Nadam se da nisi bila ozbiljna kada si to rekla, jer deca ni ne treba da imaju sve, cak iako ti to mozes da im omogucis Uopstena tema,deo 7. - Page 39 1071211947


Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 4:36 am

koni ::
deca ni ne treba da imaju sve, cak iako ti to mozes da im omogucis

slazem se.

I meni se svidja sto je ceo cas na engleskom i sto pricate. Ja sam u osnovnoj imala lose profesore, u gimnaziji dosta bolje.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 4:45 am

Učenici mnogo više pažnje obraćaju na ono što pričam ako pričam na engleskom. U početku im je frka jer greše, pa ih u tom stadijumu ne ispravljam, samo im objasnim da je normalno da greše i kad govore srpski, a kamoli engleski. Tek kasnije ih ispravljam.

I mene je začudila ta izjava da deca treba da imaju sve. Pahuljice, šta podrazumevaš pod tim sve? Moj stav je bio da ću dete imati kad budem mogla da ga izdržavam. Aleksej nosi mnogo nasleđene garderobe, kolica smo birali što jeftinija, ni za as nismo dali milione. Je l' to znači da nije trebalo da ga rodim?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 4:59 am

od svih 10 strana najvise mi se svidja ivanin post. ona inace brine o obe strane u diskusiji ali je sad pukla Uopstena tema,deo 7. - Page 39 20348227 vise mi se svidjas takva  Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930  

laro, ne radim jos, ali mi treba za posao. ja sam polagala u Bg-u, imala sam super instruktora!  

pahuljice, bez auta se moze. itekako! ko nema i ko ne moze da priusti auto, snadje se za dete. jeste lakse kad imas kola, ali ko nema nema! i sigurno nece da propadnu zbog toga
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 5:28 am

Inda, ja nisam rekla da svuda idem kolima. Bas sam rekla da pesacim i ja kad je lepo vreme. A ocigledno ne znate kakve kise kod nas padaju. 3 meseca ne prestaju, a kisobran ne pomaze nego si mokar do koze u roku od 10 sekundi. I ja treba sad da kazem "ma bez auta je super, zavrsicu svakih 15 dana u bolnicu ili necu izlaziti iz kuce" .. Kako da ne . Nama je auto neophodan kad krenu kise. Stajaliste za autobus mi je na 15 min od kuce, a ima ga na svakih sat vremena ako ne kasni. Nedelju dana da idem taksijem do zeleznicke ispalo bi preko 200e. I to samo za mene jednu. I opet se moze bez auta? Ma daj, batalite tu pricu. Vi mozda mozete, mi ne. Roditelji pogotovo. Firma im je izvan grada, 15 min kolima...i oni isto mogu peske da idu? Ili da se nakace na biciklo po kisi? Ili eto, da pesace vise od sat vremena jer se bez auta moze?

Pepeljugo, moje "sve" odnosilo se na to da imam obezbedjen krov nad glavom kad dete dodje, da i muz i ja imamo posao, da imamo makar jedan automobil i da ne zavisimo od njegovih ili mojih roditelja. Ovo za posao podrazumeva da mozemo kupovati dovoljno hrane, garderobe i odrzavati kucu.. Stvarno se ne bih upustala u rizik bez svega toga. E sad, igracke i ostalo - to je vec drugo. Dete mi nece biti razmazeno.

Ivana, sta "bupnem"? Prvo i osnovno, ja imam oko 700e na ziro racunu, jer su mi moji uplacivali mesecno jos dok sam mladja bila. Sad su ostavili da ja uplacujem, i imam nekih 80e koje treba da ponesem da uplatim. A kad odem kod tetke za koji dan, ocekujem da ce mi dati i ona nesto jer mi uvek daje. Za 1.550e je moj ujak nasao golf 3, bele boje. Jeftiniji je zbog boje. Oko 2200e su crni/crveni najjeftiniji. Cim skupim novac, treba da mu posaljem a on ce ga dovesti iz Nemacke. I ja cu onda imati svoj automobil.

Ne zanima mene tudje iskustvo i sta je ko prosao. (sto se ove situacije tice). Ako smatrate da se bez auta moze, to nije stvar godina i iskustva vec zelje, ukoliko se moze ustedeti da se uzme jedan auto. Auto koji moj tata sad vozi je '95 godiste i nista mu ne fali.
Za 2000e moze se naci dobar auto...kome je potreban, moze uzeti kredit na godinu dana ako je zaposljen. Sad je mnogo lakse uzeti kredit jer ima i osiguranje od gubitka posla i svasta nesto. Tako da, kome je auto potrebno - moze se snaci. Kome nije - blago njemu... Volela bih da nama nije potrebno.

I da, Pepeljugo, nije se odnosilo na novu garderobu i nova kolica i tome slicno. Lakse je kad nasledis. Ali eto, ti imas automobil, imate gde da zivite, nije gladan, radite i ti i muz. Tj, ne znam za muza. Ali znam da ti radis. I eto, to je to sto ja smatram "sve" sto je potrebno da se dete rodi. Ako mozes da mu obezbedis sigurnost, onda je to-to. Izuzetno je tesko kad se nema nijedan auto, pa kad krenu kise, a dete malo...ne mozes nigde sa njim. Ako nesto zatreba, moras zvati taksi ili nekog od rodbine da vas poveze... Zato kazem da ja necu da radjam dok ne budem imala uslove za to. A volela bih da imam vise dece. 3 ili 4... I bas je dosta novca potrebno kad neko ima vise dece...
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 5:41 am

pepeljugo,super ti je nacin rada Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930 ja imam problem kao i koni,ali sam odlucila da se oslobodim i cak sam se i sama javila na casu za usmeni i profa koji nam predaje od ove god s osusevio sto je konacno nas 5-6 pristalo da prica o temi koju smo na neki nacin sami izabrali Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930. Ovo moze i kod tebe,mi smo imali zadatak da donesemo ftografiju koju zelimo i pricamo o njoj Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930

Kada sam bila u Madjarskoj,prodovacica je znala engleski i nastao je neki problem oko cizmica,jer su bile u pogresnoj kutiji i ja sam morala da pricam na engleskom i drugarica koja je dosla koji minut kasnije mi je posle rekla : pa ti super znas,zasto tako ne pricas na casu...a ja pricam engleski kada mi se neko svidi kao osoba (na moru sma satima pricala sa nekim momcima...) i kada mi je neophodan (kupovina,snalazenje u drugoj drzavi...),mada sam u Becu pricala na nemackom u prodavnicama i gde god je jos moglo Uopstena tema,deo 7. - Page 39 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 5:54 am

je li, pahuljice, sto ne kupis avion? jel shvatas da neko nema pare za nesto??? i sigurno im deca nisu propala jer nemaju kola!
ali ti si uporna kao mazga da isteras svoje. i na svaciji post imas repliku da bi dokazala koliko su u pravu. tu se samo ogleda tvoja nesigurnost
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 5:57 am

mene uhvati nervoza kad pricam engleski iako ga jako dobro znam, ali se brzo uhodam, i sto kaze inda, ako mi se osoba svidi nemam problema da trtljam Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930

ali mi je zao da nemacki koji ucim mnogo duze nemam pojma da pricam, znam neke osnovne stvari, jer je nije od pocetka forsirala komunikacija na casu, velika steta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 5:59 am

Ma nisam pukla,nego je devojka u oblacima,a zivot je nesto drugo.to sam videla i posle one price kako decko i ona sa 17 god.stede  za buducnost.sad prica kako je ustedela celih 80 eurA,a zivi kod svojih i nema nikakve troskove.pa prica o kreditu...sve to samo potvrdjuje moju prvu recenicu iz malopredjasnjeg posta.

Bev,zar se toliko primecuje? Uopstena tema,deo 7. - Page 39 1071211947

Iva,meni se ne svidja.meni je idealan reno megan!a kazu da su ti renoi za odrzavanje..
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 6:16 am

tink,ja mnogo krace ucim nemacki,ali tu je profesorka insisitirala na nekoj komunikaciji,dok nam iz engleskog to nikada niko nije trazio za ocenu,vec samo ponekad...


pahuljice,vidis,tebi su roditelji uplacivali na racun,a meni nije niko,vec sam ono sto mi ostane od poklona,knjizica,dorucka...sama uplacivala,pa imam nesto manje sada nego ti,ali sam sama sebi platila trosak za more pre 2 god...vise od 200evra sam uzela...i ne mislim da su to neke velike pare,tako da se ne zavaravaj ni ti Uopstena tema,deo 7. - Page 39 650269930 ja sam sama sebi i jedan telefon isto kupila i gomilu odece,ves, i svasta jos,da ne nabrajam sve...sada su pocele stipendije da mi stizu i moji su odmah rekli da je to moje i da sama to rasporedim kako znam,posebno sto se oni slazu da bas znam sa novcem ...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 6:58 am

Ivana ::

Iva,meni se ne svidja.meni je idealan reno megan!a kazu da su ti renoi za odrzavanje..
Sta?
Mislis teski? Skupi?

Ljudi pustite Pahuljicu. Ne bih da se opet pokacimo na forumu. Ona je tako u oblacima i ako je njoj tu lepo neka je tamo. I ja sam u njenim godinama mislila slicno, jednostavno nisam imala prilike da vidim da ljudi zive drugacije i ne pod staklenim zvonom. Pa sam polako odrasla.


Poslednji put izmenio Iva dana Ned Jan 05, 2014 7:02 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 EmptyNed Jan 05, 2014 7:00 am

Ti si Pahuljice razmazena.Eto.Mislis da se jede sve sto leti.
I nemoj da krenes sa pricama kako je tebi tesko,sta si sve prosla,kako ste se doselili u CG,kako kod tebe pada kisa,tvoji rade van grada  i ostalo,molim te.Mislis da si jedina?

Citat :
Ne zanima mene tudje iskustvo i sta je ko prosao

a ovo samo pokazuje ono sto je neko vec rekao,da ne postujes sagovornika.

I dokle ces da mislis da to kako je vama odredjuje kako je i drugima?

edit: izvini Iva,ali Pahuljica je odrasla.Ona je prosla ono sto svi mi necemo za 3 zivota.Ona ima 700 e na racunu,i dodatnih 80 da uplati.Znas ti sta moze da se kupi za te pare?  flower 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,deo 7.   Uopstena tema,deo 7. - Page 39 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uopstena tema,deo 7.
Nazad na vrh 
Strana 39 od 40Idi na stranu : Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći
 Similar topics
-
» Uopstena tema,deo 8.
» Uopstena tema,9. deo
» Sex i zenska seksualnost (ni)su tabu tema?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: