Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Novi partner i SPB

Ići dole 
+6
bevana
inda
Bella
koni
kajlina
Yo**
10 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyUto Jan 21, 2014 12:16 am

Muci me ova tema u poslednje vreme.  confused 

Kada i kako reci novom decku/devojci da imate neku bolest? Da li one koje ste izlecili smatrate da ne treba pominjati? Sta je sa onima koje se ne mogu izleciti?

Kada je pravo vreme za razgovor? 

Kako se izboriti sa osudom i ne dozvoliti da to definise jednu osobu?

REcimo, prenosenje kondiloma ne mogu da sprece ni kondomi, a taj virus ostaje u organizmu zauvek.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyUto Jan 21, 2014 3:50 am

Prvo treba da prodje izvesno vreme da se malo upoznate pa tek onda da razgovarate o tim stvarima.A i glupo je odmah srljati u seksualne odnose ako nekoga ne znas malo bolje,zato i dolazi do sve veceg broja PB.

Sto se tice kondiloma i tebi je to neko preneo nisi ih sama stvorila,stoga svako osudjivanje ne dolazi u obzir.Ako i krene s tim,to ti je odmah alarm da nemas sta da trazis s takvom osobom.On moze da bude zabrinut ali u granicama normale,a nikako tako da utice na tebe i da se na bilo koji nacin osecas lose.Za sve je najbolji razgovor i tu se odmah na prvi pogled vidi ko je kakav,to je najbolji test za jednu vezu.

Da nisam sa mojim deckom,trazila bih od svakog analize pre nego sto stupimo u odnose,jer "ko se jednom opekao taj i u jogurt duva".
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyUto Jan 21, 2014 4:19 am

Nemam bas iskustva sa tim tako da nemam konkretan savet...

A sto se tice kondiloma, ne bih bas razumela preteranu paniku kod muskaraca, jer njima ne mogu da nanesu stetu koliku mogu zeni (ili sam nesto propustila Novi partner i SPB 2089373836 ). Jedina bojazan im moze biti sto ce mozda morati da ih nekad uklone i da se uzdrzavaju odnosa i to sto bi mozda mogli da ih prenesu nekoj narednoj partnerki.

Ne kazem da je malo...ali konkretno on kao jedinka nece dobiti rak grlica zbog istih Novi partner i SPB 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyUto Jan 21, 2014 7:19 am

mozda oni ne zele da budu prenosnici i sledecu partnerku zaraze. 

ja sam bas te kondilome tako tragicno shvatila da ne znam kako cu da se izborim sa tim. samo znam da cu morati o tome da razgovaram pre prvog odnosa. 

a i odlepila bih da mi decko kaze da ih ima, pa onda nista manje ne bi trebalo ni da ocekujem s druge strane. inace bih bila najgori licemer  Novi partner i SPB 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyUto Jan 21, 2014 7:31 am

Uf, to je bas delikatna situacija Novi partner i SPB 1371890812 Svakako se slazem da treba reci, jer mislim da ne bi bilo fer izlagati nekoga riziku polno prenosivih bolesti, a da on to ne zna, samim tim na to ne moze ni da utice. Ja sam bila sa te druge strane, tako da znam kako sam se osecala i ne bih to nikome pozelela (moj decko je imao hlamidiju, nije znao za to, ali je znao da je imao jedan nezasticeni seksualni odnos sa promiskuitetnom devojkom - to mi je precutao. Da sam to znala, svakako se nikada ne bih ni upustila sa njim u odnos bez zastite).

Sto se osude tice, tu se slazem sa Kajlinom. Drugi je problem ako neko ne zeli da se upusta u celu tu pricu zbog straha od zaraze. Mislim da je to svacije pravo i na to ne mozemo da uticemo. Ali opet, danas je to, nazalost, jako rasprostranjeno, sve vise ljudi je bar na posredan nacin doslo u kontakt sa polno prenosivim bolestima, tako da mislim da ljudi drugacije i gledaju na to. Ako je neko recimo imao kondilome koje je izlecio i godinama mu se ne pojavljuju, svaka razumna osoba ne bi na to gledala kao na neki veliki rizik od prenosenja.

Nego, jel' sigurno da se kondilomi prenose i pored zastite kondomom?
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyUto Jan 21, 2014 10:46 am

Yo** ::
mozda oni ne zele da budu prenosnici i sledecu partnerku zaraze. 

ja sam bas te kondilome tako tragicno shvatila da ne znam kako cu da se izborim sa tim. samo znam da cu morati o tome da razgovaram pre prvog odnosa. 

a i odlepila bih da mi decko kaze da ih ima, pa onda nista manje ne bi trebalo ni da ocekujem s druge strane. inace bih bila najgori licemer  Novi partner i SPB 1371890812

Pa da, ali ako leze sa tobom, a vec razmislja o sledecoj...meni tu nesto smrdi  Novi partner i SPB 451624781 
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyUto Jan 21, 2014 12:01 pm

bella,jeste sigurno,kondomi te ne mogu zastiti od kondiloma...

Ja sam pre prvog odnosa sa novim deckom razgovarala o svemu i rekla mu da ja pijem pilule i da nisam koristila kondome i on je imao samo jedan na neki nacin rizican odnos,i ja sam htela da se testira na hlamidiju,i on se slozio ,negativan je i ja sam nastavila samo sa pilulama do pauze,a sada vec skoro 3 meseca koristimo kondome i uskoro ponovo pocinjem sa pilulama Novi partner i SPB 650269930

yo,mislim da previse brines o tome,osoba koja ce te po tome posmatrati ni ne zasluzuje tvoju paznju.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 2:10 am

Inda svaka cast,i za tebe i za momka  Novi partner i SPB 3980218871 
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 3:23 am

Yo,je l` imas nesto da nam kazes ili...? Novi partner i SPB 650269930

Bella,kondom stiti samo taj deo koji je njime prekriven,ostalo ne..
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 5:20 am

ivana, ma nema nista novo. mozda je i to jedan od razloga sto izbegavam da imam decka.

koni, ni sa jednim nije sigurno da cemo ostati zauvek, to bih se i ja zapitala. zar treba da mu prenesem i veza ne uspi pa on dalje da siri?
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 7:08 am

Pa da, nista nije sigurno... Ali zar kad smo zaljubljeni ili pocnemo da volimo, svi (potajno) ne mastamo da ce to biti to? Za mene je ako su emocije prisutne, taj strah od prenosa na nekoh narednog partnera neopravdan(na to sam ciljala kad sam prethodne postove pisala).

E sad...ako neko sebe ne zeli da izlaze riziku od bolesti, to je vec nesto drugo Novi partner i SPB 1071211947


ps. E sad ja ovo gledam kroz neku svoju prizmu: odnosi = emocije != razmisljanja da ce biti nekog sledeceg.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 7:20 am

Ivana ::


Bella,kondom stiti samo taj deo koji je njime prekriven,ostalo ne..

Hm, da, pa logicno. Nisam razmisljala o tome. To je bas zeznuto :/
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 8:29 am

koni, i ja sam tako razmisljala, pa sad od sveg mastanja nema decka, ali mi je ostavio poklon  Novi partner i SPB 20348227 

ako sam nesto naucila, to je da ne verujem svojim emocijama (do kraja), nego da moram da razmisljam i glavom. 
razumem ja sta ti hoces da kazes.  Novi partner i SPB 650269930
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 10:13 am

Yo** ::
koni, i ja sam tako razmisljala, pa sad od sveg mastanja nema decka, ali mi je ostavio poklon  Novi partner i SPB 20348227 

ako sam nesto naucila, to je da ne verujem svojim emocijama (do kraja), nego da moram da razmisljam i glavom. 
razumem ja sta ti hoces da kazes.  Novi partner i SPB 650269930

Yo, ja ono govorim pod uslovom, da je druga strana obavestena, da ne bih imala razumevanja za izgovor "ne bih da prenesem nekom narednom partneru" Novi partner i SPB 1071211947 Ovo se u sustini odnosi samo na kondilome tj. HPV, sve ostalo je izlecivo(ako ne idemo u ekstreme) Novi partner i SPB 1071211947
Ne znam koliko sam bila jasna...Ali poenta bi bila sledeca:

U tvojoj situaciji npr. da kazes nekom novom decku za taj HPV, i da on izgovori nesto poput:"Ne bih da se zarazim, plasim se da to moze da mi naskodi jednog dana" - to bih razumela, ali da dodje i kaze ti:"Ne bih da budem prenosilac i da jednog dana zarazim neku novu partnerku", to bih shvatila kao "ti si mi tu za zabavu" i oterala ga u 3 PM Novi partner i SPB 1071211947


I da, razmisljanje glavom se podrazumeva pre bilo kakvog intimiziranja - ili papir da si cist ili kondom (a jos bolje oba Novi partner i SPB 1071211947)
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptySre Jan 22, 2014 12:34 pm

ili apstinencija  Novi partner i SPB 312503953
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyČet Jan 23, 2014 3:34 am

Papir i nista vise...vidis kako je meni divno sada,neko mi je preneo ovo sr**e i ja sad ne mogu nista.Kao da nije dovoljno sto sam se kljukala antibioticima jos 3 mes nemam odnose Novi partner i SPB 3872055861 
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyČet Jan 23, 2014 5:10 am

kajlina ::
Papir i nista vise...vidis kako je meni divno sada,neko mi je preneo ovo sr**e i ja sad ne mogu nista.Kao da nije dovoljno sto sam se kljukala antibioticima jos 3 mes nemam odnose Novi partner i SPB 3872055861 

sto 3 meseca?  Shocked 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyČet Jan 23, 2014 6:04 am

Sacekajte jedno 2 meseca taman da odem na godisnji pregled kod gin. pa cu Vam se i ja pridruziti verovatno na ovoj temi. Pod uslovom da mi nadje nesto, mada to nisu spb sto sam do sada imala ...

Koni- slazem se sa tobom, ija bih taj izgovor shvatila kao da zeli samo sex. Yo - mislim da previse razbijas glavu povodom svega toga. Ako ti buduci decko bude pravio sr..a onda te ne zasluzuje.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyČet Jan 23, 2014 7:55 am

A ne mozete ni tako gledati. U nasim godinama (neka uzmemo prosek 25, 26) devojke stupaju u odnose nakon 2-3 meseca veze (opet prosek, nekome se to desi nakon mesec dana, kod nekoga nakon nedelju-dve, a kod nekoga i odmah prvo vece). I sta sad, treba da ocekujem da je taj decko ludo zaljubljen u mene i sanja o tome da provede ostatak zivota sa mnom?  Rolling Eyes  Sasvim je logicno da on mozda pomisli da ce imati problem sa tim ostatak zivota u istom tom smislu o kome Yo prica.

Da se razumemo, ja ne opravdavam stav decka da ostavi devojku jer ima polno prenosivu bolest. Ali isto tako se stavljam u njegovu kozu i ne smatram ga losom osobom zbog toga. Prosto, nekoga to vise brine i pogadja nego nekoga drugoga.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyČet Jan 23, 2014 8:08 am

A kako biste vi reagovale da vam novi decko kaze da je imao kondilome ?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyČet Jan 23, 2014 8:28 am

bev   Novi partner i SPB 3497804462   zato sam se izbezumila kako cu ja nekome reci.

bella, pogodila si moju sustinu. ali ja razumem i koni.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyPet Jan 24, 2014 12:12 am

Koni zato sto nismo poceli u isto vreme da se lecimo i jos mes dana vervtn nista od toga,sad sam vec u fazi kljucanja...a razlog je us***a papirologija u Srbiji,vezano za zdravstvenu knjizicu konkretno.Duga prica.

Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyPet Jan 24, 2014 1:20 am

Ne mozete ni sa kondomom?  Shocked   Novi partner i SPB 2089373836

Nego jesi li ti odradila kontolni(e) bris(eve)? Jesi se bar resila posasti?
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyPet Jan 24, 2014 1:38 am

U ponedeljak sam bila u Narodnom frontu kod nekog odlicnog Dr i rece da mi je grlic u odlicnom stanju hahahha.Rekla sam mu za hlamidiju i ureaplazmu...ponovila sam papu i kolposkopiju tu i sad u ponedeljak idem po rezultate,posle kod moje doktorke u Dom zdravlja pa tek onda da ponovim bris.Znaci ne mozes da verujes koje je to zezanje,od oktobra meseca.Samo se nadam da nemam vise tu skotusu,da je nestala.

A ne znam da l mogu jer decko jos nije krenuo s lecenjem pa ne bih da se zezam.Pitacu Dr ali ako sam vec toliko izdrzala nista mi ne fali jos malo.Ne bih da prolazim kroz sve ponovo,pritom su antibiotici bas jaki.  Rolling Eyes 
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB EmptyPet Jan 24, 2014 2:31 am

cini mi se da kondomi stite od hlamidije. kondilomi se prenose kontaktom koze, za ovo drugo su potrebne telesne tecnosti. 

proverite informacije.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novi partner i SPB Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi partner i SPB   Novi partner i SPB Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Novi partner i SPB
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Partner je u horoskopu............?
» Sta sledi kad se partner promeni?
» Novi Sad
» Novi sajt
» Novi posao i studiranje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Ljubav i sex :: Ljubav, emocije, veze-
Skoči na: