Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sta trenutno citate

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Sta trenutno citate Empty
PočaljiNaslov: Sta trenutno citate   Sta trenutno citate EmptySre Feb 05, 2014 11:11 pm

Ovo sam videla na Ani i mnogo mi se svidela tema. Znam da svaka od nas nesto cita i mislim da bi super bilo da razmenimo misljenja ovde.
Ja trenutno citam Leonardove labudove od Karen Eseks i Igru prestola sa kojom se uzasno razvlacim.
Zavrsila sam juce Hiljadu cudesnih sunaca. Preporucila bih je svakom, ali znajte da je knjiga jako potresna. Opisuje polozaj avganistanskih zena tokom poslednjih 30-tak ili nesto vise godina u kojima je i cela ta zemlja prosla kroz ogromna previranja i razlicite sisteme. Na kraju knjige imate utisak da je nabolje zenama bilo u sovjetskom sistemu. Sve pre i posle toga je obelezeno strasnim nasiljem nad potpuno obespravljenim zenama. Deo u kome talibani dolaze na vlast i jednim jedinim proglasom ukidaju zenama sva prava mi je totalno neverovatan. U sekundi zene koje su radile, izdrzavale porodicu, ucestvovale ravnopravno u javnom zivotu, postaju meta nasilnika i drzave. Tu isplivava na povrsinu zaostalo vaspitanje i tradicijia (koju imamo i mi). Postaje im zabranjeno da izadju na ulicu, ukidaju sve bolnice za zene, u milionskom gradu ostaje samo jedna u kojoj carski rez rade bez anestezije. Ovo su samo delici knjige, inace roman prati dve zene kroz citav njihov zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Sta trenutno citate Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta trenutno citate   Sta trenutno citate EmptyČet Feb 06, 2014 11:40 pm

Gijom Muso - Devojka od papira
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Sta trenutno citate Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta trenutno citate   Sta trenutno citate EmptyPet Feb 07, 2014 12:14 am

Nastija kakva je?

Pocela sam Igre gladi. Gledali smo film i nisam mogla da se strpim do treceg dela.
Knjige su super, lagane su za citanje, ideja je originalna skroz i jako se brzo citaju jer opisa skoro i da nema. E tu upadaju filmovi, jer vizuelno uopste u knjizi nije obradjeno.
Mislila sam da citam prvo samo treci deo, medjutim po mm-ovom savetu krenula sam ipak od pocetka. I nije mi zao, ima stvari koje u filmu nisu obradjene uopste. Odnos izmedju Ketnis i Pite sam tek u knjizi ukapirala.
Da, ko je zeli imam je u elektronskom formatu.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Sta trenutno citate Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta trenutno citate   Sta trenutno citate EmptyNed Feb 09, 2014 1:41 am

Deluje zanimljivo,mada sam procitala tek 30ak stranica, ne stizem zadnjih dana da citam.
Meni su sve njegove knjige predivne.
Sad sam na sajmu kupila i dve najnovije Mozda nebo zna i Sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Sta trenutno citate Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta trenutno citate   Sta trenutno citate EmptyPon Feb 10, 2014 8:02 am

Mусо има тако лепе наслове књига.  Sta trenutno citate 2100916089  Имам и ја књигу "Девојка од папира", али никако да је прочитам. Лепе су, таман за опуштање.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Sta trenutno citate Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta trenutno citate   Sta trenutno citate EmptyUto Feb 18, 2014 1:58 am

Procitala sam je,meni se bas dopala.
Cim uspavam dete pocinjem Nesto pozajmljeno - Emili Gifin.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta trenutno citate Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta trenutno citate   Sta trenutno citate Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta trenutno citate
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koju pesmu slušate dok čitate ovu temu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Kultura, nauka i tehnika :: Knjige-
Skoči na: