Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Porodica

Ići dole 
+4
tinkerbell02
Iva
Ivana
bojano
8 posters
AutorPoruka
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 2:33 am

Zadnjih pola godine sam u problemima, zbog kojih inace cesto ne dolazim na forum... Svasta sam dozivela, pokusavala sama da se izborim, ali nisam uspela, pa sam htela da pokusam uz pomoc vas nesto da uradim...
Naime, pre par godina tata je napao majku, predamnom, poludeo je jer je majka nesto kontrala, i toliko je pukao da je stao ispred nje i hteo da je udari.... Medjutim, nije, ja sam skocila, i gurnula ga i vikala na njega, da bi se on okrenuo i izasao iz kuce. Nakon toga stavr se smirila, on se izvinio majci, i narednih par godina je sve bilo uredu... Da bi neko na drustvenim mrezama moju sestru poceo da terorise da je kurva, i kako ne mozemo ni ja ni sestra biti drugacije kad su nam roditelji takvi. I to se nekako zavrsilo, sestru su vodili kod psihologa, itd... Strast je prestala medju mojim roditeljima, retko kad su setali zajedno, tat je postao nervozniji jer su plate kasnile, smanjene su, ja studiram, i veoma je tesko za izdrzavati porodicu... Pre set meseci mi je majka rekla kako je tata opet pukao na nju, vikao i ponovo ista prica... Nisu pricali, ali onda je jedan dan njemu bilo lose, ona je bila uz njega, i ponovo je bilo ok sve... Za sestrin rodjendan sam otisla kuci, i povela se uvece prica oko izbora, majka je nesto kontrala, i tata je malo popio, poludeo je, ja sam se ucutala, a njih dvoje su se svadjali.I onda ju je gadjao daljinskim i poceo da urla, ja sam skocila na njega gurnula ga, i onda me je gurnuo na fotelju, ja sam poludela, skocila na njega, on mi je govorio da se sklonim inace ce me udariti... Ja sam mu rekla slobodno, i kako vidim sta se desava, da nemam 5 godina, i kako znam da je je opet napao, on je tek poludeo, jer ja to nisam smela da saznam, i urlala sam na njega, on je rekao da ce da se odseli, ja sam mu rekla da pocne da pije tablete za smirenje da nas ne maltretira. Onda mi je rekao da mogu da se vratim za bg, da se snadjem sama za pare. Majka se povukla, nije htela da se mesa, samo mi je govorila da se smirim. Ja sam mu rekla da cu otici i da mi ne trebaju njegove pare, da mi jedino treba normalna porodica. Drama se zavrsila, celu noc sam preplakala. Naredna dva dana nije ni sa kim pricao, i kad sam krenula za bg, dao mi je pare, bez reci, ja mu se javila da sam otisla i da sam stigla. Nakon toga je poceo da prica sa mnom, normalno mi salje pare, itd. Medjutim, njih dvoje ne govore, spremaju rucak, kafu jedno drugom, ali ne govore. Majka je rekla da nece sa nim pricati sve do trenutka dok joj se ne izvini, dok ne pricaju, dok ne zavrsi sa glupostima, skontala sam da mozda ima neku drugu zenu. Ja sa joj rekla da se razvede od njega, ona nece zbog sestre, i jer je on donekle finansira. Sestra ove godine treba da polaze maturu, ali slabo uci, msmd a je to zbog cele situacije. A i ja nisam svoja nikako, i nemam pojma sta mi je ciniti. Juce sam bila kod decka kod njegovih roditelja, i kad sam mu videla porodicu, uporedila sam sa mojom i bas mi je bilo tesko, pogodilo me. Danas me sve sustiglo, ne znam sta bih radila, volela bih kada bi mi neko neki predlog dao, ali i ako nema, lakse mi je jer sam podelila sa nekim, jer decku nisam pricala, ne znam kako moze reagovati, ili nesto pomisliti lose...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 3:23 am

Bojancice,bas sam se obradovala kada sam te videla,ali se nisam nadala da se radi o ovakvom necem.

ja nemam iskustva sa tim uopste.mogu samo da kazem da cutanje i kontriranje ne vode nicemu.i da ,ako opet dodje do necega slicnog, ne treba raspravljati sa pijanim covekom.iako znas da si u pravu,tada se sklonis,postaras se da ima tisinu da zaspi,pa sutra pricajte.
njih dvoje treba da sednu i da popricaju o tome sta svako od njih zeli.sta kome smeta,sta treba da se popravi i da li je to moguce.meni se cini da jeste.tesko je vreme,pa se treba potruditi vis enego obicno.neka ti se majka ne inati,neka ona preduzme prvi korak.daleko od toga da podrzavam bilo kakvo nasilje,ali malo i ona neka spusti loptu za dobrobit svih vas.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 3:31 am

Bojanche, ne verujem... juce sam pogledala tvoj profil na FB-u, trazila sam nekog medju prijateljima da promenim podesavanja, i videla tvoje ime i bas ze zapitala gde si i sta se desava.

U vezi mame i tate - ne mesaj se. Oni su dvoje odraslih ljudi sa svojim zivotima. Ok, tvoji su roditelji, ali su isto tako dve jedinke sa svojim zivotima i odnosom. Ti ne mozes da im pomognes, ako im treba pomoc neka se obrate bracnim savetnicima. Gledaj da se emotivno distanciras sto je vise moguce.

Skoncentrisi se na sebe, faks, svoj zivot. Nemas izbora. Ti ces uskoro morati da brines o sebi i moras da spremis teren za to (diploma, prosek, jezik, staz, radno iskustvo...). Do posla i para se jako tesko dolazi, skoncentrisi se na to da organizujes svoj zivot. Tvoj fakultet je uzasno tezak. Ne treba ti nista drugo van toga.

Jos nesto- sve porodice imaju svoje probleme. Imala ih je i moja. Ako te bude zanimalo poslacu ti na pp, o tome ne zelim da pricam ni na kakvom forumu. Bili su mnogo ozbiljniji i ostavili su jako velike posledice na mene. Ali su prosli.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 5:05 am

Sve me je suvise pritiskalo, cutala sam, gurala sve u sebe, morala sam nekom da kazem. Ne znam zasto sam izabrala forum, mozda zato sto se plasim tudjih reakcija, pa cak i najbolje drugarice. Plasi se za porodicu to je sve...Kada sam iskucala ceo tekst, razmisljala sam da li da ga obrisem, ali nisam mogla, jer bih tako progutala situaciju, i ponovo se zakopala.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 7:11 am

meni se takva situacija desila u januaru sad, nedelju dana pred moj rodjendan, ne bih da ga opisujem ovde, ali ako zelis kazi mi, poslacu ti u pp. moj otac inace ima kratak fitilj, i pre mu se nisu desavale takve stvari, jesu se svadjali ali ne tako, pritom se ja nikad nisam mesala, ali sam tad morala, osecala sam obavezu, u svakom slucaju, sto kaze iva, distanciraj se i pusti da oni sami rese, situacija u zemlji sa parama je ocajna, ja to prva znam, jer i mom ocu kasni plata od decembra, tj nije dobio nista, i stalno je nevozan, od tog incidenta se unormalio, ali se nas odnos dosta promenio, ni pre nije bio nesto idealan, ali je postojao, sad smo na osnovnoj komunikaciji, plakala nisam to vece, jer sam obecala sebi da zbog njega nikad necu plakati, ali je i to druga prica zasto, i mnogo teza i bolnija. fokusiraj se na sebe, i na faks, a u njihove problem pokusaj da se ne mesas, samo ako se desi tako nesto
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 1:12 pm

Ocigledno sam slabic, pa ne mogu da zadrzim za sebe, da se iskontrolisem...
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 3:00 pm

izgleda da se ovih dana svi svadjaju...i moji se nesto bas lako pokace u poslednje vreme,onda mama dobija razne ideje i kada me pitala sta bih ja radila u nekim situacijama,ja sam joj samo rekla da se nikada necu mesati u njihov odnos i da me to ne zanima Porodica 650269930 .Iva je to lepo objasnila,roditelji su nam odrasli ljudi i ne mozemo mi tu nista promeniti .

bojano,nemoj to da shvatas previse licno,jer nisi ti nista kriva...i nemoj da se uporedjujes sa drugim porodicama,veruj mi,i ja bih zelela vise porodicu mog decka i smatram da su ti ljudi bas divni,ali sam svesna da moju porodicu promeniti ne mogu. I nisi slabic,ok je sto si zelela da to podelis sa nekim  Porodica 3881143799 
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 7:49 pm

Ствари често нису онакве какве нам се приказују.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyPet Maj 02, 2014 8:49 pm

ja mislim da bih se mesala kada bi doslo do takvog necega.ipak mi nismo deca i naravno da nas se dogadjanja u porodici ticu. grizem se sto ne mogu da pomognem komsiji,a ne svom oci ili majci.
a i valjda bi ih cinjenica da im dete pati zbog njih trgla.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptySub Maj 03, 2014 5:35 am

bojano ::
Ocigledno sam slabic, pa ne mogu da zadrzim za sebe, da se iskontrolisem...
Ja bih pre rekla da nisi od kamena nego da si slabic.
I nije lose ispricati nekome svoju muku. Da je covek trebalo da zivi sam ne bi nas bilo ovoliko koliko nas je na planeti Zemlji.

Ti njihov problem ne mozes da resis. Iz svega sto si napisala sam zakljucila da ni ne znas sve cinjenice. Prema tome, nemoj da ti se zivot vrti oko toga. Naravno da ne moze da ti bude svejedno, oni su ti najblizi. Ali gledaj da ono sto ti mozes da doprineses uradis najbolje. A to je fakultet. Ili mislis da bi im bilo lakse da ti postanes neki probisvet bez buducnosti?

Moj ti je savet da budes tu za svo troje, posebno za sestru. I da ne osudjujes nikoga bez da znas do u sitna crevca svaku cinjenicu (a to trenutno nije slucaj). Pokusaj da pomognes, ako vidis da ne mozes, izmakni se. Budi podrska ali i njima stavi do znanja da oni moraju sami da rese svoje probleme. Majci reci da nasilje ne treba i ne sme da trpi i da postoji razvod kao opcija. Ali imaj u vidu da je to njen zivot i njene odluke.

To sta ce carsija da prica obesi macku o rep- mislim na ogovaranja oko sestre. Ljudi su jako nezadovoljni svojim zivotima i onda pokusavaju da te gurnu u blato samo da bi se osecali superiorno. Takvi su jadni, ali ne mozes im nista. "Psi laju, karavani prolaze." I sestri objasni da je srednja skola 4 godine svacijeg zivota i da je za njenu buducnost mnogo bitnije kakve ce ocene imati nego sta ce se po gradu pricati.


Lus ::
Ствари често нису онакве какве нам се приказују.
Inda, Bojano- to kakva je porodica nekog tamo decka vi ne znate. To sto se vama prikaze tih pola sata dnevno nije realna slika i stoga ne bi trebalo da uopste poredite tako.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptySub Maj 03, 2014 5:38 am

Znam da stvari koje su se desile ne mogu da se promene, ali nekako uvek osetim grizu savest, cas pomislim kako bi trebalo da se razvedu, a cas se bacim u bedak kako sam ja jabuka razdora u toj porodici. Tata je poceo malo vise da seokrece meni, valjda da bi se iskupio. Vidim da sestra treba vise da ga moli da bu nesto dobila, dok ja samo pitam i dobijam, malo me i to boli...
Hvala, Iva, imas uvek korisne savete, kad procitam post, nekako se osetim smirenijom. Upravu si za porodicu momaka, imala sam prilike 1000 puta u proslosti da se u to uverim, ali sam to skroz izbacila iz glave, valjda vazi ona da je dvakome svoja muka najteza...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptySub Maj 03, 2014 6:08 am

bojano ::
Znam da stvari koje su se desile ne mogu da se promene, ali nekako uvek osetim grizu savest, cas pomislim kako bi trebalo da se razvedu, a cas se bacim u bedak kako sam ja jabuka razdora u toj porodici. Tata je poceo malo vise da se okrece meni, valjda da bi se iskupio. Vidim da sestra treba vise da ga moli da bu nesto dobila, dok ja samo pitam i dobijam, malo me i to boli...
Hvala, Iva, imas uvek korisne savete, kad procitam post, nekako se osetim smirenijom. Upravu si za porodicu momaka, imala sam prilike 1000 puta u proslosti da se u to uverim, ali sam to skroz izbacila iz glave, valjda vazi ona da je dvakome svoja muka najteza...

Nema na cemu. Iskustvo, jbg.

Ti dobijas jer pod jedan nisi tu svakog dana, pod dva vec si donekle ispunila njihova ocekivanja.
Sestra je u kriticnim godinama i moru problema. On pokusava da je na neki nacin pritisne i vrati na pravi put.

Ovo podebljano izbaci iz mozga sasvim. Shvati da su oni svi ljudi sa sopstvenim identitetom. Zaista nema potrebe da sebi nabijas krivicu bez razloga, niti ce to kome pomoci, a tebi ce i te kako odmoci. Razvod ili ostanak zajedno ce biti njihova odluka. I oni na nju imaju svako pravo, ma koliko nefer zvucalo.

Rekoh ti vec- pokusaj da ih gledas ne samo kao svoje roditelje vec kao dvoje odraslih ljudi sa sopstvenim zivotima. Bice ti mnogo lakse tako.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptySub Maj 03, 2014 8:19 am

iva,znam da stvari nisu takve kakvim se prikazuju,ali nisam ja mislila bukvalno da bih zelela druge roditelje,vec mi se dopalo sto se kod njih u familiji svi druze i posecuju,a kod mene nije tako...deo moje familije je u inostranstvu,da ne ispadne da su divljaci svi Porodica 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyNed Maj 04, 2014 5:03 am

Да се не лажемо, многи од нас имају новчане проблеме. Многима плате касне, неки ни посао немају, али то није разлог нити изговор за опијање и дизање руке на ближње.
Родитељи првенствено треба децу да науче да буду задовољни и захвални оним што имају, колико год да је то мало, јер увек неко има више и неко има мање од њих. И са друге стране да се увек труде да стекну више и да својим радом дају пример. А колико читам овде није ни новац толики проблем, колико је проблем то што он постаје насилан када попије.

Није битно, ако се разведу. Њихова је то ствар. Боље је живети миран него у страху. Мени је тебе жао, видим да ти није добро, а видим и да си могла да се повредиш када те је гурнуо. Не дај Боже, да удариш главом о неко дрво, или исто тако да паднеш на нпр. стаклени сто који је у близини. Не очекује човек, не припрема се. А живот се окрене у секунди.

Слажем се са Ивом. Мама није мала, не треба ти њу да штитиш. Напротив, свака мајка треба да заштити своје дете, па ако је потребно и од рођеног оца.

Желим да ти буде боље.  Porodica 515354487 
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyNed Maj 04, 2014 9:29 pm

Znas kako kaze Tolstoj "svaka porodica je nesrecna na svoj nacin" pa tako i svako od nas ima neku slicnu pricu.Steta je sto su zivot i okolnosti dozvolile da se ljudi tako lako okrecu jedni protiv drugih,slican problem sam imala i ja,i tako s vremena na vreme to prestane al se opet ispolji i to onda kad najmanje ocekujem.Ali ono sto je najvaznije je da budes jaka i za sebe i za svoju majku.Ja smatram da treba da se umesas uvek ako mozes jer u takvim trenucima nasim majkama je potrebna podrska.Vecina njih zbog dece se nesto snebiva i cuti o tim problemima.Ako budes zelela jos da popricas o tome ja ti saljem pp
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptyUto Maj 06, 2014 11:05 am

Uvek cu se umesati ako se ovo bude ponavljalo, mozda nisam fizicki jaka od njega, ali u odnosu na majku mogu da je zastitim. Ma koliko to glupo zvucalo. Dok god ona bude cutala i povlacila se kad popije tako ce biti. Ona mu je rekla sta je imala, a njega je sramota i sve izokola pokusava da joj pridje, ali nikako direktno.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica EmptySre Maj 07, 2014 5:35 am

Auuu, dakle i kod vas je slična situacija kao i kod mene. Bojanče žao mi je što ti i tvoji trpite takvo ponašanje od strane tvog oca. Potpuno te razumem kada strepiš za to da se nešto ne desi tvojim najbližima, na svu sreću ili nesreću moj otac ne pije ali isto zna da se ponaša agresivno. Mom ocu sve smeta, živčan je mnogo i uvek sam mu ja kriva čak i zbog nekih gluposti, ja sam tu na dohvat ruke i uvek stradam kada je on neraspoložen, a ako nisam ja tu da se izdire na mene onda je tu moja majka ili sestra.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Porodica Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodica   Porodica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Porodica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Ljubav i sex :: Ljubav, emocije, veze-
Skoči na: