Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Citati, poslovice...

Ići dole 
+14
kajlina
malena mrvica
bevana
StormZ
meda
Jeci
Ferhundica
Lara
Amilie
Lus
~Lovely~
sister87
SchonFrau
Iva
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyPon Apr 08, 2013 8:05 pm

Znam šta znači izgubiti zauvek.
Zato se ne odričem nikog ko još uvek diše.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyČet Apr 18, 2013 9:06 am

Neke želje nikada ne prestanu da budu želje. Oblak sujete, straha, boli i besa prekrije ih, poput poklona, umota ih u celofan. Providni celofan. Provuče se tu po neki ožiljak, dubok. Provuče se i nova sreća za koju se često zapitaš da li je to zaista sreća, samo zato što si nekada bio nesrećan i voleo tu nesreću. Možeš da se mučiš pitanjima, možeš hiljadu puta da slomiš glavu o isti zid, a da nikada ne naučiš i ne shvatiš. Nije to aždaja zvana povređenost. To je želja.
Neke želje, ostaju da spavaju u nama. Zašto nas boli ako miruju i spavaju? Zato što se nikada neće ostvariti, samim tim nikada ih se nećeš ni osloboditi. Pored prvih ljubavi, prvog partnera, poljupca, tajne ljubavi, prve neuspele ljubavi, prve lažne ljubavi... Svako od nas prođe i lekciju zvanu „ono što će zauvek ostati u meni“. Kada okreneš novi list, shvatiš da ima nekoliko značajnih grešaka na prethodnoj strani... Kako znaš šta je greška ako ne pogrešiš? Možda je ljudski grešiti, ali treba znati da nema druge šanse za istu želju,u nekom novom vremenu. Neki ljudi umeju lepše da nas vole. Neke ljude umemo lepše da volimo.
Možeš da ukloniš bilo koji ožiljak, ali ne možeš sećanje na tren kada je nastao. Bes, trauma, bol, samo su posledica onih najvećih suza kada si molio život da te ne ranjava. Vidni ili skriveni, ožiljci su tako jebeno komplikovana stvar. Nosio ih na sebi, ili ih zadavao drugima nerazmišljajući... Kada se dozoveš razumu, treba da shvatiš da nikada neće biti isto. Uvek će te sačekati taj mučni, odvratni celofan, koji pokušava da ukrasi i zamaskira, bol, sujetu, slomljeno srce.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyPon Maj 06, 2013 10:32 am

Ima mnogo samih žena na svetu
sa jednim, dva ili tri deteta.
I čovek se pita,
kud su muževi otišli
ili kud su ljubavnici otišli
i ostavili iza sebe sve te ruke,
oči,
stopala i glasove.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyČet Maj 16, 2013 8:55 am

Obećala je da će doći ako bude
lepo vreme.
Brinuo sam o vremenu, pisao svim
meteorološkim stanicama.
Svim poštarima svim pesnicima a
naročito sebi.
Da se kiše zadrže u zabačenim
krajevima.
Bojao sam se da preko noći ne
izbije rat,
Jer na svašta su spremni oni koji
hoće da ometu naš sastanak.
Sastanak na koji već kasni čitavu
moju mladost.( Bećković)
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyPet Maj 24, 2013 8:25 am

Znaš prijatelju, ja sam nju voleo. Ono mislim, baš voleo. Istinski, ludo i bez razmišljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveća. Sa mnogima sam bio, ali uvek sam nju nosio u srcu. Najviše mi je trebala, a eto.. Baš njoj sam najviše bola donosio. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da volim, pa sam je terao od sebe. Stalno joj se vraćao, a ustvari bežao od nje. U jednom trenutku pokazao bih joj da mi je stalo, a u sledećem dokazao da sam djubre. I najgore od svega, kad god bih se vratio, ona je bila tu. A sada…
-A šta sada? Preboleo si je?
Ma kakvi! Ima trenutaka kada je zaboravim na tren, ono kad alkoholom ubijem zadnji komad mene.
– Zašto sada ne odeš i kažeš joj sve?
Eh, vidiš… Uspeo sam šta sam hteo. Otišla je od mene. Sad kad se vratim, više je nema. Kažu da voli drugog, znam da to nije istina.. Ali ..
– Idi do nje onda.
Ne mogu.
– Zašto?
Uključila je razum. Shvatila je da sam, ipak, preveliko đubre i da je ne mogu voleti nikad. Voleti onako, klasično. Ne mogu biti tu za nju, a uvek ću očekivati da ona bude tu za mene. Ne mogu kad joj bude najteže doći i zagrliti je, mada znam da ona meni bi.
-Tebe je nemoguće shvatiti!
Eh prijatelju,znam.. To čujem često. Samo jedna osoba mi je rekla da me razume..
-Ko!?
Pa, ona, druže…
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySub Maj 25, 2013 5:57 am

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate
osmehom. Osmehneš li se
odraslima, oni se pitaju: "Zašto se
ovaj smeje?"..."

Kapor
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyPet Jun 07, 2013 10:35 pm


Budite lepi i vedri kao ovo jutro. Izdržite tako koliko možete.
Smračite se, ako morate, tek kad se dan smrači.
Budite logični: bolje je da vam bude lepo nego ružno.

Dusko Radovic
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyPon Avg 19, 2013 8:13 am

Rekoh joj da je volim.Teško sam te dve kratke reči prevalio preko usta, uglavnom iz straha da će mi se zahvaliti to bi me dotuklo. Umesto toga ona je samo odćutala. Kasnije mi je ipak priznala da me je volela u tom trenutku, ali se plašila da izgovori naglas. Nije isto kad nešto misliš i kad kažeš. Tek kad izgovoriš glasno i jasno, to postaje stvarnost, u snovima se ipak kao i ja osećala bezbedno.. DJ.B. Citati, poslovice... - Page 8 3482649240 
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyUto Avg 27, 2013 8:34 am

Zar može čovjek tako potpuno uspavati svoju savjest? Zar može prekinuti misao , kao konac, i zabraniti sebi razmisljanje o posljedicama, ne želeći da zna za njih? Eto, izgleda da može..Nagon nas brani potpunim zaboravom, da bi nas spasao od mučenja zbog odgovornosti. Meša
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyNed Sep 08, 2013 8:47 am

Najbolji dan u tvom životu je onaj dan kada odlučiš da je tvoj život samo tvoj.
Bez izvinjenja ili opravdanja.
Bez ikoga na koga ćeš se osloniti, od koga ćeš zavisiti ili koga ćeš kriviti za svoje promašaje.
Dan je tvoj.
Čudesno je putovanje pred tobom i samo
si ti odgovoran za njegov kvalitet.
To je dan kad tvoj život zaista počinje.

Bob Movad
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyNed Sep 15, 2013 5:07 am

Citati, poslovice... - Page 8 2wn0
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySub Okt 05, 2013 1:15 am

Kroz zivot, uvek me je bio strah da ne izgubim osobe koje volim, ali ponekad se pitam da li se tamo, negde, neko boji da ne izgubi mene. Balasevic
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySub Okt 05, 2013 1:50 am

Lara prekrasno i pretuzno. Balasevic ...
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySub Okt 05, 2013 1:58 am

Iva ::
Lara prekrasno i pretuzno. Balasevic ...
Da.. Sve si rekla. aha  Takav je on.. Covek moze da se zamisli nad svakom njegovom recenicom.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyPon Okt 21, 2013 7:52 am

Teško je vjerovati, ali je istina: bio sam duboko ganut. Zato što me se jedan čovjek sjetio. Ni zbog čega, ni zbog kakve koristi, iz čista srca, ili iz šale, možda. Tako se, eto, kupuje pažnjom i stari okorjeli derviš, koji je mislio da je savladao sitne slabosti u sebi. A one, izgleda, ne umiru tako lako. I nisu ni sitne..."

Обожавам овакве људе, и све им дајем. fall in love 
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyPon Okt 21, 2013 7:59 am

Dervis.. aha 
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyČet Okt 24, 2013 9:01 am


"Пробуди ме сутра раније, причај ми нешто обично, као да ће управо киша. Волим ону у теби коју никоме не показујеш".

Перо Зубац
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyUto Okt 29, 2013 8:45 am


"Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske
a ljubavi ne bih imao
bio bih mjed što ječi
ili cimbal što zveči.
Kad bih imao dar proricanja
i znao sva otajstva
i sve spoznaje
i kad bih imao svu vjeru
da bih i gore premještao
a ljubavi ne bih imao - ništa sam!

Ljubav je velikodušna,
dobrostiva je ljubav,
ne zavidi,
ljubav se ne hvalisa,
ne nadima se;
nije nepristojna,
ne traži svoje,
nije razdražljiva,
ne pamti zlo;
ne raduje se nepravdi,
a raduje se istini;
sve pokriva, sve vjeruje,
svemu se nada, sve podnosi.
Ljubav nikad ne prestaje.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyUto Okt 29, 2013 9:27 am

Na jednu stranu vage stavili su srce, a na drugu dodavali cigle, jutra zemlje, nule, kvadratne metre, kubike, placeve sa pogledima na more, četrnaest karata, dvadeset karata...
Da je pored onog srca na tasu bilo još jedno, mogli bi na drugu stranu nasaditi i oktet slonova pa im ne bi pomoglo. Ovako, njeno usamljeno srdašce nije imalo šanse.
Iako je bilo poprilična stena...
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptyUto Okt 29, 2013 9:31 am

"Uvukao sam joj se pod kožu, tiho, lopovskim koracima ušao joj u san i tamo i ostao. Ostao zarobljen između njenog ponosa i moje želje. Njenog neukrotivog inata i mog egoizma. Što sam više bežao, više sam je želeo. Što se više vraćala, sve više sam je terao. Igrali smo igru u kojoj nijedno nije pokazivalo emocije, držali smo se onog ko prvi kaže ''volim te'', gubi. I nijedno od nas nije izgubilo, a iz bitke smo izašli poraženi oboje. Ona je ostala ukočena dama, puna inata, a ja? Ja sam, eto, ostao srcem tamo negde kod nje, a telom svake noći kod druge. A ona? Srce je sa sobom ponela, nije ga ostavila kod mene. A ni telo ne daje nikom. Rekla je davno, dok sam skidao pahulje s njenih usana da ona ide u paketu. Ne ide telo bez srca, a ni srce bez tela. Ja sam se nasmejao, i mangupski rekao "kako divan paket", ni svestan koliko ću dugo posle da se sećam svake njene reči.."
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySre Okt 30, 2013 1:48 am

Laro odakle je?
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySre Okt 30, 2013 2:47 am

Prvo je valjda iz Biblije, ako gresim, ispravite me.
A druga dva, Balasevic. roze devojka 
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySre Okt 30, 2013 10:30 am

Balasevic ima vrhunske citate. Uvek se odusevim kada procitam nesto njegovo.

Ja sam zapisala neke koji su mi se dopali...ali ne znam sad odakle su.

"Pronadjes ljude nalik na sebe, i stanes tako i ne verujes da ima neko kao ti - isti, bas isti...na ovom drugacijem svetu."

"Cemu praviti cuda za nekog ko ne vjeruje u njih?"

"I tako smo, cekajuci da jedno od nas dvoje predje preko ponosa, presli preko ljubavi." - Balasevic.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySre Okt 30, 2013 10:40 am

Pahuljice prvi mislim da je Mike Antica.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 EmptySre Okt 30, 2013 10:45 am

I ja sam mislila. Ali nisam sigurna bila, pa rekoh da ne lupam. Citati, poslovice... - Page 8 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Citati, poslovice... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati, poslovice...
Nazad na vrh 
Strana 8 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Kultura, nauka i tehnika :: Knjige-
Skoči na: