Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Candida!Upomoć!

Ići dole 
+32
Papapufna
tinkerbell02
koni
Rale89
inda
Masna
marrayya
Jeci
Lus
vitaaaaa
Oblacic
meda
Divlje_Dete
Yo**
Lubb.
akibeba
Jambi
Nastija
~Lovely~
pufnasta
Zabrinuta2
Bella
Iva
Kalla
sharon
Sunshine 27
Natalla
bevana
sanja
pahuljicaa
Ivana
Twiggy
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 6:40 am

Kalla....sve mi koje se mucimo sa candidom bismo ti bile do neba zahvalne ako nam kazes sta smemo a sta ne smemo da jedemo....Znam da su slatkisi potpuno zabranjeni,jer pospesuje razmnozavanje ove napasti....
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 7:21 am

Sunshine....Hvala ti puno!Mada,ja hleb i testa uopste ne jedem,lakto-vegetarijanac sam,jogurt pijem iskljucivo sa probiotskim kulturama,secere,pogotovo rafinisane, uopste ne unosim godinama......Znaci,nije do ishrane......Svakako cu pokusati sa uljem origana i sa tim cajem.....Ne moze da skodi.....I definitivno moram da poradim na imunitetu....
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 7:32 am

Twiggy unosis li ugljene hidrate uopste?I kako?
Nazad na vrh Ići dole
Zabrinuta2

Zabrinuta2


Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 43

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 7:58 am

Devojke,evo mene i na ovoj temi Candida!Upomoć! - Page 2 295018215 ...Da li ja mogu na svoju ruku da pijem lekove ili koristim neke vaginalete ili kremu za candidu?
Trebala bi od nedelje da idem kod gine.ali nemogu da izdrzim ovaj svrab i peckanje Candida!Upomoć! - Page 2 2367977953
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 8:29 am

Zabrinuta2 ::
Devojke,evo mene i na ovoj temi Candida!Upomoć! - Page 2 295018215 ...Da li ja mogu na svoju ruku da pijem lekove ili koristim neke vaginalete ili kremu za candidu?
Trebala bi od nedelje da idem kod gine.ali nemogu da izdrzim ovaj svrab i peckanje Candida!Upomoć! - Page 2 2367977953
Kremu mozes - ne moze da skodi...npr canesten za spoljnu upotrebu samo. Vaginalete i tablete NIKAKO na svoju ruku. Ali nikako. Kupi u apoteci caj protiv kandide. Dobar je eko-kandi. I sacekaj, strpi se. Ako uzmes na svoju ruku bilo sta od lekova, mozes samo jos gore da napravis...
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 10:38 am

Ja sam se zeznula,i uzela `Canesten` vaginalete sama.....Lekarka me izgrdila,i rekla da ti NIKADA ne radim,vec da se operem rastvorom sode-bikarbone i da se strpim.....Vaginalete uzimaj samo ako ti lekar prepise.....Ja muke mucim vec mesecima,i dosta sam se raspitivala...Kazu da je nekada bolje ne uzimati nista,prati se obicnom vodom,ispirati rastvorom s.b. ili sa acidi borici od 3% (kupuje se u apoteci)....Meni je pomoglo.....
Nazad na vrh Ići dole
Zabrinuta2

Zabrinuta2


Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 43

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 8:09 pm

Ja nazalost ovo vucem skoro 1,5 god.I ovo je kod mene svaki dan problem.Nije da imam neku pauzu(desi se nekad da sam 2 dana mirna i to ako mazem daktanol kremu),izludeh vise sa sekretom i svrabom.Pocela sam opet juce sa daktanol kremom jer nemogu da izdrzim vise.Ici cu od nedelje kod gin.,valjda ce mi dati nesto pametno Candida!Upomoć! - Page 2 2164293255 e jos jedno pitanje Candida!Upomoć! - Page 2 515354487 ,da li to moze i da se koza upali(crvenilo)i prema butinama od candide? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 9:40 pm

Zabrinuta...Mucimo istu muku...savet:nemoj da mazes `Daktanol` barem nedelju dana pre nego sto odes ko ginekologa,jer nece oci da ti uzme briseve......I meni se pojavilo crvenilo,ali na guzi......Doktorka kaze da je iritacija,samo sto meni nije jasno od cega.....Mislim da je to,ipk,posledica candide.....
Nazad na vrh Ići dole
Zabrinuta2

Zabrinuta2


Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 43

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 1:27 am

Pa da,tako imam i ja Shocked ,ma nece mi raditi bris sigurno jer radi po podne od nedelje a kod nas se samo pre podne to radi.Ali imam onaj nalaz od pre par meseci gde pise "Candida je izolovana u oba brisa",pa moze po tome da mi nesto valjda da Candida!Upomoć! - Page 2 1302637395 Samo da se ja vise ovog resim,da mi je neko pricao nebi mu verovala da se ovako muci..... Candida!Upomoć! - Page 2 295018215
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 4:25 am

Znam.....Katastrofa:-(.Ali mislim da ti nece nista dati na osnovu brisa od pre par meseci.....Znam da rade sve vrste briseva po privatnim laboratorijama,pa mozda mozes da odes kod njih.....Mozda jos nesto nije u redu....Bolje da budes sto posto sigurna...Meni su uzimali i vaginalni i cervikalni bris,i u oba je izolovana gadura:-(.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 4:40 am

Devojke, ozbiljno, probajte sa origanovim uljem, ne moze da steti, moze samo da koristi. Jeste da ima grozan miris i jos grozniji ukus ali se sve to zanemari jer ima efekta. Njegova osnovna uloga je da jaca imunitet, sto je vama kljucno u borbi protiv kandide. Dobar je i za lecenje raznih bakterija. Koristi se 21 dan, svaki dan po 12 kapi ulja.
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 4:47 am

Svi pricaju o tom origanovom ulju.....Isla sam danas da pogledam,i kosta 1800 din.....Cim legne plata,kupujem ga:-).
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 5:13 am

Kupi, neces pogresiti sigurno. Ja sam imala eserihiju, a kasnije i streptokoku i spasilo me origanovo ulje.
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 9:22 am

Hocu.....Nadam se da ce i meni pomoci....:-)
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 9:32 am

Meni se desilo nesto bas cudno,kada sam koristila pilule imala sam gljivice i uzasno me peklo posle odnosa,a sada je sve kao rukom odneseno,ne pece nista,sasvim normalno.E sad,nemojte me napadati ali ja i dalje mislim da su i pilule tu kao put do stvaranja gljivica.Ni sama nisam mogla da verujem da napokon vise nema onog ruznog osecaja pecenja posle odnosa.Nisam protiv pilula,koristicu ih verovatno opet,ali ovo sam ja primetila kod sebe.I pijte mnogoooo vode,kupite brusnicu i grickajte,dobra je za imunitet,razne gljivice i bakterije.Pa se valjda izborimo sa dosadom.
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptySub Mar 17, 2012 1:05 am

Znam ja da je od pilula,ali stvarno su mi neophodne zbog bolnih menstruacija:-(.Nadam se da ce se organizam nekako adaptirati na njih..Pocela sam da uzimam Lactogyn i neke probiotske vaginalete,pa ce mi i to valjda ublaziti ovu napast:-).
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptySub Mar 17, 2012 1:07 am

mozete i caj od origana da pijete.ako uspem da iscackam suncicin post sa onog foruma,prekopiracu vam kako ga ona sprema.
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptySub Mar 17, 2012 9:04 am

Hvala,Bevana:-).kiss
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptySub Mar 17, 2012 1:10 pm

evo suncicinog posta:
Postoji caj od origana koji se dosta reklamira medjutim apsolutno nema svrhe davati pare za njega jer to je obican origano kom su samo dodate arome kako bi imao malo lepsi ukus.
Ja sam kupila u bio sopu origano na meru i od njega kuvam caj i to tako sto voda provri o onda ubacim jednu kasicicu origana na jednu solju vode (250 ml ), sklonim sa ringle, ostavim da odstoji 5-10 min i nakon toga procedim. Posto radim nezgodno mi je da kuvam jednu po jednu solju caja tokom dana tako da ja ujutru skuvam litru caja, sipam u flasu koju ponesem na posao i pijem solju po solju kad mi padne na pamet. U principu nemoj da ga pijes na prazan zeludac tj. ako ga i uzmes pre dorucka odmah posle toga doruckuj, nemoj dugo da cekas... nije bas nesto prijatnog ukusa pa zbog toga.
Jos jednom cu ponoviti da ovo ne pijem na svoju ruku vec na preporuku ginekologa..
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptySub Mar 17, 2012 3:42 pm

Hm......Koliko ja znam divlji origano i ovaj `obicni` nisu isti........Kapiram da postoji neka razlika u hemijskom sastavu.....Ipak,vredi pokusati i sa ovom jeftinijom varijantom:-).Hvala puno,Bevana:-)kiss
Nazad na vrh Ići dole
Zabrinuta2

Zabrinuta2


Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 43

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyUto Mar 20, 2012 10:07 am

Evo mene opet Candida!Upomoć! - Page 2 650269930 .Bila sam danas kod gin. i pokazala sam mu onaj nalaz od pre par meseci gde pise da je candida izolovana.Pitam ga dal je to znacilo da je imam?..kaze pa...da... Rolling Eyes Mislim dobro jutro!!!!! Dao mi je da ponovim bris,u petak stizu rezultati.Dao mi je za to vreme da koristim daktanol vaginalete i kremu.Ja sam to vec koristila neznam ni ja vise kolko puta i sve je super dok ih koristim,cim prestanem sutra dan sve ponovo,svrab,sekret,crvenilo.... Candida!Upomoć! - Page 2 2089373836 Nadam se da ce mi dati od petka nesto drugo da koristim pa mozda i za supruga.Samo da ovo prestane,ovo je ludnica Candida!Upomoć! - Page 2 1130183300
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyUto Mar 20, 2012 10:19 am

ti mu naglasi da si to vise puta koristila i da ti prvo pomogne,pa se onda vrate svi simptomi.
muz moze da koristi istu kremu koji ti dobijes.
Nazad na vrh Ići dole
Twiggy

Twiggy


Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Zemun

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyUto Mar 20, 2012 10:39 am

Nasi lekari su totalne budale (cast retkim izuzecima).Ako muz ili zena imaju neku infekciju,uvek mora da se leci i partner.Inace je sve zacarani krug......I ja sam sada naterala decka da ode da mu uzmu bris....Kada sam pre pitala lekarku da li treba,rekla je da ne......Poslednji put je rekla da ,ipak,treba.....Potpuni idiotizam.....Obavezno neka i muz odradi briseve....Muskarci cesto imaju infekciju a da je ni ne osete.....
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyUto Mar 20, 2012 7:25 pm

Zabrinuta2 ::
Evo mene opet Candida!Upomoć! - Page 2 650269930 .Bila sam danas kod gin. i pokazala sam mu onaj nalaz od pre par meseci gde pise da je candida izolovana.Pitam ga dal je to znacilo da je imam?..kaze pa...da... Rolling Eyes Mislim dobro jutro!!!!! Dao mi je da ponovim bris,u petak stizu rezultati.Dao mi je za to vreme da koristim daktanol vaginalete i kremu.Ja sam to vec koristila neznam ni ja vise kolko puta i sve je super dok ih koristim,cim prestanem sutra dan sve ponovo,svrab,sekret,crvenilo.... Candida!Upomoć! - Page 2 2089373836 Nadam se da ce mi dati od petka nesto drugo da koristim pa mozda i za supruga.Samo da ovo prestane,ovo je ludnica Candida!Upomoć! - Page 2 1130183300

Candida!Upomoć! - Page 2 451624781 Candida!Upomoć! - Page 2 451624781 Candida!Upomoć! - Page 2 451624781 neko jednostavno ne treba da bude lekar. Promeni ga. Stvarno ti kažem. Ja kad sam promenila ginekologa uspela sam par stvarčica da sredim, oko kojih je moja dr pričala: ma nije to ništa.
Bol, svrab, crvenilo itd. itekako jesu problem.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 EmptyUto Mar 20, 2012 10:50 pm

sanja ::
Zabrinuta2 ::
Evo mene opet Candida!Upomoć! - Page 2 650269930 .Bila sam danas kod gin. i pokazala sam mu onaj nalaz od pre par meseci gde pise da je candida izolovana.Pitam ga dal je to znacilo da je imam?..kaze pa...da... Rolling Eyes Mislim dobro jutro!!!!! Dao mi je da ponovim bris,u petak stizu rezultati.Dao mi je za to vreme da koristim daktanol vaginalete i kremu.Ja sam to vec koristila neznam ni ja vise kolko puta i sve je super dok ih koristim,cim prestanem sutra dan sve ponovo,svrab,sekret,crvenilo.... Candida!Upomoć! - Page 2 2089373836 Nadam se da ce mi dati od petka nesto drugo da koristim pa mozda i za supruga.Samo da ovo prestane,ovo je ludnica Candida!Upomoć! - Page 2 1130183300

Candida!Upomoć! - Page 2 451624781 Candida!Upomoć! - Page 2 451624781 Candida!Upomoć! - Page 2 451624781 neko jednostavno ne treba da bude lekar. Promeni ga. Stvarno ti kažem. Ja kad sam promenila ginekologa uspela sam par stvarčica da sredim, oko kojih je moja dr pričala: ma nije to ništa.
Bol, svrab, crvenilo itd. itekako jesu problem.

da se nadovezem.kazem ja mojoj dr da mi tokom odnosa puca koza na medjici i da krvari,a videla je ona i tokom pregleda je puklo na istom mestu.i da mi je to veliki problem,em su mi odnosi bolni,em me to posle pece,a ona mi kaze ''ajde,molim te,pa nije to nista strasno'' .pa mislim se,tebi nije strasno,ne desava se tebi Rolling Eyes da ne pricam da je ona neka, vajna, nacelnica ginekologije. Candida!Upomoć! - Page 2 634406980


Poslednji izmenio bevana dana Uto Mar 20, 2012 10:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Candida!Upomoć! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Candida!Upomoć!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: