Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptySub Jun 23, 2012 10:23 pm

Sigurno sve znate da su nas nase mame po savetu lekara u to vreme obavezno kupale svako vece. Danas se savetuje da se beba kupa svako cetvrto vece.

Nama je patronazna kada je dosla rekla da je preporuka svako cetvrto-peto vece ali da mi sami odlucimo koliko cesto cemo bebu kupati.

Generalno gledano zaista i nema potrebe bebu kupati svako vece jer time sa njenej koze ispiramo zastitni sloj i bebina koza postaje osetljivija tako da je npr. Iskustvo pokazalo da su bebe kojima se kosica cesto pere podloznije temenjaci.

Ja smatram da je izuzetno bitno odrzavati higijenu na taj nacin sto cete bebu oprati svaki put kad se ukaki, a ne koristiti vlazne maramice u tu svrhu ( sem kada smo van kuce i nemamo mogucnost da bebu operemo ) a celu je kupatu svaki 3-4 pa cak mozda i 5 dan... ovo ipak umnogome zavisi i od perioda u kom je beba rodjena, bebe rodjene leti ipak treba cesce kupati nego bebe rodjene zimi.

Nas sin je rodjen u decembru, mi smo ga kupali svaku cetvrtu noc ali zato smo ga zaista prali apsolutno svaki put kad se ukaki... u pocetku je to bilo i po 5-6 puta na dan. Sad kad je doslo leto kosicu mu peremo svaku drugi dan a svaki dan ka tusiramo... naravno i dalje vazi pravilo obaveznog pranja nakon sto se ukaki.

Ja se uzasavam kada vidim kako mame koriste vlazne maramice... cak ima onih koje umesto da okupaju bebu uzmu i obrisu ih cele vlaznom maramicom... ja to ne mogu da shvatim... da makar uzme mokru pelenu i da prebrise bebu nego vlazne maramice... pa to je cista hemija i nikako ne moze da bude dobro za bebinu kozu.



Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyNed Jun 24, 2012 5:04 am

Nama su u skoli za trudnice rekli da se bebe kupaju svakog dana,dok recimo moja sestra koja zivi u Nemackoj,dobila je savet od lekara da dok ne odpadne pupak bebi da je samo prebrisu vlaznim sundjerom,nikako da je kupaju.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyPon Jun 25, 2012 9:08 pm

Nastija ::
Nama su u skoli za trudnice rekli da se bebe kupaju svakog dana,dok recimo moja sestra koja zivi u Nemackoj,dobila je savet od lekara da dok ne odpadne pupak bebi da je samo prebrisu vlaznim sundjerom,nikako da je kupaju.

Kod nas se beb u pordilistu kupaju svako jutro... ja sam bila sedam dana i svako jutro izmedju 8 i pola devet dolaze dve sestre, kupaju bebe, mere ih i obradjuju im pupak.
Dok npr. u Kragujevcu, Beogradu ( Zemun ) bebe se uospte ne kupaju i savet je mama da ih do prve kotrole samo brisu kako bi ih osvezili a i ako ih kupaju nikako dok ne otpadn pupak.

Nasem sinu je pupak otpao 12 dana ali posto je bio veoma visoko i lose podvezan imali smo prblema sa granulomom do nekih mesec i po dana. I pre otpadanja pupka i dok smo imali problem sa granulomom bebu smo kupali s tim sto je nismo spustali u kadicu vec je kupali preko ruke kako ne bismo kvasili pupak.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyPon Jun 25, 2012 9:30 pm

Joj,meni taj pupak deluje najstrasnije od svega sto se tice beba. Plasim se dal cu znati to da odradim kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyPon Jun 25, 2012 10:04 pm

Nastija ::
Joj,meni taj pupak deluje najstrasnije od svega sto se tice beba. Plasim se dal cu znati to da odradim kako treba.

Nije to nista komplikovano, veruj mi. Cim ugrabim malo vremena napisacu nase iskustvo, a ono je poprilicno posto smo se bas dugo "druzili" sa obradjivanjem pupka. Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) 650269930

pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyPon Jun 25, 2012 11:19 pm

Da li je za pupak najbolji recept- hidrogen 3%, menjati sterilne gazice i na kraju žuti prašak? ILi bivacin? Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyPon Jun 25, 2012 11:54 pm

Nama su u skolici rekli iskljucivo povidon jod!?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyUto Jun 26, 2012 12:07 am

To svako svoje priča izgleda... Baš sam čitala o pupku i uglavnom je to povidon jod, bivacin,a hidrogen za čišćenje... Ovo sa žutim praškom je kao stari "recept" ali ga mnoge babice i dalje primenjuju. Baš sam pitala mamu za pupak i ona mi kaže da je koristila žuti prašak.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) EmptyUto Jun 26, 2012 1:21 am

nanchika88 ::
To svako svoje priča izgleda... Baš sam čitala o pupku i uglavnom je to povidon jod, bivacin,a hidrogen za čišćenje... Ovo sa žutim praškom je kao stari "recept" ali ga mnoge babice i dalje primenjuju. Baš sam pitala mamu za pupak i ona mi kaže da je koristila žuti prašak.

Taj zuti prasak ( bivacin ) je sad gotovo zabranjen za upotrebu kod negovanja pupka a nekada je njegova upotreba bila obavezna ( svima nama su roditelji negovali pupak bas sa njim ). U principu u najvecem broju bolnica savet je jedino povidon jod i sterilna gaza. U nekim bolnicama savetuju troprocentni hidrogen ili oktanosept.
Najbitnija stvar je da prihvatite cnjenicu da bebe pupak tj. taj patrljak ne boli odnosno da one ne osecaju nista dok im cistite. Morate da uhvatite patrljak da ga pomerate sa strane na stranu i da obilno stavite povidon jod i preko toga sterilnu gazu... to je sve, nikakva druga nega nije potrebna... i naravno da ne kvasite dok patrljak ne otpadne. Stoga bebe u tom periodu kupajte preko ruke i to tako sto stavite npr. pelenu preko pupka i onda rukom stegnete pelenu i tako kupate bebu.

Kao sto sam napisala nasem sinu je 12 dan otpao pupak... jos u porodilistu su nam rekli da je visoko podveyan i da ce trebati malo vise vremena da otpadne i rekli da postoji mogucnost za stvaranje granuloma. Tako je i bilo tako da smo morali kod decijeg hirurga na spaljivanje... dva puta smo ga vodili itreci put je hirurg rekao da je sve ok, granuloma vise nema i da samo sacekamo dan-dva i da pocnemo i pupak da kvasimo. Mi smo sacekali pet dana i krenuli sa kupanjem u kadici. Medjutim posle 15-20 dana pupak je ponovo poceo da vlazi jer je granulom opet bio tu... usledila su opet dva spaljivanja i kao opet je sve ok, medjutim mi smo videli da to opet nije to. S toga sam ja uzela oktanosept i stapic za usi posto sam shvatila da postoji verovatno neki mali granulomcic koji je negde zavucen i spaljivanje mu ne moze nista tako da on iznova raste... sipala sam oktanosept na stapic i lepo stapicem ocistila unutrasnjost pupka... ujutru se na gazi pojavilo malo krvi, a uvece kada sam stapicem opet cistila izvukla sam granulom i to je bilo to... vise nije vlazio i sve je ok.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )   Higijena beba  ( kupanje, pranje, vlazne maramice... ) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Beba da ili beba ne
» Spavanje beba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: