Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Drage mame :)

Ići dole 
+22
una
Yo**
Jeci
Rale89
Lus
Lara
koni
Romanticna
~Lovely~
meyakhelet
Iva
Kalla
Nastija
kajlina
Ivana
JJEECCAA
Suncica5
nanchika88
inda
bevana
Natalla
*cinderella*
26 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Sledeći
AutorPoruka
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyNed Avg 12, 2012 7:57 am

Mame, baš danas razmišljam, nemamo neku uopštenu temu u kojoj bismo ćaskale o svojoj dečici. Drage mame :) 650269930

Ja ću verovatno svima uskoro dosaditi pričama o Alekseju. Drage mame :) 650269930 Šta da radim, svaki dan nešto novo uradi. Danas smo ga prvi put upecali da sisa palac. Drage mame :) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyNed Avg 12, 2012 8:03 am

Super što si otvorila ovu temu, kada nam se porode sve trudnice, biće ovde glavno ćaskanje Drage mame :) 650269930
Evo ja odmah da počnem da kukumavčim. Zadnjih nekoliko dana mi se apetit toliko otvorio da ovo nije normalno, stalno bih nešto grickala. Brinem da se ponovo ne ugojim, taman sam smanjila malo kilažu. Ostala sam trudna sa 76 kg otišla u porodilište sa 78.5kg i izašla sa 68.5kg i tu sam stala. Ne smanjuje se više, niti se povećava, još uvek. Dijete mi ne padaju na pamet, želim da održim mleko, čak i da ga povećam, a stvarno brinem da ne počnem da se debljam. Ima li neka neki savet. Kada mogu da počnem sa nekim vežbama?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyNed Avg 12, 2012 9:21 am

kako se tate snalaze?Drage mame :) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyNed Avg 12, 2012 11:45 am

Natalla, nemoj da gladujes, samo vodi računa šta jedeš. Da kucnem u drvo, meni se apetit ne povećava, samo sam užasno žedna. Jedem baš dosta voća, ali i mesa. Hleb skoro da ne jedem (ne jede mi se), a ni slatkiša ne mogu da pojedem kao ranije.
Ostala sam trudna sa 54kg, prvi put otišla u porodilište sa 65, nasekirala se tamo i došla kući sa 63,5. Kad sam došla u sredu kući, imala sam 59, a već u subotu 56,6. Stomak mi se polako vraća.
Tata se super snalazi, samo me malo brine da će ga razmaziti. Mnogo voli da ljuljuška i tako uspava Alekseja, ali i da ga drži i priča mu. Ne propušta nijedno njegovo presvlačenje, uvek je tu da asistira. Drage mame :) 650269930 Stvarno ne mogu da se požalim, pomaže mi maksimalno. Radi sve po kući, meni ne da ništa da pipnem i tera me na spavanje kad mali zaspi.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyNed Avg 12, 2012 1:16 pm

pepeljugice,samo ti uzivaj Drage mame :) 650269930
natalla,pokusaj da se hranis sto zdravije zbog bebe i tebe i nemoj da brines Drage mame :) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPon Avg 13, 2012 12:30 am

Super ideja za temu Drage mame :) 1071211947
Iskreno,da mi nije bilo mm kad sam došla iz porodilišta, ne znam šta bih. Depresija,umor, sve me snašlo,ali on je imao strapljenja za mene i zaista mi pomogao. Nosio je, prepovijao,radio sve osim dojenja Drage mame :) 650269930 I sada, baš mi je lepo kad ih vidim zajedno, srce mi puno! On je bio smireniji i snalažljiviji od mene na početku (valjda su to godine Drage mame :) 650269930 ), on je nosio dok ja kao nisam smela od rane.
Drugarica mi baš kaže da joj je dr posle carskog rekao da leži mesec dana (?!). Ne znam samo kako bih se brinula o bebi da toliko ležim!
Mame, da li ste kupile neke pumpice za nos? Drage mame :) 515354487
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPon Avg 13, 2012 2:27 am

Ja nisam kupila ništa za nosić, ali sam čula da je najbolje uzeti one aspiratore čiji kraj staviš u usta, pa tako izvlačiš sekret.
Mi u četvrtak idemo prvi put u savetovalište. Drage mame :) 650269930 Baš se radujem. Jedva čekam da čujem koliko je napredovao.
Bila sam danas kod ginekologa da mi pogleda ranu. Gnoji se, moram da stavljam jod, pa preko sterilnu gazu, pa tek onda uložak. U sredu idem opet da mi doktor to ispira. Baš sam se iznervirala, toliko sam pazila, i opet da mi se to desi.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyČet Avg 16, 2012 3:22 am

Drage ,mame! Kako ste? Šta radite? Kako su vam bebice? Drage mame :) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyČet Avg 16, 2012 7:39 am

Mi smo super. Polako me stiže umor, sreća pa mi suprug pomaže oko apsolutno svega. Malecka raste, polako popunjavamo garderobicu koja nam je bila velika Drage mame :) 650269930 U nedelju je otpao pupak, pa smo je juče prvi put lepo okupkali, napunili smo joj kadicu pa smo se brčkali Drage mame :) 650269930 Iako lepo i redovno jedem i dalje nemam dovoljno mleka, sve više ručka adaptirano mleko, pošto joj se apetit povećao. Kako se vi devojke hranite? Meni je patronažna sestra rekla da izbegavam paradajez i krastavac i da jedino mogu svežu papriku :/
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyČet Avg 16, 2012 8:59 am

Jedem paradajz,papriku, a izbegavam ljuto,začinjeno, grašak,pasulj,boraniju,jagode,citruse... A za mleko ne znam šta da ti kažem... Trebalo bi da važi pravilo da što je češće stavljaš na dojku, to će stimulisati proizvodnju mleka...Jel se izmlazaš između podoja?
Mi smo počeli da spavamo noću koliko toliko,ali me je zato danas izmučila-haos. Još uvek nije zaspala,sisa ceo dan,svakih 10 minuta sisa. Ne znam da li su grčići ili skok u razvoju,može biti malo od oba...
Sutra nam je čitavih 6 nedelja Drage mame :) 515354487
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyČet Avg 16, 2012 9:02 am

I mi smo super. Imam baš mnogo mleka, nadolazi mi na 2 sata, pa ne mogu da se naspavam od izmuzavanja, a ne od bebana.
Danas smo bili u savetovalištu. Mališa po njihovoj vagi ima 2900g, a toliko je imao kad su nas pustili iz porodilišta. To je nemoguće, on baš lepo sisa i dobio je podvaljak i obraščiće. Doktorka mi je rekla da između podoja ne sme da prođe više od 3 sata. Kao da izgladnjujem rođeno dete. Jadničak je plakao na sav glas i sav se tresao, stezao nas za prste dok ga je ona pregledala. Došlo je i meni da plačem. Na kraju se i upiškio i ukakio, pa je doktorka rekla da, sudeći po stolici, on nije gladan.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyČet Avg 16, 2012 9:28 am

Ma stalno praznim grudi i posle podoja. Ako spavka duže od dva sata a to je često, ja opet pumpicom praznim, kada ručka formulu i tada pokušavam da izvučem mleko i pumpicom i ručno. Ali nikada nije dovoljno. Eva sve više ručka a meni se količina ne povećava. Pijem čaj za dojilje i redovno jedem raznovrsno i voće i povrće i kuvano i pijem mnogo vode i mleka. I opet ne ide. Evo zadnje ručkanje je prvo išlo dojenje sa obe dojke, pa onda moje mleko u flašici i na kraju formula jer nije bilo dovoljno. Grudi su mi pune samo ujutru, tada lepo siki i ja posle pumpicom izvučem i to ostavim u frižideru za kasnije. I posle toga je sve manje mleka, da bi na kraju imala 2 ili 3 vezana obroka adaptiranog mleka. A sada i preko dana "presušim" pa i tu popije po 2-3 porcije.
Izvinite što vas smaram ovim. I samoj sebi sam se već smučila.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyČet Avg 16, 2012 10:58 am

cinderella, veruj mi da ja ni doktorima ne verujem! Mene je pitala dr na koliko je dojim,a ja kažem- Na zahtev. A ona meni- A na koliko je to? (Kao da je dete isprogramirano!). Čitala sam da bebe koje imaju žuticu treba buditi. Šta znam,sebe sam ubedila da najbolje znam šta je za moje dete dobro i da ,koliko god napredovala, ona nije gladna! I kod mene sa mlekom isto kao kod tebe- nadolazi, curi itd,ali su meni grudi mekane i ne izmlazam se uopšte,ali jesam prve 3 nedelje i to mi je bilo baš mučno (a ručno sam se cedila). I da, dok ne prođe mesec dana od rođenja, ne veruj vaganju!
Natalla, verujem da ti je teško i da si se opteretila,ali šta sad- sve si dala od sebe! Uživaj u svojoj bebi i nemoj da se nerviraš Drage mame :) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPet Avg 17, 2012 2:13 am

Natalla, ne muči sebe. Nisi ti kriva. Sve moje drugarice su potpuno izgubile mleko ubrzo nakon porodjaja, pa ništa ne fali njihovoj deci.
Nanchika, daješ li Olji vitamin D? Nama je doktorka prepisala D3 200, ali nigde ne možemo da ga nađemo.
Bila sam i danas na previjanju ove moje rane. Stanje je nepromenjeno, pa idem i u ponedeljak. Odšilo se. Kaže dr da nisam ja ništa zeznula, to se jednostavno desilo.
Ostavljate li bebe nekom na čuvanje? Moj muž je pozvan na rođendan večeras, a i ja u isto vreme treba da idem na drugi rođendan. Mogle bi tetke da čuvaju Alekseja, ali meni nije svejedno da im ga poverim. Da li preterujem?
Mališa od danas ima JMBG. Drage mame :) 650269930
I još nešto da vas pitam - gde nam je HappyFutureMum? Baš se dugo ne javlja. Nama su termini bili blizu, pa sam mislila da ću je videti u porodilištu, ali nisam.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPet Avg 17, 2012 3:05 am

Dajem joj Vigantol kapi (to je vitamin D), a svi koje znam uzimaju ove kapi,za te tvoje nisam čula... Jel mu nudiš vodu? Do sada smo pili prokuvanu,a sada joj Rosu neporkuvanu i to na flašicu.
Uh, ja Olju i dalje ne ostavljam nikome. Škakljivo pitanje Drage mame :) 650269930 Izbegavam da se izmuzem pa da joj ostavim u flašicu. Tek sam joj danas sipala vodu u flašicu i dala malo. Ne preteruješ, ja ne znam kad cu moći bilo kome da je ostavim. Ne zato što ne verujem nikome,već je dojenje problem.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPet Avg 17, 2012 8:01 am

Meni je doktorka rekla da probam da nađem te kapi, pa ako ne nađem, da uzmem vigantol. Kao, te D3 su bolje.
Pokušala sam da mu dam vodu, popije, pa ispljune. Davala sam mu prokuvanu rosu.
Devojke, ja baš imam mnogo mleka. Mališa je sisao 45min, i izmuzla sam 150ml.
Na kraju nisam otišla na rođendan. Nisam mogla da ostavim malog miša.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPet Avg 17, 2012 10:31 am

Šta radiš sa mlekom koje izmuzeš? Da nisam imala ragade, mogla sam gs pumpicom izmlazati i ostavljati,ali,avaj...
To je super što tako imaš puno! Ja sam prestala da se cedim oko 3.nedelje jer sam isto imala i previše mleka,pa da mi ne bi nadolazilo još više.
Kako spavate noću? Na koliko se bebe bude?

Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPet Avg 17, 2012 12:57 pm

Zamrzavam ga. Kaže mi patronažna sestra da u zamrzivaču može da bude 3 meseca. Nikad se ne zna, ako se razbolim pa moram da pijem lekove zbog kojih ne smem da dojim, imaću to mleko da mu dajem.
Moj mališa se noću ne budi, samo malo kasnije zaspi i probudi se rano.
Meni je on odmah napravio ragade, pa su me spasle veštačke bradavice.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPet Avg 17, 2012 9:18 pm

Ne mogu da verujem koliko se razlikuju saveti vezani za zamrzavanje i čuvanje mleka. Meni su rekli da u zamrzivaču može da stoji i preko 6 meseci. A u frižideru prvo su rekli 24h a onda 12. A na sobnoj temperaturi sat-dva.
Eva je produžila noćno spavkanje, budi se na četiri sata, tako da imamo dva noćna hranjenja i svi se lepo naspavamo. Preko dana ručka na 3-4 sata. Muči je stomače, ali ništa strašno, samo se malo ukenjka i to je to. Za sada Drage mame :) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptyPet Avg 17, 2012 11:32 pm

Jedino se moja šmizla budi kao novorođenče Drage mame :) 364988687 Sad je počela da uvodi buđenje na 3,5-4 sata,ali to je daleko od onog kada mame kažu da lepo spavaju celu noć. Sad imamo problem kad se probudi kao da se prestravi,pa je onda to plakanje strašno, čak se i ja uplašim! Onda moramd da je uzmem,mazim,ljubim,da se smiri...
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptySub Avg 18, 2012 12:24 am

Ja bih pored mog malog miša mogla lepo da se naspavam da nije tog mleka. Usred noći ustajem da se izmuzem. Grudi mi baš nabreknu. Izluđuje me to.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptySub Avg 18, 2012 12:36 am

Hajde da se menjamo Drage mame :) 364988687 MOje ne nabreknu ni posle 4 sata. Ti ustaješ,pa ustaješ Drage mame :) 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptySub Avg 18, 2012 1:06 am

Čega? Beba ili sisa? Drage mame :) 364988687
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptySub Avg 18, 2012 1:34 am

Dobro pitanje Drage mame :) 364988687 Beba , samo 1 noć da se naspavam kao čovek Drage mame :) 364988687
Proćiće i to izmlazanje,ondA je sve uživancija Drage mame :) 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) EmptySub Avg 18, 2012 7:35 am

Devojke jel izvodite bebice u šetnju i kada ste imale prvu šetnju? Nama je prva bila devetog dana, izašli smo ispred zgrade Drage mame :) 650269930 Prve tri šetnje su nam bile svaki drugi dan, a onda svaki dana, a sada smo imali par puta i po dve šetnje. Malecka uživka kada je u parkiću. Dremka i posle lepo ručka i još lepše spavka Drage mame :) 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Drage mame :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage mame :)   Drage mame :) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Drage mame :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 28Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Sledeći
 Similar topics
-
» Kolica
» Drage trudnice :) 2. deo
» Drage trudnice 3. deo :)
» Drage trudnice :)
» NAKIT - Uspomene na neke drage osobe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: