Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 MENSTRUACIJA

Ići dole 
+10
pahuljicaa
kajlina
Rale89
bevana
~Lovely~
Ivana
inda
Jeci
Iva
tinkerbell02
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 2:25 am

Ja sam dobila pre 3 dana i bukvalno kap prave krvi nisam videla...samo bas taman i jak sekret,i znate vec kako izgleda i malo zrnasto...tako da racunam da je sve ok zbog pilula MENSTRUACIJA - Page 2 650269930 Nikad ja nisam imala obilne,oduvek imam bas oskudne...

rale,to vec nije normalno...normalno je da izgubis 30-150ml krvi...ili kao sto je pahuljica rekla soljicu kafe MENSTRUACIJA - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 2:52 am

Rale,pokusaj da ne izlazis na sunce iz onog razloga koji je Kajli navela.ja mislim isto sto i ona.
nisu svi ciklusi isti-nekad je vise,nekad manje obilna.
nije od ranice.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 2:57 am

Bar me trenutno ne boli, inace znam nekad da umirem od bolova, ali me zato nervira ovo sto svakih par min. Nijagarini vodopadi ... A na moru mi je bas bilo onako prosecno, ni previse ni premalo nego kako treba ... Dopro pa me nije zadesilo ovo tada.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 3:22 am

jao,kakvi zivopisni opisi! MENSTRUACIJA - Page 2 650269930
pa eto,mozda je od promene klime.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 3:25 am

Ne verujem da je do klime, ko zna zbog cega je.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 3:41 am





Zašto se dešava da menstruacija kasni?

Razloga za izostanak menstruacije ima više, a mi vam predstavljamo one najverovatnije. Jedan od čestih uzroka neredovnih menstruacija je stres, ali i nezdrave navike koje isrpljuju telo i remete hormonsku ravnotežu.

Uspostavljanje redovnog menstrualnog ciklusa može da traje nekoliko godina. Za menstruaciju je važna i pravilna ishrana, ako jedete premalo, jednolično, podložni ste bulimiji ili anoreksiji vaš menstrualni ciklus može da varira. Preterano vežbanje može da iscrpi telo, naročito u vreme njegovog razvoja. Ali telo iscrpljuju i droge, alkohol, pa i neki lekovi. I promena rutine ili klime može da pobrka vaš menstrualni ciklus.

Neredovnost menstruacije, odnosno njeno izostajanje može da bude kratkotrajne ili dugotrajne prirode. Ako vam je menstruacija duže vreme neredovna i obilna, najpametnije je da se posavetujete sa svojim lekarom kako bi utvrdili da ne postoje ozbiljniji zdravstveni uzroci izostanka. Takođe kod žena koje se bliže menopauzi prirodno je da dolazi do nepravilnosti u menstrualnom ciklusu. Kod nekih žena pak menopauza počinje nepridveđeno rano.

Može da se dogodi da se radi samo o povremenim izostajanjima, ili da vam menstruacija kasni samo mesec ili dva. U tom slučaju se zapitajte da li ste u tom periodu nešto promenili u svojoj normalnoj životnoj rutini, piše Intimate Medicine. Da li se u vašem životu pojavilo više stresa, jeste li promenili prehrambene navike, da li ste puno pili …? Ako ste na neko od ovih pitanja odgovorili potvrdno, najverovatnije ste dobili odgovor na pitanje zbog čega vam izostaje menstruacija.




http://zena.blic.rs/Zdravlje/11239/Zasto-se-desava-da-menstruacija-kasni


i sa istog sajta:

PREOBILNI CIKLUSI
Ako jednom ili dva puta godišnje imate abnormalno jaku menstruaciju, to nije ništa čudno. Ali ako se to dešava nekoliko meseci zaredom, to može biti znak endometrioze, mioma ili ciste. Sve troje mogu da izazovu neplodnost ako se ne leče, pa posetite lekara. On će vas poslati na ultrazvuk i analize krvi. Pilule za kontracepciju mogu malo da olakšaju simptome, ali ponekad je potrebna operacija.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 5:13 am

Shocked  Hvala Ivana za ovo ... Mada sam ja pre jedno 6 meseci isla na ultrazvuk i to onaj vagnalni kaze ova da je sve ok, isla sam i na UZ abdomena, i naravno niko nema pojma zasto me poleo pregled i zasto su mi toliko obilne menstruacije ...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 5:37 am

pa onda i jeste sve ok.nema potrebe da panicis.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 6:49 am

Ne panicim nego me nervira . P.S. to sto ovi lekari kod mene kazu da je sve ok, ne mora da znaci, ne bi bilo prvi put da pogrese, vec sam objasnjavala da su mogli da me ubiju pa puta, a gresili su mali milion puta ... Kada budem bila pri parama otici cu jednom kod nekog dobrog privatnika, ne bih bas sa time da se zezam, pogotovo sto mi se blizi vreme kada cu zeleti decu .
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 7:13 am

rale,kako se ti osecas ? da li si iscrpljena ili malaksala ili je sve ok ?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 7:19 am

ako cujes da je neki doktor koji radi privatno bas dobar,skupi novac pa idi.a pre toga mozes da se raspitas koji drzavni je dobar,jer to sto radi privatno nije garancija da je dobar.ima nekih jako bezobraznih sto ti samo uzmu novac i otkace te.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyPet Jul 26, 2013 7:40 am

Ja imam iskustvo s privatnicima...i to bas lose MENSTRUACIJA - Page 2 650269930 svakom je bilo samo da uzmu novac...a to sto sam ja jos uvek dete fakticki, to njih ne zanima...a meni je isto tako bitno zdravlje jer ne zelim zbog njihovih propusta da imam probleme u trudnoci kasnije...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 2:00 am

Kasni mi menstruacija vec nedelju dana (ako racunam od 30-og dana ciklusa, ako bih racunala od 28-og, koliko mi obicno traje, bilo bi cak 9 dana), svi odnosi su bili zasticeni kondomom, decko kaze da uvek proveri da nije pukao, tako da bi sve trebalo da bude u redu. Mene brine sta bi moglo da bude uzrok tome? Pisala sam vec da sam u januaru cak dva puta dobila grip, tako da sam maltene dve nedelje bila bolesna (u sustini, zbog toga smo svega dva, tri puta uopste imali odnose proslog meseca), ali je sestra pocela da me tripuje da sam mozda ostala trudna i pored zasticenih odnosa, kao kondomi nisu najpouzdaniji bla bla, pa sam vec pocela stvarno da se brinem MENSTRUACIJA - Page 2 1371890812 Nisam radila onaj test do sada jer sam smatrala da nema potrebe. Sinoc i jutros sam imala bolove u stomaku i jajnicima, ali od menstruacije nista MENSTRUACIJA - Page 2 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 2:06 am

bella,verovatno ti kasni jer si bila toliko prehladjena ...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 3:20 am

Da, ali vec toooliko dugo. Ne znam da li bih trebala da idem kod ginekologa ako ne dobijem do ponedeljka? Ili da uradim test? Mada mi deluje da stvarno nema potrebe za tim.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 3:36 am

Mozda imas neku upalu? Otidji kod ginekologa ako ti bude bas kasnila.
Mada mislim da ti kasni zbog te prehlade, to nije toliko puno. A za test stvarno mislim da nema potrebe..
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 4:37 am

Bella od prehlade je i promene vremena. Strpi se jos par dana. Pa ako ne bude ni do petka (npr.) odradi test. Ali cim su krenuli simptomi, bice sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 9:41 am

Laro, to je i meni palo na pamet, ali kaze mi sestra da upala jajnika mnogo boli, mene onako probode tu i tamo, kao kad treba da dobijem.

Hvala devojke, smirile ste me malo MENSTRUACIJA - Page 2 650269930 Iva, uradicu tako MENSTRUACIJA - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 10:20 am

Bella jesi li pila mozda Defrinol zbog prehlade?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptySub Feb 01, 2014 11:56 pm

Ne, pila sam Rinasek. Sto?
Sad vidim da i Rinasek i Defrinol sadrze pseudoefedrin, ima li to ikakvog uticaja na ovo? Ja sam cak popila dve kutije Rinaseka u razmaku od nedelju dana, posto sam dva puta bila bolesna.

Inace, sinoc sam imala uzasne grceve u stomaku, bas kao kad dobijem. Morala sam da popijem dva Raptena, ali evo, i dalje nista MENSTRUACIJA - Page 2 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 12:33 am

Rinasek je za alergijsku kijavicu, ne za virusnu. A pitala sam te za Defrinol, zato sto on moze da utice na ovulaciju, pa samim tim i na odlaganje menstruacije ili njenim ranijim "dolaskom". Inace i sama prehlada moze da utice na ciklus + lekovi. Ja na tvom mestu ne bih brinula/ Ali obavezno poseti ginekologa. Svako kasnjenje menstruacije duze od deset dana zahteva konsultaciju i pregled kod ginekologa. MENSTRUACIJA - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 1:13 am

Da, znam, ali meni ga cesto daju za prehladu ako nemam temperaturu i glavobolju, a kod mene i jeste najveci problem bila kijavica i curenje nosa.

A koji sastojak Defrinola utice na to? Posto sam sad kopala malo po netu, Defrinol sadrzi ibuprofen i pseudoefedrin-hidrohlorid, a Rinasek triprolidin-hidrohlorid i pseudoefedrin-hidrohlorid - znaci ovaj drugi sastojak im je zajednicki, a ako nije do njega, onda ustvari ibuprofen utice na ovulaciju?

EDIT: Ovo sam sad nasla na netu: "Pseudoefedrin-hidrohlorid je dekongestiv, lek koji dovodi do sužavanja krvnih sudova (vazokonstrikcija) u sluznici nosa i na taj način omogućava bolju prohodnost nosa." Znaci to je taj sastojak koji je isti i u Defrinolu i koji suzava krvne sudove. Moze li to da ima uticaja na menstruaciju?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 1:56 am

Bella cim suzava krvne sudove ima uticaja. Nemoj da pijes Rapten, isto suzava krvne sudove. Ako te i dalje boli a ne pocinje krvarenje, popij Brufen (JEDAN). Od toga bi trebalo da krene.
Nemoj da se zezas sa Raptenom, ja sam na hitnoj zbog njega zavrsila, bas zato sto mene najvise boli pre nego krene, on mi je samo pojacao grceve a nigde krvi.

Edit: Htedoh da kazem da je Rapten dobar, ali ne vise od jednog pogotovo dok ne prokrvaris.

Edit2: Mani da guglas po netu i da se opterecujes, sama sebi nabijas stres zbog koga ce ti mozda jos vise kasniti. Izadji napolje, idi na kafu, popije caj, gledaj film, samo ne razmisljaj o dobijanju.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 2:25 am

Pricale su mi apotekarke da izbegavam Rapten, ali ja stvarno imam nenormalne bolove kad dobijem i samo mi on pomaze MENSTRUACIJA - Page 2 1371890812 Probala sam sa svim drugim mogucim lekovima i nista. Ne mozete da zamislite kako je to, nekad mi dodje bukvalno da vristim od bolova. Cak mi ni jedan Rapten sam ne pomaze, moram u startu da popijem dva.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 3:37 am

Rapten K?
pa on ima 50mg! i ja popijem dva odmah.
ili Rapten Duo?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MENSTRUACIJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MENSTRUACIJA   MENSTRUACIJA - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MENSTRUACIJA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Izostanak menstruacije
» Crna menstruacija?
» pilule i menstruacija !!!
» Produzena menstruacija
» prerana menstruacija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Menstruacija-
Skoči na: