Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mito i korupcija u zdravstvu

Ići dole 
+9
inda
nanchika88
Iva
Lara
una
Ivana
Lus
*cinderella*
bevana
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 8:58 am

Citat :
Bev, neće ti niko radi cr bez indikacija..

Kazu da ovde kod nas za pare,moze sve.Ne znam samo kolike pare su u pitanju.


Ovo za Pancevo tako lepo zvuci.Tuzno je sto svuda nije tako.

Jeste li vi davale novac lekaru koji vas je porodio tj neko od vasih,odmah posle porodjaja?Svakakvih prica sam se naslusala,a tako sam protiv tog davanja.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:10 am

Ne. Porađala me žena koja mi je kao bila "veza". Moja tetka je bila vaspitačica njenom sinu. Za baksuz, ta ista doktorka mi je prekinula prethodnu trudnoću. Oladila sam se kad sam je videla. Nisam imala nikakav specijalni tretman, osim što sam mogla sama da odlučim da li želim da mi prokine vodenjak i što mi je upisala u istoriju da mi je to prva trudnoća. Kad sam izlazila iz porodilišta, dobila je parfem, knjigu i buket cveća. Sve zajedno je koštalo 40-50€. Čak je prvo odbila da uzme, ali je pristala jer je moja mama insistirala i rekla da je reč o sitnici, znaku pažnje, a ne o vrednom poklonu.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:13 am

Ни ја не бих царски. Само уколико мора. И више сам за то да дам паре за апартман (што ћу дати 100%). Волим када сам сама у соби, са бебицом, уз оброк који наручим, телевизором, својим купатилом, приватним посетама. А не, пошто је сада фора да беба буде уз маму све време), једна беба заплаче, ето се и моја буди.

Епидурал кошта тако око 15-18.000. Зависи где.
Иво, јесте, од тога је! Нажалост, истина је да је доктори уче на нама. Ко ће још да се научи на лешу? Нико. Уче се на живи људима. Погреше, па науче. Зато један др може бити сјајан Ани, али Јелици да буде катастрофа. Исто са епидуралом, једној може сјајно да да, другој да скроооз омане.


А паре нећу жалити. Мислим, ако их будем имала. Ако треба да им платим, а да играју око мене, платићу им, па нека се носе! То је срамота!


Poslednji izmenio Lus dana Ned Jul 28, 2013 9:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:14 am

davali su svi koje znam...i ja sam protiv,ali...Rolling Eyes 

Pepeljugo,hvala na informaciji.mislim da ne mogu,ali raspitacu se kada dodje vreme za to.nadam se da nece biti pocetkom sledce godine...Rolling Eyes 
a odlicna je ta pancevacka bolnica-tamo rade (besplatno) briseve na hlamiduju,urea i mikoplazmu.a ima i bas dobrih doktora.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:46 am

Moja spremnost i stav i sve je 0 Mito i korupcija u zdravstvu 755705644  I ici ce u minus kako se datum bude priblizavao.

A Lus za te pare sto das lekaru niko ne igra oko tebe,nego te samo porodi.Zato sam ja protiv davanja,jer oni tamo rade svoj posao,za koji primaju platu.

I do skoro sam bila za apartman,ali kad se razmislim kako cu ovako panicna i sa 10000 pitanja sama.Kad si u sobi sa nekim bar mozes da se posavetujes,da podelis muku Mito i korupcija u zdravstvu 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 10:03 am

Drugarica moje drugarice se porodila carskim 3 dana pre mene. Sretale smo se često, videla sam je 12 dana posle porođaja (9 dana posle mog) i bila je u boljem stanju. Mesec dana kasnije, ja i dalje nisam mogla da sedim, a ona je jurcala za starijim sinom i vozila bicikl.

A što se tiče tog davanja mita, ne dam! Svakog meseca mi od plate odbijaju za zdravstveno osiguranje, dakle, već sam im platila. Ni meni ne plate dodatno roditelji da učim njihovu decu. Druga stvar je kad postoji cenovnik, kao u Pančevu, pa platiš i dobiješ fiskalni račun.

Devojke, izvinjavam se za priču o iskustvu moje mame. Nije mi bio cilj da vas plašim.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 7:54 pm

Јао, хаоса! То ми је најстрашније. Да се нешто не деси баш тада. А често чујем да се нагутају плодове воде, да се упетљају о пупчану врпцу, да удахну пре него што треба, да не могу да се окрену. Једна мала Анђелија се изгребала по лицу.  
А колико остајете у породилишту? Ја сам првенствено за апартман јер је мени представа соба где су труднице као касарна. Типа, 10 кревета,па 10 беба, па пута 10 посета...

Ти пепељуго као да си имала апартман! Супер што вас је било само три.
 Mito i korupcija u zdravstvu 650269930

Мито мени неће моћи ни да траже. Има све са титулом да им се представим, па ће да се ус***. Можда будем министарка правде, пре тридесете, као наш министар. Mito i korupcija u zdravstvu 312503953Тако, ако вам треба нешто само ме зврцните.
Nazad na vrh Ići dole
una

una


Broj poruka : 247
Datum upisa : 17.03.2012

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 8:00 pm

Ja ne znam jos uvek kako cu se poroditi,imam nisko usadjenu posteljicu,koja,ako se ne povuce na gore,predstavlja apsolutnu indikaciju za carski rez,tako mi rekose.U nasoj bolnici je mito svakodnevna pojava,moj komsija,cija se zena porodila skoro kaze da mi je lekar posle porodjaja samo pruzio ruku i trazio novac...ja ludim na takve stvari...zbog cega da mu dam?Zar on nije placen da me porodi?Rekla sam muzu da ni u ludilu ni dinara ne da...stoka jedna...
Lus ,ako bude neke frke,budi u pripravnosti u januaru Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 8:09 pm

Да се разумемо, мислим да нико овде није за мито. Али сам се ја наслушала жена које су се породиле само тако. И речи су биле: На првом порођају ништа им нисам дала, и прошла сам као поса по трњу. На другом сам дала, цвркутали су око мене.

Ја сам недавно имала ситуацију, било је питање да ли мој отац да да ортопеду мито. Јер је ортопед једно ђубре неопевано. Била сам против. И нисмо дали!

И то нема везе са платама, да ли су им мале или нису. Ваљда си завршио тај факултет, а претходно га уписао јер га волиш. Твој циљ је помагање људима. Доктор на првом месту треба да буде човек, и да буде стручан. А ови наши су ђубрад нестручна.
Nazad na vrh Ići dole
una

una


Broj poruka : 247
Datum upisa : 17.03.2012

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 8:13 pm

Slazem se...
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 8:42 pm

Nisam ni ja za davanje mita, naravno. To je odvratno ako traze. Ali ima divnih doktora.
Naravno da su zavrsili svoje fakultete, ali ko kaze da je sistem dobar? Neki dan sam cula da za specijalizaciju za neurologa treba 9 godina. (mozda je to pogresna informacija, ne znam, sad sam procitala da za neurohirurgiju traje 6, u svakom slucaju treba da budu bolje placeni) I ako bih nekom dala, onda bi to bili doktori, ako sam zadovoljna. Bolje njima nego policajcima. I to sve zato sto mnogi u ovoj drzavi imaju vecu platu od doktora.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:06 pm

Lus ::
Ваљда си завршио тај факултет, а претходно га уписао јер га волиш. Твој циљ је помагање људима. Доктор на првом месту треба да буде човек, и да буде стручан. А ови наши су ђубрад нестручна.

Ovo sam i ja mislila. Medjutim dosta njih upisuje taj fakultet zbog prestiza, novca, roditelja...I nazalost takvi prvi dodju do posla.

Lara, koliku bi platu trebalo da imaju?

I ta specijalizacija ide iz budzeta, kosta ihaha, ne placaju je oni iz svog dzepa. A kad se specijalizuju o trosku svih gradjana ove drzave onda urade ovo:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/395970/Nemacka-trazi-srpske-lekare-i-inzenjere-minimalna-godisnja-plata-35000-evra

Pri tom, jesam za to da svako ide gde mu je bolje (otisli smo i mi, zar ne?) ali mi je malo muka od te kuknjave kako je njima mala plata. Ima ih dosta ne birou koji bi za tu platu radili, ako im je mala neka odu gde daju vecu. Ali bi to trebalo urediti kao sa vojnom akademijom, ako ti je drzava placala specijalizaciju onda toliko i toliko godina moras da odradis taj novac ulozen u tebe. Ili neka idu van sa opstom praksom.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:21 pm

Лично мислим да то нема везе са висином плате. Него од особе. Неки људи раде за 30.000, а високо су образовани. Када им понудиш мито, то је за њих увреда. Други раде за 100.000 и више, њима је као добар дан. Од мита купују станове по Београду. Знам из прве руке.

А могли бисмо једну тему о миту. Mito i korupcija u zdravstvu 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:23 pm

Lus podeli slobodno. Mito i korupcija u zdravstvu 1071211947 I ti si "plavi" clan.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 9:29 pm

Nisam cula ni za jednog lekara ovde da je odbio novac Mito i korupcija u zdravstvu 515354487 

Tesko cete podeliti temu,jer su komentari isprepletani i o porodjaju i o mitu.A i to mi nekako ide jedno sa drugim :DCim krene prica o tome,odmah kazu da spremimo novac i da se ne zezamo.Iako smo oboje protiv.
Ne znam o kojim iframa se radi ovde,sramota me da pitam.Cula sam da je u Bg-u tarifa 500 e.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 10:19 pm

jao,jeste-pokazu ti bebu  kroz neko prozorce,kao mali salter,a porodilju mislim da niko ni ne sme da poseti?za ovo prvo sam sigurna,jer sam videla,a za drugo nisam.samo sam deckove sestre posecivala,a njima je majka bila med.sestra pa je bio drugaciji tretman.

necu sad da sirim pricu,ali sramota je koliko su doktori malo placeni.tako da,u neku ruku i razumem njihovo ponasanje.a sou su-skoro je jedan poznznik odneo pile i ovaj bez problema uzeo!

ako hoces da castis to se radi posle porodjaja ili...?meni je skroz logicno da ga castim ako je bio korektan.ako nije,sto bih ga castila? ionako je porodjaj zavrsen! Mito i korupcija u zdravstvu 364988687 

Bev,nemoj uopste da se opterecujes cifrom.ustvari,ja ne bih.toliko je dao moj brat,ali njemu je to sica.mislim da je deckova sestra dala 100 eura i parfem.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 10:45 pm

Mi smo ga castili jer je bio zaista divan, a nije nam trazio ni dinara. Pogurao me je za CR , bez komislije, bez icega. Dosao je da me porodi , a taj dan je radio na VTO,a ne u porodjajnoj sali. Celu trudnocu je bio tu za mene, u pola noci da ga nazovem , bio je tu. Castili smo ga na skidanju konaca.

Kod nas nema poseta, znaci ne vidis nikoga dok e krenes kuci Bebu mogu preko monitora da vide. Kakvo ulazenje u sobu i sl. Nema ulaska nigde.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 10:50 pm

ako hoces da castis to se radi posle porodjaja ili...?meni je skroz logicno da ga castim ako je bio korektan.

Е, прво мораш да платиш да би био коректан. Мислим да су стварно ретки доктори као нанчика што је имала. Или их можда има и више, али се више чују они што не ваљају.

Жао ми је једино, што сада људи гледају на мито као нешто прихватљиво и што су изговори слабо су плаћени. То никада не треба да буде ни изговор ни оправдање. А ни разлог за разумевање. Иначе ћемо сви да потонемо.  


Poslednji izmenio Lus dana Ned Jul 28, 2013 10:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 10:52 pm

Kod nas su posete u hodniku,ispred odeljenja.A bebca pokazu kroz staklo.

A za pare-kad dodje zena u porodiliste,muz,ili neko od rodbine nadje dr-a koji treba da je porodi i kaze nesto na foru ''vi ste postarajte da sve bude u redu,a ja cu da vam se oduzim'',i kad se zena porodi tad mu se daju pare.Tako su mi pricali,ali nisam se mnogo udubljivala,jer mi je trudnoca prosle godine bila takvo spansko selo,da nisam ulazila ni u kakve detalje Mito i korupcija u zdravstvu 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 11:02 pm

aha,pa to je u redu-on bude ok,a oduzis mu se picem! Mito i korupcija u zdravstvu 469341540 
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyNed Jul 28, 2013 11:05 pm

Porodi se i ta što nema para kao i ova što ima. Mito i korupcija u zdravstvu 650269930
I kod nas su posete u hodniku, a dete mogu da vide ispred odeljenja neonatologije. Ne smeju da slikaju niti da uzimaju bebu.
Mi stvarno u tom trenutku nismo imali da damo čak i da smo hteli. A imala sam ok tretman. Recimo, kad kažu da se trudnice spreme za vizitu, ja potrčim da me prvu pregledaju, legnem na sto i dišem duboko (opustim se, pa me ne boli toliko pregled), a doktor dođe tek posle 5-10min i kaže: "Gospođo, izvinjavam se što ste morali da nas čekate." Jedino mi je smetao stav babica koje su mislile da ne treba da se plašim niti da osećam bol jer sam među najstarijim prvorotkama i zato što sam završila fakultet. Kao zrela sam, ne treba da osećam bol.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyPon Jul 29, 2013 2:05 am

Doktorka moje mame je bila divna i takodje je dosla u pola noci,kada je mojoj mami kreneuo porodjaj i samo je zamolila da moj tata dodje po nju,jer je njen muz u tom trenutku otisao negde,pa ona nije imala prevoz...Zena je 3 dana nocila u bolnici,jer dosla ranije zbog moje mame,zatim cekala da se njena snajka porodi i posle je dosla jos jedna njena pacijentkinja...Ona nije dobila pare,ali znam da je moja mama nesto njoj kupila...parfem i jos nesto,ne secam se tacno Mito i korupcija u zdravstvu 650269930 Zena inace odbija pare Mito i korupcija u zdravstvu 650269930 . Mada moji nisu nikad ni bili za tu opciju da se daje novac.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyPon Jul 29, 2013 4:49 am

Kao sto rekoh moja majka nije bila odusevljena Pozarevackim porodilistem, cak su se pravili da je sve u redu iako nisam disala, nisam zaplakala kada sam se rodila i da se nije umesala jedna doktorka i rekla ovima da prekinu sa zabusavanjem verovatno me danas ne bi bilo ... Znam da tada nije bilo nikakvih poseta i da se i majka i dete mogli videti kroz jedno prozorce, tako je bilo i pre par god. kada se moja 15-o god. skoska drugarica porodila ... Mito je kod nas kao dobar dan, ali ja nikome ne dajem, ako mi nesto budu zeznuli Lus zvacu tebe da mi intervenises, pa ako treba celu bolnicu da tuzimo ...
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyPon Jul 29, 2013 10:41 am

Iva, po meni, doktori treba da imaju minimum hiljadu evra. I to ovi opste prakse. Svi ostali po nekoj logicnoj gradaciji, vise.
Ne pricam ovde o tome odakle se finansira  njihovo skolovanje, nego o ucenju. O godinama ucenja. To treba da se naplati. Jasno je da se moze otici, ali zar je to poenta i zar svi treba da odu? Problem je i dalje tu. Ne moze jedan npr. komunalni inspektor da ima vecu platu. Jednostavno ne moze! Ne znam kako tebi moze biti ok da jedan hirurg ima platu 70-80.000? Verovatno i manje.
Dogod budemo smatrali da oni imaju visoke plate i u njih upirali prstom da su losi i gramzivi, bice nam ovako. Inace nemam doktore medicine u porodici, tj. imam, ali doticna osoba zivi u inostranstvu, pa ne pricam ovo zbog sebe.

Napamet pricam da li cu dati mito doktorima. Nemam pojma. Ali radije cu njima dati nego saobracajnoj policiji, i slicnim strucnjacima, koji tako pune svoje dzepove. Oni su mi i vise nego odvratni. To je generalna slika o njima, inace znam divne ljude koji rade taj posao.

Da, moze tema o mitu. Mito i korupcija u zdravstvu 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu EmptyPon Jul 29, 2013 8:15 pm

А жалост је што је 80.000 у Србији сјајна плата.
Него, мој ујак је доктор. Отишао је у пензију! Знате ли колика је пензија? 80.000 динара. Могу мислити само колико му је била плата. И то је он лекар опште праксе.

Него, што се саобраћајаца тиче. Друг мог дечка, а и мој колега, тата му судија у Нишу. Зауставила га саобраћајна полиција, тражи документе, он му их да. Полицајац погледа, а колега добаци: "Мој тата је судија Апелационог суда". И полицајац истог трена му врати документе. И ја кажем дечку, да је то наше дете, да сам ја судија, и да се позове на мене, или да ме зове неко да ми каже да је нпр. на трежњењу тачно бих им рекла "Задржите га док се не отрезни".  Или напиши му казну! То је срамота шта се све ради!

Ни моја ситуација као "правника" није завидна. Четири године учиш, плус две године (или три ако си у привреди) дрндаш у суду или код адвоката (БЕЗ ДИНАРА), онда полажеш правосудни испит који је оооогроман и где ти треба година дана да га савладаш (причам за БГ Универзитет). И ниси одмах судија, иако имаш положен правосудни испит. Него дрндаш као судијски помоћник, па сарадник... Могу тако до четрдесете да останем и више. Али ја никада не бих узела мито. Никада. И то није оно "никада не реци никад". Да, постоји та реченица за неке ствари, али не за неке на које ти можеш да утичеш.

Јесте да ја могу да радим као правник када завршим факултет. Али је исто тако чињеница да раде високообразовани за 25-30.000. Па ћу тако и ја. И певаћу јер уопште имам посао, јер нам је таква земља.


Опет долазимо до тога, да уопште није битна плата за мито, него је битна човекова свест. И стварно је жалосно када видим да је то младима ОК. НИЈЕ ОК. Ако хоћемо нешто да мењамо и да нам буде боље, треба од себе да пођемо. Лоше ствари, никада нису за аплауз, него за жестоку критику.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mito i korupcija u zdravstvu Empty
PočaljiNaslov: Re: Mito i korupcija u zdravstvu   Mito i korupcija u zdravstvu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mito i korupcija u zdravstvu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Korupcija u srpskim porodilistima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Sve ostalo-
Skoči na: