Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pripreme za vencanje

Ići dole 
+24
Rale89
bojano
sottiria
Bella
Yo**
inda
meda
Jeci
Lara
Nina87
kajlina
pufnasta
Lus
Romanticna
~Lovely~
sister87
Asja
Natalla
nanchika88
Ivana
bevana
Iva
Nastija
*cinderella*
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Sledeći
AutorPoruka
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:00 am

Ја сам тако чула, нека се јави ако је још нека. Или то мени само одговара! аххахах
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:06 am

Za vencanicu Lus, je li? Pripreme za vencanje - Page 18 650269930 Ne znam...ja prvi put cujem za to...meni bi to isto odgovaralo Pripreme za vencanje - Page 18 364988687 ...sta ce mi zlato Pripreme za vencanje - Page 18 402532072 Pripreme za vencanje - Page 18 451624781 
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:07 am

svekrva vencanicu,kumovii burme-pa fino ti razmisljas! Pripreme za vencanje - Page 18 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:16 am

Ih, obicaj je i da mladozenjini plate celu svadbu,pa nista Pripreme za vencanje - Page 18 650269930

Mi kad smo kao nesto gledali cene,sto se fotografa nista se ovako nije placalo,vec im je zarada slike koje prodaju na svadbi + mladenci i roditelji posle dodju i izaberu sta oni od slika zele,i za njih je manja cena,i nisu ograniceni brojem.Znaci mozes i 10 slika da uzmes.
Druga opcija je bio drugaricin rodjak,koji je fenomenalan,i student je,pa bi uzeo samo nesto simbolicno,kao dnevnicu.Ali bi problem bio ko posle da juri da radi te slike,pa da salje gostima,ili kako vec.
Sreca da smo odustali od toga,i sad nikakvih problema nemam.Ubija me organizacija koja zavisi od 100 ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:24 am

Код мене ће се поштовати тај обичај, Бев. Наравно, ако буде то овај дечко. Pripreme za vencanje - Page 18 515354487 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:38 am

Ma pazi da mi svekrva ne kupuje vencanicu ili placaju vencanje, posle ceo zivot da mi prebacuju. Ja sam tek na ovom forumu cula za te obicaje, i iskreno radije cu gledati da sama platim vencanicu i bar moj deo vencanja nego oni. Sto se tice broja zvanica kada bih pravila tako veliko vencanje ( za mene je sve preko 100 ljudi vel. vencanje, doduse bila sam samo na jednom vencanju i tamo je bilo samo 30 gostiju ) moralo bi samo sa moje strane da bude 150 godstiju od toga 120 bi bili rodjaci a za fotografa imam koleginicu sa faksa. Ni kod nas ne uzimaju tako pare nego preko slika .
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 10:03 am

I ja isto razmisljam. Meni je familija oko 50-60...i drustvo racunaj nekih 10-15 da bih pozvala. Znaci mojih bi bilo oko 80. I od decka makar 100, oni su ogromna familija. Naravno, sad pricam napamet, jer ko zna za koga cu se udati jednog dana. A isto tako bismo podelili da ja platim za moje goste jer bih se uvek osecala kao da im nesto dugujem.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 10:25 am

Pa to, ne daj boze pokacis se malo sa svrvom i svekrom i onda mogu da ti prebace kako si raspikuca, kako su ti oni platili svadbu, vencanicu itd. Ovako cist racun, duga ljubav ... A i bilo bi mi glupo da biram sada neku lepu vencanicu koja malo vise kosta ako bi mi neko drugi placao, ovako mogu da sijem, mogu da iznajmim, biras sta god mi se svidi i platim onoliko koliko ja zelim .
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 10:35 am

Slazem se Pripreme za vencanje - Page 18 650269930 ...ja vec zamisljam svoje vencanje... aha
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:08 am

Kod mene rodbine nece biti,samo drustvo i neko ko je mojih godina od rodbine i sa kime se druzim ...tako ce biti i za osamnaesti rodjendan Pripreme za vencanje - Page 18 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:13 am

Ne znam koga cu zvati sve, posto ne planiram da se udajem jos uvek, ali eto kazem da bi mi samo familija bila preko 100 ljudi ako bih sve zvala, a ako nekog ne zoves onda se moze uvrediti ...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:32 am

Znas kako...imali smo mi jednu svadbu na kojoj smo bili pozvana moj tata i ja...a moja braca i majka nisu. Tako da nismo isli ni mi. Ja ako budem zvala npr Markovice, moracu i Jovanovice...i tako u krug. A sigurno necu odvajati. Ne treba mi to da se udaljavam od rodbine pa da moja deca npr ni ne znaju da imaju brata/sestru od ujaka. Pripreme za vencanje - Page 18 650269930 ako budem pravila svadbu, bice praaava svadba Pripreme za vencanje - Page 18 364988687
Inda, za 18i je to okej...ja sam npr za 18i izasla s drugaricama na veceru a posle toga u klub, bila ziva muzika. Izasle smo u petak vece, a u nedelju mi je bio pravi rodjendan. Subotu i nedelju sam ostavila za decka Pripreme za vencanje - Page 18 650269930 Nisam htela da pravim nikakvu zurku kao sto je vecina od mog drustva to uradila... Sad im je krivo koliko su para potrosili ni za sta. Veruj mi, taj 18i rodjendan i nije nesto posebno. Ja sam se osecala kao da mi i nije neki bitan dan u zivotu Pripreme za vencanje - Page 18 650269930 tako da nemoj da mnogo para trosis na to, bice ti zao kasnije Pripreme za vencanje - Page 18 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 8:32 pm

Ne razvodnjavajte ovde temu o rodjendanima Pripreme za vencanje - Page 18 650269930

Kad ste pricale o bendovima,zaboravih da kazem,drug je rezervisao neki koji kosta 2500 e Shocked  Auto za te pare moze da kupi Rolling Eyes 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:36 pm

i to ne jedan nego jedno 2-3 polovna auta ... meni je mnogo dati tolike pare za bend, vise bi me kostalo to nego vencanica i rucak zajedno ... Neki ljudi zaista preteruju .
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 9:56 pm

Jeste obicaj da svekrva kupi vencanicu, ovo za kumove i burme sam skoro cula.
Kod mene su te stvari kupili moji roditeljie, da sam radila kupila bih ja. Svekar je platio verenicki prsten.
Inace, to sto nisam dozvolila da mi kupe vencanicu (jer su i oni culi za taj obicaj pa ponudili) mi je najpametnija stvar na svetu. Svekrva mi je kupila haljinu za vencanje u Grckoj. Dosta vala. Mogla je i bez toga, a da dodje normalna.

Bev nama je bend trazio 180e.

Ma ja sam bila jedna ekstra skromna mlada, i opet mi je svekar dobacio (preko mm-a) da su znali da sam takva (opet oko prezimena) ne bi ni bilo svadbe. A ljudi platili samo i iskljucivo svoje goste i ovo gore sto sam navela. Da je bila jos i vencanica i burme izlazilo bi mi na nos do sudnjeg dana.

Ivana sve to ne mora da kosta mnogo. Iskreno cifra koju vam je rekao taj bend je meni necuvena, ali je moja drugarica ipak to platila za bend. Vencanje moze da se organizuje sa mnogo manje novca i da nikome nista ne zafali.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 10:07 pm

Iva,koliko ste placali restoran?
Meni sve to dodje nekako skupo,i burme,i restoran,i odelo ( za oboje ),i cvece.Ili samo samo skrta Pripreme za vencanje - Page 18 2866373642 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:13 pm

Bev- nisi skrta nego ljudi realno gledajuci deru kada je u pitanju svadba. I ja mislim da ispada mnogo skupo kada se skupi sve.

Jabar za burme necu morati da brinem posto sam nasledila budrme od babe i dede, a oni su bili u braku jedno 50 god. E sada zavisi samo da li ce se prvo moja sestra udati ili ja ...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:32 pm

Bev imas pp.
Rale zaista je tako. Ali za sve mozes da prodjes dosta jeftinije. Treba da znas gde da trazis i da gledas da te ne povuce ta groznica oko vencanja.
Recenice tipa: "Samo jednom se udajem" mozda jesu tacne, ali su zesca mamipara, da tako kazem.
Od svih mojih drugarica koje znam sam cula tu recenicu i sve su pukle jako puno novca za vencanje. A samo jedna od njih je placala sama, tj. njih dvoje su sami placali. Tako da... samo smireno i znas koliko mozes i zelis da potrosis, i sve se sredi.

Protivnik sam i tih prica da mora da se zove cela familija na svadbu... Ne mora, neka se ljuti ko hoce, ali ja nisam zvala ljude koji se nisu setili da u zadnjih pet godina pitaju za mene ili koji ne znaju kako izgledam, ali smo eto rod. Neke ljude nisam ni mogla da pozovem ali sam ih kasnije izvela na veceru. To mi jeste krivo i tu jesam kiksnula ali nema sad nazad.

I gledajte da mame i tate sa obe strane sto manje pustate da se mesaju u organizaciju.

Eto to su neki opsti saveti.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:45 pm

Ni ja nisam zvala celu familiju, nego samo one koje sam JA želela. Jesu se ljutile mama i baka, kao i ti nepozvani, ali za njih me baš briga. Nekoliko nedelja pre svadbe smo mama i ja srele njenog ujaka i ujnu, ujna se javila, stala da popriča, a ujak ćuti. I posle mi mama kaže da bi stvarno bilo glupo da zovem nekog ko sa nama ne priča iz samo njemu poznatog razloga.
Mi slike nismo platili ni dinar, gosti su platili svoje, s tim što je cena za kumove bila niža. Nisu fotografi škljocali svaki čas, pa uvaljivali slike. Meni je to, recimo, jako ružno.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:51 pm

e meni je najgore to za roditelje, ako se oni umesaju, pa pocnu sa pricama, ali moras i ovog da pozoves i ovog i onog, a mi nismo nesto velika familija, ili ja bar tako mislim Pripreme za vencanje - Page 18 364988687 dok moj decko ima ogromnu familiju, a njegova mama je...pa imace svoje misljenje sto se pozivnica tice sigurno, zena vec planira da moj tata gradi vikendicu i kucu za nas dvoje Pripreme za vencanje - Page 18 1384998410 ali joj je glavna stvar da se on sto pre iseli, cak mi je njegova drugarica rekla, da mu je ona prosle godine rekla da ce mu ona naci postenu devojku koju ce da ozeni, cemu to ? tad jos nije upoznao mene, ali ko zna da li ce uopste on biti moj muz ili neko drugi Pripreme za vencanje - Page 18 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyNed Avg 11, 2013 11:59 pm

Necu ni ja zvati celu familiju, nisam milioner pa da mogu tako da se glupiram, a familija mi je velika plus dobar deo je u inostranstvu, a i te ljude treba negde smestiti. Samo sto cu verovatno morati da zovem tetku jer mi je bas blizak rod mada bih najradije nju preskocila. Ne treba mi neko ko ce mi na vencanju zvocati ili zapitkivati zasto sam kupila takvu vencanicu, zasto sam se tako nasminkala ... Tako mi je uradila za maturu pa sam se na kraju rasplakala, zena jednostavno ne zna za granicu. E pa na vencanju ne dam, ako budem zvala i tih par ne normalnih osoba onda cu im reci da cute, da se smeskaju i da me ne interesuje njihovi stavovi i kritike. Dakle kez od uva do uva i smeskas se makar ti se nista ne svidjalo.

Ja gledam ovako, na svemu mogu da ustedim, jedino cu gledati da mi vencanica bude koliko toliko ona koju ja zamisljam . Ne zelim da se razmecem parama pa posle godinu dana da zivim na pasulju ... Bolje onda od te ustede da se ode na lepo letovanje pa da to bude kao medeni mesec, ili da se kupi nesto sto zaista treba ili ostave pare za crne dane, nego da se astronomska svota novca potrosi na to jedno vece .
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyPon Avg 12, 2013 12:28 am

Mi smo restoran plaćali 1100 po osobi bez pića. Za 82 (gosti, nas dvoje, muzika, fotograf, kamerman) nas je koštalo sa pićem 1000€. Ostalo nam je mnogo čorbe i roštilja, jeli smo tri dana i razdelili najbližima. Ostale su silne torte, muž je nosio na tri mesta da časti, ja u obe škole, mama na posao, a svekrva je 6 odnela kod sebe kući. Ne znam šta je radila sa njima.
Ko nas je pitao šta želimo, rekli smo da je najbolje da daju novac. Od tih para smo platili restoran, nešto smo potrošili dok mi nije krenulo porodiljsko, ostatak čuvamo za auto. Treba da dodamo novac, i nikako da uspemo da odvojimo.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyPon Avg 12, 2013 12:33 am

pepeljugo meni je super broj gostiju koji ste imali, ja bas volim mala vencanja, i mislim da od najblize porodice i par bliskih prijatelja vise mi ni ne treba. ja bih volela neki restoran na reci, ili da plovi rekom, ali pretpostavlljam da je to skupo
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyPon Avg 12, 2013 12:33 am

Ја не знам за свадбу где младенци нису вратили оно што су уложили. И још им је остало. Зато неки гледају на свадбу као на зараду.

Јесте ли били некада на свадби где су младенци били у минусу?


Poslednji izmenio Lus dana Pon Avg 12, 2013 12:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 EmptyPon Avg 12, 2013 12:42 am

To da li ces vratiti ulozeno zavisi i od toga koliko ljudi zoves na svadbu i koliko su ljudi u mogucnosti da daju para bilo za poklon ili ovako da daju pare mesto poklona. Uostalom ti prvo treba da platis sve to pa tek posle kada doju gosti dobijes pare ili poklone od njih .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pripreme za vencanje - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za vencanje   Pripreme za vencanje - Page 18 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pripreme za vencanje
Nazad na vrh 
Strana 18 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Pripreme za trudnocu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: