Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Razlicita veroispovest, da ili ne?!

Ići dole 
+17
~Lovely~
plavooka
Lara
sanja
SillyVile
inda
bevana
pahuljicaa
Rale89
StormZ
Bella
Jeci
Iva
Ivana
Natalla
Yo**
bojano
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:05 am

Upoznala sam skoro jednog muslimana, simpatican deckic, sta znam, neuobicajena faca...I jednom se povela tema oko toga kako on mene merka, na sta sam odg. da i ja to radim...I tada su me drugarice napale kako je on musliman, i kako ja ne smem nista sa njim da imam...Sad me interesuje sta vi mislite o vezama parova gde je razlicita veroispovest, da li ste nekada bili u takvim vezama, itd..?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:31 am

mislim da u vezi i nije toliko bitno koliko u braku. ali i to zavisi od vasih licnosti, koliko ce ko da popusti jer ne moze samo jedno da se postuje
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:34 am

Mislis da jedan brak ne moze da opstane ukoliko 2 vere spavaju na 1 jastuku?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:35 am

ne, nego kazem da mogu ali morate biti oboje tolerantni. ne moze on ocekivati od tebe da postujes njegovu veru ako on to ne cini za tvoju
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:36 am

baš sam pričala nedavno sa mamom na tu temu, i to onako skroz bezveze, rekla mi je 'da bi mi bilo drago-i ne bi, ali ako si ti srećna s njim, ja se nikad ne bih mešala' Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930 tako da i ja to tebi kažem Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930 mislim da je bitnije poštovanje i nevređanje (ili ne vređanja kako se već kaže) u braku, vezi, nego ko je koje veroispovesti..
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:37 am

Kakva glupost! Ko su one i ko im daje za pravo da te napadaju i govore ti da ne smeš biti sa njim zbog veroispovesti? Strašno. Ako između vas dvoje postoji neka hemija i sviđate se jedno drugom, normalno je da ćete biti zajedno. Svi smo mi ljudi i treba da poštujemo jedni druge i negujemo različitost i tuđu kulturu. Zbog takvih predrasuda stradaju ljudi. Ja sam se zabavljala i sa muslimanom i sa romom i nikada nisam pravila razliku, niti odvajala ljude zbog verske, rasne, nacionalne i seksualne pripadnosti. Druge stvari su bitne, da li neko moralan i dobar čovek, pošten i razuman, a sve ostalo je nebitno. Tako da navijam za vas, da budete zajedno, ako to oboje želite Razlicita veroispovest, da ili ne?! 364988687
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:38 am

Da, da... Mada ja jedini problem tu vidim sta ce biti sa decom, u koju veru ih "staviti"...
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:41 am

Natalia, nije to doslo do te granice da budemo zajedno, ja sigurno necu jos stupati sa nekim u vezu bar do kraja semestra, mada nikad se ne zna...To je samo smekanje preko terase, jednostavno igra...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:41 am

to i jeste možda najveći problem, ali ako se dvoje iskreno vole, dogovoriće se već Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:42 am

kompleksna je to tema.treba tu mnooogo postovanja i tolerancije, pored ljubavi, da bi opstalo!ako ti se svidja,mozes da pokusas.

edit samo smekanje preko terase,a ti vec decu pominjes! Razlicita veroispovest, da ili ne?! 2981382511
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:46 am

Zašto deca ne bi sama birala kojoj će veri pripadati? Moj suprug i ja smo na primer agnostik i ateista i naša deca će imati slobodu da sama odaberu veroispovest kojoj će pripadati, ako to budu želeli. A dok sam bila u vezi sa muslimanom, ni meni ni njemu nije bilo bitno, niti je bilo ko od nas razmišljao da menja veru zbog drugog. Ako su dvoje tolerantni i normalni sve je rešivo i stvar dogovora Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:49 am

Hahaha, Ivancice, ja to onako, usput...Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930 Rak sam, navodno porodicna osoba...Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930 Haahahahaha...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 4:59 am

Da,da,usput! Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930
Meni je vera jako bitna,a te dve vere su totalno razlicite,tako da treba tu dosta tolerancije!
Inace, `ogovarala` sam te sa tetkom!Bas te je nahvalila! Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 5:09 am

I meni je vera jako bitna. Ali ako dvoje misle da mogu zajedno onda ne vidim sto bi ih veroispovest ili nacionalna pripadnost u tome sprecavali. Bas mrzim predrasude, a te tvoje drugarice su Razlicita veroispovest, da ili ne?! 3499814433 . Pa nije kuzan ako je musliman.
Ivana, sa tim da su te dve vere toliko razlicite se ni malo ne slazem.Katolicka, pravoslavna, jevrejska i muslimanska vera imaju skroz iste osnove i ista pravila.Samo su ih ljudi tokom vremena drugacije tumacili.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 5:24 am

Ja se iskreno svoje vere nikada ne bih odrekla, cak bih insistirala da deca budu moje veroispovesti....Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 5:26 am

nikad ne reci nikad Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930 ljubav je čudo Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 5:28 am

A zbog toga nikada ne bih, pa da je poslednji na svetu...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 5:40 am

Znaš šta je bilo sa mnom, uvek sam pričala da nikada ne bih bila sa dečkom moje visine ili ako je malo viši od mene, samo hoću dvometraše jer sam baš visoka i eto, Bog mi dao da se zaljubim i da zavolim dečka koji je dva centimetra viši samo, pa ti vidi Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 5:47 am

Mislim da nije bitna veroispovest, ni nacionalnost.

Rodjeni primer je moja sestra od tetke, srpkinja, koja se udala sad za maora.
i opet je srecna.
Ja inace volim sve ljude, verujem u dobro, i kao dete mi je najbolja drugarica bila japanka, a druga je bila kineskinja. I njihovi roditelji, kao i moji, su bili super uvek. To sve mozda ima veze sa tim da sam odrasla u drugoj drzavi, ali to me je formiralo kao osobu, i ne mrzim nikoga, niti takvim stvarima pridajem znacaj.

Ja sam za to da pokusate, ako je ljubav prava, sve moze da se sredi Razlicita veroispovest, da ili ne?! 364988687
Nemoj da slusas drugarice, vec radi ono sto ti zelis Razlicita veroispovest, da ili ne?! 364988687


Poslednji izmenio Jeci dana Pon Apr 30, 2012 5:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 5:47 am

bojano ::
Ja se iskreno svoje vere nikada ne bih odrekla, cak bih insistirala da deca budu moje veroispovesti....Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930

Eto ovim si sve rekla Razlicita veroispovest, da ili ne?! 650269930 Ja stvarno postujem razlicitosti i ne gledam ljude kroz veru, naciju i rasu, ali ne bih mogla da budem u braku sa nekim suprotne veroispovesti, ne zato sto ne bih mogla da postujem njegovu veru, vec zato sto ni pod koju cenu ne bih zelela da se odreknem svoje, niti da deca imaju razlicitu veru od moje. Jos bih mogla da razmislim ako je u pitanju katolicka vera, jer je hriscanstvo u osnovi isto, ali ne mozete reci da su muslimanska i hriscanska vera slicne jer nisu. Nikad ne reci nikad, ali mislim da ne bih mogla da budem sa muslimanom.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 6:16 am

Meni apsolutno nema razlike, imam puno drugarica muslimanske veroispovesti, ne pravim razliku, one su mi cak i bolje od nekih koje su iste vere kao ja, recimo. Sto se tice veze, ne bi mi smetalo, ali cinjenica je da masa ljudi ne razmislja ovako, i ako bi nesto htela sa tim deckom, morala bi prvo da proveris kakvo je njegovo misljenje o tome. Ljudi koje ja poznajem, a koji su muslimanske veroispovesti, nikada ne bi bili u vezi sa nekim ko je nase vere,svi bivsi momci/devojke su im upravo muslimanske veroispovesti.
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 6:29 am

Dvoje mogu da budu u ljubavi,ali veza ili nesto ozbiljnije je jako tesko moguce.Mnogo je faktora koji uticu.
Koliko znam muslimani se protive brakovima sa drugom verom,takodje i okolina moze da vas "zajebava".Iskreno ne bih mogao da stupim u brak sa nekom koja je druge vere,preveliki je to teret i rizik.
A zbog ljubavi,novca,braka itd,nikad se ne bih odrekao svoje vere.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 6:53 am

Po Kuranu je greh vencati se za osobu suprotne veroispovesti, to su nam rekli Turci prosle godine na letovanju, tako da je to najveca prepreka za one koji su pravi vernici.

Inace, kao sto rekoh ne pravim razliku izmedju ljudi na osnovu veroispovesti, imala sam drugaricu muslimanku, super smo se slagale, dok nju jedno leto iznenada nisu udali dole u Srbiji za nekog muslimana kom je bila obecana jos kao dete, imala je 19 godina tada. Uskoro je zatrudnela i rodila dete, nakon toga smo izgubile svaki kontakt jer je izbrisala sa prijatelja na fejsu sve koji nisu iste veroispovesti kao ona, sve grupe u koje se uclanjuje su vezane za Kuran i Alaha (to je jedino sto joj je javno na profilu), izgleda kao da je postala verski fanatik.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 7:35 am

Iva,ja to tako dozivljavam!
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! EmptyPon Apr 30, 2012 7:37 am

Ja bih i muza prebacila u svoju veru... Sad salu na stranu...Kad bi me zadesilo da budem sa muslimanom, i da zelimo da se vencamo, ne bih presla u njegovu veru nikako, malo mi ne ide poredjenje visine i vere...Ali verovatno bih napravila kompromis sa njim, postovala bih njegovu veru, i to je to..A sto se tice dece, verovatno bi u tom slucaju bilo najlogicnije da ih pustim da sama biraju...Kompleksna je tema, svakako, ali mislim da ne treba biti kategorican po svaku cenu..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Razlicita veroispovest, da ili ne?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Ljubav i sex :: Ljubav, emocije, veze-
Skoči na: