Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Razlicita veroispovest, da ili ne?!

Ići dole 
+17
~Lovely~
plavooka
Lara
sanja
SillyVile
inda
bevana
pahuljicaa
Rale89
StormZ
Bella
Jeci
Iva
Ivana
Natalla
Yo**
bojano
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 7:58 am

Moj momak je ateista, dok meni vera i verovanje mnogo znace.Deca ce biti vaspitavana u skladu sa obicajima i tradicijom, ali kako ne zelim da im oduzmem taj osecaj pripadnosti ne zelim ni da im namecem veru.To ce sami odlucivati.Ja licno ne bih mogla da promenim veru nikako, ni zbog koga.
Medjutim i dalje tvrdim da sve te vere koje sam naborjala u osnovi imaju iste vrednosti.Osnove zapovesti su: Ljubi Boga i Ljubi bliznjeg svog.Osnovne vrednosti u svim tim religijama su: prastanje, razumevanje, ljubav .Nazlost ljudi su sve izvrnuli i unakazili.I sad se kao razlikujemo.
Eto to ja mislim. Inace najlepsu i najtacniju misao o veri cula sam upravo od jednog deke muslimana. "Ko ne postuje tudju veru ne postuje ni svoju."
Ima nas mnogo i bilo nas je mnogo koji se kunu u Boga, mole u crkvi i dzamiji a onda izadju i ubiju prvog komsiju i svakakva druga zverstva cine.Svi zaboravljaju te osnovne zapovesti.
Zato mi nije bitno ko je koje veroispovesti.Jer znam mnogo pravoslavaca koji misle da je Bozic samo zato da se dovedu trubaci ispred crkve i najedu prasetine.Kao sto ima i mnogo slicnih u drugim religijama.
Malo je onih koji zive u skladu sa zapovestima svoje vere.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 8:17 am

kad je ljubav u pitanju sve postaje ne bitno..tako bi trebalo da bude..ali činjenica je da je to specifična vera i drugačija od nase..pa ko sta voli..mislim da za venčanje treba da se promeni vera..sta sutra ti kaze da nosis onu feredzu? ili slučajno odes u njegovu drzavu pa nemas nikakva prava,pa bez njegove dozvole ne mozes ni na ulicu,a da izadjes iz zemlje to tek nikako..
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 8:25 am

Ovo su gluposti, naravno da moze da opstane veza iako su momak i devojka razicite veroispovesti. Moja majka je katolkinja, moj otac je pravoslavac, pa su jos uvek zajedno, isti slucaj je bio i sa mojom babom i dedom sa oceve strane ...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 9:34 am

E da i ovo da napomenem, ovo sto Windz kaze ima logike. Engleskinje se mnogo udaju za muslimane. I sve lepo u pocetku, dobiju klince i najcesce kad deca malo narastu otac pokupi decu (najcesce krisom od majke) i odvede ih u svoju zemlju.Naravno da ona posle ne moze nikako da ih dobije, ni da ih vidja ni nista.Kazu da im valjda vremenom zasmeta sve ono u sta su se zaljubili: slobodno ponasanje, samostalnost zene itd.Onda zele da decu vaspitavaju onako kako su oni vaspitavani i samo ih bukvalno otmu od majke.
Koga interesuju slicne price neka procita: Junakinja pustinje.Odlicna je knjiga, pisana po stvarnim dogadjajima i odnosi se bas na ovu tematiku.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 9:36 am

Procitala sam samo prvu stranu, posle cu ostalo .. Bojano, decu ''stavljas'' onako kako je otac uglavnom. Imam druga koji ima srpsko ime, prezime moze i nase i muslimansko da bude...i svi misle da je pravoslavan, a on je musliman...sto je bas zeznuto. Dosta brakova na kraju pukne koji su sklopljeni na verskim razlikama. Da tako kazem... meni je tata od malena pricao da mi ne bi oprostio tu 'bruku' da se udam za muslimana. Ali nisu svima roditelji isti. Komsije su mi mesani par, ona je pravoslavna a on musliman...i super funkcionisu...ali zato znam ''porodicu'' gde muz zeni ne da da ona ide da pomaze svojima za slavu i ona mora s njim i u dzamiju i svuda..kad je trazila da im se cerka zove Aleksandra, on je rekao da ne moze i dao joj ime Sanela. Tako da moras dobro upoznati njega i videti da li bi on pristao na kompromise ako vec zelis da imas nesto sa njim. Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 9:40 am

Rale89 ::
Ovo su gluposti, naravno da moze da opstane veza iako su momak i devojka razicite veroispovesti. Moja majka je katolkinja, moj otac je pravoslavac, pa su jos uvek zajedno, isti slucaj je bio i sa mojom babom i dedom sa oceve strane ...

Rale, potpuno je drugacija prica katolik i pravoslavac. Jer to je u pitanju kalendar kako se racuna. Ali su uglavnom isti obicaji. Imas Bozic, Vaskrs, Krsnu slavu...a kod muslimana imas Bajram i tako to. Mi smo npr svi krsteni. Kako ti da trazis muzu muslimanu da krstite dete? Ne zezaj .. mnogo je drugacije kad je tolika razlika... sto kaze Windz, zasmeta vremenom...zato vecina takvih brakova kasnije pukne...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 10:47 am

od smekanja preko terase otisle ste na brak,decu,feredze.krstenje,razvod Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 402532072
bojano,ako dodje do toga probaj sa njim,pa ces da vidis sta i kako dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 10:50 am

Ma mi to vise onako caskamo na zadatu temu.Bojano dodje jednom u mesec dana i da nam domaci. Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 2750171652
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 11:43 am

meni je svejedno koje su ljudi veroispovesti Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930 moji baba i deda su razlicite veroispovesti (pravoslavac i katolkinja) i do dedine smrti su sve praznike slavili...mojoj majci su ostavili mogucnost da izabere veru i ona se krstila tek pred vencanje sa mojim tatom...i mislim da su oni imali skladnjiji brak,nego sto moji imaju...tako da nista ne zavisi od vere...a moja baka je bosanka i isla je u skolu sa muslimanima,jevrejima,pravoslavcima,katolicima i kaze da je sve bilo ok do rata...ona i danas ima prijatelje muslimane i jevreje...
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 11:54 am

Hehehehe...Ja kad vam zadam domaci, ima da se prica ihihi...Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930 Nema veze, bas me je interesovalo vase razmisljanje o svemu ovome, nebitno da li je veza ili brak, ili cak smekanje... Ali pahuljica je rekla kljucnu stvar...A to je da tog nekog treba dobro upoznati, i videti kakva su njegova razmisljanja...Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 12:33 pm

bojano ::
Hehehehe...Ja kad vam zadam domaci, ima da se prica ihihi...Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930 Nema veze, bas me je interesovalo vase razmisljanje o svemu ovome, nebitno da li je veza ili brak, ili cak smekanje... Ali pahuljica je rekla kljucnu stvar...A to je da tog nekog treba dobro upoznati, i videti kakva su njegova razmisljanja...Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930

pa to vazi za sve aspekte Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 12:34 pm

zaboravite na umanjivanje razlika medju ljudima, isticite slicnost Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930


a sto se tice tvojih drugarica.... Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 557732_10150713848707379_163867517378_9807206_1575913318_n
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 7:35 pm

Ja i dalje tvrdim da su to gluposti. Ne bismo trebali ceniti neke osobe na osnovu boje ociju, kose, koze, zasto bi onda veroispovest bila izuzetak ... Jedino ako nije neki verski fanatik pa da se toliko okupirao svojom verom pa ne vidi dalje od nosa, mada mislim da je to slucaj onda ne bi ni pogledao devojku druge veroispovesti. Ne kazem da ne postoje razlike koje bi mogle zasmetati nekome, pogotovo ako se radi o braku, ali ipak mislim da se vredi truditi za ljubav. Ne mora ta veza uspeti, ali bi se ovako obe strane kajale i pitale sta ako... I nije samo razlika u kalendarima, postoje jos neke razlike izmedju pravoslavavne i katolicke vere, ali u detalje necu zalaziti, mada ste u pravu kada kazete da je to hriscanstvo ... Ja sam licno Ateista, pa mi sva ta prica oko veroispovesti deluje pomalo smesno, mada ima ljudi koji to shvataju ozbiljno, recimo moja prabababa koja je porodicno imanje i pare i sve ( inace bili su bogati) dala crkvi jer su joj navodno pomomgli da moja baba prezivi ( imali su 11-oro dece i svi sem moje babe su umrli kao deca ) pa nesto ne verujem ni pravoslavnoj ni katolickoj crkvi ...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 8:50 pm

Inda, napisala sam vec da je mnogo drugacija situacija pravoslavac i katolkinja, i musliman i pravoslavka. Katolici imaju samo 15 dana drugaciji kalendar. Inace je to gotovo ista krv, da tako kazem.

Rale, sve to stoji sto si rekla...i dala sam primer da ima parova koji se dogovaraju za sve i super funkcionisu...ali imas one koji su dobri i fini dok se ona ne uda za njega, pa joj ne da ni da vidi svoje, a kamoli da ide da pomaze za Bozic ili slavu...

Mislim da za vezu nije problem dok ne postane ozbiljno...kao ni za drugarstvo...imam dosta drugova i drugarica koji su muslimani...
U braku se ipak vide te razlike i razilaze se pogotovo sto se tice obicaja. Ne mozes ti u njegovoj kuci npr praviti slavu...barem se meni cini da ne bi dozvolio to. Ali treba da vidi kako bi se on ponasao ako bi bili u ozbiljnoj vezi...i da li bi ona imala ''pravo glasa'' kada bi ziveli zajedno. Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 8:55 pm

Pa ako je zaista voli onda bi je i postovao, u suprotnom pali dok jos mozes ... Nije vo 14-i vek pa da su zene i dalje podcinjene muskarcima. U pravu si, ima svakakvih slucajeva, ali kao sto sam vec rekla, ponekad je bolje naciniti gresku nego se kajati citav zivot. Uostalom niko je ne tera da se uda za njega ...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 8:58 pm

rale,imas po + za svaki komentar ovde Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 9:11 pm

Rale89 ::
Pa ako je zaista voli onda bi je i postovao, u suprotnom pali dok jos mozes ... Nije vo 14-i vek pa da su zene i dalje podcinjene muskarcima. U pravu si, ima svakakvih slucajeva, ali kao sto sam vec rekla, ponekad je bolje naciniti gresku nego se kajati citav zivot. Uostalom niko je ne tera da se uda za njega ...

Znam ja da je niko ne tera...ali bas dosta brakova sklopljenih na takav nacin kasnije propadne...zivim u CG na primorju i ovde je sve vise i vise muslimana. Kao na Kosovu nekad. I jednostavno gledam parove gde na kraju njegovi vrse pritisak itd... Znam jednu porodicu samo koja se savrseno slaze i koji se dogovaraju..ostale zene su sad vec samo zbog dece tu. A to je bas zalosno..

Razlike kad-tad preovladaju...ne samo za veroispovest, nego za sve... Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 9:14 pm

1.ne moze vera da se poredi sa razlikom u boji kose.
2.jedno je imati drugaricu druge vere,a drugo muza.
3.zavisi koliki je vernik.ja poznajem neke muslimane koji skoro pa i ne drze do svojih verskih obicaja.tada je lakse.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 9:25 pm

Vec sam rekla ima svakakvih slucajeva, ima muskaraca koji se ponasaju kao da su vremeplovom dosli iz srednjeg veka, mada ima takvih i pravoslavaca, katolika ... koliko hoces, ja to zovem Balkanski mentalitet, ali se na zalost ne nalazi samo na Balkanu ... Imam jednog druga koji je musliman, ali se ne ponasa uopste tako, jede svinjetinu, postuje zene a ni njegovi nisu tipicni muslimani, mada je verovatno dosta teze kada se devojka uda za takvog muskarca... Moji ne slave slavu, bar ne na tipican nacin, mi samo napravimo zito, spremimo ribu i krompir salatu i naravno zapalimo svecu, mislim da je ono tipicno pravljenje slave sa 200 gostiju malo preterivanje. Nadam se da se niko nije uvredio ovim, ali po meni je slava slavski kolac, zito, sveca i riba ili pecenje ( zavisi da li je mrsna ili posna slava), a zato na pr. za katolicki Bozic kitimo jelku, da bi ispostovali i maminu stranu familije ... Postoje stvarno tragicni slucajevi, mada ne sumnjam da postoje i uspesni brakovi bez obzira sto su druge veroispovesti, e sad sve zavisi od toga na kakvog naidjes, ali i da je pravoslavac, a da se ponasa kao sovinista i neandertalac ja ne bih ostala sa njim, makar patila ne znam koliko, a da ne spominjem brak sa takvom osobom. Svaka zena zasluzuje srecu ...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 9:50 pm

Ivana ::
1.ne moze vera da se poredi sa razlikom u boji kose.
2.jedno je imati drugaricu druge vere,a drugo muza.
3.zavisi koliki je vernik.ja poznajem neke muslimane koji skoro pa i ne drze do svojih verskih obicaja.tada je lakse.

1. slazem se apsolutno s tim.
2. napisala sam da imam drugarice i drugove koji su muslimani i da to nista ne smeta...kao ni veza dok ne postane ozbiljna. Brak je vec nesto mnogo vise. Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
3. moj drug npr jede svinjsko meso...iako ne bi smeo...ali on to ne postuje...

Rale, mi pravimo slavu...isto zito, slavska pogaca, sveca...i dolaze nam najblizi porodicni prijatelji, kumovi i neki rodjaci. Lepo je kad se slavi... i ja nekako ne bih mogla da se udam za muslimana...da mu ja spremam za Ramazan i Bajram .. ne, ne. Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 10:00 pm

Ja bih mu spremala!Zasto da ne?Ako ga volim i postujem,i ako on postuje mene i moju veru,naravno da bih i ja bila korektna prema njemu!Ja samo kazem da problemi veliki mogu da nastanu ako tog postovanja nema.Ako bi on meni branio da imam ikonu u kuci,da slavim svoje praznike i slicno,ismejavao moju veru na bilo koji nacin (i obrnuto),e tada nastaju problemi.

Sto se tice slavljenja slave-poenta je da se kolac i zito osvestaju.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 11:52 pm

Ivana ::
1.ne moze vera da se poredi sa razlikom u boji kose.
2.jedno je imati drugaricu druge vere,a drugo muza.
3.zavisi koliki je vernik.ja poznajem neke muslimane koji skoro pa i ne drze do svojih verskih obicaja.tada je lakse.

Plus Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 11:57 pm

Ivana ::
Ja bih mu spremala!Zasto da ne?Ako ga volim i postujem,i ako on postuje mene i moju veru,naravno da bih i ja bila korektna prema njemu!Ja samo kazem da problemi veliki mogu da nastanu ako tog postovanja nema.Ako bi on meni branio da imam ikonu u kuci,da slavim svoje praznike i slicno,ismejavao moju veru na bilo koji nacin (i obrnuto),e tada nastaju problemi.

Sto se tice slavljenja slave-poenta je da se kolac i zito osvestaju.

Upravo to. Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930

Sto se ostalog tice .. ne znam.. meni deluje kao da oni bas i ne mogu medjusobno da se postuju jer pre svega nisu postovali svoju porodicu i obicaje time sto su se npr vencali...meni nekako te verske razlike predstavljaju problem, tako sam vaspitana...sta znam. Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyUto Maj 01, 2012 12:00 am

Ivana ::
Ja bih mu spremala!Zasto da ne?Ako ga volim i postujem,i ako on postuje mene i moju veru,naravno da bih i ja bila korektna prema njemu!Ja samo kazem da problemi veliki mogu da nastanu ako tog postovanja nema.Ako bi on meni branio da imam ikonu u kuci,da slavim svoje praznike i slicno,ismejavao moju veru na bilo koji nacin (i obrnuto),e tada nastaju problemi.

Sto se tice slavljenja slave-poenta je da se kolac i zito osvestaju.

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 425539214 I to tako treba za sve u zivotu.Imas plus od mene.
Nazad na vrh Ići dole
SillyVile

SillyVile


Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.04.2012
Godina : 31
Lokacija : Beograd

Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 EmptyUto Maj 01, 2012 1:54 am

Hmm,mislim da je najbitnije da se postuju i da imaju vere pre svega jedno u drugo.Ako uspeju kao par,ako vole jedno drugo onakve kakvi su,onda im nece biti tesko da postuju i razlicitu veru.Ali ne verujem da ima puno takvih veza koje uspevaju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlicita veroispovest, da ili ne?!   Razlicita veroispovest, da ili ne?! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Razlicita veroispovest, da ili ne?!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Ljubav i sex :: Ljubav, emocije, veze-
Skoči na: