Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo

Ići dole 
+10
vitaaaaa
Bella
bevana
Jeci
sanja
inda
Lara
Iva
Ivana
sister87
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyPon Okt 01, 2012 9:39 am

sanja ::
Ja ne delim ljude po obrazovanju - daleko od toga da je školovanje znak dobrote i poštenja, savesnosti i kvaliteta...
Ali da se ne lažemo, kada bi svi nakon srednje medicinske postali lekari, da li bi iko od vas tamo otišao? Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 2786837412 I ovako posle faxa ima brdo nesavesnih "lekara", to stoji, ali pitam se kada svi tvrde da ljudi sa srednjom školom sve mogu, a oni sa faxom ništa posebno ne umeju, već naprotiv, možda su i malo zaglupaveli polažucći ispite, što onda i postoji fax Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 402532072

iva, Tesla je čovek genije, to nema veze sa školom.

Meni je smešno da se dodatno usavršavanje degradira!

Brljaće i oni sa i bez škole! Pa na faxu sam srela više tutubana nego što ću tokom celog svog života prilikom poslovnih ili prijateljskih kontakata. Ali je smešno da se znanje kao znanje nipodaštava.

Znam da su ljudi divni i ako imaju samo osnovnu školu, znam jednog čoveka koji je zlatan, ali! Ja nemam sa njim o čemu da razgovaram, niti mogu duže od 30 minuta da pričam sa njim. Možda sam snob ali sam iskrena. Da, on je pošten, zlatan, vredan radan, sve to stoji! Inteligentan takođe - samo je žalosno što je sa takvom inteligenciom ostao na rečniku 10godišnjaka, i diplomom osnovne. Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 402532072
To je traćenje potencijala.

Muka mi je da se fakultet na svakom koraku degradira. Dođe mi majstor u kuću i počne da prosipa znanje kao on sve zna, ma tu mašinu je popravljao kod hiljadu ljudi! I samo guđa! Pa čoveče, ako si toliko inteligentan, a oni "tamo inženjeri" glupi, NAPRAVI 1 sam! sam samcijat! Bez inženjera! Jer, ti inženjeri ionako, po njemu, ništa pametno ne uče na fakultetima!

Kada to prestane da se govori javno, i kada počnu da se cene izumitelji a ne popravljači, pokretači a ne izvršioci, e onda ću da poverujem da ima pravde na ovom svetu.

p.s. Sister, super za tvoj posao! Mene je često sramota kad vidim ko ima diplomu, ima nas svakakvih. I pozdrav majstoru koji i napravi svoju mašinu! Svaka ti čast! ja sam za takve stvari smotana.

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 3157359255

Teslu sam navela jer mi je on prvi pao na pamet, mogla sam isto tako da kazem i Pancic, Andric, Nusic, Edison...

Nisam ni pokusala da omalovazavam bilo cije znanje, vec da kazem bas to sto si ti rekla. Diploma ne garantuje automatski da je taj ko je ima sposoban za bilo sta. Samo diploma, komad papira, dokazuje da je sposoban da nauci ispite i da ih polozi, a sve ostalo morace da se dokaze.

Osoba koju sam ja navela je i sa srednjom skollom nacitanija, informisanija, recitija i pismenija nego mnogi na nasem fakultetu (koji usput ne prave razliku izmedju jer i je l', ne znaju da se glagol i reca "ne" pisu odvojeno, ne znaju da se "da li" pise odvojeno...nema potrebe da nabrajam, odi na Safeov forum pa ces videti). O nepismenosti studenata sa Ekonomskog fakulteta u Nisu moze roman da se napise. Zato se Ljiljana iz marketinga i hvata za glavu kad joj donesu seminarske (bila i videla).

Fakulteti ce prestati da se degradiraju onog trenutka kada studenti pocnu da se ponasaju i da razmisljaju kao intelektualci. A ne da misle da su Bogom dani jer imaju parce papira.
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyPon Okt 01, 2012 10:13 am

Ovo vodi u NEDOGLED! I nema potrebe da se nastavlja, jer se deset recenica vrti u krug, samo drugim redosledom. Kao sto ja ili bilo ko vas nece uveriti u nesto, tako nece niko ni mene, i nema potrebe da se nastavlja. I ovde NIKO nije spomenuo da se fakultet degradira u globalnom smislu!Ponavljam u svakom postu,ponovicu i u ovom CAST IZUZECIMA! I eto pukom slucajnosti ovde se naslo vecina izuzetaka... Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 364988687 I naravno da se ti izuzeci ne mogu porediti sa SSS (ali to im ne daje pravo da SSS smatraju nizim, nesposobnim,pogotovo ako ne znaju tu osobu!),a svi ostali koji pohadjaju faks,polazu ispite na raznorazne "prevare" a boga mi ima ih, koji posle 4-5 godina, ne znaju jednu ,jedinu doslovce definiciju, i mlate mi diplomom... e to vec nije za poredjenje ni sa SSS. to su za mene dzabalebarosi,koji bi pohadjali fax 100 god.pod uslovom da se svaki ispit moze poloziti na prevaru... A ja preko foruma ne mogu znati dal odavde bilo ko tako polaze ispite...moze se napisati svasta. Bas kao i ja... E takoc...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 1:43 am

Iva, a zar ne postoje ljudi sa diplomom i radnim iskustvom? Radno iskustvo se stice vremenom, pa i taj radnik bez diplome je jednom krenuo od nule. Danas kada das oglas za posao prijavi se i previse ljudi, pa hvala Bogu uvek mozes da nadjes nekoga ko ima i jedno i drugo. Kada je moj decko radio kao direktor u firmi zajedno smo pregledali CV-e koje je dobio, bilo je ljudi sa srednjom skolom i iskustvom, ali je bilo i mnogo mladih ljudi sa diplomama fakulteta koji su se isticali bilo radom u nekim firmama, bilo praksama, volontiranjem. Moze covek da bude voljan da radi, ali samom praksom se nikada ne moze steci znanje koje neko stice dugogodisnjim skolovanjem i usavrsavanjem, ne moze me niko u to ubediti. I pritom pricam o odgovornim, savesnim studentima, koji redovno zavrsavaju svoje obaveze i polazu ispite, spremni su za napredovanje i dodatno usavrsavanje. Dzebalebarosi i studenti koji polazu preko veze se lako mogu prepoznati, e jedino bih u konkurenciji sa njima zaposlila vrednog radnika bez diplome.

I da, medicinska sestra moze da izvede komplikovanu hirursku intervenciju? Moze da vam postavi dijagnozu neke retke bolesti? Ne preterujte.

Sto se opste kulture tice, tu se slazem sa tobom, Ivo. Postoje mnogi drugi nacini da osoba nauci lepo izrazavanje a koje ne ukljucuje skolovanje. Medjutim, takvi primeri su retki. Poznajem samo jednog decka koji nema ni zavrsenu srednju skolu, a veoma je inteligentan i lepo se izrazava. Mada to pripisujem uticaju porodice, jer mu je mama izuzetno obrazovana. U vecini slucajeva nailazim na primere kao Sanja. U mojoj buducoj profesiji je izrazavanje jako bitno, tako da medju kolegama nisam jos srela nekog nepismenog do sad Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930

Sister, ja bih rekla da su izuzeci vise ti koje ti konstantno spominjes. Za mene fakultet znaci zelju za sticanjem znanja, ne znam zasto bih te ljude okarakterisala u globalu kao nesposobne za praktican rad.
Nazad na vrh Ići dole
vitaaaaa

vitaaaaa


Broj poruka : 100
Datum upisa : 17.05.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 2:41 am

Ja sam uvek za diplomu... Ma za doktorat Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 I to zbog sebe ne zbog posla... Volim da vidim Dr.
ALI kad jednog dana budem zaposaljavala pre cu zaposliti one sa SSS zbog:
1. Jeftinija su radna snaga. (zna se koji prosek plate nogu da ocekuju sa svojim obrazovanjem,a kad budu u poslu naucice sve da rade i bez diplome)

2.Kako stoje stvari u ovoj drzavi uskoro ce fakultetsku diplomu moci sebi da obezbede samo deca bogatih jer prosecne porodice nece imati novca da skoluju svpju decu)
3. Se nadovezuje na razlog 2... Ako su mama i tata bez posla a postoji jos jedno dete u kuci koje ide u srednju,ako dodjes do posla cuvaces ga i raditi perfektno jer si svestan da bez tvoje plate nema sta da se jede. Deca bogatasa jer nemaju ovu situaciji nikada nece moci da budu predana toliko poslu...
NARAVNO da bih zaposlila i par visoko obrazovanih ljudi da mi vode posao ipak mi treba i neko strucno lice Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 515354487
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 4:01 am

Danas sam na poslu malo prelila ovu našu diskusiju.

Imate pozdrav od mog direktora, dipl. inžinjera koji među zaposlenima ima i ljude sa sss, i kv....

Kaže: ne bi zaposlio bez fakulteta nikog na rukovodećem položaju. A te sa faxom - samo po preporuci: znači, zna čoveka koji zna tog mladog čoveka (BEZ ISKUSTVA) i preko kojeg sazna o sposobnostima i karakteru istog. Onda razgovor - ali moj dir. je opasan, lisica, odmah te prokljuvi kakav si. Pa onda na određeno, da se malo lik uhoda, i onda za stalno. Takođe, ima čovek stav da fakultet nije puko polaganje nabubanih knjiga, i ko to shvati na vreme, biće mu mnogo lepše u životu.

Iva, ako to smatraš fax kao polaganje ispita i parče papira, žao mi je. To je novo iskustvo, set prepreka u životu, koje ako se uspešno prevaziđu, oplemenjuju mnogostruko život. Mislim da je tvoj muž preko stud. organiz. A to odavno ukapirao. Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 1071211947 Bila, videla, isprovodila se, naučila, inspirisala se, znam o čemu se radi (p.s. skupštine uooooooooooopšte nisu bezazlene, o tome mogu roman da napišem) Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 3739580032 Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 326513241

Bella je u pravu, reč je o želji za znanjem, a to se na žalost i ne ceni više....

Ja sam direktora oduševila jer sam ga zamolila (na intervjuu) da, pošto sam na praksi,tj. ako me primi, ne bude samo da kuvam kafe, već hoću da radim.

On je samo o tome pričao prijateljima i posl. saradnicima i verujte, bilo mu je neprijatno da mi potraži da skuvam kafu, uvek sama ja pitam sve, a ja ne pijem tursku uopšte. Etoooooo
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 4:35 am

vitaaaaa ::
Ja sam uvek za diplomu... Ma za doktorat Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 I to zbog sebe ne zbog posla... Volim da vidim Dr.
ALI kad jednog dana budem zaposaljavala pre cu zaposliti one sa SSS zbog:
1. Jeftinija su radna snaga. (zna se koji prosek plate nogu da ocekuju sa svojim obrazovanjem,a kad budu u poslu naucice sve da rade i bez diplome)

2.Kako stoje stvari u ovoj drzavi uskoro ce fakultetsku diplomu moci sebi da obezbede samo deca bogatih jer prosecne porodice nece imati novca da skoluju svpju decu)
3. Se nadovezuje na razlog 2... Ako su mama i tata bez posla a postoji jos jedno dete u kuci koje ide u srednju,ako dodjes do posla cuvaces ga i raditi perfektno jer si svestan da bez tvoje plate nema sta da se jede. Deca bogatasa jer nemaju ovu situaciji nikada nece moci da budu predana toliko poslu...
NARAVNO da bih zaposlila i par visoko obrazovanih ljudi da mi vode posao ipak mi treba i neko strucno lice Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 515354487

ovo ne mora da bude tacno,nisu sva deca bogatasa ili roditelja koji imaju platu iznad proseka razmazena,sebicna i nesposobna...postoje roditelji koji su zavrsili fax i zahvaljujuci svom znanju i radu imaju vece plate pa mogu deci da pruze malo vise (ovde mislim na letovanja,zimovanja,ekskurzije,malo veci dzeparac,a ne na izivljavanje tipa majica od 100e...).Koliko se secam i ti se dete dobrostojecih roditelja i imas i zenu koja ti cisti stan,a tata je platio tvojoj drugarici letovanje da bi ostala sa tobom...to ne znaci da si ti manje sposobna ili neodgovorna osoba,ali onda u ovu kategoriju svrstavas i sebe...
Nazad na vrh Ići dole
vitaaaaa

vitaaaaa


Broj poruka : 100
Datum upisa : 17.05.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 5:10 am

inda ::
vitaaaaa ::
Ja sam uvek za diplomu... Ma za doktorat Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 I to zbog sebe ne zbog posla... Volim da vidim Dr.
ALI kad jednog dana budem zaposaljavala pre cu zaposliti one sa SSS zbog:
1. Jeftinija su radna snaga. (zna se koji prosek plate nogu da ocekuju sa svojim obrazovanjem,a kad budu u poslu naucice sve da rade i bez diplome)

2.Kako stoje stvari u ovoj drzavi uskoro ce fakultetsku diplomu moci sebi da obezbede samo deca bogatih jer prosecne porodice nece imati novca da skoluju svpju decu)
3. Se nadovezuje na razlog 2... Ako su mama i tata bez posla a postoji jos jedno dete u kuci koje ide u srednju,ako dodjes do posla cuvaces ga i raditi perfektno jer si svestan da bez tvoje plate nema sta da se jede. Deca bogatasa jer nemaju ovu situaciji nikada nece moci da budu predana toliko poslu...
NARAVNO da bih zaposlila i par visoko obrazovanih ljudi da mi vode posao ipak mi treba i neko strucno lice Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 515354487

ovo ne mora da bude tacno,nisu sva deca bogatasa ili roditelja koji imaju platu iznad proseka razmazena,sebicna i nesposobna...postoje roditelji koji su zavrsili fax i zahvaljujuci svom znanju i radu imaju vece plate pa mogu deci da pruze malo vise (ovde mislim na letovanja,zimovanja,ekskurzije,malo veci dzeparac,a ne na izivljavanje tipa majica od 100e...).Koliko se secam i ti se dete dobrostojecih roditelja i imas i zenu koja ti cisti stan,a tata je platio tvojoj drugarici letovanje da bi ostala sa tobom...to ne znaci da si ti manje sposobna ili neodgovorna osoba,ali onda u ovu kategoriju svrstavas i sebe...
Da ali to znaci da nikad ne bih ritnala ne znam koliko. Cim bih videla da mi neko mnogo lomi kicmu a ne za neke veeelike pare. Batalila bih taj posao... Jer to sebi mogu da priustim! Ima ljudi koji za 10 000 dinara trpe svasta!
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 6:20 am

ako sa takvim stavom mislis da napravis karijeru,svaka ti cast...pa nisu ni tvoji roditelji poceli od velike firme...(mozda i jesu,ali su onda i oni dobili to,a ne stekli...). ne mislim da treba da radis za 100e,ako si zavrsila fax,ali svakako da moras da pocnes od necega Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
vitaaaaa

vitaaaaa


Broj poruka : 100
Datum upisa : 17.05.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 6:30 am

Pa da ali zavisi sa kakvih osnova pocinjes! Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 Takva ce ti biti i karijera! Da pocnes bas sa dna a da se dokopas vrha u kapitalizmu mozes samo u filmovima holivudske produkcije,jos se i lepi,zgodni i visoko obrazovani sin vlasnika firme zaljubi u tebe i postajes i vlasnica Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 Eh taj Holivud! Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930
Ja se vracam na prvu tacku mog prvog posta: Ljudi sa SSS su jeftinija radna snaga a mogu da rade ko i ovi sa diplomom,jer covek brzo uci... (Dobro jutro ovo je kapitalizam). Vlasnik bi sto manje da plati,a da ti sto vise radis,i da prihod njegove firme bude sto veci!
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 6:33 am

Slazemo se, Sanja Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930

Po ovim vasim pricama ispadne da ljude sa fakultetom nikada ni ne treba zaposljavati, jer im prvo treba obezbediti vecu platu, a drugo bolje je zaposliti coveka sa iskustvom. Ljudi zavrse fakultet, nazalost ne radjaju se sa iskustvom i zbog takvog razmisljanja poslodavaca koji zele jefinu radnu snagu oni sede godinama na birou. Nije tu problem u ekonomicnosti, problem je u nasoj bednoj drzavi i vlasnicima stranih firmi (a i nekolicine domacih koje jos funkcionisu) koji samo zele da iskoriste nas narod za sticanje profita, a ne razmisljaju da unapredjuju radnike i nagradjuju ih za pozitivne rezultate.

A Inda, pusti, Vita nam je malo kontradiktorna od pocetka dolaska na forum, shvatile su neke devojke vec o cemu se tu radi Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 7:08 am

Sanja od hiljadu ljudi koji svake godine upisu nas faks koliko njih je u A ili drugim studentskim organizacijama?
Ja tima koji sticu iskustvo tokom studija na blo koji nacin skidam kapu. Ali moj muz (sa sve tim iskustvom i naucnim radovima) nije mogao da nadje posao u drugom po velicini gradu u Srbiji.Iako je isao od vrata do vrata. Svi su mu rekli da je problem sto nema radnog iskustva za konkretno radno mesto.
Koliko god se nama ne svidjalo vecina studenata samo buba i izlazi na ispite. Ne trude se da steknu sire obrazovanje, ne uce jezike, o nepismenosti sam vec govorila (a to me bas zgrazava, jer ce ti ljudi kad uzmu diplomu biti "krem naseg drustva").
Pravih intelektualaca, sa jos necim u glavi sem ispita i definicija, ima jako malo u nasoj zemlji.Zato nam je uostalom zemlja u takvom stanju u kakvom je.

Ne kazem da ni jedna diploma ne vredi (sto sam onda i sama studirala), ali kazem da vecina diploma jako malo vredi.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 7:15 am

vitaaaaa ::
Pa da ali zavisi sa kakvih osnova pocinjes! Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 Takva ce ti biti i karijera! Da pocnes bas sa dna a da se dokopas vrha u kapitalizmu mozes samo u filmovima holivudske produkcije,jos se i lepi,zgodni i visoko obrazovani sin vlasnika firme zaljubi u tebe i postajes i vlasnica Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 Eh taj Holivud! Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930
Ja se vracam na prvu tacku mog prvog posta: Ljudi sa SSS su jeftinija radna snaga a mogu da rade ko i ovi sa diplomom,jer covek brzo uci... (Dobro jutro ovo je kapitalizam). Vlasnik bi sto manje da plati,a da ti sto vise radis,i da prihod njegove firme bude sto veci!

E ovo me bas iznerviralo. Ljudi sa SSS su sasvim sposobni i sopstvene firme da imaju, ne samo da budu jeftina radna snaga. Usput znam bar njih 5 koji sa dilopmom srednje skole imaju firme koje traju vec 20 godina. Nisu svi u situaciji da se skoluju, ali to ne znaci da nisu sposobni za sto sta u zivotu. To pokusavam svo vreme da objasnim - papir na kome pise koja si strucna sprema- ne znaci nista ako iza tog papira ne stoji vise nista. Ko zna da radi taj ce i raditi, ko je sposoban i vredan taj ce i uspeti - to je kapitalizam.
Nazad na vrh Ići dole
vitaaaaa

vitaaaaa


Broj poruka : 100
Datum upisa : 17.05.2012

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 7:29 am

Da ali pogledaj kako poslodavci gledaju na to! Sigurno i sama znas ljude koji imaju i zavrsene fakultete a vode se da rade samo sa SSS to je jedini nacin da zadrze posao,jer posodavac ne voli bas da daje velike pare svojim radnicima Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930 To je realnost! Fakultet ne obezbedjuje posao,diploma ne obezbedjuje znanje, nazalost kakav je sistem skolovanja ovde masa ljudi zavrsava sa izvarednim ocenama fakultete i kad zatvore knjige u praksi se pokazu kao nule. Problem je i u tome sto se neki fakulteti "masovno" upisuju i gde da zaposlis tolike ljude? Poslodavci gledaju da zarade i da se sto vise obogate a ne da se njihovi radnici obogate. Po celom svetu ljudi izlaze i bojkotuju jer su i oni koji su do juce bili u masini i slepo verovali da zive "san" shvatili da su korporacijesve bogatije a oni sve siromasniji i sve zaduzeniji.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 4:18 pm

Vita, odakle je ovaj tvoj potpis? Zanimljiv je.
Ja ne mogu da verujem oko čega se ovde vodi polemika. Ispada da smo mi sa fakultetom budale, a pošto su oni sa SSŠ vrednije osobe, biće da smo oglupele dok smo čitale onih 50 knjiga. Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 364988687 Prosto, postoje poslovi za one sa srednjom i poslovi za one sa fakultetom. I naravno da diploma nema veze sa tim ko je kakva osoba, niti sa koeficijentom inteligencije.
Iva, tvoje poređenje sa babicom i doktorom je bezveze. Babica je ta koja porađa, daće bog da vidiš sledeće godine. Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930
I dalje postoje poslovi za koje je neophodna diploma fakulteta. Recimo, da se na konkurs za moje radno mesto prijavio srednjoškolac, ja bih dobila posao, iako je taj neko možda odrastao na engleskom govornom području.
I definitivno znam više posle završenog fakulteta nego što sam znala posle gimnazije.
Devojke, vi ni ne primetite kad me nema. Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 7:20 pm

Primetile. Samo mislila sam da uzivas sa bebcom, pa da te ne diramo.
Ne znam sto je poredjenje bezveze, ali hajde neka je i bezveze. Namerno sam navela primer doktora koji ne znaju da rade svoj posao jer su na studijama ko zna sta radili. A onda dodju i ubiju par pacijenata dok se ne nauce poslu. Nisu diplome garant da taj neko zna svoj posao. Zbog toga uostalom i postoje testiranja (bar za moju struku) za skoro svako radno mesto.
Meni je samo jako krivo da se u nasoj zemlji toliko ceni papir, a mnogo manje to sta neko zna da radi i da li uopste zna da radi. No dobro naterace nas realnost pre ili kasnije da shvatimo sta moze a sta ne.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 8:19 pm

a meni je jako krivo sto se u nasoj zemlji papir ne ceni dovoljno.

kada sam pomenula med.sestru i doktora mislila sam na ono sto je Pepeljuga rekla-da se neki poslovi ne mogu raditi bez fakulteta.polazim od sebe-sta ja mogu da radim sa gimnazijom?isto tako postoje i poslovi za koje ne treba fakultet,a bez kojih ne mozemo.ali,treba postovati i jedne i druge.

a naravno da u svakom zitu ima kukolja.ti si navela nesavesne doktore,ja mogu da ti navedem primer svoje poznanice koja je isla u srednju medicinsku,vise nije bila u skoli nego sto jeste,ponavljala drugu godinu,u trecoj zamalo da je izbace jer je krala novac i telefone drugaricama u svlacionici,a sada ti je ona sva bitna.seta onom bolnicom (u najkracoj mogucoj suknji) kao da je njena.ne bi mi svejedno kad videh da ce ona da mi da injekciju! Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930

i ne znam sta ti znaci to `jer su na studijama ko zna sta radili`?imala sam cimerku sa medicine-tamo se ozbiljno uci,sto teoretski,sto prakticno.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 8:48 pm

Pre svega, cao svima! Cula sam da me spominjete, pa da vam odgovorim. Nisam napustila forum zbog opomene, vec zbog paljbe osuda da svaku temu pretvaram u chat. Rolling Eyes Zamolila bih vas da iscitate moje postove u svim temama pre nego sto osudite. Sa najboljom namerom sam dosla na ovaj forum, ali...sam pogresno shvacena.

Forum sam takodje napustila jer sam osetila da nisam dobrodosla,da pojedincima smetaju moji postovi. Forum ne vodi nicemu osim ka svadji i napadu. Zaista takva vrsta zabave mi nije potrebna.

Hvala vam, cao. Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930

Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 9:28 pm

zato ja cenim beogradske fakultete (vecinu),pa se mnogi nadju uvredjeni.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 9:30 pm

obrisala sam off (vitin i bellin).
drzite se teme na dalje.
ako imate primedbe u vezi foruma,postoji podforum predlozi,pitanja,zalbe.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 10:05 pm

Ivana mislis li da na Beogradskom univerzitetu nema korupcije i slicnih stvari? Na zalost ni jedna institucija u Srbiji nije imuna na takve boljke.Samo sto ljudi najcesce ne zele to da vide i cuju. A koliko su nam rangirani fakulteti u svetu vidi se iz aviona (sa par izuzetaka, uglavnom tehnickih).
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptyUto Okt 02, 2012 11:58 pm

prvenstveno mislim na kvalitet nastave i kriterijum.tu je i novosadski,a ovi ostali su,po meni,mnogo ispod.naravno da ima izuzetaka,sto pozitivnih,sto negativnih,ali generalno tako mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptySre Okt 03, 2012 12:14 am

Pa sa novosadskog pravnog mi je drugarica pricala kako su imali nekog profesora starog ko biblija koji uhvati da te ljubi i balavi kad odes u kabinet. Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 3499814433 A samo se u kabinetu odgovaralo. Kao nece da ga otpuste jer je pred penzijom.
U Nisu, na ekonomskom, slican slucaj. Profesor iz Ruskog je bio optuzen (ne samo jednom) da je pokusao da siluje studentkinju. Taj lik jos predaje. affraid cak su nas upozoravali kad smo dosli na faks da kod njega u kabinet nikada ne idemo same. Isto se samo u kabinetu odgovara ispit.

Ja kad sam otisla na faks, ocekivala sam scene iz filmova, sve ugladjene intelektualce kojima je znanje i nauka na prvom mestu, koji se studentima obracaju sa Vi, koji zele da nesto te studente nauce i da saradjuju sa njima. Sokirala sam se kad sam videla koliko je tu pijanica, siledzija, lopova, ili jednostavno uzasno losih i iskompleksiranih ljudi.

Zbog takvih stvrai mnogo manje cenim diplomu nego vecina ljudi. I nisu mi jasni ljudi koji prvo pitaju sta si zavrsio, ili koji drugoga gledaju kroz diplomu (a ima takvih koliko volis).
Ovo je samo moje misljenje, ne mora niko da se slozi sa mnom.
Ali zbog svih stvari koje sam videla postalo mi je mnoooogooo bitnije da neko pokaze kakav je covek, kakav je u svom poslu i mnoge druge stvari, a tek onda (ako uopste) da li ima diplomu fakulteta.I tako bih razmisljala i prilikom zaposljavanja - ako ti je prva stvar kojom ces se pohvaliti diploma fakulteta, a ne znas da beknes o poslu - ne trebas mi.

Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptySre Okt 03, 2012 12:24 am

Bev, izvinjavam se, htela sam da ti naglasim da obrises ono, stvarno sam nameravala da zavrsim sve sa jednim postom Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 650269930

Iva, ja nikada nisam cula za tog profesora, ustvari znam za jednog koji je bio jako star i kod koga se polagalo iskljucivo u kabinetu, otisao je u penziju godinu dana pre nego sto sam ja upisala fakultet. Ali je on vazio za prestrogog profesora, obarao je studente zbog sitnica, moja drugarica je jedva polozila kada je spustio kriterijum u poslednjem roku pred odlazak u penziju. Ja se na svoj fakultet zalim jedino zbog neorganizovanosti, ali sto se tice odnosa profesora i asistenata prema studentima nemam apsolutno ni jednu zamerku. Neki se zale da su malo stroziji, istina je da se kod nas dosta trazi i samo za prolaz, ali su zaista svi kulturni, pristojni i korektni. Izgledaju se i ponasaju bas kako si zamisljala.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptySre Okt 03, 2012 12:39 am

Bella moja drugarica je '83 godiste. Ne verujem da bi me lagala za tako nesto, a iskreno zbog ovog naseg nije mi bilo tesko da poverujem u to sto je ispricala. I to je samo ono sto se zna javno i sto se tu i tamo cuje. Ko zna sta se desava iza zatovrenih vrata.
O fakultetima u Srbiji zaista imam jako lose misljenje, zbog niza razloga. Od polaganja preko veze, ili para, ili raznoraznih usluga, tretiranje studenata kao stoke, nazivanja pogrdnim imenima, a o ne pruzanju adekvatnog znanja bolje i da ne pocinjem. Ima izuzetaka, hvala Bogu, i svaka im cast. Zalosno je samo sto ih je jako malo.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 EmptySre Okt 03, 2012 12:54 am

kod nas je 99% profesora za svako postovanje.svako nam se obraca sa `vi`,svi su strucni,maksimalno posveceni poslu,uvek spremni za pomoc oko materije.

a vecina ispita se polaze u kabinetu,ali uvek mora da u njemu budu bar dva svedoka.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo   Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Cene u Srbiji
» Putovanja po Srbiji
» Poplave u Srbiji i regionu
» Zivot bez zurbe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: