Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Beba da ili beba ne

Ići dole 
+14
Lara
StormZ
nanchika88
Bella
~Lovely~
*cinderella*
una
Lus
koni
bevana
Jeci
Yo**
Ivana
Iva
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 9:50 pm

Kad osetis zelju i ako se mogucnosti poklope radices na bebi,to je po meni jedino sto vazi.Nema tu pravo vreme ili ne.Jer kao sto je Pepeljuga rekla i ne znam ko jos,ipak moraju da postoje uslovi za dete,nije dovoljna samo zelja.Detetu treba sve omoguciti tj. da ima kvalitetan zivot pre svega.A od toga koliko ces biti zdrava dosta govore i zivotne navike.Pa tako i trudnoca u nekom kasnijem periodu ne mora odmah zbog godina da bude kriticna.Ona to postaje na osnovu navika.Veliki je br zena koje tek u trudnoci pocnu da vode racuna o svom zdravlju i sl.

Iva onako kako osecas ponasaj se i radi.I tako neces pogresiti.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 9:56 pm

Знам да мораш. И свака част на избору. Beba da ili beba ne - Page 3 1071211947 Гледај да га научиш да одмах ствара радне навике, и да буде вредан ученик, па касније студент. Па ће имати дом, па ће имати стипендију. Није то нешто велико, али свакако ће помоћи. Мрва по мрва.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 10:00 pm

Slazem se sa Ivom, ne mislim da je banja, planina, more obavezno, ali mora postojti bar najosnovniji uslovi za zivot da bi se planiralo prosirenje porodice. Ni ja ne ocekujem da imam milione, na planinu sam isla samo jednom i to kada smo isli na ekskurziju, na zimovanje nikad, banju isto samo u okviru ekskurzije, more jako retko ( nazalost jer smatram da more dosta pomaze osobama koje imaju respiratorne probleme, i to ne bi trebalo da bude luksuz ), ali ono osnovo ( mesto gde ce par sa detetom ziveti bilo da je u pitnju jedna sobica ili iznajmljen stan), odeca za dete, bar neki mimimum para ( pogotovo za one kojima roditelji ne mogu finansijski da pomognu) ... Po meni ovo je niki mimimum koji treba postojati, ne ocekujem ja ne znam kakve uslove ali svojoj deci bih volela bar to da priustim, ako vec nisam u stanju da im pruzim vise .
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 10:04 pm



Ја се не бих мењала за 100 станова у Београду, а да будем јединица.

Takodje! Slazem se skroz sa ovim.
Iva, ja sam procitala tvoj post, ceo, ne znam sto si toliko defanzivna, vasa odluka je vasa stvar. Diskutujemo o tome. A matematika je uvek bila jasna. I niko nije rekao da je brak jednostavna stvar, kao ni finansije.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 10:06 pm

Trudiću se. I ja sam imala dom i stipendiju, ali to nije bilo dovoljno. Samo želim da se on ne sekira kad treba da nam traži novac za neku knjigu ili za rođendanski poklon za nekog drugara.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 10:27 pm

Zbog ovoga sam defanzivna:

Yo** ::

kada bi svi cekali da budu finansijski stabilni i da sve bude potaman, decu bi retki pravili
una ::
Nikad se nece poklopiti sve kockice ako na to budete cekali...
bevana ::
ali ako cekas idealne uslove,mozda ih nikad ne docekas,a godine prolaze.
nanchika88 ::
Mi nismo imali idealne uslove,daleko od toga.
Lara ::
Slazem se, ne znam ko je napisao, da nikad nece biti idealni uslovi, da mozda nece odmah ni uspeti.

Da se niko ne oseti prozvanim, ovo su samo primeri.
Vi pricate o idelanim uslovima a ja o tome da cemo kroz godinu i po dana mozda oboje biti bez ikakvih primanja. I onda se ja zapitam jesam li mozda skrenula pamecu sto ne zelim da rodim dete koje ne znam da li cu moci da izdrzavam. I pri tom ne mislim na letovanja, zimovanja, markiranu garderobu ili puding od 50g koji kosta 100 dinara a bas je specijalno za bebe (da ima i toga).

Nego mislim na:
Lus ::
Оно што сам једино желела од својих родитеља ја топла соба, топла вода и топли оброк. То ми је довољно. И не само мени, то свима треба да је довољно.

A koliko vidim ni ta tri u Srbiji vise nije lako obezbediti.

Ја се не бих мењала за 100 станова у Београду, а да будем јединица.


A ovo je jako banalizovanje situacije.
Mislim da niko pri zdravoj pameti nije sebi postavio pitanje: Da li da kupim stan ili da rodim dete?
Pre ce biti da ljudi jednostavno nemaju ni za osnovno, tj. krov nad glavom. Pa zato razmisljaju da li ce da prave jedno ili dvoje dece.

kajlina ::
Kad osetis zelju i ako se mogucnosti poklope radices na bebi,to je po meni jedino sto vazi.Nema tu pravo vreme ili ne.Jer kao sto je Pepeljuga rekla i ne znam ko jos,ipak moraju da postoje uslovi za dete,nije dovoljna samo zelja.Detetu treba sve omoguciti tj. da ima kvalitetan zivot pre svega.A od toga koliko ces biti zdrava dosta govore i zivotne navike.Pa tako i trudnoca u nekom kasnijem periodu ne mora odmah zbog godina da bude kriticna.Ona to postaje na osnovu navika.Veliki je br zena koje tek u trudnoci pocnu da vode racuna o svom zdravlju i sl.

Iva onako kako osecas ponasaj se i radi.I tako neces pogresiti.

Kajli hvala Beba da ili beba ne - Page 3 390707668 
Tako nekako smo i nas dvoje dogovorili.

bevana ::
A da li ste spremne da ostanete bez dece,ukoliko ti uslovi (koji su za vas obavezni) nikad ne budu ispunjeni?

Bev, odlicno ti je pitanje.I iskreno nisam sigurna u odgovor. Ali realno, ako nismo u stanju da ga izdrzavamo (opet kazem to je krov nad glavom i hrana - minimum minimuma za egzistenciju) onda nisam siguna ni da treba da ga imamo.


Poslednji izmenio Iva dana Pon Jul 22, 2013 10:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 10:34 pm

bevana ::
A da li ste spremne da ostanete bez dece,ukoliko ti uslovi (koji su za vas obavezni) nikad ne budu ispunjeni?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 10:36 pm

Imas iznad odgovor. Beba da ili beba ne - Page 3 650269930
Kad krenem da kucam...dok ja zavrsim svoj roman...
Nazad na vrh Ići dole
una

una


Broj poruka : 247
Datum upisa : 17.03.2012

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 11:12 pm

Mozda ce me neko lincovati sto cu ovo reci,ali danas svako ko HOCE da radi moze da obezbedi minimum za egzistenciju...nas narod je navikao samo da kuka,a pri tome nista ne preduzima da situaciju promeni..primer su porodice gde ni jedno od roditelja ne radi(a pri tome su zdravi i pravi),izrodili su 5oro-6oro dece i onda kukakju kako nemaju..nista ne pada sa neba...moji roditelji su neobrazovani ljudi,koji su radili u propalim firmama,ali su radili i po 2,a nekada i 3 posla,pa bi mi mogli normalno da zivimo...Brdo je ljudi koji hoce "hleba bez motike"!
Iva,ovo se nista na tebe ne odnosi,ti i tvoj muz treba sami da vidite i odlucite,ne treba niko nista da vam savetuje,jer niko u stvari ne zna kako je vama...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 11:20 pm

da se oglasi i toliko pominjana jedinica!citajuci ovo,osetih se kao sugava! :)meni je u pubertetu bas falilo da imam brata ili sestru.tada su prosle one carke izmedju brace i sestara iz moje okoline,poceli su da izlaze zajedno,da brinu jedni o drugima i imala sam osecaj da svako ima nekoga,samo ja ne.to je bilo tada.pre i posle ne. razlog zbog kojeg sam ja jedinica nije sebicluk.strah vec da.ali,kada se setim nekih situacija iz mog detinjstva (necu sad da nabrajam da ne bih ispala mucenica),sasvim mi je jasno zbog cega se moj tata plasio da se odluci za drugo dete.a imali su stalno zaposlenje.ali,to sad i nije tema.
sa druge strane,ja jesam isla na sve ekskurzije,ali tada su trpele neke druge stvari.moja tadasnja najbolja drugarica nije videla more dok se nije zaposlila jer je njenima uvek bilo prece da kupe svinju od 150kg i stave je u zamrzivac.ni to nije tema.

meni je Nancikina prica super.Meni da se sada desi trudnoca slicno bi bilo.i bila bih presrecna.ne bi mi bio problem da me neko vreme izdrazava muz,a roditelji pomazu.imam jednu strinu koja me svaki,ali svaki put bombarduje kako prvo treba da zavrsim fakultet,pa onda da se udam (iako udaju nikada nisam pomenula),jer necu valjda od muza da trazim pare za uloske.i taj plastican primer stalno potencira.naravno da se slazem sa prvim delom te sad vec cuvene recenice,ali ne shvatam zasto bi drugi bio toooliko strasan.to je moj muz,ne komsija.za roditelje isto-zasto da ne pomognu u pocetku ako mogu?niko ne ocekuje stalno pomoc,niti zeli da parazitira celog zivota,ali zasto da ne pomognu privremeno ako mogu.

Iva,sto se tvoje situacije tice-vec sam pokusala pre nekoliko dana da nagovestim nesto sto mislim,ali sam smatrala da ne treba da se mesam toliko.a opet,ako si otvorila vec temu,onda treba reci iskreno.pitala sam te za seljenje jer ,po meni,je mnogo bolje da budete u srbiji,nadjete neki mozda manje placen posao,ali da ne budete podstanari.usteda te kirije bi znatno uticala na celokupni budzet.
naravno,postujem vasu odluku da sacekate jos malo,skroz je racionalna,ali ne treba cekati previse.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 11:35 pm

A ja se ne slažem sa tobom, Ivana. Pogledaj kakva je država, opšte rasulo vlada. Često me grize savest što sam dete rodila ovde, i najviše bih volela da odemo odavde. A ako ne odemo mi, da on ode jednog dana.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 11:43 pm

a znam ja da se mnogi ne slazu.kao da u Ruandi zivimo...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 11:45 pm

Una- slazem se sa tvojim misljenjem ali mislim da se u danas vise moze potencirati MOZE, a ne HOCE. Svi znamo koliko su dobro placeni pojedini poslovi u Srbiji, do ovih boljih je malo teze doci. Ja zbog zdravlja ne mogu da radim nikako 2-3 posla,a nije korektno ni da se oslanjam ceo zivot na supruga, decka ... za finansije ... Dakle cela stvar u vezi zaposlenja je mac sa dve ostrice .

Sto se tice ovih koji kukaju. to zaista ne podrzavam, jedno je ako se nekome bas zalomi jednom, dva mozda cak i tri puta, ali 5-6 a znas da nemas ni krov nad glavom, ni hleb, i sto je najgore ne trudis se uopste . E za njih potenciram to HOCE. Pravio si decu, a sada te boli uvo za njih, pa pruzi im bar taj minimum sto kaze Lus, topli krevet, topla voda, topli obrok ...

Ivana- mislim da te ta strina bombarduje zato sto je mnogo slucajeva kada devojka ostavi faks zato sto se uda ili zatrudni, mozda se brine da se to ne desi tebi, pogotovo zbog toga sto si toliko odmakla sa faksom.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 11:48 pm

Sto se odlazaka tice moja mama je jako vezana za mene i brata.
Stvarno im je tesko sto nisam tamo.
I zena jutros (kad sam im pricala kakva je Varsava, sta imam ispred zgrade, kakve mogucnosti se otvaraju) kaze: "I M (mom bratu) govorim da ode iz zemlje. Ovde nema buducnosti." I vrti glavom.
Ja znam koliko nju boli kad god ja odem, sad se posle mog odlaska razbolela, a ipak kaze da idemo van. Zato sto zna koliko je snage njoj i tati trebalo da nam obezbede pristojan zivot. I koliko je i faktor srece imao veliku ulogu u svemu tome. A lako je moglo da se desi i da ga ne bude.
Una, mene od tih prica hvata jeza. I slazem se sa tobom da ko hoce da radi moze da zaradi za osnovnu egzistenciju. Ali iskreno ne bih da tu teoriju proveravam sa jos nekim zivotom za koji sam licno ja odgovorna.
Ivana pisala sam vec o tome koliko dugo je on trazio posao u Srbiji, o tome koliko sam ja radila pa jos nisam naplatila te plate, a direktor se provodio po Parizu i posle uglavio na jos bolje radno mesto. Mislim da je svima jasno da je posao u Srbiji velika lutrija. Mi i kad bismo se vratili mogli bismo da se vratimo samo u malo meso na Jugu. A tamo je perspektiva davno zaboravljena rec.

Nadam se da ce nam biti izvesniji planovi i buducnost u nekom doglednom periodu. Uostalom Varsava je ogromna, naci ce se neki posao i za mene.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyPon Jul 22, 2013 11:58 pm

Ja se ne slazem sa tim sto se staaalno potencira kako treba da se radja dete sto pre, divno je biti mlada mama, dete oplemenjuje zivot, sve je super, sjajno i bajno. E pa nije. Neko se ne oseca spremnim da rodi pre 35-e i kraj. Da li zbog toga sto zeli materijalno da se obezbedi, da napreduje u karijeri, ili jednostavno da uziva, putuje bez nekih vecih briga i obaveza koje dete donosi, svejedno. I to nije sebicnost. Jednostavno, nismo svi isti i ne usrecuju nas sve iste stvari. Ako se neko ne oseca spremnim da rodi dete, to dete ga nece usreciti, koliko god to nekima neverovatno zvucalo.

Ja pre 30-e ne mislim da radjam, a mozdai produzim za jos par godina, ne znam. Znam samo da me pomisao o zivotu sa detetom brine, ne izmamljuje mi osmeh na lice. Verovatno ce se to promeniti jednog dana, za sada je tako i dok god se to ne promeni, ja necu doneti odluku da radjam dete. Bez obzira da li cu tad biti u dugogodisnjoj vezi, braku, materijalno i stambeno obezbedjena, ili zato sto ce drugi to ocekivati od mene.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 1:10 am

Ivana, naopako, ne treba sugavo da se osecas. Ja imam dosta jedinaca u okruzenju, uglavnom im to ne smeta - ne znaju za drugo, i to je normalno, za jednog sigurno znam da mu fali. Ali, znam da je predivan osecaj imati brata ili sestru, ili oboje, islo se na more ili ne islo. Nebitno to sad.

A za Srbistan nemam reci. Mislim cak da je manji problem obezbediti neke normalne uslove detetu, nego sredinu u kojoj ce da odrasta. Iva, ako kako mozete da ostanete tamo, ne vracajte se. Polako, snaci cete se, nista ne moze preko noci.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 1:17 am

I mene je verovatno zdrmala panika oko seljenja i trazenja posla i doglednog seljenja ponovo.
Da se rauzmemo ja sam stalno na relaciji da ili obozavam svoj zivot ili mi dodje da se zavucem u puzevu kucicu (citaj onu koju imam na Jugu) i ne mrdam. Nekako nema sredine.
Bebac ce, kad ga budemo imali, da se naputuje samo tako.
Kad sam dosla ovde mislim da sam bila u soku dva dana. Pa sam polako krenula: sama po bloku, sama do prodavnice, sama na trcanje, sad mi je vec ovde fino (trebalo je manje-vise nedelju dana) i mogu i sama da se snadjem za sve. Samo mi je jos nezgodno da se organizujem i da uguram sve svoje planove u 24h. Jer bi mm da mi sve pokaze i sa svima upozna i non-stop smo negde.
Sad jos da udahnem i izbrojim do 100, sredim stvari u svojoj glavi i onda polako...
Doci ce i to detence na red. Beba da ili beba ne - Page 3 650269930

Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 2:01 am

Iva, uživajte, ima vremena za sve. Pa majku mu, nemaš sto godina. Evo, moja koleginica je sad trudna, a '71.je godište. Presrećna je, super se oseća, uživa u trudnoći kako mnoge mlađe ne uživaju. Ja sam bila 15 godina mlađa trudnica, pa nisam imala ni deseti deo njene energije. Nisam mogla sebi da priuštim održavanje trudnoće, radila sam do 8.meseca, tj. dok mi nije pozlilo na poslu. A ona je mogla odmah da otvori bolovanje.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 9:25 am

Ivana, drago mi je da ti se dopada moja priča Beba da ili beba ne - Page 3 364988687 Šta sad,mm mi kupuje uloške, najgora sam Beba da ili beba ne - Page 3 364988687

Elem, izdržava me on, i ja ću njega kad počnem da radim. Kod nas je u kući sve zajedničko! Olja je na 1.mestu,pa sve ostalo.Ne pada mi kruna sa glave jer nam pomažu moji-nikad im to nisam tražila,to je njihova dobra volja, pa imaju samo nju trenutno. Posla ima,samo treba raditi. Eto,ja sam radila do kraja školske godine-2 nedelje pred porođaj. Vodila sam trudnću privatno- kod nas se zna za šta će se davati pare,a za šta ne.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 9:35 am

Meni su ti komentari o izdrzavanju toliko ruzni,da nemam reci.Novac je valjda zajednicki,nema veze ko ga donosi u kucu Beba da ili beba ne - Page 3 2370014350 
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 9:44 am

bevana ::
Meni su ti komentari o izdrzavanju toliko ruzni,da nemam reci.Novac je valjda zajednicki,nema veze ko ga donosi u kucu Beba da ili beba ne - Page 3 2370014350 

Vala ja sam ovo morala da objasnim sa mm-om pre braka.
I nije jedinstven slucaj, kasnije sam saznala da dosta porodica funkcionise tako da svako ima svoj novcanik.
Mogu vam reci da nije bilo lako objasniti se. Po meni nije porodica ako se ima odvojen budzet, nismo mi cimeri. Ali svako ima pravo da zivi kako hoce, ja sam svoje stanoviste odbranila.

I sad na stranu to oko podvojenih novcanika ima jedna stvar koju je Pepljuga navela u nekom od prethodnih postova, a o kojoj se retko razmislja. Sta ako se njemu nesto desi? Niko nije vecan, ne zna se sta nosi dan a sta noc. I sta u slucaju "ne daj Boze" a zena bez posla i dana radnog iskustva. Sta tad?

Ivana strina ti ne misli lose, nemoj tako da je shvatas. I meni je mama isto to govorila, bukvalno iste reci. Hvala joj na tome. Zato mi i ne pada na pamet da pravim dete dok ne dodjem do svog dinara.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 10:47 am

I kod mojih je bilo tako,odvojeni budzeti.Kod njega ,pa,svi prihodi su kod oca i jedino on raspolaze novcem.I jezim se i na jedno i na drugo.Srecom ovaj moj je normalan,od pocetka gura pare kod mene,ali ih ja stavljam na jedno mesto.Pa se dogovaramo oko trosenja.

Citat :
I sad na stranu to oko podvojenih novcanika ima jedna stvar koju je Pepljuga navela u nekom od prethodnih postova, a o kojoj se retko razmislja. Sta ako se njemu nesto desi? Niko nije vecan, ne zna se sta nosi dan a sta noc. I sta u slucaju "ne daj Boze" a zena bez posla i dana radnog iskustva. Sta tad?

O tome razmisljam stalno,posebno u poslednje vreme,culi ste sigurno za ona ubistva koja su bila kod nas pre neki dan.Jedan od ubijenih mladica je najbolji drug sestre moje drugarice,zena mu je sad ostala sama,dete malo,ovde ne moze da se zaposli,pokusavala je i pre i nista.Srecom pa je iz Bg-a,moze tamo da se vrati,ima sigurno vise sansi nego ovde.Iz savrsenog zivot joj se u trenutku pretvorio u pakao.
Nego,ne moze se ni celog zivota ziveti u strahu.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 1:09 pm

Slazem se da su potrebni neki neophodni uslovi za dete i iva, ja razumem tvoju brigu,ali mislim da samo malo preterujes...ja bih pre rekla da ti nisi jos spremna za bebu,sto postujem Beba da ili beba ne - Page 3 650269930 Nema gorih roditelja od nespremnih i nezrelih...

Majka moje drugarice je prosle godine zatrudnela sa 42 i nije imala nikavih problema,presrecna je sada i nista joj nije tesko Beba da ili beba ne - Page 3 650269930 Ona je odmah otisla na bolovanje,a kada je bila trudna sa mojom drugaricom,to nije mogla...tako da sve ima svoje prednosti i mane Beba da ili beba ne - Page 3 650269930 .

Ja nisam isla na letovanje samo 2 puta (prvi put sam isla sa 6 meseci),jedne godine je mama bila trudna i nismo isli zbog nje,a sledece ,jer su moji kupili stan...Moji roditelji su oboje zavrsili fax (majka mi je pravnik,tata inzenjer elektrotehnike),i kada su napravili mog brata nisu imali posao za stalno u tom trenutku,jer se bas tada raspala firma mog tate,pa je on radio nesto privatno,ali ne moze se reci da su finansije bile neki veliki problem...vise buducnost i zato su se zaustavili na dvoje dece,da bi nama mogli da pruze sve sto jesu...

lus,Ja sam do ove godine uvek bila 5,0 ,pa opet nisam dobila stipendiju,niti neke pare za nagrade na takmicenjima,a imala sam ih...opstina tada nije imala pare. U Beogradu su vukovci dobijali nesto od tehnike (najmanje telefon),a mi smo dobili knjige iz podruma biblioteke. Samo zelim da napravim razliku izmedju gradova. Kod nas ne postoji opstinska stipendija za srednjoskolce,a studenti dobijaju samo sa prosekom preko 9 i to,ako spadaju u materijalno ugrozene .
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptyUto Jul 23, 2013 10:52 pm

Kod nas su ukinuli stipendije . Ne mislim da Iva preteruje, pre ce biti da je veoma obazriva. Zar je malo slucajeva kada ljudi jedva izdrzavaju decu. Ni ja se ne bih usudila da radjam ako nemam siguran posao, pogotovo jer moji ne bi mogli da mi pomozu .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 EmptySre Jul 24, 2013 2:30 am

Општина није давала паре. Ја ти говорим о Републичким стипендијама. Ту нема шансе да не добијеш уколико си 5,0.

Код нас је заједнички буџет. Нема моје паре, твоје паре. Ја се понекада зезам па му кажем: " Моје паре су само моје, а твоје паре су наше!"


Што се стрине тиче, треба имати мере и када се неко саветује. Не треба сести човеку на главу. Треба ово, треба оно да урадиш. Смучи ти се. Него, где баш улошке нађе(то је тако фуј, а вероватно је хтела да дочара ситуацију)! Да је рекла макар хаљину, ципеле... Beba da ili beba ne - Page 3 650269930Ни ја немам ништа против издржавања у браку, тако и треба. Само не волим када се прималац издржавања опусти, баш је брига, нашла је некога ко ће да је-да га издржава, не тражи посао...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beba da ili beba ne - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Beba da ili beba ne
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Spavanje beba
» Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: