Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Predlozi za čitanje

Ići dole 
+33
Yo**
jagodica
Asja
*cinderella*
inda
sharon
Papapufna
Mashnica25
vitaaaaa
meyakhelet
Oblacak
pahuljicaa
Kalla
eliza96
Marinijum
Rale89
Lus
~Lovely~
Jeci
Nastija
Ferhundica
Amilie
Nina87
pufnasta
griga
bubica
Ketyyy
kajlina
Lara
meda
Ivana
bevana
Iva
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyUto Jun 26, 2012 9:13 pm

Ja sam cula dobre komentare,ali nisam nista od nje citala
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyUto Jun 26, 2012 9:35 pm

Citala sam ja. Procitala sam "Zenski rodoslov", "Igra andjela", "Iva", "Ana Marija me nije volela", "Zapis duse", "Svih zalosnih radost" i dobila sam "Voda iz kamena" i pocela da citam, pa nisam zavrsila. Mojoj mami se svidja. Meni se najvise dopadaju prve dve koje sam navela, "Igra andjela" mi je omiljena.
Njeno pisanje, posebno ono sto je kasnije izdala, novije, ima mnogo elemenata vere u Boga. I cudno, meni se svidja.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyUto Jun 26, 2012 10:00 pm

procitala "Igry andjela", "Zenski rodoslov", ostale nisam
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyČet Jun 28, 2012 2:38 am

Ja sam upravo zavrsila Steven Kingovo Uporiste Predlozi za čitanje - Page 5 364988687 odlicna je knjiga, fali mi treci deo, i sutra vec idem da kupim, ne mogu da se obuzdam i jedva cekam da mi bude u rukama Predlozi za čitanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

Mashnica25


Broj poruka : 50
Datum upisa : 14.06.2012

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyČet Jun 28, 2012 3:18 am

Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyČet Jun 28, 2012 6:15 am

Kako lep tekst.... Predlozi za čitanje - Page 5 390707668

Jaoj a deo o mirisu knjiga...mmm Predlozi za čitanje - Page 5 650269930 obozavam kako knjige mirisu, nasla sam jednom neke jako stare knjige, zute stranicee... Predlozi za čitanje - Page 5 2547892651 skupljam knjige, i nemam vise mesta u ormaricu, moram da pravim novu pregradu Predlozi za čitanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

Mashnica25


Broj poruka : 50
Datum upisa : 14.06.2012

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyČet Jun 28, 2012 9:50 am

Daaaa divan! A zaista jeste tako. Poruka svim mladim, slobodnim muskarcima Predlozi za čitanje - Page 5 407633263
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyČet Jun 28, 2012 11:25 am

Mashnice, hvala za predivan tekst. Predlozi za čitanje - Page 5 390707668

Ko je pitao za Ljiljanu Habjanovic Djurovic? Ja sam citala sve od nje vise puta.Malo sam fiju-fiju po tom pitanju, ali obozavam njene knjige, i imam ih skoro sve. Svaka je lepa na svoj nacin. Najmanje mi se svidja "Javna ptica", a omiljene mi se menjaju u zavisnosti od toga u kom sam raspolozenju. Od "Paunovog pera", na primer, se godinama nisam odvajala. Knjiga je u ocajnom stanju, ali je ja znam skoro na pamet.

"Javna ptica" je jedna jedina njena koju mozete da zaobidjete u sirokom luku.Mada moze da bude i poucna. Sta se desi ako citavog zivota tvrdoglavo jurite jednu iluziju?

"Ana Marija me nije volela: je prica o njenom tragicnom detinjstvu i zivotu u Podgorici i Zagrebu.Posebno su odlicni opisi njene dve babe,po jednoj od njih je roman i dobio ime.Po meni, jako potresna knjiga.

"Iva" je o reinkarnaciji, sudbini i ljubavi i prati dve price.Jedna se desava u savremenom dobu, jedna u vreme boja na Kosovu. Junaci su iste duse, koje su se reinkarnirale.

"Zenski rodoslov" opisuje vise generacija zena i njihov zivot u Crnoj Gori, mislim da je period 19. i 20. vek.

"Paunovo pero" paralelno prati price savremenih zena i price boginja.To je njena najdinamicnija knjiga.Svaka od zena se poistovecuje u knjizi sa nekom boginjom i njenom sudbinom. U knjizi su opisani prelomni trenuci u njihovim zivotima.

"Igra andjela" je o knjeginji Milici, od njenog rodjenja pa do smrti. Koga interesuju andjeli, u knjizi moze naci detaljan opis i ustrojstvo svih sedam arhandjela.

"Zapis duse" je jedina koju nemam i nisam do sada procitala.

"Voda iz kamena" je poslednji roman i jako je zanimljiv za citanje.Prati zivot devojke kojoj se prikazala Bogorodica, i koja se zavetovala njoj na vecno devstvo.Medjutim na silu su je udali i ostalo cete vec videti u knjizi.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jun 29, 2012 1:20 am

daluje mi zanimljiva knjiga "Ana Marija me nije volela", moracu da je procitam

inace, ja sam manijak za knjige, stalno na ulici kupim knjige za 100, 200 pa do 2000-3000 din. ne mogu da zaobidjem
Nazad na vrh Ići dole
sharon

sharon


Broj poruka : 88
Datum upisa : 04.03.2012
Lokacija : Beograd

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jun 29, 2012 1:36 am

ja predlazem knjigu ''Dama s kamelijama'' - Aleksandar Dima Sin. Nije velika, cita se u jednom dahu i vrlo je zanimljiva Predlozi za čitanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jun 29, 2012 1:38 am

Sharon, divna je Dama sa kamelijama. Plakala sam kao kisa kada sam je citala. Inace, po njoj je radjena Travijata.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jun 29, 2012 2:36 am

ja sam gledala balet dama s kamelijama Predlozi za čitanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jun 29, 2012 7:02 am

da,knjiga je divna Predlozi za čitanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptySub Jul 14, 2012 4:53 am

Da li je iko narucivao knjige preko sajta ikada?
Htedoh da kupim knjigu iz alnarija, preko neta dodje nesto jeftinije, plus dostave mi na kucnu adresu! Pa ako iko ima iskustva sa tim neka pise...Predlozi za čitanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptySub Jul 14, 2012 6:16 am

Ja licno ne narucujem,ali moj zet i sestra redovno narucuju knjige iz Lagune i Alnarija.Tako da kad zelim neku knjigu obratim se zetu i on mi je naruci.Slobodno mozes narucivati,oni su prezadovoljni Predlozi za čitanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptySub Jul 14, 2012 8:11 am

Ja mnogo volim Ljiljanu Habjanović Đurović, a tri omiljene knjige su mi Igra anđela, Ženski rodoslov i Paunovo pero. Imam sve osim Ana Marija me nije volela, ona mi se nije dopala.
Neko je pomenuo Pazi šta želiš, možda ti se i ostvari. Nije mi se nešto dopala. Ne volim takve knjige, mada kad nemam ništa drugo, čitam i knjige poput te. Skoro sam čitala Školu za muževe, isto mi je bezveze. A ni Koelja ne volim, nikada nisam uspela da pročitam nijednu knjigu do kraja.
Volim Hardija i volim Džejn Ostin. U poslednje vreme čitam istorijske romane. Trenutno čitam Madam Pompadur, pre nje sam čitala Nefertiti, a sledeća mi je Teodora. Iz edicije Vladarice sam ranije pročitala Lukreciju Bordžiju, takođe mi se dopala, mada mi je još bolja Žena jednog Bordžije. Nemam pojma ko su pisci, nikad to ne zapamtim.
Pre neki dan sam pročitala Kuću iz snova, simpatična je knjižica, napisala ju je Rejčel Hor. Pre nje sam čitala Vajarku od Minet Volters, dobra je, ali malo morbidna. Spominjale ste Hiljadu čudesnih sunaca, ta knjiga mi je divna.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptySub Jul 14, 2012 10:27 pm

Ferhundice, hvala Predlozi za čitanje - Page 5 650269930 definitivno cu znaci naruciti Predlozi za čitanje - Page 5 650269930

Jas volim kada mogu da citam knjigu pomocu koje uplovim u potpuno novi svet... Gde, dok je citam, to je stvarno.
Zato bas ne volim biografije. Drzim se ja moje fantastike Predlozi za čitanje - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyNed Jul 15, 2012 1:28 am

Ja sam uzela dve knjige od zaove,kaze da su jako dobre,ja tek pocinjem sa citanjem
Sandra Braun-Kobna zamena i Danijela stil-Sigurna luka.Javicu vam dal su mi se dopale
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyNed Jul 15, 2012 1:34 am

Sa Sandrom Braun i Danijelom Stil ne mozes da pogresis.Kad god ne znam sta da citam ja uzmem nesto od njih dve i nikad se ne razocaram.

Nema na cemu.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPon Jul 16, 2012 9:49 pm

devojke ko je izdavac knjiga Habjanovic/Djurovic?
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPon Jul 16, 2012 10:11 pm

Devojke da li ste citale nesto od Ane Vuckovic?

preporucujem vam njen"Plisani soliter"i "Lust'n'dust"
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyČet Jul 19, 2012 8:08 pm

Procitala sam ove dve knjige koje sam gore navela za 5 dana,bas su lepe,preporucujem.
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jul 20, 2012 5:31 am

Omiljena i neprevazidjena knjiga,koju citam od devetneste,i procitala sam je bezbroj puta je Budjenje od Antoni De Mela i preporucujem je svakome...u pitanju je primenjena psixologija,i covek rusi mnoge zablude,sablone,uslovljenosti koje nam stvaraju patnju,depresiju i vode ka praznom zivotu,i fenomenalno je objasnio pojam ljubavi.Od primenjene psixologije isto je dobra Put kojim se redje ide,Umece ljubavi,Cetri sporazuma,,moc podsvesti,moc sadasnjeg trenutka, Put ljubasvi isto od Antoni D.M.
Zato sto to volim od Gijoma Musoa je nesto sto drzi paznju do te mere da se knjiga cita iz jednog daha.Od Marije Jovanovic mi se sve svidja...msm da je cetri knjige objavila i sve sam procitala,a od Mase Rebic preporucujem Devojke iz kraja,nije lose...Mi deca sa stanice zoo,samo za one koji mogu da podnesu tezinu knjige.I neki klasici koji su po meni dobri i svako bi trebao da ix procita su: Bludni sin,Lovac u zitu,Ledi Cetrli,Dama sa kamelijama,Cica Gorio,Orkanski visovi,Madam Bovari,Ana Karenjina,Zlocin i kazna,Necista krv...to su meni neke od prilike omiljene knjige,ako se setim jos neke dopisacu.
da alxemicar od koelja,11 minuata mi se ne svidja uopste,nista drugo od njega nisam ni citala..vidim da se dosta spominje 1000 cudesnix sunaca i drugarica mi je preporucila i rekla o cemu se radi i nekako nisam psixicki spremna da je citam,a senke vetra imam kuci ali nisam jos pocela citati...
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jul 20, 2012 10:58 pm

Ostalo mi jos malo da zavrsim lovca na zmajeve. Divna knjiga!

Izasla je nova od Gijoma Musoa mislim da je zov andjela, izgleda zanimljivo!
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 EmptyPet Jul 20, 2012 11:12 pm

Asja imamo slican ukus za knjige,vecinu sam procitala,a za Senku vetra sam i ja cula da je dobra

Banana Josimoto-Kuhinja je prelepa knjiga pa vam toplo preporucujem
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Predlozi za čitanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlozi za čitanje   Predlozi za čitanje - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Predlozi za čitanje
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Kultura, nauka i tehnika :: Knjige-
Skoči na: