Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Gde, kako i sta...

Ići dole 
+8
sanja
bevana
Iva
Bella
Asja
~Lovely~
pufnasta
bojano
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 8:28 am

Devojke, hitno mi je potrebna vasa pomoc, pogotovu od vas iz Beograda...
Drugraica iz doma mi trudna, imala je rizican odnos 3.3. i uradila je test, i pozitivan je. Bila je sa deckom kod svog ginekologa, i treba ponovo da ide u ponedeljak po uput za abortus...Pricala sam sa njom, samo je meni rekla, roditeljima nece da prica, sto je po meni greska..Mozete li da mi kazete, koliko taj abortus traje, citala sam ovu temu od Lu Salome, ali ne mogu da se snadjem...Bas sam se pogubila...Sigurna je da hoce abortus, i to lokalnu anesteziju kako bi zauvek zapamtila tu "glupost"...Dqa li ce sta osecati po lokalnom? Ne znam sta da joj kazem sve, bas bih zelela da je uputim, a sad sam zaboravila i ono sto sam znala...Htela bih da je malo uputim u sve to, pre nego sto ode tamo...Na sta najvise da joj skrenem paznju?
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 8:46 am

Ja ne mogu nikako da pomognem, ali sam sigurna da je abortus sam po sebi traumatican i da ce ga zapamtiti svakako i da je mnogo bolje da odabere opstu anesteziju ako ima mogucnost, znam da su devojke na starom forumu koje su to radile pod lokalnom anestezijom pisale da bi sad da biraju odabrale opstu.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 9:23 am

Traje 10tak minuta.Pod lokalnom ce osecati,najbolje da radi u opstoj.Probaj da je odgovoris od lokalne,cula sam da uzasno boli.Ionako ce zapamtiti sve ovo kroz sta prolazi radila sa lokalnom ili bez nje.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 9:30 am

Hvala, hvala do neba ti hvala.... U drugoj nedelji je... Napravila je sebi takvu glupost, da se makar slucajno sve desilo, nego devojka jednostavno se izglupirala, a i decko sa njom...
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 9:35 am

Nema sanse da ce da joj sada rade,do 6te nedelje ne moze.Granica je do 10te.E sad ne znam kako je za onaj vakum...Ja sam na praksi trebala da gledam izvodjenje abortusa,ali sva sreca pa doktorka nije dozvolila,jer prethodno su nam objasnili sta i kako,a ja sam jedva cekala da izadjem sa odjeljenja.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 9:52 am

Zaostalo tkivo moze da se desi kod bilo kog nacina izvodjenja abortusa,obicno kada se radi ranije intervencija nego sto treba.Mada,zavisi i od doktora,zato treba birati najbolje ginekologe.Sad cu da vidim sta pise kod mene u knjizi,pa pisem.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 9:56 am

Neka tvoja drugarica procita temu koju sam ja postavila. Jeste da je predugacko ali ja sam tamo sve skinula sa interneta i postavila, upravo da bi se devojke informisale. Mislim da cak ima i psihicki aspekt citave price.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 9:59 am

Sada sam pogledala u knjizi,ali sve sto smo rekle tamo isto pise,tako da nemam nekih novina da dodam.A to za revizije,desavaju se i trudnicama,tako da...Ipak najbitnije je imati dobrog doktora u koga imas poverenja i velike srece da sve prodje kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 10:04 am

E, pa ne znam, ona meni rece 2 nedelje...Sutra cu otici kod nje i cuti celu pricu, i sta joj je doktor rekao...U svakom slucaju, hvala vam puno...
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 11:50 am

ja sam uklanjala kondilome,i trebala sam lokalno prvo,ali poenta je da ti daju inekciju u vaginu,ja to nisam mogla bas da podnesem,msm da joj nije uopste pametno lokalna anastezija nikako...
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 9:01 pm

Oke...Recicu joj za to, glupo je da se muci, svakako ce to zapamti...Mislim da je imala dovoljno agonije za ovaj perioda... Da li neko zna da li se abortus radi na studentskoj poliklinici?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 10:09 pm

Pa verovatno je proslo dve nedelje od tog rizicnog odnosa...
Ni ja nisam bas mnogo upucena u tu proceduru, ali sam jednom procitala negde iskustvo devojke koja je abortirala sa lokalnom anestezijom, to sam veoooma dobro zapamtila, pricala je kako se sva tresla i preznojavala od bolova, ma grozno je to opisala, prosto kad citas kao da sama to dozivljavas. Ubedi je da to uradi pod opstom, zasto bi se mucila bez potrebe toliko.
I Princess je na 21.dan-u pisala da su doktori u drzavnim bolnicama jako neljubazni prema devojkama koje abortiraju, u nekim bolnicama cak ni ne rade opstu anesteziju, a ono sto je bitno jeste da ti tako zauvek ostaje upisano u kartonu da si imala abortus. Ako ima mogucnosti, neka vidi sa deckom, pa neka pokusaju da skupe pare za privatnika, tako bi joj bilo znatno manje traumaticno to iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 10:57 pm

Bella, da su neljubazni ne bi me zacudilo.Neljubazni su oni i bez ikakvog razloga.Ali za to da ostaje upisan abortus u karton postoji medicinski razlog.Sutra kad bude ostala ili zelela da ostane trudna doktori moraju da znaju ako je abortirala pre toga.Cak i da ne pise u kartonu mislim da bi sama morala da kaze, za svoje i bebino dobro.


Poslednji izmenio Iva dana Sub Mar 17, 2012 4:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptyPet Mar 16, 2012 11:02 pm

A znam, ali ja to ipak ne bih volela, stalno bi me podsecalo na to Gde, kako i sta... 1371890812
Sto se neljubaznosti tice, znam da su cesto takvi, ali u ovakvoj situaciji bi mi to najmanje bilo potrebno...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 4:33 am

Iva, odakle ti to da doktori moraju da znaju za prethodni abortus zbog bebinog i majkinog zdravlja?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 4:52 am

Nemam neki konkretan primer ako na to mislis.Samo znam da abortus moze da ima posledice, i onda mi je logicno da treba reci lekaru da se ne bi nesto iskomplikovalo sa trudnocom.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 5:02 am

sve intervencije se upisuju u karton.zasto ne bi i abortus.
a (ovde) na kolposkopiji uvek pitaju da li je bilo abortusa.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 6:13 am

Nisam je ja osudjivala daleko bilo.Samo kazem da svaka intervencija, pa i abortus, moze da ostavi posledice.I da zbog toga sa tim intervenicjama treba da bude upucen njen ginekolog.Da se ne bi desilo da se nesto iskomplikuje i da on zbog nedovoljno informacija ne moze da postavi tacnu dijagnozu.A sansi za komplikacije uvek ima, ne znam kolike su po statistici,verovacu ti na rec.Samo ja tu statistiku ne volim niti joj verujem, jer nisu ljudi brojevi.Svakom organizam drugacije reaguje, neko prodje bez posledica, neko moze da nagrabusi.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 6:21 am

Kome se desi komplikacija za njega ne postoji statistika,njemu je odmah 100% stete.Slazem se da o abortusu ne treba pricati svakome,ali da doktor treba da bude upucen u zdravlje pacijentkinje treba.Ne pitaju oni za dzabe da li je bilo prethodnih trudnoca i kako su se zavrsile.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 7:45 am

Lovely, naravno da nije 100% stete, postoje devojke koje su imale komplikacije pa zatrudnele ponovo. Ako dodje do komplikacija u trudnoci, o.k. da kaze ali ja zaista ne vidim kako prethodni abortus moze da utice na trenutnu bebu koju jedna zena nosi. Napominjem, kad se radi o vakuumskom abortusu, da je uradjen u pravom trenutku i bez komplikacija.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 8:40 am

Lu Salome ::
Lovely, naravno da nije 100% stete, postoje devojke koje su imale komplikacije pa zatrudnele ponovo. Ako dodje do komplikacija u trudnoci, o.k. da kaze ali ja zaista ne vidim kako prethodni abortus moze da utice na trenutnu bebu koju jedna zena nosi. Napominjem, kad se radi o vakuumskom abortusu, da je uradjen u pravom trenutku i bez komplikacija.
Ispravka,nisam napisala kako treba ono sto sam mislila.Htela sam reci da zeni kojoj se desi sterilitet kao pozna komplikacija,za nju ne postoji statistika,nego je za nju 100% stete,zato ni ja ne volim statistike u bilo cemu,bez obzira da li se ona radila medikamentozno,vakumom ili klasicnom kiretazom.Koliko je po teoriji moze da se desi da je grlic oslabljen tako da se u narednoj trudnoci radi serklaz u slucaju da prethodno ne dodje do spontanog.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 9:21 am

Meni nije bio cilj da bilo koga uvredim.Samo sam rekla da razumem zasto je neophodno da ta informacija bude u kartonu.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 10:36 pm

Hm....Pa i ja mislim da bi abortus trebao da bude u kartonu svake osobe... Kao sto stoji i operacija... Ne drzi ona taj karton kuci, vec u zdravstvenoj ustanovi, i ne gleda ga svaki dan... Ali mozda je to bolja opomena za svaki sl. pregled nego ta lokalna... Moram je ubediti za tu opstu... Iznervirala sam se kad sam cula kako je zatrudnela...Ne znam kako nije razmisljala...Kad je tad nisam ubila, necu nikada....
Inace, sa deckom je od pocetka studijske godine, dakle od oktobra... Kad njena cimerka ode kuci, on tu noci, itd... I imaju nezasticen odnos-prekinut snosaj...I par puta su imali frku, ali je sve bilo lazno...I da nakon tih frka ona nije izvukla neku pouku....Zadnji put kad je sa njim spavala, decko joj je rekao da ce dostici vrhunac, i zaustavio se, a ona kreten mu je rekla da ide do kraja... I pri tome to je enzasticen odnos... I onda se pita kako je trudna... Koliko ima njene ludosti i krivice, ima i njegove... Lepo je mogao da kaze da ne zeli da rizikuje, itd...I da zavrse, ali i on budala nju poslusao... I sad nece decu...Pa sto o tome niste ranije razmisljali, stiteci se i od trudnoce, kojekakvih bolesti...Bas sam pukla... Rekla sam joj da nije normalna, i da nije to smela da uradi... I da ne znam zasto sad kuka, i juri taj abortus...I da jedan jedini sucaj kada sam za abortus je kada se to desi slucajno, ali bas slucajno, pukne kondom, smanji se dejstvo pilula, nepovoljna ekonomska situacija, a da u takvim slucajevima mi je muka da cujem rec abortus...
Nije se naljutila, jer je ocigledno svesna svega toga...Eto, jos jedan deo cele price...
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 10:42 pm

Hm.... malo ste otišle u off-topic. Nije tema šta se stvalja u karton, da li je to rizična intervencija, poverenje u lekara isl, a vi ste došle i do toga ko opravdava a ko ne opravdava abortus! To je vaše lično viđenje, i kad bi bile u sličnoj situaciji neznate kako bi reagovale.
Tema je: kod koga, kako, cena, šta posle, da li je bolno.... isl.
Nadam se da će kod tvoje drugarice bojano sve biti OK, i da više neće tako da "eksperimentiše".
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... EmptySub Mar 17, 2012 11:43 pm

Eto, to je ono o cemu sam uvek pricala, svi pricaju o nezeljenim trudnocama i o predejakulacionoj tecnosti, a ja uvek kazem da se 99% nezeljenih trudnoca desava redovnom ejakulacijom, sto zbog neiskustva decka, sto zbog nepaznje i neodgovornosti mladih parova. Samo sto vam to nece svi reci, mnogi ce reci da se desilo slucajno, prekinutim snosajem, da bi izbegli jos vecu osudu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gde, kako i sta... Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde, kako i sta...   Gde, kako i sta... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gde, kako i sta...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Kako da promenim to?
» Kako se prave bebe? :)
» Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)
» Puniji stas

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Abortus-
Skoči na: