Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Drage trudnice :) 2. deo

Ići dole 
+25
bojano
koni
Yo**
una
sanja
Kalla
Bella
*cinderella*
Romanticna
Lus
Jeci
Iva
Suncica5
Ivana
inda
~Lovely~
Lara
nanchika88
JJEECCAA
bevana
makica21
kajlina
Natalla
Nastija
meyakhelet
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Sledeći
AutorPoruka
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 12:40 am

Konačno kod kuće. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Grlić je retroponiran, sve analize su ok, pa sad kod kuće čekam bolove, vodenjak ili krvarenje. Ja ni ne znam koliko doktora me je pregledalo i koliko puta dnevno. Ne mogu ni da sedim ni da piškim koliko me boli. Sad ću se makar naspavati, opustiti i odmoriti pred porodjaj.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 12:47 am

Pepeljugo,srećno! Šaljemo ti puno pozitivne energije pa da uskoro i ti postaviš slikicu Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 1071211947 Sad odmaraj i SPAVAJ ,trebaće ti Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 12:54 am

*cinderella* ::
Konačno kod kuće. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Grlić je retroponiran, sve analize su ok, pa sad kod kuće čekam bolove, vodenjak ili krvarenje. Ja ni ne znam koliko doktora me je pregledalo i koliko puta dnevno. Ne mogu ni da sedim ni da piškim koliko me boli. Sad ću se makar naspavati, opustiti i odmoriti pred porodjaj.

Opusti se sad i odmaraj... veliki dan je svakako blizu... naspavaj se lepo i skupi snagu pa se uskoro "cujemo" na forumu za mame.
Srecno, da imas sto laksi porodjaj... pomayi stomacic.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 8:24 am

Iva ::
affraid
Ok, debelo cu razmisliti gde cu se poroditi, kad jednom resimo da imamo bebca. A kako su svi krenuli da navijaju za to, verovatno naredne godine.

tamo.nemoj ni da razmisljas. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930

meni nase bolnice i civilizacija ne idu u istoj recenici.

evo recimo,da li su vam vezivali noge tokom porodjaja?videla sam sliku jedne poznanice na fb-u,slikano je cim se porodjaj zavrsio i noge su joj vezane za onaj sto affraid mozda je to realno potrebno,da zena ne sutne nekog u glavu tokom porodjaja,ali meni se zeludac okrenuo kad sam videla sliku.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 8:33 am

zar se i to stavlja na fb....?

Pepeljugice,izdrzi jos malo! Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 8:42 am

slikana je beba,ali to se videlo u pozadini.
stvarno mislim da ljudi treba da vrse selekciju slika koje stavljaju. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 2370014350
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 8:49 am

Sto? Da to nije stavila mi ne bi znale da i vezivanje moze da nas zadesi.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 9:00 am

Noge vezuju kada šiju rascepe i rez od epiziotomije, pošto ona lokalna anestezija koju daju ne deluje, pa da se žene ne bi bacakale i napravile lom u toku šivenja.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 9:01 am

a zasto ne deluje anestezija?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 9:06 am

U ovom porodilištu ne vezuju. Ja lično mislim da bi trebalo, možeš da povrediš doktora ili babicu. Zamislite da ih šutnete u glavu. Ne bih imala ništa protiv da mi vežu i ruke i noge. Svako ima drugačiji prag bola i nikad ne znaš kako će reagovati. Recimo, Natalla smatra da su kontrakcije od 40 slabe, a meni su te do sad najjače i prilično bolne. Baš zato ne bih imala ništa protiv carskog reza. Boli te onda kad već znaš da je beba dobro i da ne možeš da joj naudiš.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 9:33 am

kakva sam ja luda, sve mislim da kada mi dodje vreme necu moci da razlikujem porodjajne bolove i obicne grceve. Kada cujem da se broje kontrakcije jaoooo. uzas! pa ja to necu moci. ahahahha

a to za vezivanje ja sam za. ali ne sada da se plasim da cu da ih cusnem Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930 nego zato sto bi meni tako vise odgovaralo. osecala bih se sigurnije! ali s obzirom da ja bol veooma dobro podnosim, i da je porodjaj prirodna stvar, ne bi trebalo da bude problema. ahhaha

nancika, benkica je superiska. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930 moj decko bi se odmah odusevio!
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 9:45 am

Pa deluje ali slabo i kratko, za prvi sloj koji šiju, je ok. Već drugi prestaje dejstvo i za treći završni, gde su spoljni šavovi i ima ih najviše, više ne deluje i baš je neprijatno. A i šiju te pola sata nekada i više nakon porođaja, tada se već i ohladiš. U svakom slučaju nije mnogo strašno, neprijatno jeste. Ja sam se cimnula par puta pa sam u šali komentarisala sa doktorkom da tek sada kapiram zašto vezuju noge, da ne bi bilo koprcanja i ometanja u "sitnom vezu" Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 364988687 Tako da, potpuno je opravdano to vezivanje.
Inače ja upravo izvukoh poslednji spoljni konac, ostali su unutrašnji koji će postepeno izlaziti. Nadam se samo da na mestu gde se rez otvorio neće pući još neki unutrašnji, to bi već bio problem.
Eva je super, ručka, spavka i puni pelene Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930 Mleka imam i na pretek. Nakon podoja izvučem ostatak pumpicom, pa je tako i moj suprug hrani noću kada hoću duže da dremnem ili ponekad preko dana Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930. Ručka na 2-3 sata i mirna je uglavnom. Dernja se kada je gola Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930 to joj se ne sviđa, i kada duže dremne pa se probudi baš gladna.
Pepeljugo pokušaj da odmaraš što više sada kada si kući, trebaće ti snaga. Ja sam na porođaj otišla sva isrcpljena od diareje i celodnevnog povraćanja, pa onda bolovi, naponi, pa tri dana nespavanja u bolnici i sada kada me stiglo, jedva izdržavam.


Poslednji izmenio Natalla dana Pet Avg 03, 2012 9:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 9:57 am

pa sto ne daju jos jednu anesteziju,sunce mu Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930 tesko onom ko mene bude poradjao Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 364988687

a sta mislite o prisustvu oca na porodjaju?
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 10:02 am

Ja sam apsolutno za prisustvo oca. Pod uslovom da i on želi. Naš tata je prisustvovao prvom porođaju, ovog puta nije pošto u našem porodilištu to ne dozvoljavaju.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 10:07 am

Samo mi on fali. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 364988687
Nikako ne bih volela da bude tu, da vidi svu tu krv, mene izmučenu, u najgorem mogućem izdanju. Ja sam bila pored žena koje jedva poznajem i bilo mi je strašno da vidim da se muče, ne bih podnela da vidim muža da tako pati, a sigurna sam da bi njemu bilo podjednako teško da vidi mene da se mučim. Pretpostavljam da bi to bilo podnošljivo uz epidural, ovako nema šanse.
A što se tiče ušivanja, ove koje sam ja upoznala se nisu nešto posebno žalile. Sve je to izgleda individualno.
Meni su opet krenule nekakve kontrakcije, ali retke. Čini mi se da su jače, ili sam ja svilena. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 10:50 am

Ako buduci tata zeli sto da ne! Iskreno, ja sam jaka pa mi ne treba tu kao neka podrska. Cak mislim da cu da vicem na njega, stegni mi jace ruku, ne govori mi to, samo cuti itd.

I svakako bih dozvolila da bude prisutan. To puno krvi, ja sam nikakva, stenjem, placem, kukam, ruzna sam to batali! Jednostavno u toj predstavi nemas ti glavnu ulogu. Nego dete. I kada izadje onako krvavo ili sa onim belim na telu,i placljiv i tada kada je ruzno meni je dete lepo.
Ja bih svakako zelela da bude tu u trenutku kada prvi put cujemo plac nase bebe i kada je prvi put ugledamo!

i da sam musko, to ne bih propustila. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptyPet Avg 03, 2012 8:47 pm

Ja jos uvek nemam izgradjen stav po tom pitanju.Nekad pomislim da bih zelela da sa njim podelim taj trenutak,a sa druge strane znam kakva sam akd me nesto boli ili kad je neka frka-lakse mi je da to prebrodim sama nego kada je tu neko koga poznajem.

i mislim da ovo sto sada pricam ne mora da znaci da ce imati veze sa zivotom kada dodje do tog trenutka.iako vec sad imam izvesne emocije kada mislim na to,mislim da me one prave cije jacine nisam ni svesna tek cekaju i da cu u skladu sa njima i reagovati.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 12:25 am

Moj muž je rekao da bi on prisustvovao i carskom rezu,a naročito prirodnom porođaju. Kod nas nema mogućnosti prisustva , tako da je to ostalo na želji. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Cinderella, ti si kao i ja. Mene sad neko da pita kako bih se porodila- opet bih išla na carski! Boli,ali što ti kažeš, kad je sve gotovo. Milsim da sam i ja previše svilena Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 1:18 am

Kako su slatke bebice!!!
Pepeljugo,uz tebe smo,drago mi je da si se javila.Ocekujemo i vase slicice.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 2:48 am

Nanchika, ako napraviš malu razliku između beba, ideš opet na carski. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 1071211947
Devojke, jutros me je probudio vodenkast sekret koji mi je curnuo, i nešto braonkasto. Negde oko podneva, možda kasnije, još 2-3 puta mi je curnulo. Je l' to sluzni čep? Imam bolove, ali u nepravilnim razmacima. Osećaj je otprilike kao užasno bolna menstruacija. Krsta se raspadaju i boli stomak dole.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 2:53 am

sta znaci sluzni cep?je l` to znak da stize bebica?Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 3:21 am

Mojoj drugarici je pukao dva dana pre porođaja, a komšinici malo pre nego što se porodila. Nekome navodno pukne čak dve nedelje pre porođaja, nema pravila. Tako bar čitam na netu.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 5:07 am

Drz se Pepeljugice,jos samo malo...nadam se da ces uskoro moci da uzivas u svom sincicu,a mi navijamo za tebe. Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 5:18 am

Meni to liči kao da ti je vodenjak pukao Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 650269930 Prvac kod lekara, ako već nisi tamo. Krvavo sluzavi čep izlazi kao posledica otvaranja i skraćivanja grlića. Izgleda kao parče želatina, sa puno sluzi, može biti rozikasto, braonkasto. Meni je ispao taj čep i možda 5minuta nakon mi je pukao vodenjak. Plodova voda mi nije šiknula kao što to biva u filmovima, već je onako u naletima, po malo "šikljala".
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 EmptySub Avg 04, 2012 8:16 am

Nisam još otišla. Ne bih podnela da ležim opet tamo, a da se ne porodim odmah. Nelogično mi je da je vodenjak, za ceo dan mi se nije napunio mrežasti uložak. Videću kako će se stvari odvijati tokom noći.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Drage trudnice :) 2. deo   Drage trudnice :) 2. deo - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Drage trudnice :) 2. deo
Nazad na vrh 
Strana 3 od 42Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Sledeći
 Similar topics
-
» Drage trudnice :)
» Drage trudnice 3. deo :)
» Drage mame :)
» za suncicu ili one trudnice koje su se porodile carskim rezom?
» NAKIT - Uspomene na neke drage osobe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: