Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Beba da ili beba ne

Ići dole 
+14
Lara
StormZ
nanchika88
Bella
~Lovely~
*cinderella*
una
Lus
koni
bevana
Jeci
Yo**
Ivana
Iva
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptySre Jul 24, 2013 8:37 pm

Беванчице, наравно да се не живи од ваздуха. Нико, а наравно не дете које почиње да се развија. Ни теби није бајно, ни сјајно, нити је све извесно у животу, али си се одлучила на тај корак. И ја га, наравно, поздрављам. То је живот. Живети и прихватати ризике. Треба дете научити да када се нема, нема. Не може мама да роди (што ти кажеш). А не, као што стално виђам, када му кажеш да нема он-она у плач. То је лоше и то бих тукла. Зато, колико год имала новчано, детету никада нећу дати СВЕ. Имам ја у околини једног човека који је, слободно могу рећи милионер. Када су му деца била мала, он их је запослио у Меку. И рекао им је: Сада, драге моје, да научите да цените сваки динар. Радите.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptySre Jul 24, 2013 8:58 pm

Iva,pricamo.nema potrebe za ljutnjom.
nisam mislila da nisam imala prebijenog dinara,ali sam celog zivota zivela sa malo novca.vuces me sad za jezik-znali smo da jedemo danima ustipke jer je brasna uvek bilo-dobijalo se preko sindikata.ili je moja tetka kada bi me pozvala na rucak znala da prokomentarise `auuu,kako ivana voli piletinu`,a ivana je nije videla mesecima.moja mama se toga cesto seti i bude joj tesko.ja to ne pamtim.pamtim samo to da smo tada (kao i sada) disali kao jedno.
meni je moje detinjstvo bilo prelepo.ovo najiskrenije kazem.i sta mi fali?nista.osim sto od tada vucem nezdrave navike sto se tice ishrane pa su mi testo i krompir omiljena hrana.ali to sad nije tema.
i sada nas troje zivimo u proseku sa 500 eura mesecno.nemamo ratu za kredit,ali imamo racune,skupe lekove za mamu i tatu,jedna moja knjiga za faks kosta 2400,prijava ispita 1000,a put do beograda 750.pri tom sam ja zensko,pa treba kozmetike,garderobe i slicno.na to sam mislila kada sam rekla da mi pare nisu bitne jer ih nikad nisam imala.

Bev,razumem sta kazes,ali sa ovim se ne slazem :Price ''za dete se uvek nadje'' su glupost.ne bi se naslo za petoro,ali za jedno da.doduse,ne bi bilo za avokado,ali za jabuku da.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptySre Jul 24, 2013 9:05 pm

Devojke...svaka od nas ce videti kako je,tek kad pocne da "zivi" svoj zivot na svoj nacin,tek kada stvari iz price predju u realnost,do tada mi mozemo samo da nagadjamo.Zato se ja u neku ruku slazem s Ivom i Pepeljugom.Zivot nije lak ali postoji nacin da bude,i svaka od nas ce se u buducnosti truditi da se postara za to.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptySre Jul 24, 2013 9:13 pm

I ja se u dosta stvari slazem sa Ivom i Pepeljugom.zato sam Ivi i rekla da saceka jos koju godinu,pa da rodi dete.i sada tako mislim.a ona se sokirala kako ja to smem da imam misljenje o svojoj sestri,dok je moju strinu podrzala u prici koja nema osnova.

nismo udate,ali nismo ni maloumne.vidimo kako nasi roditelji zive i sa koliko novca raspolazu.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptySre Jul 24, 2013 9:27 pm

Slazem se,svakako nismo maloumne Beba da ili beba ne - Page 5 650269930  ali zivot ima vecu tezinu cim je sve na tvojim plecima,mislim da je to poenta svega.I generalno govoreci tek kad prodjes kroz nesto,tek tada znas na cemu si.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptySre Jul 24, 2013 10:56 pm

a sto se niko nije uhvatio one moje recenice "odgovor ces sama sebi da das " nego za idealne uslove?  Beba da ili beba ne - Page 5 650269930  
mislila sam, ako cekas da se sve kockice poklope nikad necete imati decu. jednom ce ta zelja za detetom prevagnuti pa ces da zanemaris neke nedostake. ne mislim na to da dete trpi gladno, nego mozda u pocetku nece imati svoju sobu okreceno u odredjenu boju... (da ne nabrajam sad)
kad ste pocele o parama, malo sam batalila citanje. Beba da ili beba ne - Page 5 650269930
i samo zamisljam kako bi izgledala diskusija da ste se uzivo raspravljale   Beba da ili beba ne - Page 5 20348227 

iva, kad budes spremna tada ces roditi. ali i da se desi neplanirano (kakav je ceo zivot) nemas razloga ni da se plasis, panicis, ni da se osecas nespremnom. polako, sve zivot poravna i dodje na svoje mesto  Beba da ili beba ne - Page 5 1071211947
(sta cu kad sam nepopravljivi sanjar koji veruje u bolje sutra  Beba da ili beba ne - Page 5 650269930  )
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptySre Jul 24, 2013 11:03 pm

iva, kad budes spremna tada ces roditi. ali i da se desi neplanirano (kakav je ceo zivot) nemas razloga ni da se plasis, panicis, ni da se osecas nespremnom. polako, sve zivot poravna i dodje na svoje mesto  
(sta cu kad sam nepopravljivi sanjar koji veruje u bolje sutra    )


potpuno se slazem s tim,a i sama sam takva aha
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyČet Jul 25, 2013 1:12 am

Auuu, kakvu sam ja diskusiju propustila. Nema me jedno vece na forumu a vi se raspisale ... Slazem se sa Pepeljugom, Ivom, Bevanom, nadam se da mi nece zameriti druge devojke, moguce je da gledam sa materijalne strane ali evo kao sto je receno u ranijim postovima kada pricamo o parama barja mislim na ono naj osnovnije hleb, melko, ulje, platiti racune itd. Moji su bili materijalno obezbedjeni kada sam se ja rodila, da bi se u roku od godinu dana sve raspalo, imali smo i finansijskih i stambenih i zdravstvenih problema. Jeste da nije sve u parama, hvala bogu, ali evo da vas zapitam koliko ljudi od vas nije znalo da li ce sutra dan imati sta da jedu, koliko se od vas zapitalo jos kao 7-ogodisnje dete da li ce imati sutra da platite racune, da li ce vam se roditelji razboleti jer rade zbog vas, razmisljanje o necemu o cemu dete ne bi trebalo uopste da bude svesno .

Bilo je i lepih trenutaka, bila sam voljena od strane roditelja, jos uvek jesam, imam prelepu sestru i ne bih je menjala iako me nekad iznervira i dodje mi da je gadjam tanjirima. Volela bih kada bih mogla da imam vise dece, ne zbog toga da mi dete ne bi bilo razmazeno ( nece biti razmazeno u svakom slucaju ni da je jedinac- jedinica, ni da ih imam petoro ) negocisto da bi imalo druga- drugaricu, nekog svog za citav zivot, naravno pod uslovom da mi to okolnosti dozvole. Ne smatram da je sebicno imati jedno dete, sta ako neko zaista ne moze ili ne zeli 2 deteta. Poznajem zene koje su se toliko istraumirale porodjajem da su rodile jedno dete i nisu nikad vise ni pomisljale da rode jos jedno ...

Svako treba da ima svoj pogled na svet, da li ce zena radjati ili nece to je njeno najvece pravo i niko nema pravo da se mesa u tu odluku.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyČet Jul 25, 2013 2:34 am

Mi nekad nemamo da platimo racune,malo kasnimo, mm dobije platu i platimo ih. Barem deo njih. Dete dojim,pa nemam potrebe za AD mlekom. Voce kupujemo, imamo u basti nesto. Ona ima 3 obroka sa vocem dnevno. Ajd da kazes da dnevno potrosimo na voce i povrce 200 din. Nekad ni toliko. Zitarice kupujemo Nestle koje su 200-300 dinara,a traju nam do dve nedelje.

Nije sve tako crno,barem iz moje perspektive. Beba da ili beba ne - Page 5 650269930 Meni su nasi roditelji veliki oslonac i uvek mislim da i kad bismo svi i kuce ostali bez hleba, tu su moji. Daleko bilo,ali tu su.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyČet Jul 25, 2013 3:31 am

Nanci,to je zivot!
kad vec pominjes ad mleko-skoro mi je drugarica pricala o njemu,ali sam zaboravila da je pitam-zasto se ono pije kad je dete tako veliko?
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyČet Jul 25, 2013 4:43 am

Lus i Iva, malo spustite lopte. Iva, nema poterbe za vecim fontom...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyČet Jul 25, 2013 8:16 am

I ja se slazem da je finansijska situacija bitna. Ne vidim razlog zasto bih se "snalazila" sa detetom, umesto da sacekam par godina dok se materijalno ne obezbedim i ne budem sposobnija da mu pruzim mnogo vise. I jednog dana bih zelela da pruzim detetu mogucnost da putuje na ekskurzije, da se lepo oblaci, da upise fakultet koji zeli itd., jednostavno zelim da mu pruzim lep zivot i ne vidim nista lose u tome. Ne mislim da je ljubav dovoljna, to su gluposti. Sve i da se moje dete ne buni sto ne mogu da mu pruzim sve sto mnoga deca u njegovom okruzenju imaju, ja bih se osecala lose zbog toga.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyPet Jul 26, 2013 8:43 am

Ivana ::
Nanci,to je zivot!
kad vec pominjes ad mleko-skoro mi je drugarica pricala o njemu,ali sam zaboravila da je pitam-zasto se ono pije kad je dete tako veliko?

Moj bebac je tek nedavno prihvatio kravlje mleko u kašicama, iako je trebalo da ga koristimo od pre dva meseca. Kad ga je probao prvi put, imao je tri dana grčeve i zatvor, plakao je po ceo dan. Zato mi je frka da mu dam kravlje mleko na flašicu. Tu je i afera sa aflatoksinom. Sačekaću još 2-3 meseca, pa ćemo preći skroz na kravlje.

Vidim da ti je avokado zaparao uši. Dete mi ima užasno lošu krvnu sliku, pa nastojim da je sredim ishranom. Kupujemo mu sve redom od voća i povrća, ne jede avokado svaki dan. Beba da ili beba ne - Page 5 650269930 Videćeš jednog dana, za takve stvari se pare ne žale.

Ne znam da li sam pominjala, mm nije imao nikakve prihode kad sam zatrudnela, prvu platu je primio tog dana kad sam se porodila. Ja prva nisam igrala na sigurno, ali za to sam imala mnogo razloga.

Kad kažem da želim dete stambeno da obezbedim, ne mislim na vilu. Imaće ili babinu kuću ili naš dvoiposobni stan, kako god mu bude odgovaralo.

I iskreno, toliko sam se istraumirala u porodilištu, pa posle dojenje, komplikacije sa ranom od epiziotomije, pa loš nalaz papa testa, bla bla, da i to utiče na moju odluku da A bude jedinac.

I čisto da se zna, ni sada ne dobija sve što vidi. Npr, jednom dnevno se vozi na onim za.ebancijama u koje se ubaci 20din i posle toga nema, koliko god da gleda i pokazuje rukicom na to. Užasavam se dece koja histerišu kad ne dobiju sve što im padne na pamet.

Devojke, samo da se zna, mnogo ste mi drage. Nadam se da nijednu nisam uvredila u ovoj diskusiji. Ljubimo vas moj jedinac i ja. Beba da ili beba ne - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyPet Jul 26, 2013 9:16 am

ma kakvo vredjanje.pricamo najnormalnije.cudno bi bilo da se slazemo oko svega.

za to mleko-ja sam u tom dobu uveliko pila kravlje,a i deckova sestricina je pocela od 7.meseca,cini mi se.zato mi je bilo cudno.

a avokado-da,zaparalo mi je usi jako.i to bas iz razloga koji si navela-nije to nesto sto se jede svakoga dana,pa ne iziskuje toliki trosak.da se razumemo,i da ga jede svakog dana,vasa stvar,nego mi je taj primer bas nerealan.

i nemam ja nista protiv ljudi koji se odluce za jedno dete.pa ja sam jednica.samo sam iznela stav o svojoj sebicnoj sestri.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyPet Jul 26, 2013 9:44 am

Avokado sam pomenula jer sam ga tad kupila. Nebitno.
Nisu pare najbitnije, ali ti odrede mnogo toga u životu. Mene duša boli što ne možemo da ga krstimo i proslavimo prvi rođendan onako kako smo planirali.

Strina ti je izgovorila rečenicu koju nam svima ponavljaju. Mm me nikad nije pitao na šta sam potrošila pare, ali meni nije prijatno kad treba da tražim od njega.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyPet Jul 26, 2013 10:10 am

znam ja to vrlo dobro.i ne samo ja,nego vecina nas.a zamisli kada bi svi razmisljali samo o novcu i imali jedno ili nijedno dete?

strina je druga prica.prvo,ja udaju nisam pomenula.valjda je moju pricu da treba u 15h da budem kod decka kuci jer dolazi majstor,a oni nisu tu,povezala sa udajom.njen problem.drugo,skolujem se da bih danas-sutra zaradjivala,ali ako se iz nekog razloga to ne ostvari,nece mi biti smak sveta da me muz izdrzava.u normalnim porodicama je to ok.mozda sam ja ponesena svojim primerom-vec neko vreme radi samo tata.sav novac stoji na odredjenom mestu u kuci (tako je bilo i kada je mama radila) i mama raspolaze njime.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 EmptyPet Jul 26, 2013 9:38 pm

Ja od mog ne trazim, znam gde su pare i uzimam ih Beba da ili beba ne - Page 5 364988687 Pare su najmanje bitne, naravno! Da je obrnuto, ja se ne bih udavala Beba da ili beba ne - Page 5 364988687 Ni mi nismo slavili rodjendan, ali mene to uopste nije problem. To je njen rodjendan, a ona nije jos svesna toga. Gore bi mi bilo da ona zarko zeli da ga slavi,a da ja ne mogu da ga spremim. I mi cemo dogodine praviti krstenje i rodjendan.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beba da ili beba ne - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Beba da ili beba ne
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Spavanje beba
» Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: