Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kompleksi.

Ići dole 
+18
Nina87
pahuljicaa
inda
Lara
Jeci
pufnasta
sanja
jagodica
Lus
Bella
Ferhundica
bevana
Ivana
Rale89
~Lovely~
Asja
Yo**
StormZ
22 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 3:38 am

Sta reci za osobe koje pate od kompleksa vise vrednosti?
A sta uraditi da nekome ko ima kompleks nize,pomognemo?
Da li vi imate nekih kompleksa?

Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 3:48 am

mozda bi mogla jedna tema o kompleksima ili o samopouzdanju. ja patim od nedostatka istog, ali jedna moja drugarica je deblja od mene, nema ni gram misica, cak je i ruznija od mene (generalno je ruzna), ali je ipak smuvala najlepseg decka kod nje na faxu. i nije takva samo s njim, vec koketira sa svima redom... ja cak i ne umem da flertujem ( Embarassed ) jer se sramim svega kod mene, to me bas u zivotu koci.... ovo sam htela da kazem da je mnogo bitno kako sebe shvatis i kako se nosis sa tim sto imas Kompleksi. 650269930 i sve ja to razumem, al kad dodje do toga da primenim u praksi.... Kompleksi. 634406980
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 3:49 am

uvek je bolje precenjivati sebe,nego podcenjivati...znam mnogo ljudi koji su delovali kao da imaju kompleks vise vrednosti,ubedjeni npr da su neverovatno lepi i zanimljivo je sto je i vecina usvojila stav koji je ta osoba imala o sebi,tako da ja verujem da misli odredjuju tok dogadjaja i da ljudi usvajaju misljenje koje imas sama o sebi,tako da iz tog ugla kompleksi vise vrednosti su meni pozitivni...ja sam nezadovoljna svojim fizickim izgledom
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 3:53 am

nije ni ona zadovoljna svojim telom, ali kad stupi pred musku populaciju to je druga prica. ko na vrhu sveta, svima se smeska, svima je dostupna za pricu, dodirivanje itd... i primetila sam da se dosta smeje (bez obzira sto joj fali jedan zub lol! tragikomedija)
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 3:57 am

pa cim deluje tako samopouzdano ocito da i ima samopouzdanje,i to privlaci...meni se cini da sam ranije imala vise samopouzdanja,i da sam se osecala daleko zadovoljnije svojim izgledom...sva sam u tripu da starim da nikada vise necu izgledati dobro omg,ko da ima 105 a ne 25 godina...i bas me drzi to ,godinu dana sigurno...lecim se sopingom,kratkim suknjicama,stiklama...al' ne pomaze
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:00 am

Kompleksi predstavljaju emocionalni, mentalni sklop ličnosti koji je delimično ili potpuno potisnut i nesvesan.
Znači, kompleksi su deo nesvesnog u ličnosti.
Kompleksi mogu imati veći li manji uticaj na ponašanje u kome se na otvoreniji ili skriveniji način iskazuje.

Od najčešćih su: kompleksi inferiornosti ili osećanja niže vrednosti, kompleks superiornosti ili više vrednosti, Edipov kompleks (vezanost muškog deteta za majku) ,
Elektra kompleks (vezanost ženskog deteta za oca)...
Kompleksi igraju vrlo važnu ulogu u odrastanju i uopšte ponašanju pojedica tako što ih pojedinac potiskuje i tako razvija niz ponašanja kojima kompenzuje svoje nedostatke
i komplekse koji su potisnuti ili pak nisu.Oni mogu biti zasnovani na realnim karakteristikama a mogu biti zasnovani i na nerealnim i neobjektivnim činiocima...

Uzeto sa google.com.
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:07 am

sto bi znacilo da je koketiranje od drugarice od Yo nesvesna kompezacija za nedostatak seksipila ako sam dobro povezala
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:22 am

Jedino sto mi pada na pamet kada sam videla ovu temu su danasnja deca po skolama.Juce cujem od mame dok je razgovarala sa prijateljicom da su se deca (osnovna skola) toliko podigla zbog 'titula' svojih roditelja,omalovazavaju drugu decu,cak im podvrcu pantalone da vide da li su markirane,jedan mali je trazio od mame racun da im pokaze da je kupio u "fensi" radnji duks.To su sve kompleksi roditelja preneseni na decu,bar ja tako mislim.Automatski ta druga skupina dece ce imati kompleks nize vrednosti.Jedan deo svega toga sam ja dozivela i to dok sam bila kod uciteljice.Ja licno nemam komplekse,zadovoljna sam sobom,ali mi opet fali samopouzdanja,ne mogu to sebi da objasnim,ali jednostavno sam takva.Sto se musko-zenskih odnosa tice,to je jednostavno tako,izgled tu i nije toliko presudan,bitno je koliko ta osoba ceni sebe,da li ce se omalovazavati zbog 2-3kg viska,malo celulita ili ce imati obline koje ce iskoristiti kao plus.
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:34 am

Mislim da je bolje imati kompleks nize vrednosti.Bar do granice realnosti.
Sto kaze ona "Ko visoko leti,nisko pada".Mnoge ljude preziru bas zato sto sve gledaju sa visine i ako im se dupe vuce po zemlji.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:37 am

To za titule je bilo i kod mene u osnovnoj ... Ja baksuz sam zapala u odeljenje gde su svima roditelji bili lekari, zubari, advokati ... A moji su radili na pijaci ( prodavali odecu i voce) ... Mozete zamisliti kako mi je divno bilo ... Komplekse imam i te kako, i to uglavnom ovaj nize vrednosti... Sto se tice samopouzdanja i to mi nedstaje iako znam da nisam neka rugoba, nemam 100 kg, i ako je verovati mom decku lepuskasta sam ali sam zato veoma povucena, bar kada pricam sa suprotnim polom, pa zato dobar deo ljudi misli da sam streber ... Tako je bilo i sa mojim deckom ali zato uspem da se opustim kada nadjem neku dobru temu za razgovor, tako da se ljudi cesto iznenade ...
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:40 am

Recimo secam se,pita me uciteljica gde sam kupila patike,lepe su,ovo ono,ja kazem na buvljaku (kako i jeste),odjednom cujem smeh,toliki da je uciteljici bilo neprijatno,a ja u cudu gledam sto se smeju.Sreca pa sam posle zbog preseljenja promenila skolu gde je bilo mnooogo bolje,jer da sam ostala tamo poludela bih,ko zna sa kojim bih kompleksima sada zivela.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:49 am

Imala sam slicnu situaciju ... Bio je 8. Mart, a moji nisu imali pare da mi daju da kupim uciteljici cvece, pa su mi dali da joj odnesem jednu hemijsku koju mi je deda poslao iz Slo. ( Inace hemijska nije bila jeftina, vec jedna od onih boljih ) A ovi moji kada su videli sta sam joj donela su se smejali ... A i glupaca od moje uciteljice nije morala da otvara poklone pred celim odeljenjem ... Da sam tada bila pametna, pa da sam odmah presla u drugo odeljenje, a ovako sam se mucila 8 god. sa tim budalama ...
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 4:55 am

ja bas u skoli nikad nisam imala te situacije,jeste bilo razlika u stalezu i te kako,ali niko nikoga nikada nije prozivao...jedino cega mogu da se setim na tu temu,jeste da mi je u cetrvtom osnovne jedna devojcica rekla da skinem prsluk koji sam nosila danima jer sam ga obozavala xD a prito je ona po celu godinu bukvalno ali bukvalno nosila jedne pantalone,i tad mi je bilo smesno,msm uopste me nije pogodilo..a u srednjoj je bilo par devojaka koje bas nisu imale pare,pa se ostali slabije druzili sa njima,ali ix niko nije prozivao zbog toga...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 5:08 am

U pravu je Asja-ja imam jednu drugaricu koja je stalno sebe nazivala lepoticom i isticala to i ljudi su stvarno to prihvatili...
jA mrzim kad ljudi imaju kompleks vise vrednosti!Uh,to me bas iritira!
meni su neki znali da kazu da imam kompleks nize vrednosti,ali sam ja,ustvari,samo realna!
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 5:14 am

Ja delimicno za to krivim svoju uciteljicu, jer je na samom pocetku napravila te klasne razlike, nego da su bar bile razlike samo u stalezu, kasnije je to preraslo u nesto mnogo gore, a meni koja sam i inace po prirodi veoma osetljiva, ostali kompleksi i ta secanja ( nazalost imam veoma dobro pamcenje, pa pamtim skoro sve ) ... Jos uvek se stresem i krenu mi suze kada se toga setim ... Ni jedno dete ne treba to da prezivljava , zato ne podnosim kada neko nekoga zadirkuje . Bar se tesim sto se pola tih doticnih riba i aca ugojilo i propalo nacisto :-) Hvala na KARMI :dance: Ne pricam sa tim budalama uopste cak i kada se sretnemo pravimo se da se ne poznajemo ... Secam se jednom kada smo zavrsili sa probom hora, cekala sam sa devojcicama iz odeljenja da mi pocne smena ( inace one bi nesto pricale, a ja sam uglavnom cutala ) ... Paznju su mi privukle tek kada su pocele da ogovaraju jednu devojku koja je prosla malo ispred nas, nesto na foru vidi sta je ova obukla za skolu ( inace nije bilo nista provokativno, imala je majcu na kratke, suklju do kolena i kacket ) Kada ja malo bolje pogledam, kad ono moja najbolja drugarica ... Ja tako stojim dok one razvezale i ogovaraju ... Na kraju mi pukao film i otisla sam do nje ... Pozdravile smo se, rekla sam joj sta su ove glupace iz mog odeljenja pricale, a ona samo pogledala u njih i rekla da ih pustim ... Pa sam se onda vratila do njih a one usta su otvorile kao u crtacima kada se sokiraju i ne mogu da veruju ocima ... Pa me pitale da li ja nju znam ... Ja im samo kazem da znamo se, to mi je najbolja drugarica, znamo se od rodjenja ... A one u jos vecem cudu, bas su me gledale kao da nema sanse da se ja druzim sa njom jer njen tata ima pare, i ona je popularna ... Mene su i mogli da vredjaju, do tada sam vec bila navikla na to, ali prijatelje ne dam da mi iko dira, a i trebalo je neko da ih malo spusti na zemlju ... Znam da zvuci glupo i pomalo zlobno ali bas me briga, ono sto su oni meni radili bilo je 1000 puta gore ...
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 5:25 am

ja msm da si ti sve to previse tragicno sxvatila,i da nema potrebe da se sad stresas kada se setis,pogledaj sebe sasvim lepo izgledas,zavrsavas faks,fino si vaspitana i dovoljno inteligentna da skapiras da su to bila beznacajna decija misljenja koja niti treba da te pogadjaju niti odredjuju...najmanje je bitno koliko kome roditelji imaju,i na kraju da ostave bogastvo nekome,treba ga sacuvati,a tesko da ce to moci neko ko nije lepo vaspitan,naucen osnovnim vrednostima,sposoban i inteliegnetan...tako da najbitnije je kad se sve sabere i uzme koliko si sposoban da se snadjes i prezivis,stvoris...jer niko ne moze ceo zivot da bude pod staklenim zvonom,pukne zvono pre ili kasnije
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 5:39 am

Ivana ::
U pravu je Asja-ja imam jednu drugaricu koja je stalno sebe nazivala lepoticom i isticala to i ljudi su stvarno to prihvatili...
jA mrzim kad ljudi imaju kompleks vise vrednosti!Uh,to me bas iritira!
meni su neki znali da kazu da imam kompleks nize vrednosti,ali sam ja,ustvari,samo realna!

E ovo je dobro.Delimo slicno misljenje.Ali po meni je bolje biti sa kompleksom nizim vrednostima,znati realno sta si,pa cak i podceniti sebe malo.Nego oponasati nesto sto ne mogu da budem,dici nos u nebesa i sve gledati sa visine.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 5:44 am

Vrlo je moguce da sam sve to shvatila previse tragicno, ali kao sto sam vec rekla veoma sam emotivna, inace ne zanimaju me te budale, ne komuniciramo i to mi sasvim odgovara ... Znam da je za njih to sve bilo samo igra ali nije normalno da te ponizavaju i vredjaju saki dan i to 8 godina uzastopno ... Kada sam zavrsila osnovnu svanulo mi je :-) Zao mi je dece koja sada kroz to prolaze, mi nismo toliko obracali paznju na odevanje, mobilne telefone i dr. sada je situacija mnogo gora nego kada sam ja isla u skolu ... A da ne spominjem i drustvene mreze koje takodje mogu dosta da poremete necije samopouzdanje ... Niko ne zna sta se nekome mota po glavi, svoje misli uvek nosimo sa sobom, a lepo kazu nasi Rec zna da posece gore nego mac ... Zapitaj se da li ces pamtiti jednu uvredu ili hiljadu dobrih stvari koje neko kaze za tebe ... Zato sam i napisala svesna sam ja toga da te reci nisu nikada bile istina, ali neke stvari se nikada ne zaboravljaju koliko god to zelela ... I moj momak kaze da to previse primam k' srcu ...
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 6:33 am

ni ja ne volim kad je neko visoko u oblacima... ali sta raditi s takvima? ignorisati ili spustiti na zemlju? ja sam vise za ovo drugo... posecem ti krila, ap ti ni red bul ne pomaze Kompleksi. 2367977953 Kompleksi. 20348227
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 6:39 am

Ignorisati dok ti ne pukne film,pa onda sve po spisku Kompleksi. 650269930 salim se,ali nekad stvarno mora covek da pukne.Ja sam vise za spustanje na "fin" nacin.
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 7:08 am

Ignorisati i skupljati sve onako lepo.Sve do trenutka kada ne dodje na "Finu loptu".A onda,sve po spisku sto se nakupilo. Pa Boze moj,ko shvati shvatio je.
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Asja


Broj poruka : 138
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 7:16 am

ja sam za racionalno koriscenje energije,sto bi je trosila na spustanje nekog nebitnog
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 7:39 am

Ja sam za spustanje ukoliko je ta osoba zasluzila... Inace ne koristim to cesto, samo 4 puta u zivotu sam spustala nekog na zemlju i to sva 4 puta su bila kada sam bila tinejdzerka ...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 9:58 am

nemam komplekse.posebno ne razumem kad neko ima kompleks zbog fizickog izgleda.niko nije kriv sto ima veci nos,klempave usi,krive noge,siroka ramena,siroke bokove itd. ne smeta mi ono sto ne mogu da promenim.imam drugaricu koja je puna kompleksa,te mrsave su joj noge,te ima mnogo mladeza pa je sramota,te veliki nos,te ovo,te ono...i onda me pita kako se ja nikad ni na sta ne zalim.pa sta imam od kukanja kad to ne moze da se promeni Kompleksi. 515354487
a druga pa non stop prica kako je prelepa,prezgodna,kad udje u prostoriju svi u nju gledaju,svi joj traze broj tel. Kompleksi. 3499814433 nju sam ignorisala,a sad se i ne druzimo vise.kaze mi decko '''tebe ona zove samo da bi ti ispricala ko je sve muvao''.i stvarno je tako.

edit:
nemam kompleks zbog obrazovanja,ali ne volim kad me ljudi potcenjuju samo zbog toga sto studiraju,ili su zavrsili fax ,a ja ne.
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. EmptyČet Mar 29, 2012 9:28 pm

jaoj,ja imam komplekse,samo ne te vrste kao imam klempave usi,jel ih nemam....ja imam one mnogo gore,o njima bas ne volim da pricam,
vucem ih jos od detinstva i lecim ih kupovinom. posto sam imala tesko detinstvo,bilo nas je mnogo u kuci,mama nije bila u mogucnosti da nam mnogo kupuje garderobe i obuce. zato radim i kupujem farmerke u ne normalnim kolicinama,tako je i sa obucom.
ne mogu iste farmerke da obucem dva dana za redom... i tome slicno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kompleksi. Empty
PočaljiNaslov: Re: Kompleksi.   Kompleksi. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kompleksi.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Ljubav i sex :: Ljubav, emocije, veze-
Skoči na: