Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Poslovi, kako do posla, praksa...

Ići dole 
+15
bojano
koni
inda
Iva
Lara
Bella
Ivana
bevana
Rale89
Lus
Jeci
Natalla
*cinderella*
kajlina
malena mrvica
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyČet Maj 23, 2013 8:19 am



Hvala Ivancice Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 755705644



Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: ...........   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyČet Maj 23, 2013 9:19 am

Ja nisam ni mislila da ides da secas gajbe ako imas problema sa zdravljem,ali recimo,H&M je raspisao gomilu oglasa u poslednje vreme.Tamo plate sigurno nisu 10 000.
Stvarno niko ne moze da me ubedi da u Bg-u takvih poslova nema,jer sam i sama trazila posao tamo.
Niti bilo ko kaze da rad u butiku treba da ti bude vrhunac karijere,ali od necega mora da se pocne,kad vec nema posla u struci trenutno.




Poslednji izmenio bevana dana Čet Maj 23, 2013 10:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyČet Maj 23, 2013 9:29 am

Onda lezi Rale, i budi domacica.

i potpuno se slazem sa koni.

niko se nije rodio u zlatoj kolevci, niti smo dobijali sve sto smo u zivotu hteli. ali, gle cuda, zivi smo, normalni i idemo napred.

i jos jedan savet. ne zanosi se da ces od svoje plate sutra da kupujes stan. ili, ukoliko kupis na kredit da ga isplacujes dok si ziva. ropstvo.nego, budi pametna pa nadji nekog useljivog. ili, ukoliko nije useljiv, da je decko vredan, pa cete zajedno da grcate kredít.
Tada je lakse.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyČet Maj 23, 2013 10:47 am

Meni nekako ova prica vodi ka tome da su tvoja ocekivanja prevelika, jer mi razmazeno previse grubo deluje... Moji su godinama ziveli kao kraljevi, godinama, a sad sklapamo kraj s krajem...
Ima toliko ljudi sa fakultetom, pa prose na ulici, verovala ti meni ili ne, skupljaju karton, papir, metal... Jedan veoma blizak prijatelj mojih roditelja je doktor nauka na matematickom fakultetu, a znas sta je sa njim? Svako leto je u Arilju i bere malinu za 100-150e za tih mesec dana...A ostali deo godine se snalazi, nekome i nekome drzi casove...
Da sam u situaciji u kojoj si ti(ogradjujem se da ne znam sve cinjenice iz tvog zivota), davno bih za tih 10000 pocela da radim...Moja struka ili ne, od neceg se mora krenuti... Konobarica, konobarica...
U celoj prici nisu pare bitne, vec cinjenica da ti ostane pribrana glava na ramenima...Nikome nije lako, vremena su teska...
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyČet Maj 23, 2013 11:40 am

koni,bravo za tekst Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 3980218871
rale,ti ocigledno neces da radis i mogu samo da ti kazem da se ja vise od tebe trudim da nadjem neki privremeni poslic,a za to nemam ni priblizan motiv kao ti...ja samo zelim da ustedim neke pare za sebe (vec imam stednu knjizicu i odvojim tako ponekad nesto kada dobijem pare za rodjendan ili tako nesto) i volim kada sama sebi nesto kupim i kada ne moram da trazim od mojih za sve Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930 i deo letovanja sa drustvom i ja uvek finansiram,tacnije neke moje troskove Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930

ja sam radila prezentacije drustvenom smeru ove godine Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930

moj tata je devedesetih drzao kurs racunara i tako imao isto 2 posla,znaci bio je zaposlen na 2 mesta i nastavio je da radi to,sve dok mu zbog sledeceg posla to drugo radno vreme vise nije odgovaralo...
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Kako do posla?   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyČet Maj 23, 2013 12:04 pm

Meni moji od pocetka godine posalju max 15000 za zivot, sa sve domom, menzom, itd...A to je daleko od toga da moze da se zivi kako treba, da imam luksuz, luksuz mi je da sa drustvom odem 2* mesecno na pice... Sve svoje trenerke, majice, obucu, odecu, sama sam finansirala...
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyPet Maj 24, 2013 7:54 am

Ja sam delila letke, i na taj nacin nedeljno dobijala 500-600 din. U to vreme mi je to odgovaralo, tako da sam to radila 2meseca tokom letnjeg raspusta.

H&M jeste raspisao konkurs, ali gotov je, drugaricina starija sestra je zvanicno dobila posao, tako da pretpostavljam da jeste gotov konkurs.

Ja bi radila i u trafici bez problema, ne vidim zasto je to tebi ispod nivoa. I da, zavrsavam i ja visu ove godine, ne ocekujem da cu odmah naci posao u svojoj struci, i svesna sam da cu da radim ono sto mogu samo da imam neki svoj dinar. Inace, pogledaj u oglasima, tu sam ja nasla sve poslove do sada...

A ja dobijam 1000 din nedeljno, ali moja povoljnost jeste sto zivim kod kuce, pa je tih 1000 din iskljucivo za neki moj trosak(tipa kredit, da jedem i sl). Mislim da je to sasvim dovoljno, ne bi se ja zalila i za vise, ali nije ni ovo lose, kad mi zatreba jos odradim neku masazu i sl i vratim se na noge.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyPet Maj 24, 2013 7:59 am

Zavrsen je konkurs,samo sam navela primer gde su se trazili radnici u poslednje vreme,a plata nije 10 000.
I to sam videla slucajno,kao baner na infostudu.Ako se trazi konkretno za Bg,sigurno ima jos dosta slicnih.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyPet Jun 14, 2013 9:26 am

Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 9:17 am

U utorak moram kao na neki razgovor za posao, tako mi se ne ide Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 9:18 am


Jao Bella, bar te zovu na razgovore, mene niko ne primecuje ni 5 %. Bas se nekad nerviram u vezi toga, da bar saljem samo za svoju struku pa da kazem ok treba da prodje malo vise vremena dok se nesto ne nadje, nego saljem cv na sve zivo i opet nista . Baba od drugarice me pitala sto se ja ne udam kada vec nema posla sto mi ne pada na pamet ... Vidim ja da cu na kraju biti skolovana domacica .
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 9:27 am




Bella, zasto ti se ne ide? Kakav posao je u pitanju? Ako nisi zadovoljna, nemoj ni da ides...jedino ako ti stvarno treba posao Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 9:33 am

Ne ide mi se upravo zato sto nemam pojma na kakav posao konkurisem uopste. Moji su upoznali nekog direktora banke i rekao je da dodjem na razgovor. E sad, u struci cisto sumnjam da ce me zaposliti, jer oni obicno imaju samo jednog pravnika za sve filijale u drzavi. Ostalo ne znam da radim, pa ne znam ni zasto idem, ali posao bi mi svakako dobro dosao. Otici cu samo da zadovoljim mamu, mada se iskreno ni ne nadam nekom poslu Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 9:40 am

Bella,naucices,nije to nista komplikovano,a znacice ti iskustvo! srecno,pa javlaj kako je prosao razgovor! Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 9:54 am

Meni je drugarica koja radi u banci rekla da,realno,tamo i sa gimnazijom moze da se radi.Jer se posao nauci,nema neke primene znanja za fakulteta.Samo treba imati vezu,posto oni svi kao traze ekonomiste.
Idi,ako nista drugo,videces kako je na razgovorima za posao,znacice ti za sledeci put.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 9:58 am

Bev- i ja sam cula isto, u stvari u pojedinim bankama zaposljavaju bez obzira na struku ali naravno moras da ides prvo na obuku . Moja majka je radila u banci a zavrsila je gimnaziju .


Pa u poslednje vreme koga god pitam kako se zaposlio svi kazu preko veze. a ja niti imam vezu niti imam pare ...
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:04 am

[

bev,moj tata je bio direktor jedne nase velike banke 8 godina i tamo sam cesto dolazila...ja sam  u osnovnoj skoli naucila ono sto rade zene na salteru...ja inace godnama placam racune u kuci,preko neta...to je taj princip prebacivanja novca sa jednog racuna na drugi...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:05 am

Jeste, rade sa svakakvim srednjim skolama koje nemaju veze sa ekonomijom. A znam ja da to nije tesko nauciti, ali je generalno posao na salteru u banci najstresniji, plus me ta oblast uopste ne interesuje. Otici cu svakako da vidim o cemu se radi.

Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:05 am

Ovde su stariji (oni koji rade odavno)  sa srednjom,a mladji svi sa ek. fakultetom.

Bella,postoji i mogucnost za napredovanje.A i uvek mozes da odes ako ti ne bude odgovaralo.


Poslednji izmenio bevana dana Ned Avg 11, 2013 10:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

StormZ


Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 32
Lokacija : Tamo,daleko...

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:06 am

Vecina poslova preko veze brzo pukne...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:08 am

Inda, nisi bas u osnovnoj mogla da naucis taj posao, nemoj sad da preterujes. Moja mama je 30 godina provela na salteru u banci, nekada je ostajala i po 12 sati na poslu. To je stvarno stresan posao, ne mozes da odes kuci dok se svima ne izravna saldo, ako nesto ne stima moras sam da trazis gresku sto cesto potraje satima, ako ne uspes da vidis u cemu je problem moras iz svog dzepa da das pare. Direktori su uzasni, stvaraju jako veliki pritisak na radnike, posebno sto se tice kredita (postavljaju uslove koliko kredita mesecno moras da "prodas", a to ne moze da zavisi od tebe, jer ne mozes ti nikoga da nateras da uzme kredit ako nece), generalno su medjuljudski odnosi jako losi. Ja sam prvo mislila da moja mama nije imala srece, ali onda sam cula iste price od apsolutno svih ljudi koje znam da rade u banci.

Bev, ne vredi mi ni da napredujem ako mi to nije struka :/ Meni je cilj da sto pre dodjem do uslova za pravosudni, a za to mi treba iskustvo u struci. Ovde bih samo gubila vreme. Ali opet, bolje i to nego da sedim kod kuce. Ma, videcemo, kao sto rekoh, idem bez ikakve nade, ako mi se posreci, super Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:10 am

Бела, иди и не одбијај! Искуство много значи.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:19 am

To za dugo radno vreme je tacno, moja majka je radila 5 godina u banci, ne znam tacno na kom radnom mestu ali je imala solidnu platu i nije radila na salteru. Kaze da ne sme ni dinar da ti se ne slaze u racunici, ako je plus ili misnus moras da trazis gresku i nema odlaska kuci dok je ne nadjes ...

Radno iskustvo znaci mnogo pa makar i tu, a niko ti ne brani da trazis posao u struci i ako budes radila u toj banci, pa kada nadjes das ostavku .
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:53 am

bella,u ovoj banci su ekonomisti bili zaduzeni za kredite,a ne zene na salteru :)Znam da su dve zene bile zaduzene za to,e sada ne znam ja tacno te vrste,ali nesto na fazon stanovnisto i privreda . Ne kazem ja da svi rade isti posao...i da to jeste da ne sme da se ode kuci,ako nesto fali,ali se sada mnogo brze pronalazi greska Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 650269930

Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 EmptyNed Avg 11, 2013 10:58 am

Sto se saltera tice,kaze mi drugarica da oni imaju odredjeni iznos,do kog banka pokriva manjak,a ne radnik.Mada,verovatno je svuda razlicito.
U prvo vreme su joj targeti bili strasni,a sad je zadovoljna uspeva da ostvari,stalno ima neke bonuse.
Radno vreme zavisi od direktora i ekspoziture,ovde dok je radila stalno je ostajala duze,a kad se prebacila u Bg,zavrsava tacno u 5.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poslovi, kako do posla, praksa...
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo
» Kako ste saznali za forum?
» Kako da promenim to?
» Kako se prave bebe? :)
» Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: