Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Obrazovanje

Ići dole 
+10
Lara
*cinderella*
koni
Yo**
bevana
inda
Rale89
Ivana
tinkerbell02
pahuljicaa
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:01 am

Koni- koji je tvoj fakultet ? Pitala sam te nekoliko puta a ti nikako da odgovoris. Napisi mi u p.m. ako neces ovde. Cisto onako da znam.

Ne verujem da je ona jedina konkurisala za master sa privatnog fakulteta. Po meni, drzava ne bi trebala da daje akreditaciju privatnim fakultetima ako ih posle ne priznaju, ili ne zele da zaposle ljude koji su ih zavrsili .

Kod nas se privatni uglavnom upisuje kada imas zagarantovan posao, pa da bi imao vecu platu, mada znam i one koji su se zaposlili bez veze iako su zavrsili privatni . Sve je stvar srece .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:02 am

Рале, а како ћеш онда да имаш паре за мастер на приватном?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:05 am

Pojma nema, moji ce nekako da odvoje pare za to, ako ne budem imala pare zamrznucu godinu .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:05 am

Пази, на мом факултету се и замрзавање плаћа. Obrazovanje - Page 4 20348227 
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:05 am

Rale89 ::
Koni- koji je tvoj fakultet ? Pitala sam te nekoliko puta a ti nikako da odgovoris. Napisi mi u p.m. ako neces ovde. Cisto onako da znam.

Ne verujem da je ona jedina konkurisala za master sa privatnog fakulteta. Po meni, drzava ne bi trebala da daje akreditaciju privatnim fakultetima ako ih posle ne priznaju, ili ne zele da zaposle ljude koji su ih zavrsili .

Kod nas se privatni uglavnom upisuje kada imas zagarantovan posao, pa da bi imao vecu platu, mada znam i one koji su se zaposlili bez veze iako su zavrsili privatni . Sve je stvar srece .
Na mom fakultetu, da. Obrazovanje - Page 4 1071211947

Prirodnog je usmerenja. Sto je sad bitno koji je?

Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:06 am

U mom gradu ima ekonomija, akreditovan je fax. Ali je privatni i samim tim se manje ceni.
Inace je moj fax nekada bio ogranak ekonomskog fakulteta u BG. A kazu da je sada mnogo jaci nego taj u BG. Ima saradnju sa 28 fakulteta u inostranstvu. I organizacija je navodno bolja. A i kazu ko ga zavrsi, ima znanje. Nije samo do diplome Obrazovanje - Page 4 650269930

Hocemo li prebacivati ovo u obrazovanje? Ima vec 3 strane kako pricamo o ovome Obrazovanje - Page 4 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:13 am

Pa interesuje me. To prirodnog usperenja mi nista ne znaci, treba konkretno naziv . Ne brini necu nikome da kazem Obrazovanje - Page 4 364988687 Rekoh da nije mozda Bioloski, Sumarski ili tako neki fakultet ...

Ironicno je to sto se u Inostranstvu vise cene privatni fakulteti, doduse, njihovi i nasi p. f. su nebo i zemlja. Mozda kada bi se vlasnici tih fakulteta vise potrudili da obrazovanje bude adekvatno ne bi bili na tako losem glasu.

Lus- mislim da se to svuda placa, cak se i ispis sa fak. placa .( naplacivali bi nam oni i vazduh koji disemo da mogu )
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:14 am

Nisam bas sve detaljno citala, mnogoo ste ispisale za jedno vece.
Ali ne verujem u ono "Svaki fakultet je tezak". Toliko tih 'bleja' smerova ima danas..

Elem, o mom faksu se bas malo prica, generalno. A prosle godine, za malo da se srusim kad sam cula da neki momak sa PMF-a, smer gastronomija, planira da upise master na mom fakultetu. Pa ce, gospodin, imati diplomu i mog fakulteta. Onda je shvatio da ipak, je li, ne moze. Istina je da ne moze ni da primirisi mom faksu.

Pahuljice, srecno!

A imam nekog poznanika, polaznika Demokratske stranke Srbije, koji je odustao od mog faksa, jer ne valja, ali zato Educons savrseno odgovara. Ali ni taj jos nije zavrsio. E, svakakvih nas ima!

I, naravno da je znanje najvaznije, nesto sto se ne moze kupiti, ali je bitno i kakav papir imas da prilozis. Mozda u Srbiji nije toliko bitno, jer je sve izopaceno, na nekim drugim mestima jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:18 am

Едуконс-нисам ни знала да постоји. Obrazovanje - Page 4 3761817831 Ти факултети само ничу. И када чујем да се повећао број високообразованих, од њих је једно 60% завршило приватни.

Да се разумемо, и тежина је субјективна ствар. Некоме коме је средња била лаганаааа, мало јачи критеријум на факултету (критеријум мало јаче средње школе) биће му ужасан! Па ће да прича на сва звона како је тежак.  


Poslednji izmenio Lus dana Uto Okt 15, 2013 10:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:18 am

Da li ti deluje da imam veze sa biologijom ili sumarstvom? Obrazovanje - Page 4 312503953

Sa biologijom i mozda, ali ne takve na kakvu ti mislis Obrazovanje - Page 4 124630516
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:33 am

Daj Koni ne zezaj, imam razloga zasto te pitam. Ako neces da kazes onda to otvoreno kazi a ne da se za*******.

Lus- jeste tezina je subjektivna stvar, imas ljude kojima je i osnovna bila teska, drugima je fakultet tezak, trecima je laganica, cetvrti se zezaju cisto da ispadne eto upisali smo nesto.


Poslednji izmenio Rale89 dana Uto Okt 15, 2013 10:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:35 am

I ja tebe lepo pitam koji ti je razlog Obrazovanje - Page 4 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:37 am

Rale, Koni, imate PP. Resavajte preko njih. Moze? Dosta je prepravki za danas.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:37 am

Napisala sam ti u predhodnom postu jer sam se zeznula Obrazovanje - Page 4 364988687

Iva- to kazi Koni. Vidis i sama da uziva u tome da me za****** a meni pucaju zivci ...

Рале, видиш ли да ти стављам****. Без псовки.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:41 am

Sto se fakulteta tice: U BG-u su jaci nego u ostatku Srbije i priznatiji su u svetu. Mada ako zelite van na prvom mestu je vasa licna inicijativa i koliko ste za vreme studija radili na tom nekom polju u kome zelite posao ili dalje usavrsavanje. na drugom mestu je znanje jezika.

U Srbiji fakultetska diploma vise ne znaci nista sem da se njome hvalite. Ako iza nje ne stoji vanredan uspeh/vanserijski talenat/jaka veza/luda sreca/sve navedeno jako tesko cete sa bilo kojom diplomom doci do posla (opet izuzimam deficitarne kadrove kojih je jako malo).
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:47 am

Ja za******** ne smatram za psovku, mada generalno ne koristim takve reci, osim kada me iznerviraju ...

Iva- jeste , fakultet u Bg-u jeste jaci od onog u Kragujevu, Nisu ... Mislim da se jedino onaj u N.S. moze svrstati u malo jaci, pored ovog u Bg-u . A sto se diplome tice, vecina nas diplomu slobodo mozemo da bacimo u WC solju. Ja zaista ne znam koja su deficitarna zanimanja, osim mozda pojedinih zanata .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:50 am

Знате како, ја сам учила због себе. А не ради бољег посла или уопште посла. То је неизвесно. Могу сутра да рикнем, а не посао у струци да нађем. Када кажем због себе првенствено мислим да бих ја собом била незадовољна када не бих имала завршен факултет.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:54 am

Lus ::
Знате како, ја сам учила због себе. А не ради бољег посла или уопште посла. То је неизвесно. Могу сутра да рикнем, а не посао у струци да нађем. Када кажем због себе првенствено мислим да бих ја собом била незадовољна када не бих имала завршен факултет.
Obrazovanje - Page 4 3980218871 
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:55 am

koliko pricas o tom ucenju i svuda stizes, rekla bih da si ti, lus, ucila za sve nas ovde  Obrazovanje - Page 4 469341540   Obrazovanje - Page 4 3980218871
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:57 am

Ja jesam ucila zbog sebe, ali i zbog posla. Ceo zivot sam gledala moje kako se muce da bi sestra i ja imale normalan zivot, zato se donekle i osecam prevarenom jer sam sve radila kako treba i opet nista. Da sam znala to sto sada znam, pobegla bih iz zemlje jos pre 20 god.

Lus- lepo je cuti da je osoba studirala cisto zbog sebe, mislim da mladi danas uglavnom studiraju da bi imali nesto da rade . Naravno ima izuzetaka ...
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 10:59 am

Rale89 ::
pobegla bih iz zemlje jos pre 20 god.
pobegla bi sa 4 godine?  Obrazovanje - Page 4 469341540 

od svega sto procitah, mislim da ti je iva najbolje rekla. bolje uloziti novac da probas da odes van jer ti je faks trazen nego da se zamlacujes privatnim fakultetima.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 11:05 am

Rale89 ::
i osecam prevarenom jer sam sve radila kako treba i opet nista. Da sam znala to sto sada znam, pobegla bih iz zemlje jos pre 20 god.
Ne ide zivot po nacrtanom planu. Mada vidim da ljudi vole da prate vec zadatu liniju.
Probaj da radis sad iz srca, zato sto to zelis, zato sto nesto zelis, ne zbog toga sto "tako treba". Samo da me ne razumes pogresno, ja sam generalno protiv toga da se prate zacrtani motivi (zavrsi osnovnu- zavrsi srednju- zavrsi faks- nadji posao- udaj se- dobij dete- dobij drugo dete- idi u penziju, i onda sve to isto tvoja deca). Svaki put kad sam uradila "tako treba" umesto "to zelim i mislim da je za mene najbolje" uvek mi se na duze staze obilo o glavu. Ali sa druge strane ja imam dovoljno hrabrosti da iskocim, pa ako se zeznem zeznula sam se.
Zato ti kazem, sad radi onako kako zelis i ono sto zelis. Pre ces ostvariti ciljeve. I ne obaziri se ne prepreke, uvek se nadje nacin, ali uvek.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 11:07 am

... jer ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 11:08 am

Па јо, тајна је у добром распореду времена. Јесте да је мноооого излизана реченица, али је истинита. Шта сте радиле данас? Где сте безвезно потрошиле време? Где сте могле да скратите нешто, а где (што је корисно) да продужите итд. итд.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 EmptyUto Okt 15, 2013 11:09 am

Yo- nije samo stvar u tome. Mene mnogo toga vezuje za Srbiju, ceo moj zivot je ovde. Meni se ne isplati da odem, ako budem otisla to ce biti zauvek . Ja sam mnogo vezana za svoju porodicu, prijatelje itd.

Mogla sam da odem jos pre dvadeset i nesto god. ali su se moji predomislili u poslednjem trenutku  :udri:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Obrazovanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Obrazovanje
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: