Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uopstena tema,9. deo

Ići dole 
+17
bojano
rose
~Lovely~
tinkerbell02
StormZ
Crazy girl
gazdarica
Lus
Iva
Lara
inda
koni
Ivana
Yo**
Rale89
Bella
bevana
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPet Avg 08, 2014 2:10 am

Ne branim ja njega, ali smatram da mu ne bih mogla oduzeti zivot. A kada sam pomenula silovanje mislila sam da ce se pokazati stepen njegove bolesti.
Jedina poenta celog mog posta je da sam protiv smrtne kazne.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPet Avg 08, 2014 2:36 am

Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPet Avg 08, 2014 2:59 am

kajlina ::
Yo izvini ali u ovakvim slucajevima ljudi imaju prava da odlucuju o njegovom zivotu jer nije normalan.

Ja jesam za postovanje ljudskih prava ali onda kad imamo posla s ljudima,i svakako mislim da treba uvesti smrtnu kaznu.Pogotovo sada nakon ovog gnusnog zlocina.Ali Srbija se nikad nece opametiti.Mi bismo u EU,e pa dok dodjemo do nje ona ce se raspasti.

Ne, nemaju Kajli. Zbog "mentliteta rulje" koja bi odmah da kamenuje i postoje zakoni i sudovi i pretpostavka da je covek nevin dok se ne dokaze suprotno. I ma koliko gnusan zlocin bio ja sam po tom pitanju potpuno na strani zakona i prava (ne pravde, jer pravo i pravda nisu uvek isti). Te zakone su donosili ljudi hladne glave i ne pod pritiskom javnosti ili sopstvenih emocija izazvanih ovakvim uzasnim zlocinom, i kao takvi ti zakoni su daleko objektivniji.

Ono sto nama uredjen sistem omogucava je da niko ne moze da te lincuje jer ti je suknja prekratka, niko ne moze da ti odsece nos jer si prevarila muza, niko ne moze da te osudi na smrt kamenovanjem jer si izvrsila abortus 10tog deteta koje ti je muz protiv tvoje volje napravio... A ovo su stvari koje se desavaju i danas sirom sveta gde se ne postuje zakon nego obicajno pravo, religijski zakoni ili mentalitet rulje.

Ljudska prava se ili garantuju svima (ma koliko pojedini od nas mislili da ih neko ne zasluzuje) ili ne postoje. Mislim da niko od nas ne bi voleo da se sutra probudi u svetu gde ljudska prava ne postoje i gde Deklaracija o njima ne vazi.


Sto se smrtne kazne tice jesam protivnik iz tri razloga:
1. postoji mnogi zlocini gde se posle pogubljena utvrdilo da se radi o nevinom coveku
2. to je laka kazna jer omogucava "beg" nekome ko je pocinio najtezi zlocin, zivot iza resetaka je daleko gori
3. "ne ubij" (mada je ovo diskutabilno u mojoj glavi, jer podrzavam pravo zene na abortus, sto crkva takodje smatra ubistvom).
A kad smo vec kod smrtne kazne, ko kaze da ako se ista uvede ne bi sutra bila propisana svim ubicama. Znaci, npr. i onom coveku koji je pre godinu dana ubio provlanike u svojoj kuci da bi zastitio zenu i dete. Ko bi tu vukao crtu gde je tacno granica? Masa zeljna krvi? Zemlja nam je i bez toga Divlji zapad.

Bojano, jeste odlican tekst.

Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPet Avg 08, 2014 6:15 am

Meni ga nimalo nije zao. Zao mi je onog nesrecnog deteta, njene porodice, prijatelja.
A on nije produkt ovog drustva, jer ga nisu vaspitavali moji ili vasi roditelji, vec je to iz svoje porodice poneo!

I ja se nadam da se zaustavilo na onome sto su mediji objavili, ali tesko (koje je objasnjenje zasto je skinuo, zasto je uopste ubacio u kola i vozo kilometrima itd...)

ps. i da dodam da nisam nijednog trenutka verovala da je pobegla od kuce - pronadjena patika i nokat na putu i izgled ovog deteta mi nikad nisu isli uz taj scenario
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPet Avg 08, 2014 7:47 am

Evo sad su objavili da je silovao, ispricao je sve detalje. Smucio mi se zivot dok sam citala. Ne mogu uopste da pojmim da je ljudsko bice sposobno za tako nesto.

Ja jesam za smrtnu kaznu iz razloga sto smatram da takvi ljudi ne zasluzuju da ih drzava izdrzava, jer svi njegovi troskovi u narednih 40 godina padaju na teret gradjana i drzave. Takodje, posto je bolestan um u pitanju mislim da ga treba odstraniti iz drustva. I na kraju, mozda bi se ipak na taj nacin nesto ucinilo na preventivnom planu, jer koliko god vama zvucalo, smrtnu kaznu niko ne bi doziveo kao olaksanje, ipak je u ljudskoj prirodi zelja za zivotom. Sto se ljudskih prava tice, smatram da ih se svako licno odrekao na svoju odgovornost kada je sebi dao za pravo da ista prava uskrati drugoj osobi. Ako je on sebi dao ulogu Boga, mozemo i mi, nije on kao pojedinac iznad svih nas.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPet Avg 08, 2014 8:03 am

Strasno Uopstena tema,9.  deo - Page 18 1371890812

Meni su emocije po pitanju smrtne kazne podeljene. Ima istine sto kazes Bella...pogotovo ako je smrtna kazna dosudjena i ti ne znas kada ce tacno biti izvrsena, nego zivis u iscekivanju smrti. Takodje, slazem se za ovo izdrzavanje - izmedju ostalog njegovo izdrzavanje placace i njena porodica.

Mada verujem da mu zivot u zatvoru nece biti nimalo sladak - ne znam da li se secate onog "coveka" koji je pre nekoliko godina silovao i ubio devojcicu iz NS - cini mi se da su ga ostali zatvorenici docekali na noz i da je posle izvesnog vremena pronadjen mrtav u svojoj celiji. Zbog toga deo mene kaze da ne treba izvrsiti smrtnu kaznu, nego ga pustiti da oseti bar deo onoga sto je njegova zrtva prosla.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPet Avg 08, 2014 9:49 pm

komentar sa B92 ::
Izvinite, ovde se zaboravlja jedna vrlo vazna stavka!!!

To je da zatvorenici cak i oni najsvirepiji imaju pravo na SLOBODNE DANE!!!

Koliko sistem moze biti glupo osmisljen da daje zatvorenicima slobodne dane!

Dakle on moze za neko vreme da dobije slobodan vikend sto znaci da izadje bez pratnje i radi sta mu se hoce.
(Advokat, 8. avgust 2014 23:03)

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 1384998410
Molim Bellu, Lus ili Ivanu da mi kazu da li ovo tacno? U pitanju je inace komentar sa b92...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptySub Avg 09, 2014 12:22 am

Veoma sam razocarana i potresena celom ovom pricom. Kuda ide ova zemlja, svake godine cujemo za nekog ludaka koji pocini neki monstruozan zlocin. Silovao je i ubio devojcicu od 15 godina ... Iskreno nisam sigurna da li ga treba osuditi na smrtnu kaznu i to ne zbog toga sto mi ga je zao, nego mi je zao sto vise nema turaka ili krvne osvete cisto zbog toga sto bi onda dobro razmislili pre nego sto pocine neki zlocin. Mislim da je 40 godina malo za ovako nesto, ako vec ne zele da vrate smrtnu kaznu (a najverovatnije je nece vratiti) onda neka bar uvedu dozivotnu robiju bez mogucnosti pomilovanja jer ovakvi zlocinci ne zasluzuju da izadju na slobodu.

Koni- nadam se da ovo nije istina jer bi to znacilo da svi najgori zlocinci ( a 70% njih zavrsi u Zabeli koji je u mom gradu) mogu slobodno da setaju tih par dana  Shocked 
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptySub Avg 09, 2014 1:14 am

Rale89 ::
Veoma sam razocarana i potresena celom ovom pricom. Kuda ide ova zemlja, svake godine cujemo za nekog ludaka koji pocini neki monstruozan zlocin. Silovao je i ubio devojcicu od 15 godina ... Iskreno nisam sigurna da li ga treba osuditi na smrtnu kaznu i to ne zbog toga sto mi ga je zao, nego mi je zao sto vise nema turaka ili krvne osvete cisto zbog toga sto bi onda dobro razmislili pre nego sto pocine neki zlocin. Mislim da je 40 godina malo za ovako nesto, ako vec ne zele da vrate smrtnu kaznu (a najverovatnije je nece vratiti) onda neka bar uvedu dozivotnu robiju bez mogucnosti pomilovanja jer ovakvi zlocinci ne zasluzuju da izadju na slobodu.  

Koni- nadam se da ovo nije istina jer bi to znacilo da svi najgori zlocinci ( a 70% njih zavrsi u Zabeli koji je u mom gradu) mogu slobodno da setaju tih par dana  Shocked 
Ovoga Rale ima u svim zemljama.
Sto se vremena Turaka tice, da je takvo vreme ti ne bi smela da ides na fakultet, ni da izadjes na ulicu bez muske pratnje, o udaji bi odlucivali roditelji i to bi verovatno bio neko koga ne poznajes. Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Sto se tice smrtne kazne:
"Da bi prava imali najbolji medju nama ona moraju biti garantovana i najgorima medju nama."
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptySub Avg 09, 2014 4:33 am

krvna osveta? stvarno? Rolling Eyes 
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptySub Avg 09, 2014 9:11 am

Da se nadovezem na Ivin post i vrlo verovano bi bio mnogo stariji. To su oni obicaji da decu od 15-16 udaju za matorce od 50+. Toga ima i dan danas u ovim radikalnim muslimanskim zemljama.

A krvna osveta nije nesto sto ti smatras da jeste. Nije to oni ubili nekog mog, sad cu i ja nekog njihovog, pa smo kvit - nikad, ali nikad se ne zavrsi na tome! A i podrazumeva mnogo vise od "ubistvo za ubistvo". Ako je i samo kap krvi pala, imas pravo na krvnu osvetu.
Npr. zamisli decije koskanje usled koga dodje do tuce i do povrede poput polomljenog nosa, arkade ili (sto i ne mora biti pocledica jakog udarca vec nezgodnog pada) ili se onaj drugi posece na naocare ili nesto slicno... Tada pripadnici porodice u kojoj je "pala krv" imaju pravo na krvnu osvetu. Sto ne podrazumeva da oni dohvate ovog drugog i razbiju mu nos, vec imaju pravo da ga UBIJU!

Takodje, da ne govorimo o tome i da ubistvo iz nehata i u samoodbrani potpadaju pod krvnu osvetu.

I Rale, savetujem ti da pokusas da pronadjes i pogleda ovaj film:

http://filmovanje.com/movie/kritke/item/oprostaj-krvi
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptySub Avg 09, 2014 9:53 am

meni ovaj film stoji vec sto godina u racunaru,cekam prevod :/
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyNed Avg 10, 2014 4:20 am

Aman ljudi, to sam spomenula zato što tada nisi imao toliko primera ovaj ubio onoga, sliovao devojčicu, dečak silovao dečaka ali su oboje maloletni pa neće biti sudjenja (da ima i ovoga, i verovali ili ne desilo se u jednoj osnovnoj skoli u mom gradu ! ). Iva - nije stvar o ženskoj emancipaciji nego o tome da je jedna nedužna devojčica izgubila život zbog budale. I znam šta je krvna osveta, a i čisto da se zna ona je u mom kraju bila zastupljena do relativno skoro zbog čega i znamo šta je, i spomenuta više kao primer nečega zbog čega se više vodilo računa o tome šta radiš i kome radiš. Toliko od mene na ovoj temi ...
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyNed Avg 10, 2014 6:29 am

Ja људска права не волим зато што се свуда, али свуда, поштују парцијално. Или ћеш поштовати сва права или нећеш ниједно, или ћеш поштовати према свим лицима, или нећеш ни према коме. А још су и веома досадна за учење.
Плус што свако користи своје право угрожавајући туђе.

Да, кони, затвореници имају право на слободне дане. Типа, на слободан викенд једном месечно. Они се када дођу у завод за извршење кривичних санкција расподељују у разреде. Васпитачи, педагози, психолози прате њихов рад, њихово понашање и онда могу да напредују. Како напредујеш тако прелазиш у разреде па добијаш и неке повластице типа више посета, више пакета, више "брачних" дана са супругом, девојком, слободне викенде... То су углавном они који нису извршили нека тешка кривична дела, него саобраћајна дела, нека ситна дрога, крађа. Значи, он ће имати права као свако осуђено лице, али могу ти рећи да у пракси таква лица не добијају ту највишу повластицу.  

Што се тиче шта ће да му раде други затвореници, могу само да вам кажем да је он изолован од других.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyNed Avg 10, 2014 11:00 pm

Koliko sam ja upoznata sa tim, pravo na slobodne dane i slicne povlastice zavisi prvenstveno od ponasanja u zatvorskoj ustanovi, tamo su svi isti, tezina krivicnog dela nema nikakve veze sa tim. S obzirom na medijsku paznju koju je privuklo ovo krivicno delo, prema njemu ce svakako postojati izvestan otpor na pocetku. Ali realno, kad odsluzi 10-ak godina i ukoliko se bude dobro vladao, itekako ce dobiti pravo na slobodne dane. Pored toga ima pravo na posete (oni koji imaju zenu imaju pravo i na bracne posete), mogucnost da cita knjige, da se bavi sportom itd. Dok je zrtvi sve to uskraceno. I sto Rale kaze, on uvek ima mogucnost da bude pomilovan odlukom predsenika, pa znamo svi koliko je njih pomilovano prosle godine, neki od njih su bili osudjeni upravo na najduzu kaznu zatvora. Poseban problem predstavlja to sto psihopatske licnosti ne reaguju na kaznu, to su tzv. "nepopravljivi zlocinci", jednostavno nemaju emocije, ne osecaju kajanje, samim tim izdrzavanje kazne nema apsolutno nikakvu svrhu za njih. Ne znam da li se secate slucaja Dusice Ilic iz Paracina, koju je ubio i silovao manijak po izlasku iz zatvora gde je odlezao kaznu upravo zbog ubistva i silovanja zene, a pritom je za vreme izdrzavanja kazne ubio jednog zatvorenika. Da napomenem jos da mu je pomilovanjem kazna smanjena za petinu, pa je ranije pusten na slobodu.

http://www.blic.rs/stara_arhiva/hronika/2801/Psihopata-ubio-devojcicu

Zbog svega navedenog smatram da je za takve slucajeve jedino resenje smrtna kazna. Ukoliko nasa drzava nije spremna na to, alternativa je dozivotna kazna bez mogucnosti pomilovanja, koju poznaju pojedine zemlje. S tim da bi takve slucajeve trebalo striktno ograniciti (jer se slicna teska ubistva izvrsavaju i od ljudi koje na neki nacin mozemo razumeti: npr. zena na najsuroviji nacin ubije muza koji ju je godinama maltretirao), po mom misljenju bi bilo dovoljno da se ispune dva uslova kumulativno:
1) da se radi o teskom krivicnom delu
2) da nalaz vestaka potvrdi da se radi o psihopatskoj licnosti
U ostalim slucajevima bi bila dovoljna kazna zatvora od 40 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyNed Avg 10, 2014 11:44 pm

Bella ::

Zbog svega navedenog smatram da je za takve slucajeve jedino resenje smrtna kazna. Ukoliko nasa drzava nije spremna na to, alternativa je dozivotna kazna bez mogucnosti pomilovanja, koju poznaju pojedine zemlje. S tim da bi takve slucajeve trebalo striktno ograniciti (jer se slicna teska ubistva izvrsavaju i od ljudi koje na neki nacin mozemo razumeti: npr. zena na najsuroviji nacin ubije muza koji ju je godinama maltretirao), po mom misljenju bi bilo dovoljno da se ispune dva uslova kumulativno:
1) da se radi o teskom krivicnom delu
2) da nalaz vestaka potvrdi da se radi o psihopatskoj licnosti
U ostalim slucajevima bi bila dovoljna kazna zatvora od 40 godina.
Bella mene bas brine sto je nase drustvo spremno za to. I spremno i voljno. Komentari po internetu su bili u najmanju ruku sokantni. Pa po cemu su ti ljudi koji bi da ubiju bolji od ovog koji je vec ubio?
Ni po cemu.

Meni je sad posle ovog pokusaja licna preko interneta i pokazivanja pravog lica inace "mirnih i poboznih ljudi" i te kako drago sto imamo zakone i ceo pravni sistem. Da ne moze da ti sudi rulja izmanipulisana novinskim clancima, koja bi da ubija a jedine dokaze je saznala iz novina.

Ovo za dozivotnu kaznu se apsolutno slazem. Treba da je uvedu za najteze zlocince.

Lus: "Ja људска права не волим зато што се свуда, али свуда, поштују парцијално. Или ћеш поштовати сва права или нећеш ниједно, или ћеш поштовати према свим лицима, или нећеш ни према коме. "
Od negde mora da se pocne. Meni je ta Deklaracija tracak nade da ce covecanstvo u buducnosti dostici te ideale.

Rale, znam o cemu se radi i da to nisu zenska prava. Samo sam pokusala da ti objasnim da ne mozes prava da primenjujes kako ti se cefne (ne tebi naravno, nego drzavi i drustvu). Ako zelimo da zivimo u srednjem veku, gde je kamenovanje na ulici dozvoljeno, onda to podrazumeva da ni zene (kao slabija grupa u drustvu) nece imati nikava prava. Ako bismo da imamo prava za slabije clanove drustva (zene i decu) onda ta ista prava mora da ima i neko ovakav. Nema linca. Nema vesanja. Nema mucenja po turskom receptu. Ili cemo da se vratimo u srednji vek, a nesto sumnjam da bi tamo ikome od nas bilo bolje.

Zapanjilo me to da ljudi vodjeni besom i emocijama uopste nisu u stanju da sagledaju siru sliku svojih zahteva. Zapravo pocinjem da mislim da, nezavisno od emocija i besa, i u stanju kad su smireni ne umeju ili ne zele da sagledaju dalje od sutra i svog nosa.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 12:27 am

Kad kazem drzava, mislim na vlast, drustvo je svakako spremno. I da vam kazem, ukoliko bi se raspisao referendum za uvodjenje smrtne kazne, glasala bih za. Naravno, u izuzetnim slucajevima koje sam navela. Mene reakcija ljudi uopste ne iznenadjuje. I ne smatram da su zbog toga izjednaceni sa ubicom. Svi mi se stavljamo na mesto Tijaninih roditelja, prijatelja, pa i nje same u trenucima dok je prezivljavala trenutke tog mucnog, monsturoznog zlocina. I takva reakcija drustva je u neku ruku prirodna. Pravnik sam, ali necu reci "Siroti covek je nevin dok se ne dokaze suprotno, obezbedite mu pravo na odbranu, posete i izolovanu celiju u pritvoru kako bi ga zastitili", dok je ono siroto dete zatrpano u smetlistu pored puta, izmuceno i ubijeno.

U neku ruku se slazem sa Lus sto se tice ljudskih prava. Trudnice dobijaju otkaze zbog svog stanja, Romi mahom ne mogu da se zaposle zbog diskriminacije, vode se ratovi u kojima gine hiljade i hiljade ljudi od strane svetskih sila kojima niko ne sudi itd. A Ustavi svih zemalja i brojne medjunarodne konvencije propisuju postovanje navedenih prava. To je sve samo na papiru, u praksi je situacija drugacija. Ljudski zivot se uzima zdravo za gotovo i pojedincima se oduzima na svakom koraku od strane drugih pojedinaca, kojima se posle to isto pravo postuje pozivom na ljudska prava. Eto, zbog toga ni ja ne postujem ljudska prava i ne smatram ih nekim velikim napredkom covecanstva, kako se tvrdi.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 12:54 am

Bella ::
Kad kazem drzava, mislim na vlast, drustvo je svakako spremno. I da vam kazem, ukoliko bi se raspisao referendum za uvodjenje smrtne kazne, glasala bih za. Naravno, u izuzetnim slucajevima koje sam navela. Mene reakcija ljudi uopste ne iznenadjuje.

Razumele smo se, na isto sam mislila. Drustvo bi "napapljeno" naslovima u novinama da muci i ubije jednog coveka, bez da je videlo dokaze (sem onoga sto se pisalo u "novinama"- stavljam pod navodnike jer ono sto su oni pisali nije novinarstvo, nego smece). Gde je tu razum?

Drugo ako bi se raspisao referendum pitanje bi bilo: Da li ste za uvodjenje smrtne kazne? A ne da li ste za uvodjenje smrtne kazne pod uslovima koji vama odgovaraju.
Sutra bi ti isti sto sad vicu kako bi uveli smrtnu kaznu, na prvu gresku prilikom njenog izvrsenja (kad se pogubi neko za koga se posle ispostavi da je nevin), vikali kako nismo civilizovani i kako bi je trebalo ukinuti.

Reakcija ljudi je takva da bi oni uveli smrtnu kaznu ali da je neko drugi izvrsava.

Bila sam u Gestapo muzeju pre neki mesec. I videla kako izgledaju prostorije u kojima su ljudi muceni i ubijani (po zakonu). Celo drustvo jedne drzave je to odobravalo i smatralo normalnim. Pa nikad ne bih posle onoga sto sam videla mogla da kazem da jesam za smrtnu kaznu.

Zidovi puni mrlja od krvi. Vrata sa jednim malenim prozorcetom kroz koji strazar gura pusku dok ovaj unutra stoji mirno dok ga streljaju. Motke i lanci, toliko debeli da bi slona ubili, kojima su ti ljudi muceni. Stolica se remenima gde su vezivani ljudi da slucajno ne mrdnu dok ih batinaju. Vrlo cesto su mucenja vrsena pred clanovima porodica.

Prvo obidjite mesta u kojima su smrtne kazne vrsene, Idite u Ausvic, Jasenovac, u zatvore i prostorije gde ljudi jesu ubijani, pricajte sa ljudima koji su te kazne izvrsavali (ili sa onim sto je od takvih ostalo) dobro se raspitajte i pogledajte, onda kazite da ste za tu kaznu i uvodjenje iste.
Onoga ko bi i posle svega sto je video i saznao i dalje bio za uvodjenje smrtne kazne, ja ne bih zelala u svojoj blizini, jer ne bi bio nista bolji od ovog koji je ubio i silovao devojcicu.

Bella ::

U neku ruku se slazem sa Lus sto se tice ljudskih prava. Trudnice dobijaju otkaze zbog svog stanja, Romi mahom ne mogu da se zaposle zbog diskriminacije, vode se ratovi u kojima gine hiljade i hiljade ljudi od strane svetskih sila kojima niko ne sudi itd. A Ustavi svih zemalja i brojne medjunarodne konvencije propisuju postovanje navedenih prava. To je sve samo na papiru, u praksi je situacija drugacija. Ljudski zivot se uzima zdravo za gotovo i pojedincima se oduzima na svakom koraku od strane drugih pojedinaca, kojima se posle to isto pravo postuje pozivom na ljudska prava. Eto, zbog toga ni ja ne postujem ljudska prava i ne smatram ih nekim velikim napredkom covecanstva, kako se tvrdi.
I resenje za trudince, Rome i sve ostale je da se vratimo u srednji vek ili nacisticku Nemacku gde su se smrtne kazne izvrsavale ko nista? Tad ce da bude bolje trudincama i Romima? Tad ce svima da nam bude bolje? Prestace ratovi?
Taj zakon se postuje parcijalno, ali bolje i parcijalno nego nista. I dok god ga ima postoji makar sansa da se covek izdigne iznad zivotinjskih instikta (mucenje, ubijanje). Uvodjenje smrtne kazne bi tek srozalo pravo na zivot.

I relano, ne mogu da verujem da ovo objasnjavam jednom pravniku.  Shocked  Pa vi bi najbolje trebalo da razumete znacaj zakona i prava, i njihovu prednost nad mentalitetom rulje.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 1:10 am

Iva, sad i ti malo preterujes. Pa nisam rekla da treba da se vratimo u srednji vek i lincujemo svakog coveka koji izvrsi krivicno delo. Svi znamo kako se smrtna kazna izvrsava na civilizovan nacin u 21. veku, nema tu nikakvih lanaca, niti prolivanja krvi. Drugo, svaka pravna drzava koja raspisuje referendum za ovako bitno pitanje bi na papir trebala da stavi tacan predlog izmene zakona i uslove pod kojima bi se navedena kazna izvrsavala, necu da glasam za nesto na slepo. Trece, podrazumeva se da nije svako sposoban da izvrsi smrtnu kaznu, sto nije opravdanje za njeno ukidanje. Nije svako sposoban ni da bude lekar i sece coveka, gleda ljudsku krv, niti je svako sposoban da ucestvuje u ratovima radi odbrane svoje zemlje i naroda, pa opet postoje ljudi koji su posebno obuceni za to. Ono sto ja kao pravnik znam jeste da je svrha kazne resocijalizacija izvrsioca krivicnog dela i njegovo ponovno ukljucivanje u drustvo. Kod psihopata ta mogucnost ne postoji, samim tim kazna zatvora nema svrhe i kraj. Mozemo mi da pricamo o ovome do sutra, nama samo u korist ide da se sto duze zatvori kako bi se drustvo zastitilo od njega. E sad, pogledajte ta dva razlicita cilja i dve sankcije koje nam stoje (teoretski) u opticaju, pa odlucite koja je primerenija.

Sto se ljudskih prava tice, nigde nisam rekla da treba da ih ukinemo, daleko bilo. Rekla sam samo da ne smatram velikim napretkom to sto mi je neko zagarantovao na papiru gomilu prava koja se u praksi ne postuju. Evo citam neki dan o onoj maloj Milici sto je poginula na nosi 1999. godine za vreme NATO bombardovanja. Usudite se da pomenete njenim roditeljima zastitu ljudskih prava.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 2:39 am

Iva taj covek(ako uopste mozemo da ga nazovemo tako)je nekome oduzeo njegovo prirodno pravo da zivi,i mi sad ovde razglabamo o pravima koje treba dati monstrumu.Kad sam rekla da mozemo da odlucujemo umesto njega,to sam rekla upravo zbog toga.Da ne napominjem kakav je dusevni bol naneo njenoj porodici,uterao strah medju ziteljima Subotice...pa zar je jedan covek vredan svega toga...ne bih rekla.Pritom kakva se poruka salje drustvu...ti ubij mi cemo te nagraditi"privremenim odmorom"u zatvoru.Ne znam da li ste videle ali on je sam okacio na fb"zasto je bolje biti u zatvoru nego na slobodi"...ne oseca ni najmanje kajanje.Da postoji smrtna kazna nikom ne bi palo na pamet(ili bi se bar smanjio br tih morbidnih ubistava)da ubije.

Slazem se da postoji mogucnost da nekog osude a nevin je,ali stoga bi trebalo da se pazljivo razmatraju svi dokazi kako ne bi doslo do te greske.
I ne znam zasto bi ikoga cudilo kako javnost reaguje,pa sama ta reakcija i sok odslikavaju koliko to nije prihvatljivo,i kako pravda mora biti zadovoljena.Ja licno bih ga odrala kao pacova...u normalnim situacijama to nikad ne bih rekla ni za koga ali u ovom slucaju cak i ja i bilo ko drugi ce reci svasta.U prirodi normalnog coveka je da se pobrine za bezbednost sebe i svojih bliznjih.

I mozemo mi sada da pricamo ovde do sutra,steta je sto ce za nekoliko godina on izaci disati ponovo ovaj vazduh,mozda opet ubiti nekoga a ovo jadno dete nije dobilo tu priliku.Strasno!
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 3:08 am

kajlina ::
Iva taj covek(ako uopste mozemo da ga nazovemo tako)je nekome oduzeo njegovo prirodno pravo da zivi,i mi sad ovde razglabamo o pravima koje treba dati monstrumu.Kad sam rekla da mozemo da odlucujemo umesto njega,to sam rekla upravo zbog toga.

Zapravo ja svo vreme pricam o pravima koja moraju da budu zagarntovana svakom coveku (i najjacem i najslabijem, i najmoralnijem i najnemoralnijem).
Izmedju ostalog pravo da mu sudi sud i zakon, ne masa koja nije ni videla dokaze, vec je o svemu citala u novinama (i ovo pisem treci put sve u nadi da ce neko skontati da sudite coveku iskljucivo na osnovu novinskih clanaka, trazite smrtnu kaznu na osnovu naslova novina koje su do juce pisale kako po Obrenovcu plivaju hiljade mrtvih, da ne zalazim u neke malcice starije manipulacije i lazi medija).

Ako zahtevate izmenu zakona onda morate da budete svesni sta ta izmena nosi. A niste. Samo ste slepo vodjeni medijskom hajkom i medijskim opisima ubistva (kojih, da je malo obraza u novinarstvu, ne bi smelo da bude po svim medijima). Ako vec toliko brinete o porodici devocjice sto se ne zapitate kako je njima kad im se smrt deteta na najnizi nacin razvlaci po novinama, zarad necijeg profita, ne zarad pravde.

Koliko sam citala ta devojcica je bila dobra i fina, da li je zaista u redu da rulja slepa i besna kao njeno nasledje uvede smrtnu kaznu? Njen otac nije to ni spomenuo koliko mi se cini.
Jeste li culi za "Marijin zakon"? Eto primera kako se otac koji je slicno doziveo bori u ime pokojnog deteta. Svestan da jedno zverstvo nece izbrisati drugo.
Ako oni koji su prosli kroz toliki bol ne urlicu "SMRT" ko ima prava da to isto trazi u njihovo ime i u ime njihovog deteta?

Bella ::

Drugo, svaka pravna drzava koja raspisuje referendum za ovako bitno pitanje bi na papir trebala da stavi tacan predlog izmene zakona i uslove pod kojima bi se navedena kazna izvrsavala, necu da glasam za nesto na slepo.
Mislis li da su svi koji su izasli na referndum o Ustavu taj isti Ustav procitali i razumeli? Cisto sumnjam. Pre ce biti da su isto kao i sad citali iskljucivo ono sto im je serviarno putem medija i na osnovu toga odlucivali.
Isto bi bilo i sa ovim zakonom.

Ako vas ne mrzi procitajte:
"Smrtna kazna je moralno protivurečna, jer mi najpre kažemo da je život najdragoceniji čovekov posed, a zatim da smo kadri i to da mu oduzmemo. Civilizacija koja može programski da se liši nečega (života) na čemu počiva – civilizacija je smrti.
Svaka izvršena smrtna kazna stoga je jedan stupanj kolektivnog samoubistva. Smrtna kazna je pravno protivurečna, jer prava nema tamo gde nema opoziva. Pravo bez opoziva je sudbina. Nijedan čovek nema pravo da drugome čoveku zamenjuje sudbinu.
Smrtna kazna je i logički protivurečna, jer osuđuje na nešto što je potpuno izvan sfere onoga što se njome štiti, da se ne govori o protivurečnosti zaštite ljudskog života time što se on oduzima.
Prava kazna bila bi na život. Smrtna kazna je i duhovno nedelatna onemogućuje okajavanje greha. Samo život krivicu iskupljuje, smrtna kazna oslobađa krivice. Između nje i oslobađanja od kazne razlika je samo terminološka.
Čak i da je smisao smrtne kazne isključivo u odmazdi, ona je besmislena. Da bismo pravu odmazdu odmerili moramo najpre znati njenu prirodu, a mi ne znamo prirodu smrti. Smrt u kojoj gledamo kaznu može biti i nagrada.
Ako bismo izmenili svoje varvarsko antropocentrično shvatanje smrti, ako bismo poverovali da je umiranje prvi čin neke naše šanse, nekog višeg načina postojanja, mi bismo je smesta svojim krivcima oduzeli.
Ako bismo uistinu hteli da smrtna kazna ima zastrašujući uticaj morali bismo je vršiti javno, čerečenjem, ispred suda ili parlamenta, u nekom parku ili na tržnici, kao što je činjeno onda kada smrtna kazna nije licemerno smerala da otrezni glave, već da ih odseče.
Vest o njoj potopljena u močvaru informacija što ih dnevno primamo, smeštena između vesti o poskupljenju ili nekom gostovanju, ako je uopšte zapazimo, pre ima obrnut karakter. Uverava nas da stvar nije ozbiljna.
Jedino opravdanje za ubistvo moglo bi se naći u kanibalizmu. Životinjski princip, paradoksalno, jedini homicidu obezbeđuje – čovečnost. Tako bi posle smrtne kazne, u ime zajednice, sud, uz svečani obred, morao da pojede osuđenika.
Hrišćanska civilizacija počiva na Dvomisli. Nema nijedne od deset zapovesti kojih se stvarno držimo, iako ih verno propovedamo.
Ako je smisao savremene penalne politike i njenih načela u korekciji, onda je smrtna kazna besmislena, jer odriče okrivljenom mogućnost popravke što mu ga i pravno osećanje ove civilizacije i zakoni na njemu zasnovani garantuju.
Ako za izvesne ljude, međutim, kažemo da su nepopravljivi, ubijajući ih povređujemo načelo nauke koja tu vrstu ljudi smatra bolesnim. Ubijanje bolesnih ljudi je eutanazija, koju u međuvremenu , sa gnušanjem odbijamo.

Tako se Dvomisao, kao i svuda, ovaj bazični mehanizam čovekovog mišljenja i njegove istorije, učvrstila i u našu pravnu nauku.
Načela su jedno, praksis sasvim drugo. Kako onda poštovati zakone, koji se donose izneveravanjem tih načela? Kako svoje potomstvo vaspitavati u poštovanju ikakvog zakona?
Pogubljenje sve više postaje eutanazija. Injekcija i formalno čini smrtnu kaznu eutanazijom. Eutanazija pretpostavlja nepopravljivost forme koja se uklanja iz života, a ova bolest koja je neizlečiva.
Ako osuđenika na smrt smatramo neizlečivim bolesnikom, zašto ga onda ubijamo? Ili ako ga ubijamo, zašto smo to pravo odricali nemačkim nacističkim lekarima kad su ga sprovodili nad duševno bolesnim ljudima? Ne svakako zato što su eutanaziju vršili da bi usavršili biološko zdravlja rase, jer ovom našom eutanazijom mi se nadamo da usavršavamo moralno zdravlje ljudi, pa smo na istom.
Statistike pokazuju da smrtna kazna ne služi ni za kakvu preventivu i da su apsolutno besmisleni argumenti koji se na tu preventivu pozivaju.

Bilo bi zaista najpravednije da smrtnu kaznu izvršavaju oni nad kojima je zločin izvršen ili njihovi najbliži rođaci.
Ako mi se kaže da mnoge argumente upotrebljavam tamo gde bi bio dovoljan jedan, odgovoriću - moj bi bio jedan jedini, i on glasi: „Ne ubij!“"

Borislav Pekić

Oko ovog pitanja se spore vec ihahah decenija u drzavama sirom sveta. Necemo mi sad ovde resiti  ista. Ali mene zaista brine to koliko nam je narod posle svih stradanja zeljan i zedan krvi, smrti, mucenja. Kao da nije bilo dosta ceo prosli vek. I to se bas vidi po komentarima na internetu, ispod novinskih vesti... Da ne spominjem kako je lako izmanipulisati ljude i uzariti im najniza osecanja (osveta, mucenje, ubistvo)... Mediji su zaista poluga moci nad masom. Samo mi porazavajuce da ljudi pre nego sto im izlete najstrasnije recenice na stvore sliku u glavi kako bi to zapravo izgledalo i na sta bi svet licio. I to ljudi koji veruju u Boga, za sebe misle da su dobri, predstavljaju se kao Hriscani.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 3:50 am

Na konto toga da je samo Tijaninim roditeljima tesko... A sta je sa majkom tog monstruma? Njoj je lako? Nikakvo krivicno delo nije pocinila, upala joj grupa novinara u kucu da je snimaju...Ajde molim te... Vlasnik je izbacio iz kuce... I sad ko zna ko nju juri i ganja za nesto sto je njen sin uradio, vi biste bili mirni? Bilo bi vam lako? Mogli biste da gledate kako vam izvrsavaju smrtnu kaznu nad detetom, a vi ga niste vaspitali da ubija? I mirno biste rekli da je uredu da ga ubiju? Da vam brat to uradi, a vi ne strepite da li ce se neko vasoj deci osvetiti zbog toga?
Suludo je ubedjivati jedne druge ovde sta je ispravno, a sta nije. Svako donosi sud kako hoce...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 5:40 am

Iva, psihopate nisu bolesne, upravo u tome i jeste sustinski problem. Da su bolesni, lecili bismo ih. To nije bolest, to je poremecaj koji ukljucuje egoizam, odsustvo emocija i empatije, sve ostalo sa njihovom psihom je u redu. Takve osobe su po pravilu uvek uracunljive, svesno cine krivicna dela i shvataju njihove posledice, a pritom ne osecaju kajanje za vreme izvrsenja krivicnih sankcija. Ovo u svetu prava predstavlja veliki problem na koji ukazuju brojni teoreticari i za koje jos uvek ne postoji resenje. Nije to samo stav "mase" i "rulje". A ne znam kako nisi pomislila da ta "rulja" nije zedna krvi, nego se plasi za svoju bezbednost i bezbednost svoje dece i da smrtnu kaznu za slicne zlocince vidi kao jedini siguran nacin da ih zastiti? Jer verujem da bar 70% njih razmislja u tom pravcu. I eto mene zanima, da li ti zaista smatras da ce kazna zatvora od 40 godina (sa mogucnoscu odsustva za vikend i pomilovanja) da spreci njega i njemu slicne zlocince da ponove navedena krivicna dela?

Bojano, kako mozes uopste da poredis bol roditelja zbog mucki ubijenog deteta i bol te zene zbog toga sto nije vaspitala svog sina? Da, bas joj je tesko, opsedace je novinari tri dana i zaboravice na to. I dok ce ona da posecuje ono krme od svog sina u zatvoru, da mu pravi kolace i nosi u posetu da zdere, Tijanu ce njeni roditelji da posecuju na groblju. Na stranu to sto sam citala komentare na internetu od ljudi koji poznaju porodicu da je i ta zena problematicna. Odbijam da poverujem da je taj necovek potekao iz normalne i funkcionalne porodice, pa se odjednom pretvorio u monstruma jer je mesao lekove za pritisak sa alkoholom (po recima njegove majke). Da je moje dete ucinilo takav zlocin, licno bih ga se odrekla.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 7:08 am

ako neko moze da ubije coveka iz bilo kog razloga i da posle mirno spava, onda i ta osoba pati od nedostatka emocija pa je delom i psihopata.

jer, Bella: " Nije svako sposoban ni da bude lekar i sece coveka, gleda ljudsku krv, niti je svako sposoban da ucestvuje u ratovima radi odbrane svoje zemlje i naroda, pa opet postoje ljudi koji su posebno obuceni za to."

slazem se sa ivom da mediji igraju veliku ulogu.

i slazem se da kad bi ubili nevinog coveka svi bi se posle slozili da smrtnu kaznu treba ukinuti.
sta ono bese bilo 33. g.n.e?

resocijalizacija bi trebalo da podrazumeva budjenje onog ljudskog i dobrog kod coveka, budjenje svesti da razume i oseti sta znaci nekome oduzeti zivot, da se istinski pokaje za ucinjeno jer se samo tako moze spreciti dalja steta.

evo, i ja mislim o onoj devojcici sto je ubio sin zeljka mitrovica, pa niko njega nije osudio na smrtnu kaznu...

ma smrtna kazna je prevelika moc da bi se ljudi koristili njome.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 EmptyPon Avg 11, 2014 10:12 pm

Evo o ovome sam pricala:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=08&dd=11&nav_category=12&nav_id=887202

A narod svojim reakcijama takvim medijima daje vetar u ledja. STRASNO.

"Prekršena je pretpostavka nevinosti, gde je osumnjičeni unapred nazvan monstrumom i sličnim kvalifikacijama. Dostojanstvo porodice Jurić je povređeno, i sve su to elementi koji mogu da proizvedu pravnu reakciju"
"Nesmotren u takvoj oceni bio je i ministar policije Nebojša Stefanović. Međutim, ono što je usledilo nekoliko dana kasnije, posao je za analizu stručnjaka, pre svega psihologa.
Naime, tekstovi sa senzacionalističkim naslovima, u kojima se do detalja opisuje šta je ubica učinio nesrećnoj devojčici, iznova i iznova, izazvale su podeljenu reakciju javnosti. Koja se, opet, najviše odslikavala po komentarima ispod tih tekstova, kao i u diskusijama na internetu.
Jedni su, zaprepašćeni „šta je sve monstrum učinio“, imali svoje viđenje adekvatne kazne - „Secirao bih ga na komade, a potom stavljao so na rane“; „Zatvorila bih ga u samicu punu zaraženih pacova“; „Dete bih mu silovao satima“... Da li su ovo normalne emotivne reakcije na nesumnjivo gnusan zločin?
Reakcija drugog dela javnosti, nakon višednevnog pisanja sve sa „eksplicitnim“ detaljima, bila je usmerena ka novinarima i mogla bi se svesti na jednu rečenicu: „Lešinari jedni, ostavite dete da počiva u miru i porodicu da tuguje. Ne pišite više o tome, prevršili ste svaku meru.“ "

I posle mi recite da nas narod nije zeljan krvi. Sve to potpaljeno medijima kojima nije u interesu bilo cije dobro, nego jedino profit.
Sledeci put kad nekome pozelite sigurnu smrt bilo bi dobro da se zapitajte na osnovu kojih i cijih informacija to radite.

Tesi me jedino sto ocigledno ima i ljudi koji imaju kocnicu i razmisljaju pre nego sto progovore.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstena tema,9. deo   Uopstena tema,9.  deo - Page 18 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uopstena tema,9. deo
Nazad na vrh 
Strana 18 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Uopstena tema,deo 7.
» Uopstena tema,deo 8.
» Sex i zenska seksualnost (ni)su tabu tema?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: