Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti

Ići dole 
+16
Lus
StormZ
Yo**
Ivana
Rale89
Nastija
makica21
JJEECCAA
nanchika88
Bella
Iva
Ferhundica
Natalla
bevana
Jeci
pahuljicaa
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 7:31 am

Mislim da se i kod nas placa i epidural i carski rez, nisam sigurna da li se placa ako je majci ili detetu ugrozen zivot ali ko zna.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 7:34 am

ni moju mamu nije mnogo bolelo.a tolika beba! Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930

neka se placa,nije mi to bitno,samo da ne boli.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 8:43 am

Ivančice, možeš li da dobiješ uput za Pančevo? Tamo se daje epidural, košta 15000din. Poznanica se zimus tamo porađala, prezadovoljna je. Kaže da su neviđeno ljubazni ako platiš neku extra uslugu (epidural, apartman, prisustvo muža na porođaju). Imaju i lopte za pilates, rade besplatno masažu lumbalnog dela dok imaš kontrakcije, sama biraš položaj u kom se porađaš... Žene širom Srbije jure veze da se tu porode.

Meni su indukovali porođaj, to boli kao đavo.
Bev, neće ti niko radi cr bez indikacija. Ako budete mogli, uplatite epidural.
Meni je kičma unakažena, ne brojim više koliko puta sam se ukočila od porođaja, a nisam dobila epidural. A poznanica nema nikakvih posledica. Štaviše, već planira da na proleće opet zatrudni, a meni se od same pomisli diže kosa na glavi.
Rale, kad dođe vreme da se porodiš, odeš kod kardiologa, tražiš napismeno da se ne smeš porađati prirodno, pa s tim u porodilište.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 9:37 am

Devojke, žensko telo je stvoreno da nosi i rodi bebu. Ti bolovi su prirodni i potpuno izdrživi. Bitan je stav i spremnost sa kojom se odlazi u porođajnu salu. Lično nikada ne bih uzela epiduralnu, ali sam za to da bude dostupna svakoj ženi koja je želi. I jeste tačno da je indukovan porođaj mnogo bolniji od spontanog, ali eto ja sam oba preživela bez anestezije i bez traume. Šta više, jedva čekam novu trudnoću i porođaj Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930 Iznenadićete se koliko ste u stvari jake i hrabre kada dođe vaš dan za porođaj, jer nema tog bola koji majka nije spremna da podnese zarad svog čeda.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 9:43 am

Lus, mi smo bili u sobi sa još dve mame i bebe. Tako male bebe se ne bude na svaki šum. Bukvalno nijedna mama se nije žalila da je tuđe dete probudilo njeno, a njih pedesetak sam ispratila na porođaj. Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930

Ivana, početkom sledeće godine? Šta hoćeš da kažeš? Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930
Ja sam razmatrala opciju epidurala i Pančeva, i na kraju išla da mi komisija overi uput za Smederevo. Moja mama bi poludela od brige da sam otišla u Pa. Ona se tamo prvi put porađala. Tek na porođaju su skontali da je reč o blizancima, kao i da je u 8.mesecu (imala je menstruaciju do 4.meseca). Rodila dva živa muška deteta. Sutradan je jedan umro. Narednog dana i drugi. Sahranjeni su na bolničkom groblju. Na otpusnoj listi je pisalo da je rodila živu decu, težina, dužina, obim glave, ali ne i da su umrla. Još su je stavili u sobu sa porodiljama kojima donose decu na podoj. Ja ne znam kako je ona to preživela. Naredna dva puta se porađala u Smederevu. To je bilo 1983.god. Posle se pročulo da su iz tog porodilišta tog leta neka deca ukradena, porodice su tužile bolnicu. Eto. Možda negde imam braću. A možda su zaista i umrli.
S druge strane, porodilište je potpuno drugačije sada, posle 30 godina. Prelepo je, čisto, moderno, ma kao da nisi u Srbiji. Moja kuma će se tamo porađati.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 9:50 am

Preletela sam postove na brzinu i setih se da napisem da oporavak od CR ne znaci i duzi oporavak. Ja sam izasla 4.dan,a mogla sam 3.dan, zbog dojenja sam ostala jos jedan.Toliko negde otaju posl prirodnog. Anestezija njije strasna,a na kraju krajeva tu je i spinal Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930
Opet cu ici na CR.Rekla sam da ako budem imala bilo kakvu indikaciju,icicu. Imala sam je. Kad bi mi bilo koji dr rekao da treba da idem na cr,isla bih.

Mene je porodio moj dr. Castili smo ga(nasa dobra volja)
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 9:55 am

Pepeljugo, strasna prica. Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 1384998410 

Ja nisam sigurna da li sam za davanje novca doktorima ili ne, zbog toga sto su njihove plate mizerne s obzirom na fakultet koji su zavrsili i posao koji rade. Da ne ulazim u to kako su neki zavrsili i koliko tezak/naporan/odgovoran posao rade.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 9:56 am

ja apartman necu.kako druge zene,tako cu i ja.
a nije skup epidural.ja sam mislila da je 300 eura.mozda sam pomesala sa prisustvom muza na porodaju.ni to necu!

Pepeljugo,bas si me sad uteisla pricom o menstruaciji u trudnoci.a ostatk price je..Shocked 
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:00 am

А не бих ја рекла да је апартман неки изузетак! Напротив, све више жена се одлучује за "свој мир". Што разумем, неко се најлакше тако опоравља.
И ја сам потпуно ЗА што се тиче присуства тате на порођају. Диже ми се коса на глави када чујем: Бићу ружна, нећу да ме види такву, бићу оваква бла, бла. То си што си, а рађаш његово дете. Има да му будеш најлепша на свету. И тачка.


Мој ће присуствовати ако буде желео. Не зато што ми је потребна подршка или неко да ме држи са руку, него желим да буде присутан када први пут чујемо нашу бебицу. А мислим да и он хоће.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:05 am

nije zbog toga.imao je on toooliko prilika da uziva u mojoj prirodnoj lepoti! Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 20348227 nego,kad me nesto boli,volim da sam sama.mislim da bi me od svakog njegovog pogleda jos vise bolelo.doktori i osoblje su druga stvar!
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:08 am

Pa ne izvinjavaj se. Desavalo se to, i strasno je ako se vama to desilo. Nadam se da toga vise nema..

A nisam ni ja preterano za prisustvo muza na porodjaju. Nemam nista protiv, ali ne verujem da ce kod mene tako biti. Mada, ko zna.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:14 am

Па то, уколико буде хтео, што да не! Али ко зна, можда полудим па га истерам напоље. А присуство сам папрено платила. aha Онда ће да буде, где су моје паре?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:21 am

Ivana ::
nije zbog toga.imao je on toooliko prilika da uziva u mojoj prirodnoj lepoti! Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 20348227 nego,kad me nesto boli,volim da sam sama.mislim da bi me od svakog njegovog pogleda jos vise bolelo.doktori i osoblje su druga stvar!

Isto.
Raspekmezim se kad mi nesto fali,a neko je tu.Lakse mi je da se mucim sama Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930

Stvarno je strasna prica pepeljugo.I moja baba je rodila blizance,jedno dete je prezivelo (moj stric),drugo je kao umrlo,isto je bila neka mutljavina sa otpusnom listom.Ona i dalje veruje da je drugo dete zivo.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:29 am

Mojoj mami su bile pune oči suza, a mm je prebledeo kad sam kukala kako me sve boli od pregleda 3-4 dana pre porođaja. Ne bih nikad dozvolila da bilo ko od mojih bude tu da se stresira, a ne može da mi pomogne. Htela sam da umrem kad A nije zaplakao kad se rodio. Teško mi je palo što su ga odmah odneli i stavili na kiseonik, i tek sutradan po podne smo mogli da ga vidimo. Nema potrebe da se još neko traumira sa mnom.
Da kojim slučajem poludim, pa rešim da rodim još jedno, ne da bih platila, nego bih dušu đavolu prodala za epidural. Em nisam imala napone, a morala sam da se napinjem, što je daleko teže, em me je već 36h bolelo, toliko sam bila iscrpljena da ne znam kako sam skupila snagu.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:35 am

ni ja nisam zaplakala odmah...sigurno me je mrzelo! Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930 
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 10:39 am

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 364988687 Nije strašno kad je to razlog. A se nagutao plodove vode, bio je zaglavljen u porođajnom kanalu. Kad sam ga videla, uplašila sam se ne smem ni da kažem čega. Ne daj bože nikom.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 11:50 am

Ivana ::
ni ja nisam zaplakala odmah...sigurno me je mrzelo! Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930 

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 1705467399 
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 9:49 pm

Lus ::

А колико остајете у породилишту? Ја сам првенствено за апартман јер је мени представа соба где су труднице као касарна. Типа, 10 кревета,па 10 беба, па пута 10 посета...

Ти пепељуго као да си имала апартман! Супер што вас је било само три.
 Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930


Smederevsko porodilište ima samo trokrevetne sobe. Nema ni većih soba ni apartmana, nisam ni mogla da biram.
Tamo ideš kući trećeg dana ako je sve ok posle prirodnog, a posle cr tek osmog dana. Ne puštaju pre vađenja konaca.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 9:57 pm

Oooooo samo 3 dana aha  Ovde posle 5. I kao u kasarni je :/ A posete nisu po sobama,nego u hodniku bolnice.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 11:47 pm

Pepeljugo boze kakvi moroni...pa zivo si bice c c c

Moja sestra se porodila u Visegradskoj al je imala vezu preko nekog naseg poznatog dr(ortopeda) i dobila je taj apartman u kom je bila sama ali to tek nakon porodjaja.Inace se bas namucila,prvo je 11 h lezala na krevetu po zimi,svi redom su se izredjali da je pregledaju...tih 11h su raspravljali da l da ide na CR ili prirodno,pritom je imala kontrakcije,pritisak joj je skocio bas visoko a prirodno ima nizi.Ma sva se namucila.Rekli su da ce da vuku bebu iako je bila okrenuta nogicama na dole.Uzassss!Bukvalno smo se u jednom momentu pitali da l ce uspeti da prezivi.Na kraju je hvala bogu sve ispalo kako treba,porodila se CR.Secam se da je njen muz isao da intervenise tamo.Malo je falilo da ih izudara.

A sto se tice posete ja sam s njim isla 2 dan nakon porodjaja i videli smo bebu na vratima,i ova glupa sestra kako ju je drzala nije videla da se vrata zatvaraju(automatsko zatvaranje)i zakace malenu po glavi,ja sam oci htela da joj izvadim a ona samo-nista,nista.E budale.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyPon Jul 29, 2013 4:59 am

Rale, a može li vam komisija overiti uput za Smederevo?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyPon Jul 29, 2013 5:40 am

Pojma nemam, ako moram kardiologa da ptiam onda su sanse ravne nuli dokle god ovaj kreten radi tamo. Valjda ce uskoro u penziju, zato sam i isla u Bg. prosle god. na pregled jer je ovaj u Po. kreten na kub i nije hteo da mi potpise uput za dedinje nego je zapeo da idem na pregled kod njega, jer ce mu se kao smejati ovi iz Dedinja sto je poslao nekog kome navodno nije nista ( a nije me bio ni pregledao tada niti prcitao dokumentaciju) i jos se razdrao na mene i moju majku, cak ju je pitao i sta je zavrsila i rekao da se mi zene kao razumemo u 500 ( pri tom je mmislio na moju majku posto je zavrsila samo gimnaziju a on fakultet) Ja ako budem mogla da biram radije bih isla u Bg, ali ko zna ima vremena za to .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyPon Jul 29, 2013 10:16 pm

*cinderella* ::
Lus, još ti nije kasno. Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 364988687

Ма јесте! Али сам ја задовољна и са мојим мастером. Ти лекари што скачу по семинарима, из прве руке знам, какви су то швалери. Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 650269930 И све са оним сестрицама. Мислим, да ми не би било свеједно.

Него, питање за царски рез. Како функционише планирање? Одреди се термин и тада ураде или треба да почну болови? Колики ожиљак остаје? Пре је остајао огроман, да више купаћи не можеш да носиш.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyPon Jul 29, 2013 10:37 pm

Lus, cr se planira pre termina, bitno je samo da je plod zreo. Zakaže se obično 10-15 dana pre termina. Odeš dan ranije da te pripreme, i sutradan te porode. To ti je zakazan carski. A ako nešto krene po zlu kad krene porođaj, onda se radi hitan cr.
Rez je nisko, ne viri iz gaća, nekih 10cm dugačak.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 EmptyPon Jul 29, 2013 11:31 pm

Tema je podeljena. Postovi o korpuciji su ovde: https://zenski-kutak.serbianforum.info/t785p30-mito-i-korupcija-u-zdravstvu

Nanchika, greskom sam ti obrisla post. AKo ti nije problem otkucaj ga tamo ponovo.

Rale, aj iskopiraj komentar u toj temi. Da mogu odavde da ga obrisem.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Zašto muškarci vole kučke? Vaša iskustva, greške i saveti.
» FRIZERI - iskustva i preporuke
» loša iskustva sa vezama
» Saveti u vezi sminkanja
» Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: