Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mirovanje posle abortusa

Ići dole 
+12
Iva
inda
Ivana
bevana
Natalla
Kalla
Rose123
Jeci
meda
Nastija
*cinderella*
Papapufna
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 3:59 am

Sigurno,tu smo da pomognemo koliko god mozemo.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 5:59 am

Sad cete da kazete da sam odlepila, ali sedim vec 2h i blejim u jednu tacku i razmisljam da li sam donela ispravnu odluku...ne znam da li hormoni ili sta vec utice, ali bas sam zagulila sa celom ovom zbrkom u glavi.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 6:11 am

nisi odlepila,ne brini...nije to neka odluka od koje ti nista ne zavisi i koju mozes da doneses brzo,normalno je da se pitas da li si sigurna u to...ja bih na tvom mestu jos jednom dobro razmislila ,neke stvari stavila na papir i tek onda donela odluku...najvaznije je da ti budes sigurna u svoju odluku,da se kasnije ne bi kajala Mirovanje posle abortusa - Page 2 3980218871 ti najbolje poznajes sebe i znas u kakvoj si situaciji,mi ti tu ne mozemo pomoci,ali cemo biti uz tebe sta god da odlucis Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930 imas jos 2 dana i razmisli dobro sta TI zelis,a ne okolina...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 6:36 am

Slazem se potpuno sa indom.Razmisli dobro,sta god da odlucis uz tebe smo.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 6:59 am

Meni je tako glupo vise da vas davim sa mojom pricom, izvinjavam se svakom unapred. Juce sam saznala da moj momak ima ozbiljnih problema sa srcem, sve se nesto na brzinu izdesavalo. Imao je problema i ranije, ali nije hteo da me opterecuje. I juce i danas sam preplakala, jako mi je tesko. Lekari su ozbiljno zabrinuti za njega. Prvo sto mi je palo na pamet je da ako se njemu ne daj boze desi, ako odustanem od svega uvek cu imati jedan deo njega uz sebe. I nadam se da mi sad nece neko upasti u kancelariju jer sam otecena kao da su me ose izujedale. Sutra bih trebalo da pocnem sa antibioticima i nemam pojma sta cu...moram dobro da razmislim, ako sam vas posteno smorila izvinite jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 7:05 am

nisi nas smorila ,ti stvarno imas veliki probelm koji ni malo nije jednostavan...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 9:35 am

Ja do sad nisam kuckala nista u vezi tvog problema, jer nekako nisam znala koje su prave reci.Ali sad moram da kazem: Ako nisi sto posto sigurna, nemoj to raditi. Odmeri dobro sve razloge za i protiv, poslusaj i svoje srce, pa onda odluci. Ni jedna ni druga opcija nisu lagane i bez posledica, ali to je tov zivot i niko ne bi smeo da ti kaze sta da radis ili ne radis.Uostalom nisu to odluke koje moras ili treba na precac da dodnese, imas jos vremena, na kraju otkazi, razmisli ponovo i onda odluci.Niko te ne juri.
I ne smaras ne brini, mi smo ovde da olaksamo i posavetujemo koliko je to moguce.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 9:11 pm

da bi abortirala (ne daj boze) moras biti 100% sigurna. toliko sigurna da sutra kada se to desi pokusas da to eliminies iz glave. da ne bude kasnije jaoo moja beba bi sada imala 6 meseci, pa da racunas kada bi trebalo da se rodi itd.

od kako sam na forumu svasta sam citala. od onog abortirla sam i uopste mi nije zao (srecna sam) do da mi je samo neko rekao ne radi to, da mi je neko pruzio podrsku nikad se na to ne bih odlucila.

ovo ti je najozbiljnja odluka, do sada, u zivotu.
i stvarno ne znam koji je to idealan trenutak za decu. ne postoji. uvek ce nesto da fali, nikada necete moci da mu pruzite sve materijalno. nazalost u srbiji je sve neizvesno.
ako imas podrsku decka, koji radi ili bi radio, i jos posto se ti dvoumis, ako vam je ljubav jaka razmisli, razmisli, razmisli.

nekako verujem da su stvari koje se dese neplanirano uvek najlepse i divne. eeej a to nije zato sto sam se ja neplanirano rodila. ne neee. ahahaaa
na tebi je odluka, nisi dosadna.
sta god da odlucis dobro dosla na forum i druzi se sa nama. Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptySub Jun 16, 2012 11:09 pm

Slazem se sa devojkama, a posebno sa Lus, bas je sve lepo rekla Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930
Ali moram da se nadovezem na tvoje shvatanje vezano za decka. Ne treba da razmisljas da u slucaju da mu se, ne daj Boze, nesto desi imas nesto od njega. Mislim da je biti samohrana majka u Srbiji danas izuzetno tesko, znam po mojoj mami kroz sta je sve prosla. I nemoj da razmisljas tako crno, sve ce biti u redu sa deckom! Lepo sedite i porazgovarajte o ovome, razmisli da li si spremna da se odreknes jednog velikog dela zivota kako bi se posvetila detetu. I ako mislis da nisi, nemoj da te grize savest. Mlada si, zdrava, bice vremena i za to. Ali ako postoji i malo zrno zelje za bebicom, samo napred. Navijam da donesete najispravniju odluku! Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 12:17 am

Slazem se i ja Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930

Mada cim se ti razmisljas, dvoumis, razmisli jos malo... Nije laka odluka, i istina je da je tesko biti samohrana majka, ali mozda su ti problemi koje on ima resivi?
Operacije, lekovi razni, moguce je sve regulisati. Naravno, ako je nesto teze, to je druga stvar...

Ti stvarno uradi to sto ti devojke kazu, stavi na papir za i protiv, i odmeri svoju odluku!

Mi smo tu uvek za tebe, sta god da odlucila Mirovanje posle abortusa - Page 2 941308610
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 12:52 am

Samo polako. Imaš vremena. Razmisli, proceni situaciju, poslušaj i srce i razum pa donesi konačnu odluku. Verujem da ćeš ispravno postupiti i da ćeš doneti pravu odluku, da se nećeš kajati, jer to je bitno. Žao mi je što čitam da tvoj dragi ima problema sa srcem, i nadam se da će sve biti u redu. Kao što su ti devojke napisale, otkaži intervenciju, imaš još vremena da je ponovo zakažeš. Nemoj samo da uradiš ili ne uradiš nešto za šta nisi 100% sigurna. To ti je moj savet. Koju god odluku da doneseš, imaće prednosti i posledice, samo je na tebi da izvagaš šta će za tebe u datoj situaciji biti najbolje. I ne izvinjavaj se, ne smaraš nikako. Ovo su ozbiljne stvari i odluka, tu smo kao podrška i uteha. Želim i tebi i tvom momku svu sreću ovog sveta, da lako prebrodite ovu situaciju i izađete iz nje na najbolji mogući način. Pozdravljam te i piši.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 7:09 pm

Evo da vam se javim, resila sam da ipak danas odem na ab. Lomila sam se ovih dana i na kraju smo zajedno doneli odluku. Razmisljali smo o svemu i kako ce sve uticati na nas oboje, a pogotovo na trudnocu jer cemo verovatno oboje biti pod stresom sad kada mm krene sa terapijom i lekovima i ko zna sta sa cim sve. Dok pregrmimo najtezi period mislimo da je najbolje tako, posle se nadamo da cemo uspeti ponovo da ostanemo trudni, kad se desi desi se i oboje cemo biti presrecni. Bas mi je frka sto se danasnjeg dana tice, nadam se da ce sve proci kako treba. Malo sam izgleda i prehladila kijam kao blesava, treba da se opremim sa limunom i vitaminima :-) hvala vam na savetima i podrsci. Javicu se kako je sve proslo cim budem mogla.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 10:27 pm

pa kada ti je to? javi se obavezno i drzi se saveta lekara!
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 11:19 pm

Danas u 18h imam zakazano.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 11:21 pm

Uz tebe smo,naravno,i bice sve u redu,ne brini,samo moras da se cuvas neko vreme,narocito prehlade.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 11:25 pm

Ajde samo polako, drago mi je da ste zajedno donei odluku, to je lepo...

Kada on sredi svoje zdravlje, i ti dodjes to toga da zelis bebicu, mozete opet da pokusate, i tada se nadam da ce sve biti dobro Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930

A za veceras, gledaj sto manje da se zivciras... drzim palceve da sve prodje kako treba Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 11:29 pm

A jesi li uspela da uzmes neki slobodan dan?
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 11:41 pm

Nisam, sutra regularno dolazim na posao. Sta da radim, ovde i onako sedim. Imam i trosed u kancelariji pa kad nema posla videcu da lezim sto vise mogu. Jao ljudi ja sam se toliko uplasila, nisam verovala da cu nekad morati ovo da uradim
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 11:47 pm

Samo hrabro. Neka pođe momak sa tobom ili neka drugarica kao podrška, značiće ti. Kada se probudiš biće sve gotovo. Slušaj savete lekara i vidi da maksimalno odmaraš, koliko god ti posao i obaveze dozvoljavaju. Javi se kada sve prođe. Tu smo da te podržimo i ne brini, sve će biti u najboljem redu Mirovanje posle abortusa - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2012 11:51 pm

Sigurno ti nije lako,ja sam se tresla celo vreme tokom tog zahvata,verovatno nece ni tebi raditi pod totalnom anestezijom,posto nisi radjala.Samo budi hrabra,ne traje dugo.I gledaj molim te da veceras odmah odes kuci,legnes,i sutra na poslu sto vise odmaraj.Nikako ne idi sama.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyPon Jun 18, 2012 12:01 am

slazem se da e ides sama,a vidi da ni vcrs ne budes sama,ako mozes spavaj kod decka...
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyPon Jun 18, 2012 12:37 am

Doktorka mi je zakazala pod opstom anestezijom, idem privatno nema sanse da idem u bolnicu, ovde su uzasni uslovi. Jedva smo se nekako skrpili, ali to mi je sad manje vazno. Jel znate koliko otprilike traje sam zahvat, ja sam inace 8 nedelja?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyPon Jun 18, 2012 12:46 am

Sama intervencija ne traje više od 10-15 minuta. Ne sekiraj se, biće sve u redu. Pitaj ginekologa da li je možda bolje da kupiš mrežaste uloške. Ne valja ni da ležiš sve vreme, da se krv ne bi zadržala u materici. Jesi li proverila koja si krvna grupa? Tačnije, rh faktor? Često menjaj uložak i popij nešto za smirenje ako budeš jako uznemirena večeras. Ne daj nikome da te plaši da posle nećeš moći da imaš dece, to je glupost.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyPon Jun 18, 2012 12:50 am

Sam zahvat traje najvise desetak minuta,nisam pricala sa drugim zenama ali meni je toliko trajao,ali mi se cinilo ko da je proslo bar sat vremena,jer sam bila jako uplasena.
Medicina je toliko otisla danas da se retko kad javljaju komplikacije.Bice sve u redu.Imacete vi brdo dece.Nadam se da ce tvoj momak ozdraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 EmptyPon Jun 18, 2012 12:52 am

O+ sam grupa, pitacu za uloske. Ja cu poneti ove koje inace koristim pa ako treba kupicu druge. Jel istina da ne sme nista da se pije i da se jede pre ab? Meni doktorka nije u vezi toga nista rekla, nego sam citala po netu. Nemam ovde koga da pitam, vi ste mi jedini izvor informacija :-)


Uh i ja sam iskreno nadam da ce uspeti da se oporavi, ovih dana sam vise brinula zbog njega nego zbog sebe. Jedino me zabrinjava sto je on jako nervozan zbog danasnjeg dana, a strogo su mu zabranili stres i nerviranje. Mada je to uopste ne moguce za vreme u kakvom zivimo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mirovanje posle abortusa
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Trudnoća nakon abortusa
» Krv posle odnosa.
» krvarenje posle odnosa
» Krvarenje posle menstruacije
» Menstruacija posle porođaja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Abortus-
Skoči na: