Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Brisevi

Ići dole 
+17
Yo**
~Lovely~
Jeci
plasljivko
welt
Bella
Natalla
Nastija
Iva
ladybug
Ivana
Nina87
bevana
pufnasta
sanja
StormZ
Ferhundica
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptySre Mar 28, 2012 3:56 am

Sad ste me totalno zbunile, meni je ginekolog u gradu gde studiram izgleda svaki put radila vaginalni bris, jer je uvek pokazivao grupu i eventualno izolovanu bakteriju. A sad kad sam bila na kontroli kod druge doktorice u svom gradu, ona mi je uradila cervikalni bris koji je negativan i na bakterije i na kandidu. E sad mene zanima da li je moguce da imam bakterije u vaginalnom brisu ako je cervikalni negativan? I zasto mi nije odradila oba? A na pocetku mi je naglasila da ne moze pacijent da trazi sta da mu se uradi, nego to odredjuje doktor.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptySre Mar 28, 2012 8:55 am

Bella, meni se nekad desavalo da imam dve razlicite bakterije, jednu u vaginalnom, a drugu u cervikalnom brisu, a nekad da imam bakteriju u vaginalnom a u cervikalnom ne, obrnuti slucaj se nije desio sto ne znaci da je nemoguce da se desi.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptySre Mar 28, 2012 10:53 pm

Pa divno, ne znam sto mi je uopste radila cervikalni kada je meni trebao da se prekontrolise vaginalni, jer sam tamo imala bakterije. Ili sto mi nije uradila oba. Idem kod nje u ponedeljak, pa cu joj napomenuti to.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Mar 29, 2012 10:27 pm

Verovatno sve zavisi kakav je doktor,ja sam par meseci nakon proslogodisnjeg spontanog,kad sam vec pocela da planiram trudnocu,otisla kod svoje doktorke i rekla da hocu da odradim sve moguce analize koje postoje i koje bi mogle negativno da se odraze na trudnocu,zena je to i uradila.Vecina se nije radila u drzavnoj bolnici pa sam morala privatno,kostalo je puno ali bar sam znala da sam ucinila sve sto je do mene,a sad ostalo neka bude kako Bog zapoveda.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Mar 29, 2012 10:36 pm

Bella,koju grupu sekreta imas?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptySub Mar 31, 2012 11:40 pm

Poslednji put kada mi je radila vaginalni bris imala sam III grupu, s tim da sam imala izolovanu streptokoku. Sad mi je cervikalni bris u redu, mada ja mislim da bi i vaginalni trebao da bude, jer vidim promenu u sekretu, a i kljukala sam se tri nedelje onim uljem od origana, valjda je imalo uspeha Brisevi - Page 3 650269930 Razmisljam da ni ne idem kod ginekologa sutra, nemam nikakve probleme, simptome i muka mi je vise od doktora Brisevi - Page 3 282386887
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyPon Apr 02, 2012 7:10 am

Kondilomi ukazuju na postojanje nekih tipova hpv virusa.
HPV tipizaciju treba raditi, ako postoji bilo kakva promena na grlicu, a ne samo kondilomi.
Oni najonkogeniji tipovi HPV virusa nr izazivaju kondilome.
Zanima me, moze li sperma da skodi grlicu, iako nemam bakterije?
U pitanju je jedan jedini partner koga imam godinama i sa kojim sam izgubila nevinost.
Pritom sam negativna na sve bakterije.
Sto se ureaplazme tice, ona je recidivirajuca bakterija, tj. vraca se. Treba je cesto kontrolisati. Nije dokazano je li u pitanju polno prenosiva bolest, jer ona i prirodno zivi u covekovom organizmu. Rolling Eyes
To je moj odgovor na vise postova.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyPet Apr 13, 2012 12:59 am

Lu,naravno da nisi dosadna! Brisevi - Page 3 650269930 Ma,koristim ja sam o vodu kad god `mogu`.nekad me uhvate bubice da moram da koristim sapun/kupku.a taj Sebamed nikako da uzmem.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 2:49 am

nisam htela da otvaram novu temu zbog ovog jednog pitanja-da li je normalno da se prilikom uzimanja briseva i kolposkopije pojavi `kontaktno krvarenje`?cula sam da je dr to rekla,ali onako vise za sebe.nije tome pridavala vaznost.na vesu nista nisam imala.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 5:02 am

Ako na grliću postoji ranica ili neka promena tog tipa, javlja se kontaktno krvarenje. Rezultati papa testa će pokazati o čemu se radi.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 5:16 am

da,da,imam ranicu..je l` to ozbiljno nesto?mislim na to krvarenje?
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 5:44 am

Ne bi trebalo da bude ozbiljno. Imam i ja ranicu, kod mene je to posledica porođaja, nije bilo krvarenja, pa je samo kontrolišem na šest meseci. Možda imaš neku infekciju ili bakteriju pa je i to doprinelo svemu tome. Ipak je grlić sa ranicom osetljiviji i podložniji infekcijama. Koja ti je grupa sekreta i papa brisa? Jesi li radila briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, trihomonas vaginalis? Dešava se da je nešto od ovoga prisutno bez simptoma, a da pravi lom na grliću. Šta ti lekar kaže na to? Nekada je najbolje rešenje takozvano "spaljivanje" ranice. U svakom slučaju nemoj da brineš. Ako se redovno kontrolišeš i pratiš stanje, na vreme ćeš znati ako bude potrebna neka dodatna intervencija. Za ranicu probaj sa kantarion vaginaletama. Meni su pomogle Fitovag. Brisevi - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 5:48 am

Dosta hvale te vaginalete fitovag,moracu da ih kupim.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 5:55 am

Natalla,hvala ti na odgovorima! Brisevi - Page 3 650269930
pre nesto manje od godinu dana sam uradila sve briseve-vaginalni,cervikalni (mikoloski i bakterioloski),trihomonas,bakterijska vaginoza,hlamidija,ureaplazma i mikoplazma i sve je bilo negativno.Papa je bio II grupa, VS III.Juce sam radila kolposkopiju i `osnovne` briseve i sekret je opet III grupa i ima leukocita (sto znaci da imam neku infekciju,a simptome nemam),a ostali rezultati ce biti gotovi posle prvomajskih praznika.Doktorka je u toku uzimanja briseva pomenula to krvarenje,onako usput i rekla mi da stavljam Macmiror vaginalete.
Da,definitivno cu ukloniti ranicu.Videcu kakav ce biti kolposkopski nalaz.Stavljala sam kantarionove vaginalete 6-7 puta za ovih godinu dana.Samo da Papa bude II grupa....
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 6:39 am

Ivana meni je sve potpuno isto kao tebi ali ja ranicu necu da diram jer nije toliko strasna mada i meni kontraktno krvari, a papa mi je II grupa.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 9:09 am

Ivana, ne mora da znaci da je to neka ozbiljnija infekcija. Leukociti su mozda prisutni zbog te ranice, ili imas vise bakterija, pa zbog toga. Nemoj da mislis da je to sad nesto kao sto je hlamidija itd. Mogu da ti se pojave bakterije u brisu iz vise razloga. Zato ti je i dala Macmiror. A sto se tice ranice i kontaktnog krvarenja, vec sam ti rekla svoje misljenje sto se ranice tice. Javi se kad dobijes rezultate. I ne brini! Bice II grupa.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 9:13 pm

Imam i ja neku ranicu,dr mi je rekla da nije nista strasno ali mora da se prati.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 9:38 pm

Kakvo je to kontaktno krvarenje? Imam i ja ranicu, ali nemam nikakvo krvarenje.
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 9:55 pm

Prilikom kalposkopije i uzimanja briseva kad se takne ona prokrvari,neka me ispravi neko ako grijesim. Meni mimo toga ne krvari uopste,ni kap.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 10:01 pm

Ja kolposkopiju nisam radila, a prilikom uzimanja cervikalnog brisa i Papa testa nisam krvarila nista. Onda valjda nemam to Brisevi - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 10:33 pm

Lu,znam sta mislis i javljam ti rezultate kad stignu,kao sto sam obecela! Brisevi - Page 3 650269930 Ma,ne plasim se ja hlamidije,nego neceg goreg...Mada,cula sam da kod mnogih devojaka dodje do kontaktnog krvarenja prilikom uzimanja briseva,a papa ima je II grupa.eto,i Nina je jedna od tih devojaka!Nina,i meni je prokrvarila samo kod uzimanja brisa,a pre i posle toga nikad ne.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 10:35 pm

Ja sam inace na netu citala da prilikom uzimanja briseva moze doci do blagog krvarenja, ali nigde se nije spominjala ranica, tako da pretpostavljam da je to normalno Brisevi - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 10:42 pm

Pa,verovatno nije nista opasno,ali nije ni normalno.Mislim,verovatno je to znak da ranica treba da se tretira,da se stanje ne bi pogorsalo.Dr je to pomenula onako usput,vise za sebe...
Bella,sto ne uradis kolposkopiju?

A sto se tice tih kantarionovih vaginaleta-one imaju dejstvo samo ako ne postoji nikakav sekret.Zato su ginekolozi sa 21 dan govorili da se uzima u prvoj polovini ciklusa,jer je sekret prirodno pojacan u drugoj.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyČet Apr 26, 2012 11:35 pm

Zato sto mi prva doktorica to nikada nije spomenula, druga je rekla da bi mozda trebalo odraditi jer ranica moze da predstavlja problem ako postoje neke infekcije, pa me prvo poslala da uradim bris. Posle je otisla na bolovanje, a meni je bris bio sterilan, pa mi je vise bilo muka da idem opet (znas koliko sam se vukla poslednjih par meseci po ginekologiji). Otici cu u septembru zbog papa testa pa cu traziti i to da mi urade, mada ne bih preterano da se opterecujem oko te ranice, ima je svaka druga devojka i smatram je normalnom pojavom.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 EmptyPet Apr 27, 2012 12:19 am

Nema na čemu Ivana Brisevi - Page 3 650269930 Ja planiram da saniram moju ranicu nakon porođaja, moja doktorka kaže da može ali i ne mora, pošto su mi brisevi sterilni a papa je druga grupa. Videću, planiram da ugradim spiralu, pa će to možda biti indikacija za "spaljivanje". U svakom slučaju ima vremena. Ivana javi kako se stvari odvijaju kod tebe. Pozdrav Brisevi - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brisevi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brisevi
Nazad na vrh 
Strana 3 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: