Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mirovanje posle abortusa

Ići dole 
+12
Iva
inda
Ivana
bevana
Natalla
Kalla
Rose123
Jeci
meda
Nastija
*cinderella*
Papapufna
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySre Jun 20, 2012 11:59 pm

Meni sto se odnosa tice nista nisu rekli posle kiretaze,a ja zaboravila da pitam.Tako da kad je prestalo krvarenje mi smo imali odnose,znaci mozda nakon 10ak dana,bili smo na moru,prvi put zajedno,jos medeni mesec,skoro da je prosao bez takve vrste neznosti,ali nadoknadili smo kasnije.
Posle mi je sinulo da mozda i nismo trebali,kad smo dosli procitala sam da bi trebalo pauzirati od 4-6 nedelja i bas sam se bila prepala da nesto nismo zeznuli.
Tako da ti je bolje da s tim sacekas neko vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyČet Jun 21, 2012 12:04 am

Iskreno i ne razmisljam uopste o tome, mozda je to trenutno tako, ali stvarno mi nije do toga. Kad sam imala upalu jajnika nisam imala odnose 4 meseca tako da mi to ne predstavlja nikakav problem. Tek u avgustu idem na odmor tako da do tad nema ni kupanja, a bazene inace zaobilazim.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyČet Jun 21, 2012 12:17 am

Papapufna ::
Da, radim u opstoj anesteziji. Ja sam cula da i ne treba bas puno ni da se izlezavam, vec samo da se ne naprezem i da se cuvam prehlada. Najvise zbog anestezije kazu da treba da se odmori, jer ima razlicita dejstva mucnine, malaksalost itd. Zato sam i zakazala popodne da bih mogla da odem pravo kuci i da odmaram do ujutru kad krenem na posao.

Ja sam u aprilu imala kiretazu... ne zbog trudnoce vec zbog krvarenja koje nije moglo da se zaustavi. U principu je to ista intervencija samo sto kod mene nije bilo ploda, ali princip intervencije je identican kao kod kireteza zbog trudnoce.

Beba je tad imala svega 4,5 meseci i ja sam pristala na intervenciju samo pod uslovom da me puste kuci odmah nakon intervencije. Dr je rekao da to nije nikakav problem i zaista je tako i bilo. Radili su mi pod lokalnom anestezijom, odmah po zavrsetu sam onako lezeci na stolu samo obukla ves i stavila ulozak a posle 15 minuta sam sisla sa stola i otisla kuci. Dr mi je samo skrenuo paznju da obavezno pijem antibiotik koji mi je prepisan i kapi za sklupljanje materice i da 2-3 dana ne nosim puno bebu. Sto se mirovanja tice nema potrebe za konstantnim lezanjem vec samo treba malo vise odmarati tj. izbegavati naprezanje. Intervencija mi je radjena oko 6 uvece, kada sam dosla kuci legla sam, bebu mi je suprug tokom noci donosio da je podojim a vec ujutru sam sasvim normalno funkcionisala po kuci ( prala sudove, kuvala rucak, lagano setala) jedino sto prva tri dana nisam nosila bebu... drzala sam ga dok sedim i uzimala ga iz kreveca ali ga nisam nosila... posle tri dana sam i njega pocela normalno da nosim i da prostirem ves tj. da radim sve isto kao i pre inervencije.

Inace, krvarila sam 6 dana i nisam imala neke posebne bolove nakon delovanja anestezije.

Kao sto devojke rekose medicina je danas otisla daleko tako da kiretaza predstavlja rutinski zahvat i komplikacije su zaista retke.

Posto radis pod opstom anestezijom bicem poprilicno pospana tako da je dobro sto si zakazala za posle podne. Kad dodjes kuci odmaraj celo vece, a sutra lagano na posao... cuvaj se dugog stajanja na jednom mestu i podizanja teskih predmeta i nista ne brini, bice sve u redu.

Srecno.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyČet Jun 21, 2012 12:56 am

Hvala Suncice, malo mi je i lakse kada cujem da je kod drugih proslo kako treba pa se nadam da ce tako biti i samnom.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyČet Jun 21, 2012 1:14 am

Ma ne brini se,bice sve u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyČet Jun 21, 2012 10:36 pm

Papapufna srecno danas popodne, javi nam kako se osecas cim budes mogla. Veliki pozdrav za tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyČet Jun 21, 2012 11:54 pm

Srećno papufno, mislima smo sa tobom. Neka sve prođe kako treba, odmori nakon intervencije i javljaj nam kako si.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyPet Jun 22, 2012 7:04 am

javljaj nam kako si,veceras se dobro naspavaj i sutra odmaraj na poslu sto vise mozes... Mirovanje posle abortusa - Page 5 650269930 sve ce biti ok,nije to nista strasno...kod moje mame se ucenice vracaju u skolu za nekoliko dana...najvise 7...i to zato sto dobiju opravdanje za 7dana...
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySub Jun 23, 2012 11:30 am

Evo da se javim, juce je sve proslo kako treba. Cini mi se kao da sam tamo bila deset min i ako sam bila sat vremena. Nije mi bilo svejedno, ali stisnula sam zube. Dobila sam antibiotike i kapi, od danas mi je dr rekla da krenem i sa pilulama. Jedino sto sam zaboravila da je pitam koliko dugo ove kapi da korisitm posto mi ne pise na receptu. Ovo je najteza odluka koju sam donela od kad znam za sebe, jako mi je tesko palo, ali pregurace se nekako. Hvala vam sto ste bile uz mene Mirovanje posle abortusa - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySub Jun 23, 2012 7:47 pm

Kapi koristiš dokle god krvariš. Drago mi je da je dobro prošlo sve. Čuvaj se sad prehlade, i nemoj da preispituješ mnogo svoju odluku.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Suncica5


Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySub Jun 23, 2012 9:20 pm

Papapufna ::
Evo da se javim, juce je sve proslo kako treba. Cini mi se kao da sam tamo bila deset min i ako sam bila sat vremena. Nije mi bilo svejedno, ali stisnula sam zube. Dobila sam antibiotike i kapi, od danas mi je dr rekla da krenem i sa pilulama. Jedino sto sam zaboravila da je pitam koliko dugo ove kapi da korisitm posto mi ne pise na receptu. Ovo je najteza odluka koju sam donela od kad znam za sebe, jako mi je tesko palo, ali pregurace se nekako. Hvala vam sto ste bile uz mene Mirovanje posle abortusa - Page 5 650269930

Krvarenje bi trebalo da ti prestane u roku od sedam dana tako da se i kapi piju otprilike toliko, sama proceni. Ja sam ih zbog dojenja pila svega tri dana a krvarenje mi je stalo cetvrti dan.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySub Jun 23, 2012 10:14 pm

Ja sam krvarila cele tri nedelje, primala sam i injekcije i pila te kapi. Nemoj da se uplašiš ako počne stomak da te boli kad god popiješ kapi, samo ti se materica vraća u normalu.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySub Jun 23, 2012 10:38 pm

Ja i nemam neko obilno krvarenje, mozda 2-3 kapi za ceo dan, prvu ulosku sam napunila cim sam stigla kuci i od tad nista. Mada stalno menjam uloske jer se upalim po ovoj vrucini i ako koristim pamucne. A kapi vec skoro pola nemam tako da mislim da cu ih imati za jos dva dana.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySub Jun 23, 2012 10:51 pm

Kupi još jednu bočicu. Neće ti škoditi, može samo da pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptySub Jun 23, 2012 11:26 pm

Papapufno, sve ce biti u redu. Drago mi je sto je sve proslo kako treba. Cuvaj se i pazi na svoje zdravlje sada. Kad ti vec tako malo krvi ide, mozes i mrezaste uloske da koristis, oni su najzdraviji.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 4:56 am

Drago mi je da je sve proslo kako treba,odmaraj i ne razmisljaj o tome sta je bilo.
Ja sam pila samo neki antibiotik,nikakve kapi mi nisu dali,krvarila sam jako malo i jako kratko.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 4:59 am

drago mi je da je sve dobro proslo,cuvaj se sada...zasto ne koristis dnevne uloske i menjas ih cesce ? ja treci i cetvrti dan ,ako imam i tada koristim libresse dnevne...natural care su ti ok...manje ces se znojiti...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 5:05 am

Inda, dnevni ulosci nisu najbolje resenje i nisu bas zdravi. Po misljenju ginekologa. Papapufno, na tvom mestu, ja bih se odlucila ili za mrezaste, ili za vatu, u zavisnosti od kolicine krvi. Odluka je svakako na tebi. Sve najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 6:07 am

znam da nisu bas zdravi,ali meni je nako bolje da njih koristim kada mi manje ide jer se ne znojim..a koristim pamucne feel fine prva 2 dana ...
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 9:06 pm

Hvala vam u svakom slucaju, pogledacu u apoteci danas ako budem silazila do grada posto sam danas dobila slobodan dan aleluja Mirovanje posle abortusa - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 9:35 pm

Super sto si dobila slobodana dan,obavezno koristi mrezaste uloske,meni nije imao ko to da kaze pa sam koristila obicne,sreca nisam imala vece probleme osim kandide koja je stalno bila tu.Kako se osecas,jel imas bolove,ja znam da nikako nisam mogla da idem u wc,jer me je sve bolelo?
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 10:21 pm

Odlicno se osecam, samo sam prvi i drugi dan imala bolove. Juce i danas sam vec ok, malo mi je dosadno posto nisam navikla da nista ne radim i sedim kuci Mirovanje posle abortusa - Page 5 650269930 malo me samo zaboli stomak kada popijem kapi, ali nista strasno.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyNed Jun 24, 2012 10:30 pm

Dobro je,odmaraj,za neki dan ces biti kao nova.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyUto Jun 26, 2012 2:56 am

Kupila sam vatu, posto vrlo malo imam ona mi se ucinila udobnija od ponovnog nosenja ulozaka. Danas sam zavrsila sa kapima, nemam ih vise. Antibiotici su mi ostali jos za veceras i ujutru. Ne znam da li bih smela malo da prosetam, ubilo me je ovo sedenje i lezanje. Setala sam malo po dvoristu i do prodavnice, ali sam se bas uzvrpoljila...neka duza setnja mi nedostaje i jos je prijatno vreme...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 EmptyUto Jun 26, 2012 2:58 am

Mozes da prosetas ali nemoj dugo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mirovanje posle abortusa
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Abortus-
Skoči na: